Όταν ενδιαφέρεστε για δεσμευμένο/η...;

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
και γιατι πιδι μ'? τι διαφορα εχει? :hmm:

Έχω την αίσθηση ότι ένας άντρας όταν κάνει απιστία την κάνει περισσότερο «εν θερμώ», δηλ. επειδή ίσως θέλει να νιώσει κάποια πράγματα που δεν νιώθει με την γυναίκα του, επειδή έχει συνηθίσει να είναι γυναικάς κλπ. Αντίθετα η γυναίκα πιστεύω ότι την απιστία την κάνει περισσότερο «εν ψυχρώ». Με σχέδιο και σκοπό... Ίσως και για να εκδικηθεί. Φυσικά αυτά είναι απλουστευτικές γενικεύσεις αλλά νομίζω ότι σε ένα βαθμό ισχύουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Με σχέδιο και σκοπό...
Αυτό έλειπε να μην εκμεταλλευόταν την δυνατότητα να διαλέγει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αυτό έλειπε να μην εκμεταλλευόταν την δυνατότητα να διαλέγει! ;)
Ώρες ώρες μου περνάει από το μυαλό ότι επειδή η γυναίκα υπερτερεί σε αυτό το τομέα, δηλαδή εκείνη διαλέγει το αρσενικό της αρέσκειας της, δημιουργούνται μηχανισμοί άμυνας που ξεφεύγουν.(ο μισογυνισμός, ο φαλλοκρατισμός.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ασημίνα μου, αν και γενικολογείς δεν θα διαφωνήσω!

Μην με λες ασημίνα .... να με λες Λαμέ! :P


Αλλά, και για την υπέροχη ανάλυση σου επίσης, η οποία ταιριάζει σε ΚΑΘΕ (επίκτητη) "διαφορά" μεταξύ ανδρών και γυναικών, γυναικών και ανδρών, ως εκ τούτου αυτοαναιρείται!

Γιατί αναιρείται; .... δεν είναι μια πραγματικότητα; Από πότε αναιρείται η πραγματικότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Γιατί αναιρείται; .... δεν είναι μια πραγματικότητα; Από πότε αναιρείται η πραγματικότητα;
Αυτοαναιρείται σαν (ειδικό) επιχείρημα που αφορά ορισμένη περίπτωση μεμονωμένα, επειδή απλά ισχύει στο σύνολο των ανθρώπων σε σχεση με την κενωνία εν προκειμένω!
Όλοι υπακούουν στους νόμους, προσπαθούν έστω ή δεν τους παραβιάζουν φανερά τελοσπάντων! H "επίδραση" του κοινωνικού συνόλου, είναι καθοριστική στο θέμα νομοταγής - έκνομος! (η τιμωρία είναι άλλο θέμα) :P
Τα αποτελέσματα της μη συμμόρφωσης λοιπόν, είναι που διαμορφώνουν τον "χαρακτήρα" και αυτό ισχύει γενικά, ανεξαρτήτως φύλου και ηλικίας! Όταν όμως το ...θυμόμαστε και το αναφέρουμε σαν επιχείρημα των μεν ΚΑΤΑ των δε ή και αντιστρόφως, είναι άκυρο μαλαματένια μου! :)

Ώρες ώρες μου περνάει από το μυαλό ότι επειδή η γυναίκα υπερτερεί σε αυτό το τομέα, δηλαδή εκείνη διαλέγει το αρσενικό της αρέσκειας της, δημιουργούνται μηχανισμοί άμυνας που ξεφεύγουν.(ο μισογυνισμός, ο φαλλοκρατισμός.)
Εξισορρόπηση (κακών) δυνάμεων....:whistle:
Kαι δεν το ανέφερα ζηλοφθονοχαιρέκακα, κάθε άλλο! Τα πάντα στη φύση τοιουτοτρόπως λειτουργούν, αν δεν εκμεταλλευτείς τις δυνατότητες σου ή εκείνες που σου διαθέτει η αδυναμία του άλλου, είσαι ασυγχώρητος και υπόλογος απέναντι στον εαυτό σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ είπα αυτό:
Χρυσέ μου ..... την αιδώ καλό είναι να την έχουμε γι΄αυτά που κάνουμε!

Και βέβαια είναι θέμα χαρακτήρα, παρ' όλ' αυτά θα πρέπει να παραδεχτούμε, ότι επειδή ακριβώς ο χαρακτήρας είναι κάτι που διαμορφώνεται και από την επίδραση του κοινωνικού συνόλου και επειδή, μέχρι πρότινος τουλάχιστον, το κοινωνικό σύνολο ήταν πιο "ελαστικό" στην απιστία των ανδρών .... ε όπως και να το κάνουμε, κατά κύριο λόγο και για έναν ικανό αριθμό αρρένων, το κέρατο είναι πιο εύκολη υπόθεση απ' ότι για τον αντίστοιχο αριθμό γυναικών!
Και βέβαια η "μεγάλη τους καρδιά" είναι αντιστρόφως ανάλογη ως μέγεθος με την αιδώ που τους διακρίνει! :)

κι εσύ λες:

Αυτοαναιρείται σαν (ειδικό) επιχείρημα που αφορά ορισμένη περίπτωση μεμονωμένα, επειδή απλά ισχύει στο σύνολο των ανθρώπων σε σχεση με την κενωνία εν προκειμένω!
που ακριβώς είναι το επιχείρημα για τη μεμονωμένη περίπτωση;
Μήπως ακριβώς με αυτά που λες επιβεβαιώνεις ότι, εφόσον "απλά ισχύει στο σύνολο των ανθρώπων σε σχεση με την κενωνία εν προκειμένω", έχουμε δίκιο να χρεώνουμε στους άρρενες μια ελαφρά τη καρδία απιστία;;;
Εσύ δεν έλεγες ότι δεν είναι θέμα φύλου;
Μήπως με αυτό που λες τώρα, επιβεβαιώνεις ακριβώς ότι είναι θέμα φύλου, εφόσον αυτό έτσι έχει γαλουχηθεί στην εν λόγω κοινωνία;;;; :confused:

Όλοι υπακούουν στους νόμους, προσπαθούν έστω ή δεν τους παραβιάζουν φανερά τελοσπάντων! H "επίδραση" του κοινωνικού συνόλου, είναι καθοριστική στο θέμα νομοταγής - έκνομος! (η τιμωρία είναι άλλο θέμα) :P
Τα αποτελέσματα της μη συμμόρφωσης λοιπόν, είναι που διαμορφώνουν τον "χαρακτήρα" και αυτό ισχύει γενικά, ανεξαρτήτως φύλου και ηλικίας! Όταν όμως το ...θυμόμαστε και το αναφέρουμε σαν επιχείρημα των μεν ΚΑΤΑ των δε ή και αντιστρόφως, είναι άκυρο μαλαματένια μου! :)

Ποιό πράγμα είναι νόμος;;; Η απιστία των αρσενικών; :hmm:..... Γιατί μπερδεύουμε τα πράγματα;
Τι σχέση έχουν οι νόμοι;;; :confused:
Δηλαδή όποιος άνδρας δεν απιστεί είναι τι; παράνομος;;:eek:

Ωραία είναι να αραδιάζουμε μερικές εκφράσεις, και δη βαρύγδουπες, .... κάνει εντύπωση, δε λέω!
Μήπως όμως να το συγκεκριμενοποιούσαμε το θέμα, μπας και συννενοηθούμε, ....... αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε; :) .....

Άλλωστε εδώ και κάποια ποστ είμαστε εκτός θέματος .... πως και δεν μας έχουν κράξει ακόμα;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Άλλωστε εδώ και κάποια ποστ είμαστε εκτός θέματος .... πως και δεν μας έχουν κράξει ακόμα;; :hmm:
Έχουμε ..."κοινό" γι αυτό ;)
Αχ να χαρείς, μη το καταντήσουμε διύλιση του νεροκούνουπου και κατάποση της γκαμήλας :eek:
Μια απλή παρατήρηση έκανα, δεν σου ζήτησα να την....προσυπογράψεις!!!!!:P

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ka8armataki

Νεοφερμένος

Η ka8armataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Και εμενα μου αρεσει ενας δεσμευμενος... Ελεγα να του το πω αλλα τοτε νομιζω θα τον χασω σιγουρα... Δε ξερω βεβαια και που θα βρω το θαρρος... Τον ηξερα βεβαια και πριν δεσμευτει... Απλα τοτε ειμασταν και οι δυο μικροι και ντροπαλοι... Στην αρχη της σχεσης του ειχε δειξει καποιο ενδιαφερον, αλλα δε το θεωρησα ηθικα σωστο, να προχωρησω! Απο τοτε εχουν περασει 2 χρονια, εγω ακομα τον σκεφτομαι, μιλαμε πολυ, κανουμε παρεα, οπως και παντα δηλαδη! Αλλα δε ξερω που θα καταληξει αυτο, ισως μου κανει κακο η τοση επαφη! Εσεις τι προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon

Νεοφερμένος

Η dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το πορισμα ειναι οτι καθενας αναλογα με τις εμπειριες του,το περιβαλλον που εχει μεγαλωσει και τι χαρακτηρας ειναι αντιδραει κ διαφορετικα σε καθε κατασταση που εχει να αντιμετωπισει.
Μη ξεχναμε οτι συμαντικο ρολο σε καθε αποφαση που κανουμε στην ζωη μας εχει η ηληκια που μας συμβαινει το καθε τι,σε τι ψυχολογικη κατασταση βρισκομαστε εκεινη την στιγμη που συμβαινει,ο κοινωνικος περιγυρος κ ειδικοτερα οι φιλοι κ κατα ποσο μπορουν να επειρεασουν την καθε μας αποφαση καθως κ το αν την στιγμη εκεινη ειμαστε σε μια σχεση ειτε μακροχρονια ειτε σε εναν γαμο κ ποσων χρονων ειναι αυτος!!
Θελω επισης να σημειωσω οτι για μενα δεν υπαρχει διαχωρισμος αναμεσα στον αντρα κ στην γυναικα.
Δε μπορω να δωσω απαντηση συγκεκριμενη στο θεμα διοτι αν σκεφτομουνα το ιδιο θεμα πριν 10 χρονια θα ειχα αλλη απαντηση,τωρα διαφορετικη κ μετα απο 10 χρονια αλλη.Και αυτο οχι γιατι δεν ειμαι σταθερος ανθρωπος αλλα γιατι κ εγω οπως και ολοι μας αλλαζουμε,επειρεαζομαστε,διαφοροποιουμε τις αποψεις μας κ γενικα εξελισσομαστε.Αλιμονο αν ημασταν ιδιοι κ σκεφτομασταν το ιδιο στην παιδικη μας ηληκια.στην εφηβια μας κ αργοτερα σε πιο ωριμη ηληκια.
Η εμπειρια δεν εχει να κανει με την ηληκια βεβαια αλλα με τα βιωματα που αποκομιζει ο καθεις κ τις καταστασεις που αντιμετωπιζει.
Το μονο που εχω να πω χωρις να μπω σε λεπτομεριες κ να αναλυσω αν πρεπει ή δεν πρεπει καποιος να ερωτευτει ή οχι εναν δεσμευμενο ατομο ειναι καθαρα κ μονο επιλογη του καθενα γνωριζοντας κ τις συνεπειες των πραξεων του.Γι αυτο κ δεν μπορω να κατηγορησω ή να κρινω ή ακομα κ να επικροτησω καμια απο τις σκεψεις ή τις επιλογες των συνομιλητων μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το πορισμα ειναι οτι καθενας αναλογα με τις εμπειριες του,το περιβαλλον που εχει μεγαλωσει και τι χαρακτηρας ειναι αντιδραει κ διαφορετικα σε καθε κατασταση που εχει να αντιμετωπισει.
Μη ξεχναμε οτι συμαντικο ρολο σε καθε αποφαση που κανουμε στην ζωη μας εχει η ηληκια που μας συμβαινει το καθε τι,σε τι ψυχολογικη κατασταση βρισκομαστε εκεινη την στιγμη που συμβαινει,ο κοινωνικος περιγυρος κ ειδικοτερα οι φιλοι κ κατα ποσο μπορουν να επειρεασουν την καθε μας αποφαση καθως κ το αν την στιγμη εκεινη ειμαστε σε μια σχεση ειτε μακροχρονια ειτε σε εναν γαμο κ ποσων χρονων ειναι αυτος!!
Θελω επισης να σημειωσω οτι για μενα δεν υπαρχει διαχωρισμος αναμεσα στον αντρα κ στην γυναικα.
Δε μπορω να δωσω απαντηση συγκεκριμενη στο θεμα διοτι αν σκεφτομουνα το ιδιο θεμα πριν 10 χρονια θα ειχα αλλη απαντηση,τωρα διαφορετικη κ μετα απο 10 χρονια αλλη.Και αυτο οχι γιατι δεν ειμαι σταθερος ανθρωπος αλλα γιατι κ εγω οπως και ολοι μας αλλαζουμε,επειρεαζομαστε,διαφοροποιουμε τις αποψεις μας κ γενικα εξελισσομαστε.Αλιμονο αν ημασταν ιδιοι κ σκεφτομασταν το ιδιο στην παιδικη μας ηληκια.στην εφηβια μας κ αργοτερα σε πιο ωριμη ηληκια.
Η εμπειρια δεν εχει να κανει με την ηληκια βεβαια αλλα με τα βιωματα που αποκομιζει ο καθεις κ τις καταστασεις που αντιμετωπιζει.
Το μονο που εχω να πω χωρις να μπω σε λεπτομεριες κ να αναλυσω αν πρεπει ή δεν πρεπει καποιος να ερωτευτει ή οχι εναν δεσμευμενο ατομο ειναι καθαρα κ μονο επιλογη του καθενα γνωριζοντας κ τις συνεπειες των πραξεων του.Γι αυτο κ δεν μπορω να κατηγορησω ή να κρινω ή ακομα κ να επικροτησω καμια απο τις σκεψεις ή τις επιλογες των συνομιλητων μου!!!


δεν καταλαβα jesus
ειπες "ναι" ή "όχι"?
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon

Νεοφερμένος

Η dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τι αλλο να αναλυσω φιλε μου Rempeske??
Η γνωμη μου ειναι οτι εγω προσωπικα ειτε πω ναι ή οχι δεν εχει σημασια στην προκειμενη φαση!
Κ αυτο γιατι αν σου πω τωρα οχι θα ειμαι απολυτη, κ σαν αθρωπος βλεπω κ αλλα χρωματα εκτος του μαυρου κ του ασπρου!
Προσπαθω στην ζωη μου να βλεπω ολες τις παραμετρους κ να εχω μια ελευθερη αντιλυψη κ να μην περιοριζεται σε συγκεκριμενα γεγονοτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δολοπλοκώ για να τη χωρίσω.Στην απίθανη περίπτωση που δε τα καταφέρω (hold your horses υποθετικά μιλάω,πάντα τα καταφέρνω εξάλλου) τότε την κάνω επιδεικτικά τρίβοντας της στη μούρη τη τριμέγιστη απώλεια για τη ζωή της (και μετά κλαίω βλέποντας Steel Magnolias με παγωτό στο χεράκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κοίτα δε μου έχει τύχει. Άμα ακούσω ότι ο τάδε [ποιος; ας πούμε ο Λευτέρης [όχι ΛΕ.πα]] έχει σχέση, απλά βγαίνει από τη λίστα των wannabe-boyfriends, δηλαδή δε θα μπω στο τρυπάκι του να το παίξω καλύτερη και πιο γαμάτη από την νυν, ούτε θα έτρωγα τόσο χρόνο από τη ζωή μου για να ασχολούμαι με κάποιον που' ναι ήδη πιασμένος, ούτε θα γινόμουν η σκύλα που μπαίνει ανάμεσα στο ζεύγος.
ε, τι διάολο, τόσοι ελεύθεροι κυκλοφορούν μάλλον.

Βέβαια, δεν είμαι κάθετη σ' αυτό, ποτέ δε ξες τι θα σου τύχει αύριο, ή τη Τετάρτη, ή την επόμενη Δευτέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι αλλο να αναλυσω φιλε μου Rempeske??
Η γνωμη μου ειναι οτι εγω προσωπικα ειτε πω ναι ή οχι δεν εχει σημασια στην προκειμενη φαση!
Κ αυτο γιατι αν σου πω τωρα οχι θα ειμαι απολυτη, κ σαν αθρωπος βλεπω κ αλλα χρωματα εκτος του μαυρου κ του ασπρου!
Προσπαθω στην ζωη μου να βλεπω ολες τις παραμετρους κ να εχω μια ελευθερη αντιλυψη κ να μην περιοριζεται σε συγκεκριμενα γεγονοτα!


...τοσο δυσκολο ηταν να πεις ενα σκετο "ναι"?
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Από θέμα ηθικής πως νιώθετε γι αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Από θέμα ηθικής πως νιώθετε γι αυτό?
I file that under "not my problem".

Και το πρωτότυπο, BSG S02E11:
Taylor: You seem a little distracted Captain. Something I should know about?
Apollo: Two of my friends just got arrested and charged with treason.
Taylor: I suggest you file that under "not your problem."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon

Νεοφερμένος

Η dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Γιατί να ενδιαφέρεται κανείς/μία για έναν/μια δεσμευμένο/η; Υπάρχουν τόσοι/ες ελεύθεροι/ες. Συγνώμη που θα το πω έτσι ωμά, αλλά δεν το θεωρώ υγιές . Είναι άδικο να θέλει κάποιος/α να διαλύσει μια σχέση μπαίνοντας στη μέση. Μια τέτοια κατάσταση δείχνει έλλειψη αξιοπρέπειας. Το σωστό είναι να έχουμε έναν άνθρωπο αποκλειστικά δικό μας κι όχι να τον μοιραζόμαστε.
Καλό είναι, λοιπόν, όταν ενδιαφερόμαστε για κάποιον/α να διασταυρώνουμε τις πηγές μας, να επιβεβαιώνουμε ότι είναι ελεύθερος/η και μετά να προχωρούμε σε μια σχέση μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπα δεν πάει πάντα έτσι. Αν ερωτευτείς τι θα κάνεις??? Θα την αφήσεις? Μπορεί ηθικά να είναι λάθος αλλά αν αυτή/ος ανταποκριθεί τότε σημαίνει πως δεν περνάει και τόσο καλά με τον άλλο..εγώ προσωπικά το έχω κάνει και βγήκα κερδισμένος οπότε φίλε μην κολλάς και κυνήγα την :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το πιο πιθανό αν ένιωθα ποτέ έλξη για δεσμευμένο είναι να αισθανόμουν άσχημα που θα μπαινα στη μέση και να ξέκοβα. Not worth the drama.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top