Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.


ε
από μία γυναίκα , περιμένω ένα α' επίπεδο απάντησης
π.χ. δηλητήριο στο κρασί του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Πολυ τα "'Εγκληματα'' εβλεπες ...και εχεις ταυτιστει με τη Σωσω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
εγω παλι δεν θα εκανα τιποτα απλα θα τον χωριζα και αυτο ηταν ολο........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν έχω μάθει ποτέ επισήμως για κάποιο κέρατο, αν και για ένα φεγγάρι υποψιαζόμουν έναν πρώην, αλλά δεν μπήκα στην διαδικασία να το ψάξω (και δεν θα έμπαινα και ποτέ δηλαδή, εδώ που τα λέμε). Αν πάντως μάθαινα κάτι επίσημα για οποιονδήποτε εκτός από τον τελευταίο πρώην, δεν θα μου καιγόταν καρφάκι. Δηλαδή για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, ίσως ένιωθα λίγο άσχημα για λίγο αλλά θα μου περνούσε γρήγορα, αφού τους είχα όλους απατήσει ούτως ή άλλως κι εγώ. Οπότε μάλλον απλώς θα χώριζα με συνοπτικές διαδικασίες. :look:
Στον τελευταίο πρώην θα με πλήγωνε πολύ να μάθω κάτι γιατί νομίζω ήταν ο μοναδικός που αγάπησα κι ερωτεύτηκα πραγματικά και θα έκανα τα πάντα για να κάνω την σχέση να λειτουργήσει. Μάλλον δεν θα χώριζα, εκτός αν πια ανακάλυπτα πως είχε παράλληλη σχέση με άλλη (αυτό δεν το συγχωρώ σε καμία περίπτωση, το "μεθυσμένο" βράδυ το αποδέχομαι σχεδόν σε κάθε περίσταση).
Οπότε για την απιστία για μένα δύο πράγματα έχουν σημασία: α) το βάθος της σχέσης και τα συναισθήματά μου και β) η φύση της απιστίας καθώς και εν μέρει η χρονική στιγμή (θα συγχωρούσα πιο εύκολα κάποιον που με απάτησε μετά από δέκα χρόνια σχέσης για ένα βράδυ, παρά κάποιον που θα μου το έκανε στο πρώτο δίμηνο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Πριν τοποθετηθώ, λέω να ακουμπήσω μια σφουγγαρίστρα πάνω στο στόμα μου.

Ο μεσιέ Charles Maurice de Talleyrand
(ναι ω ναι επίκληση αποφθεγματικών σατανάδων, ξανά και ξανά και ξανά )
έγραψε το:
"Οι γυναίκες μπορεί να συγχωρέσουν κάποιον
που εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία,
ποτέ όμως κάποιον που την έχασε".

Ακόμη και την ευκαιρία να της κλέψει μερικά φιλιά
ή μερικά γ@μήσια ενώ είναι παντρεμένη ή σε σχέση.

Σημείο στίξης ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στην ηθική της αποδεδειγμένης ανασφάλειας
που βυζαίνει το δάχτυλο της στο ξενοπήδημα ή που κρυφοκ@υλώνει
τα υγρά βράδια με το ροχαλητό συντρόφι.

Πως δηλ θα κατηγορήσεις κάποιον/κάποια ως ανήθικο-η
(η αηδία της λέξης κυλάει στον οισοφάγο μου ΚΙΟΛΑΣ με το που την έγραψα)
την ώρα που τρίβεται στα πατώματα σκεπτόμενος-η ότι δε μπορεί να αναπνεύσει
από το αίσθημα του έρωτα?

Τι θα τον/την σταμάταγε, τάχα;
ότι είναι ευυπόληπτος οικογενειάρχης?

Η διάθεση/δύναμη για ζωή πάντα μα πάντα μα πάντα (κι ευτυχώς)
θα προσπερνά τους άγραφους κώδικες του απόλυτου σκοταδιού των
ανιαρών συμβιβασμών όπου σου βγαίνει η ψυχή,
κάτι σαν μια ανάποδη φάλαγγα που σου μειώνει τη ζωτικότητα ώσπου να γίνει
αφόρητο.

"Κάθε φορά ακούς τα λουριά να τρίζουν. Μόλις σταμάτησαν χάθηκαν",
που λέει κι ο Κοροβέσης στους ανθρωποφύλακες.

Ανθρωποφύλακες θα γίνουμε στο ταίρι μας?
Μπρρρρρρρ.

Συμβιβασμός, μαστίγιο και θαλαμοφυλίκι VS. μοναξιά, αμαρτία , σημειώνω 2.


Άντε να πω κι άλλο ένα γιατί θα σκάσω:
Όλες οι αμαρτίες είναι προσπάθειες να γεμίσουν το κενό, της Σιμόν Βέϊλ.

Καλύτερα να γεμίζεις το κενό παρά να ζεις αγναντεύοντας το, Isidore Ducasse comte de Lautreamont. :redface:
Εξαιρετικη ,αληθινη , εξωραισμενη απο καθε λογης ανουσιες προκαταληψεις τοποθετηση!Θετει το ζητημα ακριβως στη ΣΩΣΤΗ ΤΟΥ ΒΑΣΗ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ina10039

Νεοφερμένος

Η ina τη περιμενεις? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Γκουχου γκουχου... Είμαι λιγάκι νευρικού εγώ. Όποτε έχω πολλά στο μυαλό μου :beating::knife::mastigio:kill: Μμμμ έχω και αλους τρόπους αλλά βαριέμαι να γράφω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Απλος και κατανοητός τίτλος!!Συγχωρείτε την απιστία?Στην περιπτωση που υπαρχει απλο φλερτ ή στην περίπτωση που η κατάσταση προχωρήσει στο σεξ?Αν μετανιώσει?Το εχετε βιώσει με ανθρώπους απο τους οποίους δεν το περιμένατε?Πως αισθανθήκατε?Τι κανατε? Σαν πολλες ερωτήσεις να έθεσα :P Ο καθής της εμπειρίες του ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Όχι δεν έχω ζήσει κάτι τέτοιο.
Τώρα αν το έχουν κάνει και δεν το πήρα χαμπάρι, τι να πω, μπράβο τους τους βγάζω το καπέλο.
Για εμένα προσωπικά το φλερτ (όπως εκλαμβάνομαι εγώ το φλερτ,βλέμμα-χαμόγελο, όχι καμάκι και συζήτηση κλπ) δεν είναι απιστία, το ωραίο πάντα τραβάει τη προσοχή, δεν μπορώ να πω ψέματα αν πέσει το βλέμμα μου σε κάποιον όμορφο άντρα,αφού είναι όμορφος τι να κάνουμε τώρα;Μπορεί και ασυναίσθητα να ρίξω και ένα χαμόγελο μαζί με το βλέμμα.


Από'κει και πέρα όχι δεν θα την συγχωρούσα την απιστία,όχι μόνο επειδή θα ένιωθα προδομένη,απλά θα σκεφτόμουν πως από τη στιγμή που το σώμα μου,η αγκαλιά μου,το φιλί μου και γενικά το σεξ που κάναμε δεν τον κάλυψε την πρώτη φορά,ε δεν θα τον καλύψει και την δεύτερη, ποιος ο λόγος να περάσω δύο φορές το μαρτύριο και να με δω πάλι στο πάτο; Γιατί πέρα την προδοσία μετά σκέφτεσαι κι άλλα όμορφα, όπως, τι έκανα λάθος;μήπως φταίει το σώμα μου;μήπως δεν είμαι αρκετά θερμή; και άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Για εμένα η απιστία δεν έχει λόγο ύπαρξης βασικά, από τη στιγμή που κάτι δεν σε γεμίζει το τελειώνεις και πας αλλού, ποιος ο λόγος να μπλεχτείς σε τέτοιες καταστάσεις;

Επίσης να σημειώσω ότι για εμένα απιστία θεωρούνται και οι φαντασιώσεις όταν αυτές γίνονται με υπαρκτά πρόσωπα του κύκλου σου, πχ η φουρνάρισσα,η σερβιτόρα, η κολλητή της δικιάς σου κλπ γιατί όταν έχεις τη φαντασίωση τόσο κοντά δύσκολα να αντισταθείς,και από τη στιγμή που το μυαλουδάκι παίρνει τέτοιες στροφές,μάλλον με λάθος πρόσωπο έχεις σχέση.
Τώρα αν φαντασιώνεται την Μέγκαν Φοξ ή καμία που έπλασε με το μυαλό του,ε φαντασίωση θα είναι και φαντασίωση θα παραμείνει, οπότε δεν υπάρχει θέμα απιστίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
"Pacta sunt servanda". Τάδε έφη (ο απατηθείς) Pattinson!; :|



:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
στην περίπτωση που θα ήταν απόρροια και των δικών μου πράξεων, ναι θα τη συγχωρούσα...δηλαδή αν εσύ ο ίδιος παραμελείς τον άνθρωπο, με τον οποίο είσαι μαζί, τότε θα στρέψει την προσοχή του σε κάτι άλλο, που του δίνει την προσοχή που ζητά! εάν πάλι ήμουν σε μία σχέση και τα πράγματα πήγαιναν καλά, τόσο που να μην περιμένω με τίποτα ότι ο άλλος έχει κάνει κάτι τέτοιο, όχι δεν θα τη συγχωρούσα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το αφιερωμενο τραγουδι..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ούτε για πλάκα. Ακόμα και εαν φέρω μερίδιο ευθύνης για ότι συνέβη.
Δεν θα το έκανα ποτέ, δεν θα ανεχόμουν να μου το κάνει καμία.
Simple as that!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ούτε για πλάκα. Ακόμα και εαν φέρω μερίδιο ευθύνης για ότι συνέβη.
Δεν θα το έκανα ποτέ, δεν θα ανεχόμουν να μου το κάνει καμία.
Simple as that!

Ακριβώς αυτό, και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το ότι ο κερατωμένος φέρνει ευθύνη :confused:
Από που κι ως που φταίει; ο καθένας δίνει σε μια σχέση ότι μπορεί και θέλει, αν νιώθεις ότι δεν καλύπτει τις "απαιτήσεις" σου ή δεν σε γεμίζει πολύ απλά το τελειώνεις και ξεκινάς κάτι καινούριο.
Όλα τα άλλα είναι απλές δικαιολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Και γω ειμαι απολυτα συμφωνος με τις αποψεις σας...Ομως.....εγινε...και υπαρχει(??) ΑΚΟΜΑ αγαπη.Μνημες που σε εγκλωβίζουν..υπαρχει ενα σημειο του εγκεφαλου σου ΠΟΥ ΔΕΝ ελεγχεις και παρ'ολα οσα εχουν γινει εσυ ακομα ΣΑΝ ΧΑΖΟΣ τη θες χαρουμενη...γιατι την αγαπησες με ολη σου την ψυχη.Γιατι ζούσες για να τη βλεπεις ευτυχισμενη και ετσι και η ζωη σου να ειναι υπεροχη..Ναι,δεν το αξιζε.Αλλα εσυ ΔΕΝ μπορεις να το καταλαβεις.Αντι να τη βρισεις και να τη διαολοστείλεις,η φωνη της και μονο...εκει που νομιζεις οτι κανεις 2 βηματα μπροστα ,τη βλεπεις και ξερεις ποσο ακομα δυναμη χρειαζεται να την ξεπερασεις.Ειδικα οταν αυτη ερχεται κλαιγοντας και δηθεν μετανιωμενη σε σενα και παρακαλαει.και συ που θεωρείσαι "δυνατος"χαρακτηρας(φευ) αμεσως λυγίζεις και προσπαθεις να ξαναδεις το χαμογελακι στα χείλη της.Μαζοχιστικο ε??Μακαρι να μην την ερωτευομουν ετσι...ΠΟΤΕ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsoglanos

Νεοφερμένος

Ο tsoglanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δε συγχωρώ την απιστία για αυτό και δεν κάνω μονογαμικές σχέσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
σε μια σχεση ξεκαθαριζεις καποια πραγματα π.χ. δεν περιμενεις απτην πρωτη βδομαδα ραντεβου να μην εχει αλλα αλλά εφοσων το εχετε συζητησει στους 6 μηνες δεν γινεται να τον βλεπεις στο κρεβατι με μια αλλη.
οπότε εαν εχετε συζητησει για την σχεση σας και ειναι αποκλειστική δεν συγχωρεις ,αν παλι εισαι τετοιου τυπου δινεις 1 2η ευκαιρια ΜΟΝΟ ΕΑΝ υπαρχουν ειλικρινή σημαδια μεταμελειας
εγω προσωπικα ανάλογα με αυτον που μου χαρισε τα ''πρωτοτυπα'' αξεσουαρ
εαν ειναι μουτρο τον αφηνω
εαν ειναι ''καλο'' παιδι τον συυγχωρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Και γω ειμαι απολυτα συμφωνος με τις αποψεις σας...Ομως.....εγινε...και υπαρχει(??) ΑΚΟΜΑ αγαπη.Μνημες που σε εγκλωβίζουν..υπαρχει ενα σημειο του εγκεφαλου σου ΠΟΥ ΔΕΝ ελεγχεις και παρ'ολα οσα εχουν γινει εσυ ακομα ΣΑΝ ΧΑΖΟΣ τη θες χαρουμενη...γιατι την αγαπησες με ολη σου την ψυχη.Γιατι ζούσες για να τη βλεπεις ευτυχισμενη και ετσι και η ζωη σου να ειναι υπεροχη..Ναι,δεν το αξιζε.Αλλα εσυ ΔΕΝ μπορεις να το καταλαβεις.Αντι να τη βρισεις και να τη διαολοστείλεις,η φωνη της και μονο...εκει που νομιζεις οτι κανεις 2 βηματα μπροστα ,τη βλεπεις και ξερεις ποσο ακομα δυναμη χρειαζεται να την ξεπερασεις.Ειδικα οταν αυτη ερχεται κλαιγοντας και δηθεν μετανιωμενη σε σενα και παρακαλαει.και συ που θεωρείσαι "δυνατος"χαρακτηρας(φευ) αμεσως λυγίζεις και προσπαθεις να ξαναδεις το χαμογελακι στα χείλη της.Μαζοχιστικο ε??Μακαρι να μην την ερωτευομουν ετσι...ΠΟΤΕ........
Δε μπορεις να το δεις εγωιστικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Δε μπορεις να το δεις εγωιστικα;


Ναι,ετσι το ξεπερναω.εγωιστικα....Αλλα ρε συ δεν ξερω τι εχεις βιώσει..ειναι ΜΙΚΡΟΒΙΟ αυτη η αγαπη... :/ βασααανο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φεγγαροντυμένη

Νεοφερμένος

Η φεγγαροντυμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Και αν μετα απο ενα μηνα ολοκληρωμενης σχεσης σου ξεφουρνισει οτι κατι παιχτηκε με μια κοπελια και οτι ηταν ενα φιλι (το πιστευεις?) και τιποτα αλλο τι κανεις?..Και μετα απο ενα απλο φιλι, οπως λεει, γυρναει η αλλη και τον ρωταει αν θα χωρισει...Πραγματικα υπαρχουν τετοιες γυναικες? Δεν λεω οτι φταιει αυτη γιατι δεν μπορει να πηρε μονη της θαρρος, αλλα αν υποθεσουμε οτι απλα φιληθηκαν για ποιο λογο να τον ρωτησει αν θα χωρισει? Θα ηθελα την αποψη σας γιατι ειναι η πρωτη μου σχεση και μαλλον δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτηκε αυτη...Ειναι δυνατον να τον φιλησε χωρις να της την επεσε καθολου??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Δύσκολο να πεις τι θα κανεις εκεινη τη στιγμη που θα μαθεις οτι το αλλο ατομο δεν ηταν πιστο,νομιζω οτι απο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερει η αντιδραση σε τετοιες περιπτωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top