Όταν ανακαλύπτεις ότι ο σύντροφός σου είναι bisexual

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Όταν ανακαλύπτεις ότι ο σύντροφός σου είναι bisexual συνειδητοποιείς ότι έχεις διπλάσιες πιθανότητες να φας κέρατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Είναι κάτι το οποίο δε θα μπορούσα να διαχειριστώ με την καμία και θα χώριζα πάραυτα. (απολύτα και κάθετα)

Η ιδιότητα και η εικόνα του αρσενικού στο σεξουαλικό επίπεδο (έτσι όπως την έχω εγώ στο μυαλό μου) δεν συνάδει επ' ουδενί με

κάποιον που συνευρίσκεται και με άντρες.

Μην παρεξηγηθώ δεν κατακρίνω κανέναν για τις σεξουαλικές επιλογές του όποιες και αν είναι αυτές.

Μιλάω αποκλειστικά για το δικό μου κρεβάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γιατί αν δεν το έκρυβε, προφανώς δεν θα χρειαζόταν να το ανακαλύψω και για να το κρύβει, θεωρεί πως προφανώς δεν θα το δεχτώ, οπότε θέλει και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο, συμπεριφορά που προφανώς λίγοι μπορούν να ανεχτούν. Στο φινάλε αν θέλει να είναι εντάξει, ας μου το πει από την αρχή και ας με αφήσει να αποφασίσω αν θα είμαι μαζί του ή όχι μετά. Αν δεν το κάνει, τότε τίθεται θέμα απόκρυψης κι αν δεν πρόκειται για μία μεθυσμένη εμπειρία όταν ήταν 14 στην οποία φίλησε κατά λάθος τον κολλητό του ..ε τότε μόλις το μάθω, όσο κι αν θεωρώ πως με θέλει ή όχι, θα τον αφήσω, περισσότερο γιατί δεν θα μπορέσω ξανά να τον εμπιστευτώ και λιγότερο γιατί θα σιχαίνομαι να τον αφήνω να μου κάνει έρωτα μετά.

Κωνσταντίνα,πατάω στο δικό σου ποστ για να απαντήσω στο νήμα επειδή με έκανε να σκεφτώ το βαθμό που είναι εύκολο για ένα αμφισεξουαλικό άτομο σήμερα στην Ελλάδα να πει ''από την αρχή'' ότι είναι bi.

Δείτε λίγο τις αντιδράσεις μέσα από το νήμα.Πλούσιες,μερικές εξαιρετικά στερεοτυπικές και άλλες outright μηδενιστικές ή αφοριστικές.Νομίζω απαντάει ως ένα βαθμό γιατί κάποιος σύντροφος σου να επιλέξει να στο κρύψει.Ξέρεις το coming out είναι ένα πολύπλοκο process ειδικά για τους νεαρούς αμφιφυλόφιλους ή ομοφυλόφιλους και πολλές φορές η διαδικασία μπορεί να είναι ιδιαίτερα επίπονη και χρόνια.Οι δομές κιόλας της Ελληνικής κοινωνίας δε νομίζω βοηθούν και ιδιαίτερα για smooth transition στη γνωστοποίηση της σεξουαλικής μας ταυτότητας στο περίγυρο μας.

Όπως και να έχει γνωρίζουμε ότι κανένας συγκεκριμένος σεξουαλικός προσανατολισμός δεν σχετίζεται με συγκεκριμένες συμπεριφορές και ένας αμφιφυλόφιλος είναι το ίδιο πιθανό να απατήσει όσο και ένας ετεροφυλόφιλος. Αν και ξέρουμε πως συνήθως τα non-closeted gay ή bi άτομα τείνουν να έχουν αρκετά καλύτερη ψυχοκοινωνική προσαρμογή άρα εμφανίζουν λιγότερο προβληματικές συμπεριφορές σε σχέση με τη διαχείρηση της σεξουαλικότητας τους και κατά συνέπεια καλύτερες διαπροσωπικές σχέσεις είναι σημαντικό να σκεφτούμε τους περιορισμούς που πχ ορισμένα αμφισεξουαλικά άτομα μπορεί να έχουν ειδικά στις αρχές μιας σχέσης.

Επειδή θέλω να πιστεύω πως είμαι άτομο που γενικά και εμπνέει εμπιστοσύνη και ξέρει διαχειρίζεται σχετικά καλά θέματα σεξουαλικότητας τότε αν ο σύντροφος μου ήταν bi και με εμπιστευόταν να μου το αποκαλύψει θεωρώ πως θα αντιδρούσα πολύ θετικά και θα χαιρόμουν αρκετά μιας και θα αναγνώριζα ότι έχω ενα σύντροφο με καλή ψυχοσεξουαλική και ψυχοκοινωνική προσαρμογή άρα με αρκετά καλές πιθανότητες επιτυχημένης σχέσης .Εξάλλου για να επιλέξει εμένα να μπεί σε σχέση σημαίνει ότι εμένα θέλει και όχι κάποιον/κάποια άλλη.Τέλος είμαι σίγουρος πως αν θα γύριζε να κοιτάξει κάποιον/κάποια άλλη θα το εξέταζα ακριβώς στο ίδιο πλαίσιο με το αν είχε ετεροφυλόφιλο σεξουαλικό προσανατολισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
ναι ειναι ψιλοξενερα ως εκει...θεωρω χαζο να χωρισω για τετοιο λογο

συμφωνώ! αυτό πιστεύω και γω..
θα ξενέρωνα σε πρώτη φάση, αλλα δεν πιστεύω οτι θα χώριζα γι'αυτό..
αν είναι να το φάω το κέρατο θα το φάω, όποιες και να είναι οι προτιμήσεις του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
θεωρώ πως θα αντιδρούσα πολύ θετικά και θα χαιρόμουν αρκετά μιας και θα αναγνώριζα ότι έχω ενα σύντροφο με καλή ψυχοσεξουαλική και ψυχοκοινωνική προσαρμογή άρα με αρκετά καλές πιθανότητες επιτυχημένης σχέσης .
Αν και δεν πιστεύω κάτι το παραμικρό σχετικό ότι εννοούσες, θα ήθελα να διευκρινίσω σε καμιά περίπτωση το ότι αν κάποιος είναι bi σχετίζεται με την ψυχική του υγεία. Το ότι κάποια έρευνα ή ακόμη και κάποιες έρευνες μπορεί να δείχνουν ότι ότι στατιστικά οι bi/gay είναι πιο υγιής από τους str8 δεν έχει να κάνει με την σεξουαλική επιλογή. Έχει να κάνει ότι η επιλογή str8 είναι η default, όποτε κάποιος να την αλλάξει πρέπει να "ψαχτεί" αρά να τα βρει και με τον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αν και δεν πιστεύω κάτι το παραμικρό σχετικό ότι εννοούσες, θα ήθελα να διευκρινίσω σε καμιά περίπτωση το ότι αν κάποιος είναι bi σχετίζεται με την ψυχική του υγεία. Το ότι κάποια έρευνα ή ακόμη και κάποιες έρευνες μπορεί να δείχνουν ότι ότι στατιστικά οι bi/gay είναι πιο υγιής από τους str8 δεν έχει να κάνει με την σεξουαλική επιλογή. Έχει να κάνει ότι η επιλογή str8 είναι η default, όποτε κάποιος να την αλλάξει πρέπει να "ψαχτεί" αρά να τα βρει και με τον εαυτό του.

Ναι απλά αναφέρω ότι οι gay and bi που είναι out τείνουν να έχουν καλύτερη ψυχοκοινωνική και ψυχοσεξουαλική προσαρμογή σε σύγκριση με κείνους τους ομοφυλόφιλους ή αμφιφυλόφιλους που είναι closeted και όχι σε σχέση με τους ετεροφυλόφιλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Να με αγαπάει και να μη με απατάει!!! Και δεν με πειραζει ...Ετσι νομιζω, βέβαια, δεν ειμαι και σιγουρη πως θα αντιδρουσα μπροστά σε τέτοια αποκαλυψη αν ήταν στην πραγματικότητα...:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Πάντως έχω μια απορία :


Αυτούς που συμμετέχουν σε ερωτικές συνευρέσεις με 3 άτομα (και το ποσοστό είναι τεράστιο) θα τους χαρακτηριζατε 100% straight (εννοώ αυτούς που ανήκουν στο ίδιο φύλο) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτούς που συμμετέχουν σε ερωτικές συνευρέσεις με 3 άτομα (και το ποσοστό είναι τεράστιο) θα τους χαρακτηριζατε 100% straight (εννοώ αυτούς που ανήκουν στο ίδιο φύλο) ?
Αν δεν υπάρχει "αλληλεπίδραση" με το άτομο του ίδιου φύλου, γιατί όχι; :hmm:

Επίσης το straight/gay από πότε πάει με ποσοστά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πάντως έχω μια απορία :


Αυτούς που συμμετέχουν σε ερωτικές συνευρέσεις με 3 άτομα (και το ποσοστό είναι τεράστιο) θα τους χαρακτηριζατε 100% straight (εννοώ αυτούς που ανήκουν στο ίδιο φύλο) ?

Σημασία δεν έχει πως θα τους χαρακτηρίσουμε εμείς αλλά πως εκείνοι θα επιλέξουν να χαρακτηριστούν .Το Self-report είναι ο μοναδικός αξιόπιστος τρόπος για να γνωρίζουμε εάν ή ποιά σεξουαλική ταυτότητα έχει αναλάβει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σημασία δεν έχει πως θα τους χαρακτηρίσουμε εμείς αλλά πως εκείνοι θα επιλέξουν να χαρακτηριστούν .Το Self-report είναι ο μοναδικός αξιόπιστος τρόπος για να γνωρίζουμε εάν ή ποιά σεξουαλική ταυτότητα έχει αναλάβει κάποιος.
Ότι δηλώσεις είσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως έχω μια απορία :


Αυτούς που συμμετέχουν σε ερωτικές συνευρέσεις με 3 άτομα (και το ποσοστό είναι τεράστιο) θα τους χαρακτηριζατε 100% straight (εννοώ αυτούς που ανήκουν στο ίδιο φύλο) ?
Προφανώς μιλάμε για όταν δεν υπάρχει επαφή μεταξύ των δυο όμοιων φύλων. Αν και δεν μου αρέσουν τα ποσοστά, μην αρχίσουμε όμως να θεωρούμε μεμπτή την θέαση σώματος όμοιου φύλου;
Σημασία δεν έχει πως θα τους χαρακτηρίσουμε εμείς αλλά πως εκείνοι θα επιλέξουν να χαρακτηριστούν .Το Self-report είναι ο μοναδικός αξιόπιστος τρόπος για να γνωρίζουμε εάν ή ποιά σεξουαλική ταυτότητα έχει αναλάβει κάποιος.
Η ψυχιατρική αρνείται το ενδεχόμενο κάποιος να μην έχει συνειδητοποιήσει ότι ελκύεται από το όμοιο φύλο; Με τόση κοινωνική κατακραυγή το θεωρώ λογικό κάποιος να μην θελήσει να σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο και τις ασυμβατότητες στις σχέσεις τους να τις προσάπτει σε άλλους παράγοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Η ψυχιατρική αρνείται το ενδεχόμενο κάποιος να μην έχει συνειδητοποιήσει ότι ελκύεται από το όμοιο φύλο; Με τόση κοινωνική κατακραυγή το θεωρώ λογικό κάποιος να μην θελήσει να σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο και τις ασυμβατότητες στις σχέσεις τους να τις προσάπτει σε άλλους παράγοντες.

Με δεδομένο ότι η πλειοψηφία του γενικού πληθυσμού δε παρουσιάζει κάποια διαταραχή ή δυσπροσαρμοστική συμπεριφορά (πχ δυστονικότητα ως προς το σεξουαλικό προσανατολισμό ή εσωτερικευμένη ομοφοβία) και γνωρίζοντας πως πχ σε ένα ανώνυμο ερωτηματολόγιο η συντριπτική πλειοψηφία θα απαντήσει με ειλικρίνεια σε μια ερώτηση για το σεξουαλικό του προσανατολισμό τότε θα μπορούσαμε να πούμε ότι ναι το self-report είναι ο ασφαλέστερος τρόπος για να γνωρίζουμε την σεξουαλικότητα κάποιου.

Βλέπεις η σεξουαλική συμπεριφορά δεν είναι καταληκτικός ή απόλυτος δείκτης της σεξουαλικότητας κάποιου.Πχ και εγώ έχω κάνει σεξ με άντρα σε μια περίσταση,αμφιβάλω όμως ότι αυτό ορίζει τη σεξουαλικότητα μου ή το πως αντιλαμβάνομαι τον εαυτό μου.Γενικά πάντως θεωρούμε ότι η πλειοψηφία του γενικού πληθυσμού έχει καλή ψυχοσεξουαλική προσαρμογή και οι λόγοι μη γνωστοποίησης,αρνητισμού ή απόκρυψης της σεξουαλικότητας θα πρέπει να εξετάζονται είτε σε ψυχοπαθολογικό πλαίσιο είτε σε πλαίσιο που αφορά κοινωνικά θέματα .Εξάλλου ας μη ξεχνάμε ότι μέχρι την μετεφηβεία η μεγάλη πλειοψηφία του γενικού πληθυσμού θα έχει καλή ιδέα για τις βασικές πτυχές της σεξουαλικότητας του. Το αν θα επιλέξει να κάνει act upon είναι άλλο ζήτημα. Τώρα έαν εσύ,εγώ ή ο οποιοσδήποτε θα είμαστε μέσα στις επιλογές γνωστοποίησης της σεξουαλικότητας κάποιου είναι άλλο θέμα, ανώνυμα πάντως θεωρούμε ότι μια καλή πλειοψηφία θα μας δώσει ακριβές δείγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πικάπα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πικάπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως θα ξενέρωνα, αλλά για σεξουαλικούς-προσωπικούς λόγους, όχι λόγω "κοινωνικών δομών" ή "ρατσισμού" που λέει ο Panos___. Δηλαδή... η εικόνα του αγοριού μου να βάζει το πουλί του στο γυναικείο μόριο και να γουστάρει :sick: !

Εξάλλου κάθε άνθρωπος έχει δικά του γούστα και κολλήματα, που του ανεβάζουν και του κατεβάζουν την ερωτική διάθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
η εικόνα του αγοριού μου να βάζει το πουλί του στο γυναικείο μόριο και να γουστάρει :sick: !

Αυτό ξαναπές το.
Που ακούστηκε το πουλί του αγοριού να μπαίνει στο γυναικείο μόριο? Πού?
Και να γουστάρει κ όλας? Εντάξει ως εδώ ήταν.. Μα σε τι κόσμο θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
νταξ κουλ μαγκες,
ο καθενας εχει δικαιωμα να ειναι οσο κακια θελει στη ζωή του...




ασχετο:



Με δεδομένο ότι η πλειοψηφία του γενικού πληθυσμού δε παρουσιάζει κάποια διαταραχή ή δυσπροσαρμοστική συμπεριφορά

...απο που και ως που αυτο ειναι δεδομενο;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
...απο που και ως που αυτο ειναι δεδομενο;:confused:

Από τότε που η στατιστική έχει εισηχθεί στην Ψυχολογική έρευνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Από τότε που η στατιστική έχει εισηχθεί στην Ψυχολογική έρευνα.


ε να μην την είχατε εισάγει εάν δεν ξέρετε να την ερμηνεύετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
ε να μην την είχατε εισάγει εάν δεν ξέρετε να την ερμηνεύετε :P

τάδε έφη η φόλκ ψυχολογία της εβδομαδιαίας στήλης στο ένθετο του περιοδικού ''μοντέρνα νοικοκυρά'' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εάν το γεγονός αυτό δεν επηρέαζε τη σχέση μας σε συναισθηματικό επίπεδο, δε θα είχα κάποιο πρόβλημα. Ε, αν την έβρισκε με τη φίλη της μπροστά στα μάτια μου (πέραν από την πλάκα με το τρίο :P), μάλλον θα με πείραζε. Εν τέλει, ας μην έκανε σχέση, εάν δεν ήξερε ποιον από τους δύο θέλει, τόσο σαρκικά όσο και για σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top