Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Από χθες δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες, και σε ένα από τα άλμπουμ που έχω, προστίθενται κενές φωτογραφίες χωρίς να τις έχω βάλει.
Τις διαγράφω και μετά από λίγο ξαναγεμίζω.
Άλλαξα κωδικούς, τις έκανα να τις βλέπουν μόνο οι φίλοι (πριν ήταν στο "φίλοι φίλων") και πάλι μετά από μία ώρα έχω πέντε μαύρες και αυξάνονται.
Τι να συμβαίνει άραγε; Ξέρει κανείς να μου πει;
Αν διαγράψω όλο τον φάκελο θα χάσω πολλά μηνύματα και σχόλια που είχα και δεν το θέλω.
Είναι θέμα κάποιου χάκερ ή κάτι άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Προσπαθείς παράλληλα να ανεβάσεις κι άλλες φώτο και αποτυγχάνεις ή εμφανίζονται μόνο μαύρες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Προσπάθησα μια-δυο φορές χθες και σήμερα.
Έκλεισα το απόγευμα τον υπολογιστή για 1-2 ώρες, και όταν ξαναμπήκα εμφανίστηκαν πάλι 6-7 μαύρες.
Σε ένα μόνο από τα άλμπουμ συμβαίνει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
μήπως τραβούσες φωτογραφίες νύχτα ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Προσπάθησα μια-δυο φορές χθες και σήμερα.
Έκλεισα το απόγευμα τον υπολογιστή για 1-2 ώρες, και όταν ξαναμπήκα εμφανίστηκαν πάλι 6-7 μαύρες.
Σε ένα μόνο από τα άλμπουμ συμβαίνει αυτό.

:hmm: Δεν ξέρω... Δεν φαίνεται καθόλου λογικό... Και είναι λίγο δύσκολο να σου χάκεψαν τον λογαριασμό και να μπορείς να μπαίνεις ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Για την ώρα δεν προστέθηκε κάποια άλλη, ίσως να είναι προσωρινό, θα δούμε.
Δεν θα ανεβάσω για 1-2 μέρες καμία φωτογραφία και μετά βλέπουμε.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά το φέις μπουκ κάνει έρωτα τελευταία. Αυτό φταίει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Βασικά το φέις μπουκ κάνει έρωτα τελευταία. Αυτό φταίει.:P

με τόσες φωτογραφίες ανέμελων κορασίδων , ξεμυαλίστηκε και αυτό :redface:

αυτό φταίει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
με τόσες φωτογραφίες ανέμελων κορασίδων , ξεμυαλίστηκε και αυτό :redface:

αυτό φταίει :redface:
Όπως το δει κανείς.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Προσοχή στη νέα ηλεκτρονική απάτη που έχει κατακλύσει το Facebook με δόλωμα το Twilight!

Μέσα στο σαββατοκύριακο που μας πέρασε τα News Feed όλων στο Facebook άρχισαν να γεμίζουν από post φίλων όλα με την ίδια φωτογραφία από την πολυαναμενόμενη ταινία «Twilight: Breaking Dawn». Πίσω από αυτόν τον κατακλυσμό βρίσκεται μια εφαρμογή που στην όπως είναι προφανές πρόκειται για scam, μια ηλεκτρονική απάτη δηλαδή. Σε αυτή τη φωτογραφία μπορείτε να βρεθείτε «tagged» χωρίς να έχετε χρησιμοποιήσει την εφαρμογή, απλά και μόνο επειδή κάποιος απρόσεκτος φίλος/η σας το έχει κάνει ήδη. Υπάρχουν μερικοί απλοί τρόποι να προστατευθείτε είτε έχετε χρησιμοποιήσει την εφαρμογή είτε όχι…
Κατ' αρχήν ας δούμε πως ακριβώς λειτουργεί αυτή η εφαρμογή παγίδα. Προφανώς το δόλωμα απευθύνεται στους φανατικούς του Twilight saga με την φωτογραφία από την επόμενη ταινία της σειράς. Πατώντας στο link που συνοδεύει τη φωτογραφία, κατευθυνόμαστε στην εν λόγω εφαρμογή.
Εάν έχουμε επιλέξει να χρησιμοποιούμε Https για την πλοήγησή μας στο Facebook μας ζητείται να το απενεργοποιήσουμε (αυτό όμως δεν προκαλεί αρχικά καχυποψία καθώς πολλές νόμιμες εφαρμογές το ζητούν).
Τελικά καταλήγουμε σε μια εφαρμογή η οποία αυτόματα κάνει tag φίλους από τη λίστα σας, χωρίς εσείς να το αντιλαμβάνεστε. Έτσι η εφαρμογή διαδίδεται αντίστοιχα με την λογική των ιών καθώς στο Wall των φίλων σας θα εμφανιστεί το «δόλωμα» με την φωτογραφία και την ένδειξη ότι έγιναν «tagged». Όμως ο τελικός στόχος της εφαρμογής (πέρα από την εξάπλωσή της) είναι να συμπληρώσετε ένα ερωτηματολόγιο με κάποια προσωπικά στοιχεία τα οποία είναι χρήσιμα στους δημιουργούς της.
Εάν κάνατε το λάθος και χρησιμοποιήσατε ήδη την εφαρμογή συστήνουμε να διαγράψετε όσα σχετικά posts έχουν τυχόν δημιουργηθεί στο Wall σας, καθώς και όσες φωτογραφίες έχουν εμφανιστεί και στις οποίες έχουν γίνει tag φίλοι σας. Επίσης μέσω των «Privacy Settings» (Ρυθμίσεις Ασφαλείας) και την επιλογή «Edit Your Settings» (Επεξεργασία των Ρυθμίσεων) στο κάτω μέρος της οθόνης (Apps and Websites) θα πρέπει να αναζητήσετε εάν υπάρχει εγκατεστημένη η εφαρμογή ώστε να μπορέστε να τη διαγράψετε, ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να «ξαναζωντανέψει» στο μέλλον.
Εάν συμπληρώσατε το ερωτηματολόγιο δίνοντας στοιχεία όπως το κινητό σας τηλέφωνο, τότε ίσως θα ήταν φρόνιμο να επικοινωνήσετε με την εταιρία κινητής τηλεφωνίας ώστε να αποφύγετε τυχόν περίεργες χρεώσεις που μπορεί να προκύψουν. Καλού κακού πάντως ας έχετε το νου σας στους επόμενους λογαριασμούς.
Αν πάλι είστε στη μερίδα εκείνων που δεν έχετε χρησιμοποιήσει την εν λόγω εφαρμογή δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, αρκεί να προσπεράσετε το γεγονός ότι ο News Feed σας γεμίζει από άχρηστα post για φίλους που έγιναν tagged καθώς και το γεγονός ότι ίσως θέλετε να βγάζετε τα tag που αφορούν εσάς.
Σημειώνουμε ότι τις τελευταίες ώρες τα σχετικά κρούσματα έχουν περιοριστεί και μάλιστα ανατρέχοντας στο ιστορικό του Wall δεν εντοπίζονται οι «μολυσμένες» αναρτήσεις. Αυτό δεν αποκλείεται να οφείλεται σε κάποια κεντρική ενέργεια του Facebook που πιθανόν να έκλεισε/έσβησε την συγκεκριμένη εφαρμογή και όσα post είχε δημιουργήσει. Παράλληλα όμως μια εντελώς παρόμοια απάτη δείχνει να εξαπλώνεται αυτή τη φορά με «δόλωμα» την αθάνατη ερώτηση «ποιος σε έχει διαγράψει από το Facebook». Προσοχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κ εμένα με είχαν κάνει επισήμανση στην παραπάνω φωτογραφία αλλά τώρα που μπαίνω στις φώτο που με απεικονίζουν δεν υπάρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έρωτας στα χρόνια του… Facebook!

web only

11/04/2011 13:26
https://img.protothema.gr/01A2E69694317798DA862726F3061334.jpg
Το φλερτ με αγνώστους αρέσει σ' έναν στους τέσσερις χρήστες του facebook, ένας στους πέντε δεν διστάζει να βγει ραντεβού με άτομα που γνώρισε μέσω αυτού του ιστότοπου κοινωνικής δικτύωσης, ένας στους δέκα είχε κάπου είδους σεξουαλική εμπειρία με αγνώστους από το Facebook, ενώ ένα ποσοστό 12,1% εμφανίζει εξάρτηση απ' αυτό το κοινωνικό δίκτυο.

Τα στοιχεία αυτά προκύπτουν από έρευνα της Ομάδας Παρέμβασης Ομπρέλα: Ελληνική Εταιρία Μελέτης και Πρόληψης της Σεξουαλικής Κακοποίησης και του Εργαστηρίου Δυνητικής Πραγματικότητας, Διαδικτυακής Έρευνας και Εκπαίδευσης του Τμήματος Ψυχολογίας του Παντείου Πανεπιστημίου, που πραγματοποιήθηκε σ' ένα δείγμα 327 χρηστών του Facebook, ηλικίας 18-62 ετών, με μέσο όρο ηλικίας τα 28 έτη.

Αναφορικά με το φλερτ με αγνώστους από το Facebook, τα αποτελέσματα τη έρευνας έδειξαν ότι στο 24,3% του δείγματος αρέσει να φλερτάρει με αγνώστους, το 20,1% έχει βγει ραντεβού με αγνώστους και το 10,6% είχε κάποιου είδους σεξουαλική εμπειρία με αγνώστους από το Facebook.

Ποιοι όμως είναι οι χρήστες του Facebook; Από τα στοιχεία της έρευνας προκύπτει ότι περισσότερες είναι οι γυναίκες, άτομα που ζουν κυρίως σε αστικές περιοχές και άτομα που είτε είναι έγγαμα, είτε έχουν κάποια σχέση.

Συγκεκριμένα, από τα στοιχεία της έρευνας προκύπτει ότι το 74,8% του δείγματος ήταν γυναίκες και το 25,2% άντρες, ενώ η περιοχή διαμονής ήταν αστική στο 79,7% του δείγματος, ημιαστική στο 14,9% και αγροτική στο 5,4%. Το 45,4% ήταν σε σχέση, το 41,3% δεν είχε σχέση, το 11,2% ήταν έγγαμοι και το 2,1% ήταν διαζευγμένοι.

Όσον αφορά το πώς κυμάνθηκαν οι σχέσεις των χρηστών facebook με άλλους ανθρώπους από τότε που "άνοιξαν λογαριασμό" στον ιστότοπο, το 34,3% του δείγματος δήλωσε ότι αυξήθηκαν, το 1,5% ότι μειώθηκαν και το 64,2% ότι παρέμειναν σταθερές.

Ένα ποσοστό 66,1% δεν ανέγραψε στο προφίλ του τη κατάσταση της σχέσης του, ενώ ένα ποσοστό 33,9% προσδιορίζει αν είναι σε σχέση ή όχι. Στην κατάσταση σχέσης, ένα ποσοστό 28,3% έγραψε ότι βρίσκεται σε σχέση, ένα 17,2% ότι είναι παντρεμένος/η ,το 17,2% ότι είναι ελεύθερος/η και το 5,6% δεν προσδιόρισε.

Το 50,1% δήλωσε ότι έχει χρησιμοποιήσει το facebook ως μέσο απόδρασης από δυσφορική διάθεση (π.χ. θλίψη, στρες, ενοχή, αίσθηση ότι είναι αβοήθητος).

Το 55,09% δήλωσε ότι μένει συνδεδεμένο ενεργά με το facebook για περισσότερο χρόνο απ΄ όσο υπολόγιζε.

Το 22,99% έχει ανταλλάξει τηλέφωνα με άγνωστους/στες στο facebook, ενώ το 11,1% έχει προσθέσει στο προφίλ του εφαρμογές για φλερτ.

Από την έρευνα προέκυψε ότι προσδιοριστικοί παράγοντες για το αν κάποιος θα βγει ραντεβού με άγνωστο μέσω facebook είναι: η ελκυστικότητα του άλλου, η ανταλλαγή τηλεφώνων και το φλερτ με αγνώστους μέσω του ιστότοπου.

Τα κριτήρια με βάση τα οποία θα φλέρταραν με κάποιον άγνωστο στο facebook είναι η εμφάνιση, τα ενδιαφέροντα, οι φωτογραφίες (φυσικές και μη), η προσέγγιση, το chat, τα στοιχεία του προφίλ, η ευγένεια, η οικειότητα και η ασφάλεια.
Πηγή

Βασικά άλλο άρθρο έψαχνα για αυτό το θέμα που το διάβαζα το μεσημέρι και ήταν πολύ αναλυτικό. Μου έκανε φοβερή εντύπωση που φλερτάρουν λέει περισσότερο οι γυναίκες, ενώ γενικά το μεγαλύτερο ποσοστό όσων φλερτάρουν μέσω fb έχουν ήδη σχέση! Τι να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Αν σε μπλοκάρει κάποιος πως μπορείς να το βρεις;

Απ' ό,τι έχω καταλάβει, με έχει κάποιος μπλοκάρει στο fb, δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες., αναγκάστηκα να τις διαγράψω όλες, και ακόμα και κάποια φίλη στο fb ενώ μου έγραψε εξαφανίστηκε το μήνυμά της και μου έστειλε μόνο σε προσωπικό μήνυμα αυτό που ήθελε να μου πει.

Αναγκάστηκα να διαγράψω περίπου τους μισούς φίλους, κράτησα μόνο εκείνα τα άτομα που γνωρίζω είτε προσωπικά, είτε από χρόνια σε διάφορα σάιτς, και έφτιαξα τα μηνύματά μου και οι φωτογραφίες μου να είναι ορατές μόνο σε φίλους και όχι σε "φίλους φίλων".

Παρ' όλα αυτά ακόμα δεν μπορώ να ανεβάσω κάποιες παλιότερες φωτογραφίες, ασχολούμαι με αυτά 2-3 μέρες τώρα και με έχει εκνευρίσει όλο αυτό.

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει και ποιο κακόβουλο άτομο με μπλοκάρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω δε σχετίζεται το ένα με το άλλο.
Αν σε μπλοκάρει κάποιος δεν μπορείς να τον βρεις στην αναζήτηση, όχι φίλων, την πάνω-πάνω.
Μπαίνεις από ένα άλλο profile και αν τον βρεις στην αναζήτηση σε μπλόκαρε, αλλιώς έκλεισε το λογαριασμό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Theodora, αν θέλεις ξαναεξήγησε το τελευταίο γιατί δεν το κατάλαβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λες ότι σε μπλόκαρε κάποιο άτομο και πώς μπορείς να το καταλάβεις.
1. Βλέπεις στους φίλους σου και δεν είναι.
2. Κάνεις αναζήτηση το όνομά του και δεν το βρίσκεις. Τότε σκέφτεσαι ότι σε μπλόκαρε όμως παίζει να απενεργοποίησε το λογαριασμό και να επέλεξε να μην τον βλέπει κανείς. Τότε μπαίνεις από το προφίλ ενός φίλου και κάνεις αναζήτηση το όνομά του. Αν τον βρεις σημαίνει ότι σε μπλόκαρε, αν όχι απενεργοποίησε το λογαριασμό του και δεν τον βλέπει/βρίσκει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε πως μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει και ποιο κακόβουλο άτομο με μπλοκάρει;
Άλλαξε κάνα κωδικό, καλού κακού. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

super_deal

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Βασικά άλλο άρθρο έψαχνα για αυτό το θέμα που το διάβαζα το μεσημέρι και ήταν πολύ αναλυτικό. Μου έκανε φοβερή εντύπωση που φλερτάρουν λέει περισσότερο οι γυναίκες, ενώ γενικά το μεγαλύτερο ποσοστό όσων φλερτάρουν μέσω fb έχουν ήδη σχέση! Τι να πω..



:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αν σε μπλοκάρει κάποιος πως μπορείς να το βρεις;

Απ' ό,τι έχω καταλάβει, με έχει κάποιος μπλοκάρει στο fb, δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες., αναγκάστηκα να τις διαγράψω όλες, και ακόμα και κάποια φίλη στο fb ενώ μου έγραψε εξαφανίστηκε το μήνυμά της και μου έστειλε μόνο σε προσωπικό μήνυμα αυτό που ήθελε να μου πει.

Αναγκάστηκα να διαγράψω περίπου τους μισούς φίλους, κράτησα μόνο εκείνα τα άτομα που γνωρίζω είτε προσωπικά, είτε από χρόνια σε διάφορα σάιτς, και έφτιαξα τα μηνύματά μου και οι φωτογραφίες μου να είναι ορατές μόνο σε φίλους και όχι σε "φίλους φίλων".

Παρ' όλα αυτά ακόμα δεν μπορώ να ανεβάσω κάποιες παλιότερες φωτογραφίες, ασχολούμαι με αυτά 2-3 μέρες τώρα και με έχει εκνευρίσει όλο αυτό.

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει και ποιο κακόβουλο άτομο με μπλοκάρει;
Όταν λέμε ότι κάποιος μας έχει μπλοκάρει σημαίνει ότι μας έχει αποκλείσει για να μη μπορούμε να τον δούμε, να τον κάνουμε φίλο ή να δούμε οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτόν. Σαν το block στο μσν ένα πράγμα.
Δεν έχει να κάνει με το ότι δεν ανεβαίνουν οι φωτογραφίες. Αυτό είναι πρόβλημα του φέιςμπουκ, και το άλλο με τη φίλη σου που λες, το κάνει σε πολλούς. Εμένα μου είχε διαγραφτεί μια φίλη από τη λίστα και νόμιζα ότι της έκανα κάτι και με διέγραψε, αλλά τελικά έφταιγε το φέις μπουκ με τις μαλακίες του. Όπως και το ότι δεν εμφανίζονται αμέσως οι ειδοποιήσεις, ή τα λάικς δε φαίνονται καν.

Για τις φωτογραφίες, δοκίμασες να αλλάξεις browser, ή πισί/λάπτοπ αν έχεις άλλο;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Btw, πώς έκαναν έτσι τα μηνύματα; Δεν μπορώ να μιλήσω. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top