Ποιο ήταν το πρώτο σας κινητό τηλέφωνο;

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Έψαξα αλλά δεν βρήκα τέτοιο θέμα. Αν υπάρχει, σβήστε το. ;)

Προσωπικά είχα το ΝΟΚΙΑ 3310. Το πήρα αρχές 2001 περίπου.



Λογικά θα δουλεύει ακόμα αν και θέλει μπαταρία. Αρκετά καλό. Θα ναι σε κανα συρτάρι χωμένο τώρα... Α ρε περνάν τα χρόνια τα ρημάδια... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.


αυτο:P δεν θυμαμε ποτε το πηρα δεν το εχω αλλοστε ποια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Αν θέλετε πέστε και πότε το πήρατε και αν το έχετε ακόμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ το είχα αγοράσει το 2000 τα Χριστούγεννα, δεν το έχω ακόμη γιατι ήταν λιγάκι μπακατέλ και το πούλησε ο πατέρας μου μετά από 2 χρόνια. Μετά αγόρασα ένα nokia 5210 και ήρθα στα ίσα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
κ μετα πηρα αυτο το εχω καπου πεταμενο σε κανενα συρταρι

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Έψαξα αλλά δεν βρήκα τέτοιο θέμα. Αν υπάρχει, σβήστε το. ;)

Προσωπικά είχα το ΝΟΚΙΑ 3310.
Και γω αυτό είχα συν μία πρόσοψη που είχα αγοράσει..... Το αγαπούσα τρελά αυτότο κινητό... Τους είχα σπάσει τα νευρα να μου το πάρουν με σύνδεση αλλά να χρησιμοποιώ κάρτα :redface: Μιλάμε για το 2000. Περνάνε τα χρόνια, δε λες ΄τίποτα :(
Το πουλησα, πήρα ένα έριξον με πορτάκι (το οποίο έδωσα αργότερα στον πατέρα μου και του το κλέψανε), μέτά το νόκια 6510 (το οποίο έχω ακόμη), μετά ένα σίμενς-απο τα πρωτα έγχρωμα (ήταν της μαμάς μου, της το πήρα και μετά επειδή δεν μου αρεσε το μενού και πολύ, ξαναπήρα το μικρούλι νόκιά μου 6510), μετά το σαρπ gx30i (το οποίο έχ ω ακόμη) και τωρα έχω εριξον πάλι, το k700i.Αυτά τα ολίγα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Και γω αυτό είχα συν μία πρόσοψη που είχα αγοράσει..... Το αγαπούσα τρελά αυτότο κινητό... Τους είχα σπάσει τα νευρα να μου το πάρουν με σύνδεση αλλά να χρησιμοποιώ κάρτα :redface: Μιλάμε για το 2000. Περνάνε τα χρόνια, δε λες ΄τίποτα :(
Το πουλησα, πήρα ένα έριξον με πορτάκι (το οποίο έδωσα αργότερα στον πατέρα μου και του το κλέψανε), μέτά το νόκια 6510 (το οποίο έχω ακόμη), μετά ένα σίμενς-απο τα πρωτα έγχρωμα (ήταν της μαμάς μου, της το πήρα και μετά επειδή δεν μου αρεσε το μενού και πολύ, ξαναπήρα το μικρούλι νόκιά μου 6510), μετά το σαρπ gx30i (το οποίο έχ ω ακόμη) και τωρα έχω εριξον πάλι, το k700i.Αυτά τα ολίγα :redface:

Μη το πάρεις σαν "καρφωτή", αλλά τα κορίτσια το συνιθίζουν να αλλάζουν κάθε τρείς και λίγο κινητό. Ξέρω αρκετές περιπτώσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Όλα μου τα κινητά τα είχα για δύο χρόνια. Δηλαδή κάθε δύο χρόνια άλλαζα... ειδικά αφότου έκανα σύνδεση και μπορούσα να έχω αναβαθμίσεις, σιγά μην άφηνα την ευκαιρία για καινούργια συσκευή.
Δεν ξέρω για τα άλλα κορίτσια... απο δικές μου φίλες πάντως, εγώ ήμουν αυτή που άλλαζα συχνά... όχι για άλλο λόγο παρά μόνο γιατί μ' αρεσει η τεχνολογία και ήθελα να έχω κινητό με περισσότερες δυνατότητες! :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Όλα μου τα κινητά τα είχα για δύο χρόνια. Δηλαδή κάθε δύο χρόνια άλλαζα... ειδικά αφότου έκανα σύνδεση και μπορούσα να έχω αναβαθμίσεις, σιγά μην άφηνα την ευκαιρία για καινούργια συσκευή.
Δεν ξέρω για τα άλλα κορίτσια... απο δικές μου φίλες πάντως, εγώ ήμουν αυτή που άλλαζα συχνά... όχι για άλλο λόγο παρά μόνο γιατί μ' αρεσει η τεχνολογία και ήθελα να έχω κινητό με περισσότερες δυνατότητες! :redface::D

yea well, καλά κάνεις. Και γω έχω την ίδια σύνδεση και νούμερο από το 2001 και τώρα δικαιούμαι καινούργιο δωρεάν. Όχι τίποτα το ιδιαίτερο βέβαια αφού έχω σχετικά χαμηλούς λογαριασμούς, αλλά θα πάω να το πάρω μια απ τις μέρες. (Το τέταρτο θα ναι) Με εξαίρεση το πρώτο όλα δωρεάν.

-Έχω και το δικαίωμα βέβαια να πάρω ότι θέλω με 40% έκπτωση λόγω παλαιότητας, αλλά δε νομίζω να βάλω και από τη τσέπη μου. Άντε κανα 10ρικο το πολύ-πολύ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Όλα μου τα κινητά τα είχα για δύο χρόνια. Δηλαδή κάθε δύο χρόνια άλλαζα... ειδικά αφότου έκανα σύνδεση και μπορούσα να έχω αναβαθμίσεις, σιγά μην άφηνα την ευκαιρία για καινούργια συσκευή.
Δεν ξέρω για τα άλλα κορίτσια... απο δικές μου φίλες πάντως, εγώ ήμουν αυτή που άλλαζα συχνά... όχι για άλλο λόγο παρά μόνο γιατί μ' αρεσει η τεχνολογία και ήθελα να έχω κινητό με περισσότερες δυνατότητες! :redface::D

Αργά αλλάζεις 2 χρόνια παπαπαπα!!!!Τα αγοράκια ξέρουμε τι κινητ΄ά να διαλέξουμε όμως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Αργά αλλάζεις 2 χρόνια παπαπαπα!!!!Τα αγοράκια ξέρουμε τι κινητ΄ά να διαλέξουμε όμως!!!

όπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

Πρώτο μου μοτορόλα Τ180

από τότε ένα ζίμενς ένα σαρπ και όλα τα άλλα σόνυ έρικσον!Είμαι πορομένος και γουστάρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Nokia 3310 (με αυτή τη πρόσοψη) :clapup::clapup::clapup:

Ήταν το πρώτο μου κινητό και το είχα πάρει την εποχή που όλοι είχαν από ένα 3310 :D
(πρέπει να είχε σπάσει ρεκόρ αυτό το κινητό στην Ελλάδα).




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
yea well, καλά κάνεις. Και γω έχω την ίδια σύνδεση και νούμερο από το 2001 και τώρα δικαιούμαι καινούργιο δωρεάν. Όχι τίποτα το ιδιαίτερο βέβαια αφού έχω σχετικά χαμηλούς λογαριασμούς, αλλά θα πάω να το πάρω μια απ τις μέρες. (Το τέταρτο θα ναι) Με εξαίρεση το πρώτο όλα δωρεάν.

-Έχω και το δικαίωμα βέβαια να πάρω ότι θέλω με 40% έκπτωση λόγω παλαιότητας, αλλά δε νομίζω να βάλω και από τη τσέπη μου. Άντε κανα 10ρικο το πολύ-πολύ... :P
Αν αξίζει, ακόμη και 100 θα έδινα επιπλέον για να πάρω τελευταίας τεχνολογίας κινητό. Με το τελευταίο μου έδωσα 80 παραπάνω και είχα και 80 καβάντζα!

Αργά αλλάζεις 2 χρόνια παπαπαπα!!!!Τα αγοράκια ξέρουμε τι κινητ΄ά να διαλέξουμε όμως!!!
Μη ξεχνάς ότι σου ρίχνω και 3 χρόνια (άντε 2,5)...... καθόλου μικρή διαφορά τη στιγμή που κάθε μήνα η τεχνολογία περνάει σε επόμενο επιπεδο! (εποχή Υδροχόου γαρ :P)
Επίσης μη ξεχνάς ότι τα πρώτα κινητά μας τα πήραμε με το ζόρι και με πίεση στους δικούς μας, κάτι που τώρα δεν γίνεται... Επομένως δεν κοιτάζαμε να είναι και το τελευταίο μοντέλο. ;)

Nokia 3310 (με αυτή τη πρόσοψη) :clapup::clapup::clapup:

Ήταν το πρώτο μου κινητό και το είχα πάρει την εποχή που όλοι είχαν από ένα 3310 :D
(πρέπει να είχε σπάσει ρεκόρ αυτό το κινητό στην Ελλάδα).
-petros
Παρόμοια πρόσοψη είχα, με χαρακιές επάνω της! Καταπληκτική πρόσοψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μη ξεχνάς ότι σου ρίχνω και 3 χρόνια (άντε 2,5)...... καθόλου μικρή διαφορά τη στιγμή που κάθε μήνα η τεχνολογία περνάει σε επόμενο επιπεδο! (εποχή Υδροχόου γαρ :P)
Επίσης μη ξεχνάς ότι τα πρώτα κινητά μας τα πήραμε με το ζόρι και με πίεση στους δικούς μας, κάτι που τώρα δεν γίνεται... Επομένως δεν κοιτάζαμε να είναι και το τελευταίο μοντέλο. ;)

Το δικό μου δεν είχε ούτε καν δόνηση το πρώτο τι μου λες τώρα!Και τότε ήμουν γυμνάσειο και εσύ λύκειο!Α και μου ρίχνεις 2 χρόνια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Aυτό που έχω και τώρα. :redface:


(Δεν κυνηγάω την τεχνολογία, αυτή με κυνηγάει :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Το δικό μου δεν είχε ούτε καν δόνηση το πρώτο τι μου λες τώρα!Και τότε ήμουν γυμνάσειο και εσύ λύκειο!Α και μου ρίχνεις 2 χρόνια!:P
οφ τόπικ αλλά.....

εσύ μήνας 8ος, έτος 1986 αφαίρεση
εγώ μήνας 2ος, ετος 1984
-----------------------------------
.....μήνας 6.....ετος 0002

Άρα 2 χρόνια και 6 μήνες διαφορά, όπερ 2,5 χρόνια :P:P:P


Aυτό που έχω και τώρα. :redface:


(Δεν κυνηγάω την τεχνολογία, αυτή με κυνηγάει :()
Το οποίο είναι;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
οφ τόπικ αλλά.....

εσύ μήνας 8ος, έτος 1986 αφαίρεση
εγώ μήνας 2ος, ετος 1984
-----------------------------------
.....μήνας 6.....ετος 0002

Χοντρικά 2 χρόνια!Πάντως 3 δεν είναι!:P Για το κινητό είχες πιο τελευταία τεχνολογία από μένα είδες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Χοντρικά 2 χρόνια!Πάντως 3 δεν είναι!:P Για το κινητό είχες πιο τελευταία τεχνολογία από μένα είδες!;)
Πετάει ο γάιδαρος;
Πετάει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top