Eurovision 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ενώ γενικά δεν ασχολούμαι με Eurovision, το τραγούδι δεν μου άρεσε καθόλου Οο ! Θα δείξει την Μύλο και κάτι θα γίνει κιόλα, θα έρθουν οι Γερμανοί με ένα τάπερ στρούντελ να μας ζητήσουν γονυπετείς συγγνώμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ναι το ξέρω πως είμαι στην κοσμάρα μου, αλλά μόλις άκουσα το τραγούδι μας.
:stunned::stunned::stunned::stunned:

ΥΓ: Κάτι ξέρω κι έχω κόψει την Eurovision τα τελευταία χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ΥΓ: Κάτι ξέρω κι έχω κόψει την Eurovision τα τελευταία χρόνια!
δηλαδη ανηκεις στο 5 το πολυ % αυτων που δεν ειδαν καθολου eurovision τα τελυταια χρονια? να σε πιστεψω.?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν με νοιάζει αν θα με πιστέψεις ή όχι, αλλά ναι, ανήκω εκεί. Τελευταία φορά που την είδα ήταν με τον Σάκη ή την Παπαρίζου (δεν θυμάμαι ποιος είχε πάει τελευταίος). :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν με νοιάζει αν θα με πιστέψεις ή όχι, αλλά ναι, ανήκω εκεί. Τελευταία φορά που την είδα ήταν με τον Σάκη ή την Παπαρίζου (δεν θυμάμαι ποιος είχε πάει τελευταίος). :D

Τελικά έχεις πολύ γεμάτη ζωή. Ένας χρόνος σου φαίνεται σαν μια αιωνιότητα. Πέρυσι πήγε ο Ρουβάς... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ok, ok, όχι αυτό, το προηγούμενο που είχε πάει λέω! :lol:

(είπαμε, άσχετη, μη βαράτε! Δεν θυμόμουν πως είχε πάει και πέρσι!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω τη βλέπω αλλα εντάξει αυτο που γινεται στα μεσημεριανα κατανταει και αηδια.
Ειδικα το Star απο το πρωι μεχρι το βραδυ Eurovision.
Μειζων εθνικο θεμα της χωρας μας η πρωτια στον τελικο!Για αυτο και οταν εχει το πολυ πολυ να δω ποτε θα βγει η χωρα μας και μετα τέλος.
Ετσι και αλλιως πρωτη φορα που ειδα Eurovision ηταν 2004 και εκει μεχρι ενα σημείο γιατι κοιμηθηκα.Το 2005 την ειχα δει όλη λόγω πρωτιας.
Αλλα και παλι πανηγυράκι ειναι με πολλα εσοδα για την EBU και τις εκαστοτε χωρες και τηλεοράσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oh_majesty

Νεοφερμένος

Η oh_majesty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.


Ο Γιώργος Αλκαίος, λοιπόν, πρόκειται να δώσει την δική του απάντηση στους Γερμανούς "φίλους", κατά τον 55ο διαγωνισμό της Eurovision, στο Όσλο της Νορβηγίας. Μέσα από το βίντεο κλιπ, φυσικά, αφού τα γυρίσματα θα δείχνουν την Μήλο και βεβαίως την κανονική μορφή του αγάλματος της Αφροδίτης...

διακεκριμένοι αρχαιολόγοι εικάζουν ότι τα εκλειπόντα χέρια του αγάλματος προορίζονταν για να βάζουν κερί στα αυτιά της Αφρούλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω τη eurovision τη βλεπω παντα απο οταν θυμαμαι τον εαυτο μου,πριν ακομα γινει τοσο γνωστη και διασημη και γεμισουμε κουτσομπολια.μονο και μονο ως ενα μοναδικο παγκοσμια πολιτιστικο πανευρωπαικο εγχειρημα αξιζει να το δεις...μονο που βλεπεις αλλες χωρες,και ακους τα τραγουδια τους μαθαινεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
εγω τη eurovision τη βλεπω παντα απο οταν θυμαμαι τον εαυτο μου,πριν ακομα γινει τοσο γνωστη και διασημη και γεμισουμε κουτσομπολια.μονο και μονο ως ενα μοναδικο παγκοσμια πολιτιστικο πανευρωπαικο εγχειρημα αξιζει να το δεις...μονο που βλεπεις αλλες χωρες,και ακους τα τραγουδια τους μαθαινεις..
Μπα σε καλό σου βραδιάτικο , πάλι μπροστά μου σε βρίσκω ? :P

Βρε συ Άγγελε ειλικρινά τώρα .....
αν θεωρείς τη γιουροβιζιον ενα πολιτιστικό ( ιμοτικον που ξερνάει ) εγχείρημα και πως έτσι μαθαίνεις τα
τραγούδια άλλων χωρών χρειάζεσαι επειγόντως σεμινάρια και ενημέρωση μουσικής .
Ξεκίνα τις συναυλίες , το γιουτιούμπι , πάρε σιδιά , κάνε κάτι , ντου σαμιθινγκ ....τα-χύ-τα-τα ! :)


Στο θέμα τώρα ...
δεν κρατήθηκα η άτιμη γυνή , πάλεν γουτούρεψα , είπα δεν θα ξανασχοληθώ ... αλλά ...
ήκουσα τυχαίως ετούτο το ασμα και θεωρησα υποχρέωση μου να το καταθέσω ως ένα κειμήλιο
το οποίον χαλαρά θα μπορούσε να σταθεί στο πανηγυράκι διότι διαθέτει όλα τα φόντα

αλφα ) ευρωπαική μουσική βου ) παραδοσιακά στοιχεία του πολιτισμού μας γου ) απλον και κατανοητόν στίχο
δου ) διάλεκτο που χάνεται και οφείλει να αναδυχθεί εψου ) ερωτικόν περιεχόμενον δια να ταυτιστεί ο μέσος
ευρωπΕος ζητα ) τιμη στον χαρυ και στο καλύτερον άσμα που θα μπορούσε να περάσει ποτέ στον εν λόγω σαβουρο ...
εχμμμ , σόρι στον εν λόγω διαγωνισμό ήθελα να πω

Τεμέτερον για λελεγουσι αουτον τον τραγούδιον πολλάν καλόν είναι


Λαιστέρα






υγ : γιουροβιζιον : ιεβαν και τα χρυσοκώδωνα τα μελεερα τα γίδεα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν θεωρείς τη γιουροβιζιον ενα πολιτιστικό ( ιμοτικον που ξερνάει ) εγχείρημα και πως έτσι μαθαίνεις τα
τραγούδια άλλων χωρών χρειάζεσαι επειγόντως σεμινάρια και ενημέρωση μουσικής .
η eurovision παλαιοτερα ειχε φοβερα τραγουδια που εμειναν στν ιστορια..επειδη εχει παρακμασει τωρα οπως και γενικα το τραγουδι ,δεν σημαινει οτι σαν θεσμος ειναι κακος...η eurovision ειναι οπως η τηλεοραση..μπορει να εχει πολλων ποιοτητων τραγουδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ποια θέση μας δίνουν τα πρακτορεία στη Eurovision;


Το τραγούδι του Γιώργου Αλκαίου αναμένεται να είναι στη δεκάδα

Copyright (c) Myself.gr 2009



Μπορεί ακόμα να μας χωρίζουν αρκετές ημέρες μέχρι τον τελικό της Eurovision, όμως τα διεθνή γραφεία στοιχημάτων έχουν αρχίσει να δίνουν αποδόσεις και προγνωστικά για τα «πλασαρίσματα» των χωρών στον φετινό διαγωνισμό τραγουδιού. Ο Γιώργος Αλκαίος με το τραγούδι ΟΡΑ αναμένεται να καταφέρει να μπει στη δεκάδα και αν η σκηνική παρουσία του τραγουδιστή είναι εντυπωσιακή, γιατί όχι να μην μπει ακόμα και στην πεντάδα.

Βάσει των αποδόσεων του κορυφαίου Βρετανικού πρακτορείου στοιχημάτων William Hill, η Ελλάδα δίνεται ένατο φαβορί, με απόδοση 23,00, ενώ για την πρώτη θέση στον φετινό διαγωνισμό αναμένεται να κονταροχτυπηθούν το Αζερμπαιτζάν με απόδοση 3.00 με το Ισραήλ με απόδοση 5.50!

Στο εξωτερικό το παιχνίδι του στοιχήματος, είναι πολύ διαδεδομένο και συχνά επεκτείνεται πέραν του ποδοσφαίρου και του μπάσκετ, με τους Άγγλους για παράδειγμα να στοιχηματίζουν φανατικά ακόμα και για τον καιρό της επόμενης μέρας. Έτσι λοιπόν, τα πρακτορεία στοιχημάτων έχουν πάρει φωτιά, αφού οι απανταχού φίλοι της Eurovision, προσπαθούν να αποδείξουν πως είναι καλά διαβασμένοι και με τον τρόπο αυτό να κερδίσουν χρήματα! Εμείς πάντως, ελπίζουμε για όσους στοιχηματίσουν για την ένατη θέση της Ελλάδας, να χάσουν και ο Γιώργος Αλκαίος να καταφέρει να κερδίσει μία θέση πολύ ψηλότερα από την ένατη που του δίνουν τα πρακτορεία. Άλλωστε το παρελθόν μας, μας έχει αποδείξει πως αν η σκηνική παρουσία του διαγωνιζόμενου έχει παλμό και ψυχή μπορεί να προσπεράσει ακόμα και τραγούδια που είναι καλύτερα από μουσικής άποψης, αλλά χάνουν από την παρουσία του τραγουδιστή on stage.
Αυτές είναι λοιπόν, οι αποδόσεις του βρετανικού πρακτορείου William Hill για την Eurovision
1.Αζερμπαϊτζάν 3.00
2.Ισραήλ 5.50
3.Γερμανία 9.00
4.Δανία 9.00
5.Νορβηγία 13.00
6.Κροατία 13.00
7.Αρμενία 17.00
8.Σουηδία 17.00
9.Ελλάδα 23.00
10.Ιρλανδία 26.00
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και στον Ρουβα δεν εδιναν θέση στην 3αδα και βγήκε 7ος;

Αν ειναι να μαστε 9η θέση δεν βλέπω καν να μπαινουμε στον τελικό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
και περυσι στο αζερμπαιτζαν εδιναν τη δεκατη θεση και βγηκε 4. :P

εμενα παντως μαρεσει πολυ της Αρμενιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειδατε το βιντεο κλιπ??
ειναι πολυυυ ωραιο.
τι ομορφο μερος η μηλος βρε παιδια.

ομορφη ελλαδα:)

https://www.youtube.com/watch?v=aLPKDrx1IEU&feature=related

το ξερετε οτι ο αλκαιος το πληρωσε μονος του το βιντεο κλιπ??
μπραβο του.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
1 λεπτό και 26 δευτερόλεπτα για να ξεκινήσει... :worry:

Πολύ ωραίο νησί η Μήλος! Κάτι παραλίες....:D


Btw πότε είναι ο τελικός και οι ημιτελικοί;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εχει πολυ ωραια εισαγωγη.

λάτρευω τη ποντιακη λυρα που εχει μεσα...

ειμαι και η μιση ποντια απο τη μερια της μαμας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
..έκανε μόνος του και τη σκηνοθεσία; :P ...Δε θέλω να σας το χαλάσω, αλλά είναι χάλια. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staventoula

Νεοφερμένος

Η staventoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Eurovision ...λοιπόν
1ον) θα ήθελα να πω ότι παρακολουθώ το διαγωνισμό από το 2004. Οι αγαπημένες μου συμμετοχές είναι:
2) Σάκης 2004 shake it και Καλομοίρα (δεν ξέρω ποιο να διαλέξω)
3)Σαρμπέλ
Φέτος έχω απογοητευτεί με την Ελληνική συμμετοχή... δεν μου αρέσει καθόλου ο Αλκαίος και το τραγούδι του, συνεχώς κάνει "ου, ου" θα πατώσουμε. :(
Θα ήθελα να πάει το touch me deep inside, ή η Κιβωτός του Νώε (περισσότερο) γιατί είναι ένα έθνικ κομμάτι που έχει ένα "πάτρεμα" όλων των μουσικών και μου αρέσει.
Παρακαλώ να σχολιάσετε την απάντησή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
staventoula τα greeklish δεν επιτρέπονται στο site.
Αν έχει πρόβλημα μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιον online μετατροπέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top