Σχετικά με το paypal

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
τελικα γινεται να βαλουμε χρηματα στο paypal κατευθειαν με καταθεση σε λογαριασμο που μας δινει το paypal,χωρις να συνδεσουμε καποια καρτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
τελικα γινεται να βαλουμε χρηματα στο paypal κατευθειαν με καταθεση σε λογαριασμο που μας δινει το paypal,χωρις να συνδεσουμε καποια καρτα?
δεν εχεις κοιταξει τις επιλογες που δινει το paypal? μου φαινεται πως γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
τελικα γινεται να βαλουμε χρηματα στο paypal κατευθειαν με καταθεση σε λογαριασμο που μας δινει το paypal,χωρις να συνδεσουμε καποια καρτα?

ναι εχει μια διαδικασια που δηλωνεις αριθμό λογαριασμού, αλλά θέλει επιβεβαίωση ταυτότητας νομίζω (λογικό ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η διαδικασία είναι απλή σχετικά αν και θα πρέπει να περιμένεις 2-3 μέρες. Απλή επιβεβαίωση είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
To Paypal είναι μόνο για αγορές στο ebay? Ή είναι και για άλλα, και αν ναι πρέπει ο πωλητής (σάιτ ή οτιδήποτε) να έχει σαφή ένδειξη ότι δέχεται μέσω paypal? Τι ισχύει τελικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
To Paypal είναι μόνο για αγορές στο ebay? Ή είναι και για άλλα, και αν ναι πρέπει ο πωλητής (σάιτ ή οτιδήποτε) να έχει σαφή ένδειξη ότι δέχεται μέσω paypal? Τι ισχύει τελικά?
αναγραφεται στα διαφορα σαιτ εαν περιλαμβανεται στους τροπους πληρωμης (και ναι βεβαιως πρεπει να αναφερεται, ακομα και στο ebay μου φαινεται ο καθε πωλητης αναγραφει εαν επιθυμει συγκεκριμενα το paypal οπως και τα υπολοιπα)
παρα πολλα σαιτ το δεχονται και προτιμουν
αλλα οπως το amazon για παραδειγμα δεν το εχει ως επιλογη πληρωμης
κοιταμε τελικα τις payment methods
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Κατάλαβα, σε ευχαριστώ πολύ!
Απλά είχα την εντύπωση ότι δεν το δέχονται και τόσοι πολλοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Κατάλαβα, σε ευχαριστώ πολύ!
Απλά είχα την εντύπωση ότι δεν το δέχονται και τόσοι πολλοί...
αντιθετως το χρησιμοποιουν πολλοι πωλητες/σαιτ (και πολλα ελληνικα σαιτ το προτιμουν πλεον αντι της αντικαταβολης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδια σοσ... εχω καταμπερδευτει ..λοιπον αρχικα καλησπερα και απο μενα .Θέλω να κανω αγορες μεσω ιντερνετ απο το εξωτερικο-μεσω paypal.Τωρα για να γινει αυτο πρεπει να βγαλω μια χρεωστικη καρτα που να συνδεεται με το paypal ή μπορω κ χωρις τη καρτα αυτη.? εγω εχω ηδη απο την γενικη τραπεζα μια visa που λεει για e-shopping.Χρησιμοποιω αυτη,τι κανω.? σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει για τις απαραιτητες διαδικασιες.ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
παιδια σοσ... εχω καταμπερδευτει ..λοιπον αρχικα καλησπερα και απο μενα .Θέλω να κανω αγορες μεσω ιντερνετ απο το εξωτερικο-μεσω paypal.Τωρα για να γινει αυτο πρεπει να βγαλω μια χρεωστικη καρτα που να συνδεεται με το paypal ή μπορω κ χωρις τη καρτα αυτη.? εγω εχω ηδη απο την γενικη τραπεζα μια visa που λεει για e-shopping.Χρησιμοποιω αυτη,τι κανω.? σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει για τις απαραιτητες διαδικασιες.ευχαριστω πολυ


Οι δικοί μου έχουν μια προπληρωμένη της κύπρου, όταν ήθελα να κάνω αγορές στο ebay μπήκα στην σελίδα τ paypal και έκανα εγγραφή, γενικά θέλει μεγάλη διαδικασία, έρχεται μετά από λίγες μέρες κωδικός που πρέπει να πας να τον πάρεις από την τράπεζα :/: είχαν κρατηθεί και 3 ευρώ και μόλις άνοιξε ο λογαριασμός στ paypal με τον κωδικό που μου έδωσαν από την τράπεζα μου τα επέστρεψαν, μετά ξεκίνησαν οι αγορές :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μαλιστα...καταλαβα... σε ευχαριστω παρα πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Οι κάρτες paypal είναι μέσω τράπεζας; Νομίζω πως μπορείς να αγοράσεις και απο περίπτερο PayPal ενα ποσο που θες ας πουμε και να κανεις ετσι την δουλειά σου. Βέβαια εκτός απο κάρτες δεν γινεται αλλιως να αγοράσεις κατι απο το εξωτερικό ε; Εσείς από ελληνικα σαιτ ποια προτιμάτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Οι κάρτες paypal είναι μέσω τράπεζας; Νομίζω πως μπορείς να αγοράσεις και απο περίπτερο PayPal ενα ποσο που θες ας πουμε και να κανεις ετσι την δουλειά σου. Βέβαια εκτός απο κάρτες δεν γινεται αλλιως να αγοράσεις κατι απο το εξωτερικό ε; Εσείς από ελληνικα σαιτ ποια προτιμάτε;

Όχι, αυτές από το περίπτερο είναι paysafe. Paypal μπορείς να αποκτήσεις μόνο με κάρτες τράπεζας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Όχι, αυτές από το περίπτερο είναι paysafe. Paypal μπορείς να αποκτήσεις μόνο με κάρτες τράπεζας.

Α! Μάλιστα. Και με τις paysafe μπορώ να κάνω παραγγελία από εξωτερικό όμως, σωστά; Βασικά αν δεν έχεις μια κάρτα με φράγκα μέσα τι να σου κάνει η paysafe και η paypal, πολύ μπέρδεμα. Το θέμα είναι πως μετά θα πρέπει να πληρώνεις για την κάρτα και τέτοιες σαχλαμάρες. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Α! Μάλιστα. Και με τις paysafe μπορώ να κάνω παραγγελία από εξωτερικό όμως, σωστά; Βασικά αν δεν έχεις μια κάρτα με φράγκα μέσα τι να σου κάνει η paysafe και η paypal, πολύ μπέρδεμα. Το θέμα είναι πως μετά θα πρέπει να πληρώνεις για την κάρτα και τέτοιες σαχλαμάρες. :confused:

Όχι.

Μην μπερδεύεις τα πάντα με τις πιστωτικές. Καμιά σχέση.

Και με paysafe λίγο δύσκολα να αγοράσεις από εξωτερικό, συνήθως για games και τέτοια χρησιμοποιείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Όχι.

Μην μπερδεύεις τα πάντα με τις πιστωτικές. Καμιά σχέση.

Και με paysafe λίγο δύσκολα να αγοράσεις από εξωτερικό, συνήθως για games και τέτοια χρησιμοποιείται.

Κατάλαβα. Καλυτερα να μην ασχοληθω καν, αν θελω κατι να παραγγειλω θα φροντίσω να ειναι απο ελληνικό σαιτ που δέχονται και αντικαταβολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Α! Μάλιστα. Και με τις paysafe μπορώ να κάνω παραγγελία από εξωτερικό όμως, σωστά; Βασικά αν δεν έχεις μια κάρτα με φράγκα μέσα τι να σου κάνει η paysafe και η paypal, πολύ μπέρδεμα. Το θέμα είναι πως μετά θα πρέπει να πληρώνεις για την κάρτα και τέτοιες σαχλαμάρες. :confused:

Λοιπον πας με τα χαρτια σου σε μια τραπεζα, ανοιγεις ενα λογαριασμο ταμιευτηριου και σου βγαζουν επιτοπου χρεωστικη Visa που εχει κατα 90% την αποδοχη της πιστωτικης (εξαιρεση καποια ξενοδοχεια και ενοικιασεις αυτοκινητων). Η χρεωστικη αυτη συνδεεται και με το Paypal και γινεται δεκτη και σχεδον σε ολα τα καταστηματα αντι να κουβαλας μετρητα. Οταν θες αγορες, πας σε ΑΤΜ, βαζεις τα λεφτα και τελειωνεις. Και ξεμπερδευεις μια και καλη.

Κατάλαβα. Καλυτερα να μην ασχοληθω καν, αν θελω κατι να παραγγειλω θα φροντίσω να ειναι απο ελληνικό σαιτ που δέχονται και αντικαταβολή.

Μη φοβασαι τις καρτες, εργαλεια ειναι, δεν δαγκωνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κατάλαβα. Καλυτερα να μην ασχοληθω καν, αν θελω κατι να παραγγειλω θα φροντίσω να ειναι απο ελληνικό σαιτ που δέχονται και αντικαταβολή.

Δεν το είπα για αυτό.

Κοίτα, είναι απλό. Μια απλή κάρτα ανάληψης φτάνει. Δηλαδή μπορείς να φτιάξεις paypal με απλή κάρτα που πηγαίνεις και τραβάς χρήματα από τον λογαριασμό σου. Δεν χρειάζεσαι τίποτα ειδικό.

Ωστόσο να ξέρεις ότι σε αγορές εκτός ευρωπαϊκής ένωσης πρέπει να προσέχεις το τελωνείο. Την έχω πατήσει 2 φορές.

Γενικά όμως τα ελληνικά e-shop έχουν καλές τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Κατάλαβα. Καλυτερα να μην ασχοληθω καν, αν θελω κατι να παραγγειλω θα φροντίσω να ειναι απο ελληνικό σαιτ που δέχονται και αντικαταβολή.

Μπορείς να βγάλεις μία προπληρωμένη και να κάνεις τη δουλειά σου, εγώ με εκείνη παραγγέλνω από το ebay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Προπληρωμενη δεν συμφερει γιατι εχει εξοδα φορτισης καθε φορα που βαζεις λεφτα.

Η καλυτερη λυση ειναι ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ



(ακομα καλυτερα ειναι η πιστωτικη γιατι την δεχονται και παντο και βαζεις ατοκες δοσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top