Πρόθεση ψήφου - Ιούνιος 2013

Πρόθεση Ψήφου - Ιούνιος 2013
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 12 15.2%
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς

    Ψήφοι: 20 25.3%
  • Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 2 2.5%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 13.9%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 5 6.3%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος

    Ψήφοι: 12 15.2%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 2.5%
  • Λευκό/Άκυρο/Άλλο Κόμμα/Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 13 16.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Φωνάξατε στο Σύνταγμα και δε σας πήρε χαμπάρι κανείς; Ιδρύσατε Αντι-Μνημονιακό κόμμα και δε σας ψήφισα;

Σας καταλαβαίνω και σας συμπονώ για όσα περνάτε εσείς και οι γονείς σας. Λέτε φιλικά στο τέλος των πόστς σας, αλλά αυτά τα φιλικά ξέρω ότι έχουν θυμό, και το ίδιο για το οποίο με κατηγορείτε ότι κάνω, το ίδιο κάνετε κι εσείς εναντίον μου. Δεν έφερα εγώ την ανεργία στους γονείς σας. Δεν ευχήθηκα να μη σπουδάσετε. Είστε φίλοι μου και θέλω να είστε καλά. Ποιός δεν θέλει να είστε καλά; Αυτοί οι 300 που ψηφίζουμε εγώ κι εσείς.

Και σας λεω, μην είστε ηττοπαθείς, αλλάξτε τον κόσμο, πείτε μου τι να κάνουμε κι εγώ μαζί σας! Αλλά όχι άλλες ηττοπάθειες. Δεν αλλάζει τίποτα έτσι με το να αναπαραγουμε καραμέλες σε πόστς και το ξέρετε κι εσείς κι εγώ.

Το τι ζούμε, μη μου το λέτε, το ξέρω, 300 ευρώ έσκασα στη ΔΕΗ προχτες εκ των οποίων τα 100 ευρώ πάνε για να θρέφουν τον κώλο της Τρόικα και της ΕΡΤ και του ΥΠ.ΟΙΚ. Και δεν τα έχω αυτά τα 300 για ΔΕΗ.

Μη μου λέτε τι περνάμε. Πείτε μου ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ! Είμαι σαφής ρε π...τη μου ή μιλάω Τούρκικα εδώ μέσα;

δυστυχως οι μαθητικοι αγωνες οποτε ξεκινησαν κατεληξαν με τη φραση ''τι κανουν για να χασουν μαθημα''.και δε νομιζω πως η αρχη πρεπει να γινει απο τους μαθητες,μεγαλυτερη δυνατοτητα εχουν οι φοιτητες,αλλα ξεχασα ο σκοπος των φοιτητων σημερα ειναι να μπουν σε παραταξεις βριζοντας η μια την αλλη και οχι το κοινο καλο.η λυση θα δωθει οταν η κοινωνια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δε θα αντεχει αλλο..και τα γεγονοτα θα ειναι ιδια με της τουρκιας.μην ανησυχεις,φτανει ο καιρος..


καμαρωσε τους τι εκαναν οταν πηγαν οι μαθητες στο συνταγμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Φωνάξατε στο Σύνταγμα και δε σας πήρε χαμπάρι κανείς; Ιδρύσατε Αντι-Μνημονιακό κόμμα και δε σας ψήφισα;
το έκανες εσυ και δε το πήρα χαμπάρι;

προσωπικά και στο συνταγμα πήγα,και σε μαθητικες πορειες έχω πάει και σε ειρηνικες διαδηλώσεις εχω συμμετέχει. έχω όλη τη ζωη μπροστα μου και θα πραττω οπως ΕΓΩ πιστεύω οτι είναι σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
και πες μου ,επιτέλους ρε Βαλ,για να μη μιλαει ο καθενας για τη πάρτη του.


ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Νομιζω πως με το να επιτιθεσαι σε ενα 18χρονο για το αν ξερει τι ειναι η ανεργια η οχι,αφηνεις τον πραγματικο υπαιτιο της ανεργιας,που δεν ειναι αλλος περα απο το κρατος.φιλικα.
Ρε φίλε isom, δεν τσακωνόμαστε, ούτε διαφωνούμε! Σε όλα λέμε ΝΑΙ. Έχετε απόλυτο δίκιο και εσύ και η φρι και ο καθένας. ΠΩΣ ΟΜΩΣ το αλλάζουμε αυτό? Μην μου πεις με το να ψηφίσουμε κάποιον απο αυτούς του μπαγλαμάδες! Ρε παιδιά μόνο εγώ πιστεύω, πως δεν θα βρεθεί λύση? Είμαι τόσο απαισιόδοξος γαμώτο? :mad: Ζω έξω και συνεχίζω να ανησυχώ για τα αδέλφια μου και τους γονείς μου, που τους έχουν αλλάξει τα φώτα στην φορολογία και στις έκτακτες εισφορές. Τι γίνεται ρε παιδιά? Το θέμα είναι πια γνώμη θα υπερισχύσει ή αν θα υπάρξει τελικά λύση στο πρόβλημα?

Θα υπάρξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vento

Νεοφερμένος

Ο Vento αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Οι επιλογές λευκό/άκυρο/άλλο κόμμα/δεν ψηφίζω είναι μεγάλο λάθος, έστω και σε μια τέτοια δημοσκόπιση να μπαίνουν μάζι.
Επιρεάζουν το αποτέλεσμα με πολύ διαφωρετικό τρόπο και έχουν τεράστια σημασία για το τι πιστεύει ο κόσμος! Τα media τα βάζουν όλα σε ένα καλάθι για να αποσιωπήσουν δεδομένα, σε έναν ελεύθερο χώρο είναι κρίμα να συμβένει το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Ρε φίλε isom, δεν τσακωνόμαστε, ούτε διαφωνούμε! Σε όλα λέμε ΝΑΙ. Έχετε απόλυτο δίκιο και εσύ και η φρι και ο καθένας. ΠΩΣ ΟΜΩΣ το αλλάζουμε αυτό? Μην μου πεις με το να ψηφίσουμε κάποιον απο αυτούς του μπαγλαμάδες? Ρε παιδιά μόνο εγώ πιστεύω, πως δεν θα βρεθεί λύση? Είμαι τόσο απαισιόδοξος γαμώτο? :mad: Ζω έξω και συνεχίζω να ανησυχώ για τα αδέλφια μου και τους γονείς μου, που τους έχουν αλλάξει τα φώτα στην φορολογία και στις έκτακτες εισφορές. Τι γίνεται ρε παιδιά? Το θέμα είναι πια γνώμη θα υπερισχύσει ή αν θα υπάρξει τελικά λύση στο πρόβλημα?



ας ξεκινήσει ο καθενας να αλλάζει τον εαυτο του και μετά θα πάμε μπροστά σα χώρα.


εσυ ,ελεπάν,τι κανεις για να αλλάξει η χώρα;


εκτός απο το να τη λες σε 18 χρονα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Ρε φίλε isom, δεν τσακωνόμαστε, ούτε διαφωνούμε! Σε όλα λέμε ΝΑΙ. Έχετε απόλυτο δίκιο και εσύ και η φρι και ο καθένας. ΠΩΣ ΟΜΩΣ το αλλάζουμε αυτό? Μην μου πεις με το να ψηφίσουμε κάποιον απο αυτούς του μπαγλαμάδες? Ρε παιδιά μόνο εγώ πιστεύω, πως δεν θα βρεθεί λύση? Είμαι τόσο απαισιόδοξος γαμώτο? :mad: Ζω έξω και συνεχίζω να ανησυχώ για τα αδέλφια μου και τους γονείς μου, που τους έχουν αλλάξει τα φώτα στην φορολογία και στις έκτακτες εισφορές. Τι γίνεται ρε παιδιά? Το θέμα είναι πια γνώμη θα υπερισχύσει ή αν θα υπάρξει τελικά λύση στο πρόβλημα?

Η λυση δυστυχως δε θα ερθει ειρηνικα.οταν η κοινωνια δε θα αντεξει αλλα μετρα και εισφορες,τοτε ο ελληνας θα σηκωθει απο το καναπε του.κι οταν σηκωθει δε θα μπορεσει να τον κρατησει κανενας.ερχεται η ωρα που κομματα και παραταξεις θα ειναι σε δευτερη μοιρα,γιατι πολυ απλα δεν θα αντεχει αλλο.τα γεγονοτα της τουρκιας ειναι μια καλη ευκαιρια για ξεσηκωμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
ας ξεκινήσει ο καθενας να αλλάζει τον εαυτο του και μετά θα πάμε μπροστά σα χώρα.


εσυ ,ελεπάν,τι κανεις για να αλλάξει η χώρα;


εκτός απο το να τη λες σε 18 χρονα:)

Δεν σου την είπα φρι μου, αν μη τι άλλο. Πως θα μπορούσα άλλωστε να αμφισβητήσω όσα μας λες? Σου είπα μόνο, πως οι άνθρωποι αυτοί έφεραν τους γονείς σου (γονείς μου) στην σημερινή κατάσταση. Δεν τους αξίζει ψήψος, ούτε αναγνώριση. Κατανοώ όλα τα προβλήματα και μακάρι να ήταν στο χέρι μου για να βελτιώσω τα πράγματα.

Η λυση δυστυχως δε θα ερθει ειρηνικα.οταν η κοινωνια δε θα αντεξει αλλα μετρα και εισφορες,τοτε ο ελληνας θα σηκωθει απο το καναπε του.κι οταν σηκωθει δε θα μπορεσει να τον κρατησει κανενας.ερχεται η ωρα που κομματα και παραταξεις θα ειναι σε δευτερη μοιρα,γιατι πολυ απλα δεν θα αντεχει αλλο.τα γεγονοτα της τουρκιας ειναι μια καλη ευκαιρια για ξεσηκωμο

Πάμε για επανάσταση? Αυτό μου λες? Το έχω ξανακούσει απο τον πατέρα μου, γι αυτό και στο λέω. Υποστηρίζει το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
το έκανες εσυ και δε το πήρα χαμπάρι;

προσωπικά και στο συνταγμα πήγα,και σε μαθητικες πορειες έχω πάει και σε ειρηνικες διαδηλώσεις εχω συμμετέχει. έχω όλη τη ζωη μπροστα μου και θα πραττω οπως ΕΓΩ πιστεύω οτι είναι σωστό.

και πες μου ,επιτέλους ρε Βαλ,για να μη μιλαει ο καθενας για τη πάρτη του.


ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ;

Διακατέχεσαι από νεύρα γιατί ήμουν έντονος μαζί σου και δεν βλέπεις ότι δεν διαφωνούμε.

Ηρέμησε, όπως το έκανε ο Ίσομ και θα δεις ότι δεν είμαστε και πολύ μακριά. Στην τελική άμα θες να μου την πείς για να ξεθυμάνεις, ναι είμαι τάχα ένας σάπιος 30αρης που δεν είχε τιποτα καλύτερο στη ζωή του να κάνει από το να την πει σε δυο άτομα που εκτιμάει, απλά και μόνο γιατί τάχα είναι μικρότερά του.

Κάπως έτσι τσακωνονται μεταξύ τους οι κοινωνικές ομάδες και δεν πηδάνε στο όρθιο τον Αντωνάκη και την παρέα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Δεν σου την είπα φρι μου, αν μη τι άλλο. Πως θα μπορούσα άλλωστε να αμφισβητήσω όσα μας λες? Σου είπα μόνο, πως οι άνθρωποι αυτοί έφεραν τους γονείς σου (γονείς μου) στην σημερινή κατάσταση. Δεν τους αξίζει ψήψος, ούτε αναγνώριση. Κατανοώ όλα τα προβλήματα και μακάρι να ήταν στο χέρι μου για να βελτιώσω τα πράγματα.

αυτο ειναι το θέμα αγαπητέ ελεπάν.

στο χέρι σου ειναι να αλλάξεις την Ελλάδα,ξεκινωντας να αλλάξεις τον εαυτο σου.
Δε μου απάντησες στο τι κάνεις εσυ ξεχωριστα για να βελτιώσεις τη κατάσταση.

στο χέρι του λαού ειναι να ξεσηκωθει και να αντιδράσει στα μνημόνια,στην ανεργια,στις μειωσεις θεσεων εργασιας και γενικα σε ο,τι αδικια πλήττει τη χωρα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Διακατέχεσαι από νεύρα γιατί ήμουν έντονος μαζί σου και δεν βλέπεις ότι δεν διαφωνούμε.

Ηρέμησε, όπως το έκανε ο Ίσομ και θα δεις ότι δεν είμαστε και πολύ μακριά. Στην τελική άμα θες να μου την πείς για να ξεθυμάνεις, ναι είμαι τάχα ένας σάπιος 30αρης που δεν είχε τιποτα καλύτερο στη ζωή του να κάνει από το να την πει σε δυο άτομα που εκτιμάει, απλά και μόνο γιατί τάχα είναι μικρότερά του.

Κάπως έτσι τσακωνονται μεταξύ τους οι κοινωνικές ομάδες και δεν πηδάνε στο όρθιο τον Αντωνάκη και την παρέα του.

αν εσύ βλεπεις την αγανάκτηση ως νεύρα,δε φταίω..



υγ. δεν ειπα οτι μπαινεις σε ενα φορουμ για να τη πεις σε μικροτερους,θα μπορουσα να ειχα κανει το ιδιο,αλλά σεβομαι την αποψη σου ,του ισομ,του ελεπαν,και όλων των ανθρώπων.

αλλά,έχετε ενα θέμα εσείς οι μεγάλοι.
να μεταφέρετε τις ευθύνες στους νεόυς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
αυτο ειναι το θέμα αγαπητέ ελεπάν.

στο χέρι σου ειναι να αλλάξεις την Ελλάδα,ξεκινωντας να αλλάξεις τον εαυτο σου.
Δε μου απάντησες στο τι κάνεις εσυ ξεχωριστα για να βελτιώσεις τη κατάσταση.

στο χέρι του λαού ειναι να ξεσηκωθει και να αντιδράσει στα μνημόνια,στην ανεργια,στις μειωσεις θεσεων εργασιας και γενικα σε ο,τι αδικια πλήττει τη χωρα μας.

Τότε πρέπει ΟΛΟΙ, ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΛΟΙ, να γυρίσουμε την πλάτη στις εκλογές. Εγώ δεν εκτιμώ κανέναν από αυτούς.

Αν λοιπόν κατέβω στην Ελλάδα τι να κάνω? Να ψηφίσω το μη χείρον? Είναι λύση? Η να μην ψηφίσω καθόλου? Πείτε ρε παιδιά πως δεν σας εκφράζει κανείς, τι ψηφίζετε? Πρώτη φορά νιώθω τόση αηδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Τότε πρέπει ΟΛΟΙ, ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΛΟΙ, να γυρίσουμε την πλάτη στις εκλογές. Εγώ δεν εκτιμώ κανέναν από αυτούς.

Αν λοιπόν κατέβω στην Ελλάδα τι να κάνω? Να ψηφίσω το μη χείρον? Είναι λύση? Η να μην ψηφίσω καθόλου? Πείτε ρε παιδιά πως δεν σας εκφράζει κανείς. Τι ψηφίζετε? Πρώτη φορά νιώθω τόση αηδία.

γιατί εμένα με εκφράζει καάποιος συγκεκριμένος;

νομίζεις οτι στη σημερινη Ελλάδα,ειναι ολοι σιγουροι για τη ψήφο τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Άρα που πάμε? Τι ψηφίζουμε? Και κυρίως γιατί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
@elepan οποια κυβερνηση κι αν ανεβει,ειναι τοσο βαθια μπλεγμενη και υποχρεωμενη να κανει οτι θελουν οι γερμανοι(προσωπικη αποψη:oι πολιτικοι μας πιεστηκαν για να ψηφισουν τα μνημονια και να σχηματησουν κυβερνηση γιατι αλλιως το περιφημο στικακι με τους φοροφυγαδες και αλλα σκανδαλα θα ειχαν βγει ηδη στη δημοσιοτητα)αρα η μονη λυση για μενα αυτη ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
εσύ θα μου πεις.

εσ θα ψηφισεις αυτο που σε εκφραζει . και αν δε σε εκφραζει,τι να σου πω, μη ψηφιζεις.αλλα κ αυτο ειναι λυση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
αν εσύ βλεπεις την αγανάκτηση ως νεύρα,δε φταίω..



υγ. δεν ειπα οτι μπαινεις σε ενα φορουμ για να τη πεις σε μικροτερους,θα μπορουσα να ειχα κανει το ιδιο,αλλά σεβομαι την αποψη σου ,του ισομ,του ελεπαν,και όλων των ανθρώπων.

Βγάλε την αγανάκτηση σ αυτούς που τρώνε την ψυχή μας. Όχι σε μένα. Και κακώς την έβγαλα κι εγώ σε σένα πριν. Σκοπός μου είναι να μας αφυπνίσω, να μην πετάμε ατάκες, να αγωνιστούμε. Το θέλω. Αλήθεια στο λέω. Θέλω να είμαι καλά, να είσαι καλά, να έχουν οι γονείς σου λεφτά, να πάει ο ίσομ στη σχολη που θέλει, εγώ να κάνω οικογένεια. Όλα τα θέλω. Δε μου φταις σε κάτι και δε σου φταίω σε κάτι.

Διαίρει και βασίλευε. Ας σταματήσει αυτό. Μια μέρα πρέπει να σταματήσουν να μας διαιρούν, σε αριστερούς και δεξιούς, σε μαύρους κι άσπρους, σε μπάτσους κι αναρχικούς, σε φρόνιμους μαθητές και καταληψίες, σε ανέργους και εργαζόμενους, μεγάλους και μικρούς.

Αυτό κάνουν. Σπάνε το σύνολο σε τάξεις, γιατί η διχόνοια ελέγχεται πιο εύκολα, η κάθε τάξη χειραγωγείται πιο εύκολα.

Αυτή είναι η μόνη λύση, οι τάξεις να γίνουν ένα σύνολο. Έλληνες και μετανάστες, δεξιοί κι αριστεροί, έχοντες και μη έχοντες.

Αυτό δε θέλουν. Και αυτό πρέπει να αποκτήσουμε.


ΥΓ: Και όχι, δεν έχω κανένα θέμα με τους μικρούς να τους τη λέω. Ίσως εσύ τσιγκλιέσαι άδικα επειδή δε νιώθεις τη δύναμη που έχεις στα χέρια σου ακόμα και αν είσαι 18 ετων. Πίστεψέ με, δεν αξίζεις εσύ το βόθρο μου αλλά οι 50αρηδες και οι ΧΧάρηδες > 45 που κάνανε τη χώρα σκουπιδαριό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Βγάλε την αγανάκτηση σ αυτούς που τρώνε την ψυχή μας. Όχι σε μένα. Και κακώς την έβγαλα κι εγώ σε σένα πριν. Σκοπός μου είναι να μας αφυπνίσω, να μην πετάμε ατάκες, να αγωνιστούμε. Το θέλω. Αλήθεια στο λέω. Θέλω να είμαι καλά, να είσαι καλά, να έχουν οι γονείς σου λεφτά, να πάει ο ίσομ στη σχολη που θέλει, εγώ να κάνω οικογένεια. Όλα τα θέλω. Δε μου φταις σε κάτι και δε σου φταίω σε κάτι.

Διαίρει και βασίλευε. Ας σταματήσει αυτό. Μια μέρα πρέπει να σταματήσουν να μας διαιρούν, σε αριστερούς και δεξιούς, σε μαύρους κι άσπρους, σε μπάτσους κι αναρχικούς, σε φρόνιμους μαθητές και καταληψίες, σε ανέργους και εργαζόμενους, μεγάλους και μικρούς.

Αυτό κάνουν. Σπάνε το σύνολο σε τάξεις, γιατί η διχόνοια ελέγχεται πιο εύκολα, η κάθε τάξη χειραγωγείται πιο εύκολα.

Αυτή είναι η μόνη λύση, οι τάξεις να γίνουν ένα σύνολο. Έλληνες και μετανάστες, δεξιοί κι αριστεροί, έχοντες και μη έχοντες.

Αυτό δε θέλουν. Και αυτό πρέπει να αποκτήσουμε.


ΥΓ: Και όχι, δεν έχω κανένα θέμα με τους μικρούς να τους τη λέω. Ίσως εσύ τσιγκλιέσαι άδικα επειδή δε νιώθεις τη δύναμη που έχεις στα χέρια σου ακόμα και αν είσαι 18 ετων. Πίστεψέ με, δεν αξίζεις εσύ το βόθρο μου αλλά οι 50αρηδες και οι ΧΧάρηδες > 45 που κάνανε τη χώρα σκουπιδαριό.
κατανοητό,
προφανως και μας θελουν χωρισμενους.καθε πολιτικος αναλαμβανει να χειραγωγει τη ταξη που του ανήκει.
αυτο θα πρεπει να σταματησει! πως; ξεσηκωμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
@elepan οποια κυβερνηση κι αν ανεβει,ειναι τοσο βαθια μπλεγμενη και υποχρεωμενη να κανει οτι θελουν οι γερμανοι(προσωπικη αποψη:oι πολιτικοι μας πιεστηκαν για να ψηφισουν τα μνημονια και να σχηματησουν κυβερνηση γιατι αλλιως το περιφημο στικακι με τους φοροφυγαδες και αλλα σκανδαλα θα ειχαν βγει ηδη στη δημοσιοτητα)αρα η μονη λυση για μενα αυτη ειναι.
Φίλε μου isom, η συνεργασία Ελλάδας -Γερμανίας, κρύβει και άλλα, δεν είναι μόνο το stick.To γνωρίζω καλά, πως ακόμα και το Τσιπρόπαιδο που προηγείται στις δημοσκοπήσεις να βγει, θα κάνει τούμπες. Είμαι κάτι περισσότερο από σίγουρος.
Απλά είμαι απογοητευμένος. Εγώ προσωπικά στους δικούς μου, είπα για πρώτη φορά να απέχουν. Κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Η λυση δυστυχως δε θα ερθει ειρηνικα.οταν η κοινωνια δε θα αντεξει αλλα μετρα και εισφορες,τοτε ο ελληνας θα σηκωθει απο το καναπε του.κι οταν σηκωθει δε θα μπορεσει να τον κρατησει κανενας.ερχεται η ωρα που κομματα και παραταξεις θα ειναι σε δευτερη μοιρα,γιατι πολυ απλα δεν θα αντεχει αλλο.τα γεγονοτα της τουρκιας ειναι μια καλη ευκαιρια για ξεσηκωμο
Λίγο αμφιβάλλω γι'αυτό διότι η κοινωνία ήδη δεν αντέχει άλλα μέτρα και εισφορές και παρ' όλα αυτά δεν βλέπω καμιά αντίδραση. Θα μου πεις εσύ τι κάνεις; Κι εγώ όπως όλοι. Περιμένουμε ο ένας από τον άλλο να κάνει την αρχή. Και στο τέλος τίποτα δε γίνεται.
Τέσπα, οι λόγοι που δεν αντιδράμε χωρούν μεγάλη κουβέντα και βαριέμαι τώρα να κάθομαι να αναλύω....αλλά θέλω να πω κάτι που σκεφτόμουν εδώ και αρκετό καιρό γι'αυτό το θέμα και ίσως φανεί γελοίο. Αλλά νομίζω έχει κάποια βάση.
Πιστεύω πως μεγάλο ρόλο στην παθητική στάση που κρατάμε όλοι μέχρι τώρα έχει παίξει το ίντερνετ (φόρα, blogs, twitter, fb, youtube κτλ). Όπως καλή ώρα κάνουμε όλοι αυτή τη στιγμή ,το ίντερνετ είναι ένα μέσο να εκτονώσεις την οργή σου, να βρίσεις, να πεις τον πόνο σου, να τα "χώσεις" σε κάποιον πχ πολιτικό κτλ. Όμως, το νόμισμα έχει δυο πλευρές. Δηλαδή, από τη μια είναι καλό και "ανακουφιστικό" αυτό που γίνεται αλλά από την άλλη αποπροσανατολίζει την οργή σου και δεν βρίσκει τον πραγματικό στόχο ώστε να έχει αντίκτυπο σε ρεαλιστικό επίπεδο και όχι σε εικονικό.
Με πολύ απλά λόγια βρήκαμε τρόπο να ξεθυμαίνουμε την οργή μας μέσω του διαδικτύου. Φαντάζομαι έχετε δει όλοι τι βρισίδι πέφτει κάτω από διάφορα βιντεάκια στο youtube που δείχνουν πχ έναν πολιτικό.
Ακόμα κι εδώ σε αυτό το φόρουμ. Οποιοδήποτε θέμα προκύπτει της επικαιρότητας πέφτουμε όλοι με τα μούτρα και το σχολιάζουμε βλ Μανωλάδες, ΧΑ και χίλια δυο άλλα που κατά καιρούς συζητάμε .Δημιουργούμε, δηλαδή, εικονικά "λα'ι'κά δικαστήρια" και έχουμε ασυνείδητα την αντίληψη ότι έτσι απονέμουμε δικαιοσύνη (όπως την ορίζει ο καθένας). Ε μη μου πείτε πως δεν συμβαίνει αυτό. Ξέρετε ότι θα πείτε κάτι εδώ, θα συμφωνήσουν και δυο τρεις άλλοι μαζί σας και κατά κάποιο τρόπο θα "ηρεμήσετε". Αν δεν υπήρχε αυτός ο τρόπος εκτόνωσης (ιντερνετ), τι θα κάναμε; Δεν θα έπρεπε με κάποιο τρόπο να βρει διέξοδο όλη αυτή η αγανάκτηση και η οργή που νιώθουμε όλοι; Νομίζω θα καιγόταν το σύμπαν και θα τους έπαιρνε όλους ο διάολος.
Απλά δεν έχει συμβεί αυτό μέχρι τώρα, γιατί το ίντερνετ απορροφά τους κραδασμούς και δεν μας φαίνεται ακόμα τόσο μεγάλη η σύγκρουση με τον τοίχο .

Άρα, κατά συνέπεια, αν τελικά πρόκειται να συμβεί κάποια μορφή επανάστασης απ'όλους εμάς, θεωρώ ότι το ίντερνετ μέχρι στιγμής έχει λειτουργήσει ως ένα μεγάλο μέσο χρονοκαθυστέρησης.
Και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top