Skype

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Χάλια ήταν. Την ίδια περίοδο έκανα βιντεοκλήσεις και στο Skype και στο MSN. Στο msn πάνω από 1 λεπτό δεν αντεχόταν η κλήση και η εικόνα πάγωνε και ο ήχος είχε πρόβλημα, ενώ στο Skype όλα ήταν τέλεια.:D

Αυτό το πρόβλημα το είχα κι εγώ. :hmm: Είναι ένας από τους λόγους που προτιμώ το Skype.

Πες τα ρε, πες τα!:hehe:

Ε μα. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν κάποιος θέλει να κάνει έναν δεύτερο λογαριασμό στο σκάιπ, πρέπει να δηλώσει διαφορετικό e-mail όταν θα δημιουργήσει τον λογαριασμό ή όχι; :P Ξέρω - ξέρω, μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
διαφορετικο,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έχω εγκατεστημένο το skype στο κινητό και τώρα το εγκατέστησα και στον υπολογιστή. Το πρόβλημα είναι ότι όταν μπαίνω από pc δεν μου εμφανίζει τις συνομιλίες και κάποιες επαφές που πρόσθεσα πρόσφατα.
Καμία βοήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Έχω εγκατεστημένο το skype στο κινητό και τώρα το εγκατέστησα και στον υπολογιστή. Το πρόβλημα είναι ότι όταν μπαίνω από pc δεν μου εμφανίζει τις συνομιλίες και κάποιες επαφές που πρόσθεσα πρόσφατα.
Καμία βοήθεια;

Πήγαινε στην κατηγορία ''Πρόσφατα''.
Εφόσον εξακολουθεί κάνε αποσύνδεση και επανασύνσεση κατευθείαν. Ακόμα δοκίμασε να τους αναζητήσεις στην μπάρα αναζήτησης. Αν είναι ''κλειδωμένοι'' και δεν μοιράστηκαν τα στοιχεία τους, θα πρέπει να τους κάνεις add ξανά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Καλησπερα γνωρίζει κάποιος καλά εδώ το Skype? Για ομαδικές συνομιλίες και θέματα για προχωρήμενους
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,617 μηνύματα.
Αν και τα τελευταία χρόνια σπάνια μπαίνω, είναι η εφαρμογή με την οποία μεγαλώσαμε και κάτι γνωρίζουμε. Γράψε τι ακριβώς χρειάζεσαι αναλυτικά και αν μπορώ να βοηθήσω κάπως θα το κάνω ή για μπω αύριο στην εφαρμογή να το ψάξω.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αν και τα τελευταία χρόνια σπάνια μπαίνω, είναι η εφαρμογή με την οποία μεγαλώσαμε και κάτι γνωρίζουμε. Γράψε τι ακριβώς χρειάζεσαι αναλυτικά και αν μπορώ να βοηθήσω κάπως θα το κάνω ή για μπω αύριο στην εφαρμογή να το ψάξω.
Ευχαριστώ πολυ! Τελικά το βρήκα... ! Μου πήρε δυο ωρες αλλα το βρήκα... Thanx!
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου το Skype αποτελεί μία προσιτή εφαρμογή για την ανταλλαγή μηνυμάτων σε περιβάλλον desktop.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,617 μηνύματα.
Όπως έχω ξαναπεί είμαι ευγνώμων που πρόλαβα το Skype στις ένδοξες του ημέρες. Ήταν το μόνο σοσιαλ που με άφησαν να κάνω μικρός κάπου στο 2011. Και θυμάμαι τι χαμός γίνονταν τότε. Έμπαινες και έβλεπες όλο το σχολείο μέσα. Τρεις και λίγο ακούγονταν ο χαρακτηριστικός ήχος των μηνυμάτων που σου έρχονταν από το skype μαζί και οι κλήσεις.

Και τώρα κάθε φορά που μπαίνω μια στο τόσο, απογοήτευση... Τίποτα δεν υπάρχει πια εκεί.

Σε αυτή τη κατηγορία των σοσιαλ επικράτησε πλέον το Discord και εξοβέλισε τα παραδοσιακά Skype και TeamSpeak που κυριαρχούσαν σε αυτό το τομέα των σοσιαλ όταν ήμασταν παιδιά.

Νοσταλγία :(
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,537 μηνύματα.
Αυτά τα προγράμματα παλιά ηταν για να εχεις επικοινωνία με τη παρέα σου τωρα οι συγχρονες εφαρμογές θρέφουν το ναρκισσισμο του κόσμου.

Ινστα , φβ , Τικ Τοκ κτλ

που πηγες τι εκανες λες και νοιαζεται κανείς.
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Ένα ενδιαφέρον βίντεο!
Εγώ να πω ότι λάτρεψα τον MSN Messenger. Πλέον έχω μόνο Facebook Messenger, όλα τα άλλα (Viber και Skype) τα έχω σε αδράνεια.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Fun fact για το skype : Στις αρχές , το user id δινόταν αυτόματα στον χρήστη και πήγαινε με βάση τον αύξοντα αριθμό χρηστών της εφαρμογής. Για παράδειγμα , ο πρώτος χρήστης skype είχε user id me με τον αριθμό 1 - αν ήσουν ο 7848ος χρήστης , είχες αυτόν τον αριθμό.
Ο ένας μας καθηγητής στην σχολή είχε τον αριθμό 537 και φλέξαρε (it's okay tho και εγώ το ίδιο θα έκανα με τον μάγκα):cool2:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,204 μηνύματα.
Ένα ενδιαφέρον βίντεο!
Εγώ να πω ότι λάτρεψα τον MSN Messenger. Πλέον έχω μόνο Facebook Messenger, όλα τα άλλα (Viber και Skype) τα έχω σε αδράνεια.
Εγω Facebook Messenger και Viber , viber λόγω του φίλου μου όμως το Facebook είναι το αγαπημένο μου.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Όπως έχω ξαναπεί είμαι ευγνώμων που πρόλαβα το Skype στις ένδοξες του ημέρες. Ήταν το μόνο σοσιαλ που με άφησαν να κάνω μικρός κάπου στο 2011. Και θυμάμαι τι χαμός γίνονταν τότε. Έμπαινες και έβλεπες όλο το σχολείο μέσα. Τρεις και λίγο ακούγονταν ο χαρακτηριστικός ήχος των μηνυμάτων που σου έρχονταν από το skype μαζί και οι κλήσεις.

Και τώρα κάθε φορά που μπαίνω μια στο τόσο, απογοήτευση... Τίποτα δεν υπάρχει πια εκεί.

Σε αυτή τη κατηγορία των σοσιαλ επικράτησε πλέον το Discord και εξοβέλισε τα παραδοσιακά Skype και TeamSpeak που κυριαρχούσαν σε αυτό το τομέα των σοσιαλ όταν ήμασταν παιδιά.

Νοσταλγία :(
Αν πω οτι έμπαινα και έβλεπα όλο το σχολείο μέσα στο msn, θα καρφώσω την ηλικία μου; :D
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,617 μηνύματα.
Αν πω οτι έμπαινα και έβλεπα όλο το σχολείο μέσα στο msn, θα καρφώσω την ηλικία μου; :D
Η δική σας η γενιά ήταν μακράν καλλίτερη σε σοσιαλ. MySpace, msn, hi5. Τι υπέροχα όλα. Πραγματικά τα δικά μας είναι σκουπίδια μπροστά σε αυτούς τους Τιτάνες. Πόσο λυπάμαι που για λίγα χρόνια δεν τα πρόλαβα.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Η δική σας η γενιά ήταν μακράν καλλίτερη σε σοσιαλ. MySpace, msn, hi5. Τι υπέροχα όλα. Πραγματικά τα δικά μας είναι σκουπίδια μπροστά σε αυτούς τους Τιτάνες. Πόσο λυπάμαι που για λίγα χρόνια δεν τα πρόλαβα.
Hi5, τι μου θύμισες τώρα. Γεμάτο με emo που ανέβαζαν συνέχεια για τους Tokio Hotel.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,617 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top