Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Το blog σου είναι πολύ ωραίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υ.Γ. Ο διπλός espresso (espresso doppio) ονομάζεται έτσι γιατί όντως είναι δυο μονά espresso σε μια μεγαλύτερη κούπα! :clapup:
Δεν υποτίθεται ότι ο μόνος espresso είναι 30ml και ο διπλός 50ml;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BaristaChampion

Νεοφερμένος

Ο Tasos Delichristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν υποτίθεται ότι ο μόνος espresso είναι 30ml και ο διπλός 50ml;

Espresso: (6,5 - 8,0 gr) Σωστά πατημένου και φρεσκοαλεσμένου καφέ. Σερβίρεται σε φλιτζάνι (λευκό κατά προτίμηση) χωρητικότητας 80 ml και κατέχει όγκο σε αυτό της τάξεως των 25 έως 35 ml.

Εspresso Doppio: (13,0 - 16,0 gr) Σωστά πατημένου και φρεσκοαλεσμένου καφέ. Σερβίρεται σε φλιτζάνι (λευκό κατά προτίμηση) χωρητικότητας 180 ml και κατέχει όγκο σε αυτό της τάξεως των 50 έως 70 ml.

Το τι μας σερβίρουν τώρα τα cafe στην Ελληνική αγορά είναι άλλο θέμα... Υπάρχουν βεβαίως εξαιρέσεις, αλλά όλα ξεκινάνε από την εκπαίδευση του καταναλωτή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εξακολουθώ να προτιμώ τα Starbucks για τον καφέ της ημέρας (αρκεί να κλέψω από τον ιχλίμπεντιχ, που θα πάρει κάτι πιο kinky... caramel frappuccino ή κάτι με nutmeg/χριστουγεννιάτικο/λάγνο)... και για τα γλυκά. Δεν είναι καλής ποιότητας, αλλά mathafacka, αν θέλω βρώμικη σοκολάτα, εκεί θα πάω. Kalorienbomben!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zina85

Νεοφερμένος

Η zina85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
τo starbacks ανηκει στην ελιτ των αλυσιδων που προσφερει καφε και οχι μονο εχει κατι τελεια γλυκα ....μιαμ μιαμ ..
οτι ειναι λιγο τσιμπημενες οι τιμες ειναι αλλα σε σχεση με την ποιοτητα που προσφερει ειναι μια χαρα...
απλα πιστευω οτι ειναι η νοοτροπια μας σαν ελληνες λιγο γεια σου και δεν βαριεσε που δεν μαζευeι τον κοσμο που θα επρεπ...εγω εμενα γιαννενα και με τοπικους επιχειρηματιες που μιλησα θεωρουσαν ρισκο το να ανοιξουν ενα καταστημα σε ολοκληρη την ηπειρο...ακου να δεις επρεπε να παω θεσσαλονικη για να ευχαριστηθω ενα ροφημα ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Όταν πρωτοπήγα στα Starbucks μου άρεσε το πλέον κλασσικό chocolate cream που δεν είναι ουσιαστικά καφές καθώς και ένα γιαούρτι με καραμέλα και φρούτα που είχαν και πλέον δεν το έχουν.Πιστεύω πως η ποιότητα του καφέ που έχουν είναι από τις καλύτερες.Υπάρχει μεγάλη ποικιλία και σε ροφήματα και σε φαγητά και φυσικά η δυνατότητα να φτιάξεις τον δικό σου καφέ όπως ακριβώς τον θές χωρις να συχτηρίζεις την ώρα και την στιγμή που σου κάνανε τον φραπέ σου νερομπλούμ.
Ωστόσο από την άλλη πλευρά του νομίσματος πιστεύω πως το να δουλεύεις για τον Μαρινόπουλο δεν έχει και τις καλύτερες προοπτικές.Ξέρω παραδείγματα ατόμων που δουλευαν καιρο στα Starbucks και αφού είχαν συμπληρώσει ένα χρόνο και...άρχισαν οι shift να τους κάνουν την ζωή μαρτύριο ώστε να αναγκαστούν να φύγουν...Μπορεί να είναι μεμονωμένα περιστατικά, δεν ξέρω!

Τέλος πάντων...σαν πελάτισσα πιστεύω πως η επιχείρηση αυτή είναι αξιοπρεπείς και πως θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη.Και να τονίσω ότι μιλάω για τα Starbucks της Ελλάδας και όχι του εξωτερικού.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Να πω δυο πράγματα για τα Starbucks.

Ο γαλλικός καφές τους μου αρέσει υπερβολικά.

Με εκνευρίζει πολύ που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα, αλλά τι να κάνεις, κανόνες.

Όλα αυτά τα χρόνια πίστευα οτι το ίντερνετ είναι δωρεάν, ώσπου το χρειάστηκα κάποια στιγμή κι έμαθα οτι δεν είναι - πληρώνεις κάποιο ποσό για να πάρεις κωδικό. Το ποσό δεν είναι μεγάλο, αλλά με πείραξε πολύ το οτι πίστευα οτι ήταν δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Να πω και εγώ δύο πράγματα για τα Starbucks .

Το κάπνισμα μου αρέσει υπερβολικά .

Με εκνευρίζει που κανένας στα Starbucks δεν σκέφτεται να πάρει κάτι απλό όπως γαλλικό καφέ , αλλά τι να κάνεις , μόδες .

Όλα αυτά τα χρόνια πίστευα ότι μια αλυσίδα που σου πουλάει τον καφέ γύρω στα 4-5 ευρώ θα κλείσει , ώσπου χρειάστηκε να πάω και τελικά δεν ήτανε και τόσο άσχημα - απλά ένιωσα ότι προδίδω τον ιδεαλισμό μου . Οι ηθικές αντιστάσεις μου δεν είναι μεγάλες , αλλά με πείραξε το γεγονός ότι πίστευα ότι δεν θα απολαύσω τόσο ένοχα την τζαζ μουσική .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Με εκνευρίζει που κανένας στα Starbucks δεν σκέφτεται να πάρει κάτι απλό όπως γαλλικό καφέ , αλλά τι να κάνεις , μόδες .

εγω γαλλικο παιρνω.


τα σιχαινομαι τα σταρμπακς! παω πολυ σπανια!
πολυ αμερικανια,:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Να πω και εγώ δύο πράγματα για τα Starbucks .

Το κάπνισμα μου αρέσει υπερβολικά .

Με εκνευρίζει που κανένας στα Starbucks δεν σκέφτεται να πάρει κάτι απλό όπως γαλλικό καφέ , αλλά τι να κάνεις , μόδες .

Όλα αυτά τα χρόνια πίστευα ότι μια αλυσίδα που σου πουλάει τον καφέ γύρω στα 4-5 ευρώ θα κλείσει , ώσπου χρειάστηκε να πάω και τελικά δεν ήτανε και τόσο άσχημα - απλά ένιωσα ότι προδίδω τον ιδεαλισμό μου . Οι ηθικές αντιστάσεις μου δεν είναι μεγάλες , αλλά με πείραξε το γεγονός ότι πίστευα ότι δεν θα απολαύσω τόσο ένοχα την τζαζ μουσική .

Αμάν πια με σένα, θα με απολύσουν πιο γρήγορα από όσο υπολογίζω!:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
μου αρεσει πολυ ο καφες των starbucks, μια περιοδο πριν παω ειτε στην δουλεια ειτε στην σχολη επαιρνα ενα καφεδακι
το καλοκαιρακι το frappuccino caramel light(γιατι δεν μου αρεσει η σαντυγη)
και τιν χειμωνα κυριως white mocca

το περιβαλλον τους ομως με ενοχλει εδω και χρονια γιατι μαζευει πολλα πιτσιρικακια απο ηλικιες 12 και ανω κα γινεται χαμος. Συγκεκριμενα του φαληρου που τυχαινει να ειναι της γειτονιας μου ειναι τιγκα στα πιτσιρικια. Η μονη καταλληλη ωρα ειναι το πρωι που ειναι στο σχολειο, εχει τυχει να παω να μελετησω εργασιες πρωινες ωρες... στο καπνιστηριο....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
μου αρεσει πολυ ο καφες των starbucks, μια περιοδο πριν παω ειτε στην δουλεια ειτε στην σχολη επαιρνα ενα καφεδακι
το καλοκαιρακι το frappuccino caramel light(γιατι δεν μου αρεσει η σαντυγη)
και τιν χειμωνα κυριως white mocca

το περιβαλλον τους ομως με ενοχλει εδω και χρονια γιατι μαζευει πολλα πιτσιρικακια απο ηλικιες 12 και ανω κα γινεται χαμος. Συγκεκριμενα του φαληρου που τυχαινει να ειναι της γειτονιας μου ειναι τιγκα στα πιτσιρικια. Η μονη καταλληλη ωρα ειναι το πρωι που ειναι στο σχολειο, εχει τυχει να παω να μελετησω εργασιες πρωινες ωρες... στο καπνιστηριο....:P

τι το διαφορετικό έχει ο καφές αυτός από τους υπόλοιπους γαλλικούς ; Εγώ φτιάχνω μόνος μου γαλλικό και είναι ίδιος και καλύτερος, για το περιβάλλον μόνο μου αρέσουν τα Starbucks, το ντεκόρ. 'Οσο για το ανθρώπινο ντεκόπρ Ππτσιρικαρία δεν είδα πουθενά. Συγκεκριμένα στης Θεσ/νικης ήταν πάντα κάτι γριές με το ένα πόδι στον τάφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
ειδες? τελικα ειναι αναλογα την περιοχη!
τα δικα μας μαζευουν πιτσιρικια! τα δικα σας γιαγιαδες!!

δεν μπορω να παω πια εκει για καφε απογευμα!!

το πρωι ειναι καλα γιατι εχει ησυχια και μπορεις να συζητησεις και να δουλεψεις!!

οσο για τον καφε δεν ειπα οτι μου αρεσει μονο ο δικος τους, αλλα οτι μου αρεσει και αυτος πολυ!
τους πινω ολους τους καφεδες δεν με νοιζει αρκει να ειναι ωραιος!!
και εμενα μου αρεσει ο γαλλικος που φτιαχνω!!
δεν ειμαι απολυτη, απλα ειπα οτι μου αρεσει ο καφε τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αυτό με τα πιτσιρίκια είναι ανά κατάστημα, το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Στην Ελλάδα αυτό, στις ΗΠΑ υπάρχουν μικρότερες διαφορές στον κόσμο ανά κατάστημα (βέβαια έχω να πάω και 6 χρόνια, οπότε ίσως να μην θυμάμαι καλά). Εκεί βέβαια οι περισσότεροι τον παίρνουν στο χέρι και φεύγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
'Οσο για το ανθρώπινο ντεκόπρ Ππτσιρικαρία δεν είδα πουθενά. Συγκεκριμένα στης Θεσ/νικης ήταν πάντα κάτι γριές με το ένα πόδι στον τάφο.

Ισχύει ότι εξαρτάται την περιοχή... κι εδώ πχ στα Starbucks Βικτώριας έχω δει κυρίως άτομα > 20 ετών, στα Starbucks στην Κοραή φοιτήτριες Νομικής, στα Starbucks στην Κηφισιά 12χρονα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Έχει δίκιο η ria82, είναι θέμα τοποθεσίας.
Όπου βρίσκονται σε πέρασμα παιδιών, πέφτει εισβολή κανονικότατη!
Στην περιοχή μου σετάρουν με τα goodys και γίνονται ανταλλαγές πληθυσμών κάθε βράδυ από το ένα στο άλλο...
Στη Γλυφάδα που έχει 4 μαγαζιά, το κάθε ένα έχει και το δικό του κόσμο ανάλογα με το που βρίσκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Παντως στη Γλυφαδα εκεινο κοντα στην εκκλησια Κων/νου και Ελενης μια χαρα κοσμο εχει...
Τωρα στου Φαληρου που εχω παει καμποσες φορες δε θα ελεγα οτι μαζευει αποκλειστικα μικρες ηλικιες...ισως γιατι εχει τυχει να εχω παει πρωινα..περι Βικτωριας δε λογω του οτι απεναντι εχει την ΑΣΣΟΕ λογικο ειναι...αλλα η παρουσια μου εκει και αλλου βεβαιως βεβαιως ανεβαζει το μεσο ορο ηλικιας:P
Οπως και να εχει καθομαι παντα στα εξω τραπεζακια και το ευχαριστιεμαι μια χαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
η ΑΣΧΕΤΗ ερώτηση.

Tα starbucks εδώ στην Ελλάδα έχουν σοκολάτα με γεύση φυστίκι?
Την τελευταία φορά που πήγα στα starbucks στη Βικτώρια δεν είδα κάτι στον κατάλογο [Yet εγώ δεν βλέπω και μπροστά μου οπότε μπορεί να είχε και να μην το είδα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τα starbucks κάνουν τώρα και φραπέ; :O
Να περιμένουμε οτι το επόμενο βήμα θα είναι να βάλουν τάβλι; :confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
να πίνεις φραπέ ακούγοντας τζαζ , θα είναι σαν να διαβάζεις στιχομυθία άγγελου -ρεμπ

είναι μια πρωτόγνωρη απόλαυση - αλλά και τόσο αστεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top