Γυναικεία περιοδικά

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έγραψε ακριβώς τέτοιο άρθρο, απλά το "πνεύμα" των τίτλων του είναι του στυλ "κάντε τον δικό σας με 5 βήματα", "πως να τον τρελάνετε στο κρεβάτι", "της φίλης μου ο φίλος, είναι δυο φορές φίλος μου;" :P

Μα καλά, από τους τίτλους κρίνετε τι απόψεις προωθεί;
Διαβάσατε ποτέ το συγκεκριμένο άρθρο να δείτε και που καταλήγει;
Δηλαδή αν γράψω άρθρο με θέμα "Είναι καλοί τελικά οι βιαστές;" και καταλήξω ότι είναι εγκληματίες και ορθώς τιμωρούνται, σημαίνει ότι προωθώ τους βιαστές; :confused:

Σημείωση Συντονιστή: Το ποστ αυτό προήλθε από το θέμα "Παιδικά χρόνια τότε και τώρα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dr No

Νεοφερμένος

Ο Dr No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Δηλαδή αν γράψω άρθρο με θέμα "Είναι καλοί τελικά οι βιαστές;" και καταλήξω ότι είναι εγκληματίες και ορθώς τιμωρούνται, σημαίνει ότι προωθώ τους βιαστές; :confused:

Πως γινεται αυτο; Μπερδευτηκα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πως γινεται αυτο; Μπερδευτηκα :confused:
Ένα άρθρο που έχει ως τίτλο μια ερώτηση πρέπει να καταλήγει τελικά σε "ναι" ως απάντηση στην ερώτηση του τίτλου του;
Ουσιαστικά αυτό λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr No

Νεοφερμένος

Ο Dr No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ουπς λαθος μου δεν ειχα δει το ερωτηματικο :redface: Σορρυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μα καλά, από τους τίτλους κρίνετε τι απόψεις προωθεί;
Διαβάσατε ποτέ το συγκεκριμένο άρθρο να δείτε και που καταλήγει;
Οι άντρες της παρέας δεν ξέρω αν έχουν διαβάσει, αλλά προσωπικά σε ανάλογα άρθρα με τους τίτλους που αναφέρατε, δεν έχω δει κάτι άλλο περάν από tips που θα τον "απογειώσουν".. και δεν καταλήγουν και κάπου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πως μπορεί ένας τίτλος "Πως να τον κάνετε να τρέχει από πίσω σας με 10 βήματα" που πρωωθεί ένα άρθρο με 10 bullets να έχει τόση διαφορά από το περιεχόμενο; Πάντως ναι, έχει πέσει στα χέρια μου τέτοιο περιοδικό το οποίο βρήκα αρκετά κατινίστικο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πως μπορεί ένας τίτλος "Πως να τον κάνετε να τρέχει από πίσω σας με 10 βήματα" που πρωωθεί ένα άρθρο με 10 bullets να έχει τόση διαφορά από το περιεχόμενο; Πάντως ναι, έχει πέσει στα χέρια μου τέτοιο περιοδικό το οποίο βρήκα αρκετά κατινίστικο :worry:
Δεν αναφέρομαι σε αυτά, αλλά σε τίτλους της μορφής "Ο φίλος της φίλης μου είναι δυό φορές φίλος μου;" που είπες.
Και δεν διαφωνώ ότι τέτοια περιοδικά είναι σε ένα μεγάλο τους τμήμα κατινίστικα και ενίοτε ακόμα και φαλλοκρατικά. Απλά δεν μου αρέσει αυτή η ισοπέδωση και η υπερβολή που βλέπω συχνά. Δεν έχω δει (τουλάχιστον στο Cosmopolitan, του οποίου έχει τύχει να διαβάσω αρκετά τεύχη) να προωθείται ποτέ θέση του στυλ "κλέψε τον άντρα της φίλης σου" και δεν είναι ΟΟΟΟΛΑ τα άρθρα του κατινίστικα. Σύμφωνοι, αρκετά είναι, αλλά όχι όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μην ακούτε ποτέ συμβουλές από τους άλλους, μην μαθαίνετε τρόπους για το πως θα φιλήσετε από τους άλλους, μην διαβάζετε cosmopolitan και ότι άλλο κυκλοφορεί στη πιάτσα που σας παραμυθιάζουν ότι θα σας κάνουν ξεφτέρια..... μην βιάζεστε να το κάνετε για να κοκορεύεστε στη παρέα σας ότι το κάνατε κι εσείς....:P
Απλά θα συμβεί..... πολύ απλά και πολύ όμορφα... ίσως λίγο αστεία, ίσως λίγο αδέξια......ίσως με αρκετή δόση αυτοπεποίθησης....ισως ίσως....αλλά σίγουρα θα είναι κάτι που θα θυμάστε με ή χωρίς πολύ σημασία στα μετέπειτα χρόνια της ζωή σας, γιατι σημασία δεν έχει το μόνο το πρώτο φιλί.......αλλά αυτό που θα το συνδυάσεις με κάτι σημαντικό στη ζωή σου...
Και τέτοιες στιγμές θα έρθουν πολλές πιστέψτε με......:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Μην ακούτε ποτέ συμβουλές από τους άλλους, μην μαθαίνετε τρόπους για το πως θα φιλήσετε από τους άλλους, μην διαβάζετε cosmopolitan και ότι άλλο κυκλοφορεί στη πιάτσα που σας παραμυθιάζουν ότι θα σας κάνουν ξεφτέρια..... μην βιάζεστε να το κάνετε για να κοκορεύεστε στη παρέα σας ότι το κάνατε κι εσείς....:P
Απλά θα συμβεί..... πολύ απλά και πολύ όμορφα... ίσως λίγο αστεία, ίσως λίγο αδέξια......ίσως με αρκετή δόση αυτοπεποίθησης....ισως ίσως....αλλά σίγουρα θα είναι κάτι που θα θυμάστε με ή χωρίς πολύ σημασία στα μετέπειτα χρόνια της ζωή σας, γιατι σημασία δεν έχει το μόνο το πρώτο φιλί.......αλλά αυτό που θα το συνδυάσεις με κάτι σημαντικό στη ζωή σου...
Και τέτοιες στιγμές θα έρθουν πολλές πιστέψτε με......:P:redface:

Ποτέ δεν κατάλαβα το λόγο που εκδίδονται τα περιοδικά τύπου Cosmopolitan (πολλές θα πουν "Αγόρι δεν είσαι; Λογικό!".. Μα και κορίτσι να ήμουν, δεν θα αγόραζα ποτέ τέτοιο περιοδικό).. Και με κάτι γελοίες απορίες που περισσότερο θα έπρεπε να απωθούν τα κορίτσια παρά να τα κάνουν να τα αγοράζουν..
"Πως να φιλήσεις;" "Πως να κάνεις την πρώτη κίνηση;" "Πως να κάνετε σεξ;" "Σας αποφεύγει, μήπως έχει άλλη;"..
ΈΛΕΟΣ!! Μ'αυτά που γράφουν είναι λες και όλοι οι άνδρες είναι ίδιοι.. Δηλαδή, σε ερώτηση του τύπου "Σας δείχνει μεγάλο ενδιαφέρον τελευταία;" η απάντηση μπορεί να είναι "Μάλλον έχει λερωμένη τη φωλιά του" και έτσι νομίζουν όλες όσες το διαβάζουν ότι το αγόρι/άνδρας τους έχει όντως ερωμένη ενώ μπορεί ο άλλος να θέλει να δείξει περισσότερη στοργή χωρίς λόγο.. Τόσο περίεργο είναι;; :worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ποτέ δεν κατάλαβα το λόγο που εκδίδονται τα περιοδικά τύπου Cosmopolitan (πολλές θα πουν "Αγόρι δεν είσαι; Λογικό!".. Μα και κορίτσι να ήμουν, δεν θα αγόραζα ποτέ τέτοιο περιοδικό).. Και με κάτι γελοίες απορίες που περισσότερο θα έπρεπε να απωθούν τα κορίτσια παρά να τα κάνουν να τα αγοράζουν..
"Πως να φιλήσεις;" "Πως να κάνεις την πρώτη κίνηση;" "Πως να κάνετε σεξ;" "Σας αποφεύγει, μήπως έχει άλλη;"..
ΈΛΕΟΣ!! Μ'αυτά που γράφουν είναι λες και όλοι οι άνδρες είναι ίδιοι.. Δηλαδή, σε ερώτηση του τύπου "Σας δείχνει μεγάλο ενδιαφέρον τελευταία;" η απάντηση μπορεί να είναι "Μάλλον έχει λερωμένη τη φωλιά του" και έτσι νομίζουν όλες όσες το διαβάζουν ότι το αγόρι/άνδρας τους έχει όντως ερωμένη ενώ μπορεί ο άλλος να θέλει να δείξει περισσότερη στοργή χωρίς λόγο.. Τόσο περίεργο είναι;; :worry::worry:

Έχεις δίκιο, στα αγόρια είναι πιο απλά τα πράγματα. Ο νεαρός έφηβος απλώς παίρνει το playboy ή το fhm (υπάρχει ακόμη αυτό btw; ) και απλώς αυνανίζει το πέλαγος με τις φωτογραφίες που υπάρχουν μέσα. Για τους άντρες τα πράγματα είναι απλά στο θέμα τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, στα αγόρια είναι πιο απλά τα πράγματα. Ο νεαρός έφηβος απλώς παίρνει το playboy ή το fhm (υπάρχει ακόμη αυτό btw; ) και απλώς αυνανίζει το πέλαγος με τις φωτογραφίες που υπάρχουν μέσα. Για τους άντρες τα πράγματα είναι απλά στο θέμα τελικά.
Και πάνω από όλα δεν αντιμετωπίζει όλες τις εικονιζόμενες με τον ίδιο τρόπο....ε, iGianni?? :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μα ποιος παιρνει στα σοβαρα τις αποψεις του Cosmopolitan? Θα το ξεφυλλισεις και μια, και δυο, και τρεις φορες στην παραλια, θα σχολιασεις τις φωτογραφιες απο τα ρουχα μαζι με μια φιλη σου, αλλα μεχρι εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, στα αγόρια είναι πιο απλά τα πράγματα. Ο νεαρός έφηβος απλώς παίρνει το playboy ή το fhm (υπάρχει ακόμη αυτό btw; ) και απλώς αυνανίζει το πέλαγος με τις φωτογραφίες που υπάρχουν μέσα. Για τους άντρες τα πράγματα είναι απλά στο θέμα τελικά.
Μα έτσι πρέπει να'ναι τα πράγματα.. Απλά.. "Πως να φιλήσετε;" "Πως να το κάνετε;" Τι βλακείες είναι αυτές;; Άντε το πολύ πολύ να το διαβάσεις αν είσαι στην παραλία και δεν έχεις πάρει κάνα κουτσομπολίστικο.. Ο καθένας φιλάει και κάνει σεξ όπως του αρέσει και το βολεύει και όπως λένε τα περιοδικά.. ;)

Και πάνω από όλα δεν αντιμετωπίζει όλες τις εικονιζόμενες με τον ίδιο τρόπο....ε, iGianni?? :sly:
Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη επί του θέματος γιατί το μόνο Playboy που έχω δει είναι αυτό στο Mafia II.. :)
Εξάλλου, τι να το κάνει κανείς στις μέρες μας ένα Playboy; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top