Μεγάλα Ρεζιλίκια

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
εεε αυτο παει πολυ :mad:

Αυτό ξεπληρώνεται ΜΟΝΟ με αίμα.

Έλεος μωρέ,
για να τονίσω την ανετίλα του το είπα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Φρέσκο φρέσκο γεγονός :P:

Είχα πάει να πάρω την μικρή αδελφούλα μου από το κατηχητικό -μιλάμε για κοριτσάκι 6 χρονών. Περίμενα, που λέτε, απέξω μαζί με πολλούς άλλους γονείς και -πως μου 'ρθε;- είχα φορέσει γυαλιά ηλίου. Κάποια στιγμή, βγαίνει η μικρή από το κατηχητικό μαζί με τα άλλα παιδάκια, πιασμένη αγκαζέ με την φιλενάδα της. Την φωνάζω με το όνομα της κι αυτή ίσα που με κοίταξε απορημένη, και συνέχισε αμέριμνη τον δρόμο της προς την αντίθετη κατεύθυνση, μαζί με την φίλη της. Με κοίταζαν, εν τω μεταξύ, όλοι οι γονείς πολύ περίεργα. Ντροπιασμένη εγώ, την ξαναφώναξα κι αυτή μου έριξε μια γρήγορη ματιά και συνέχισε τον δρόμο της. Τώρα όλοι με κοίταζαν κι εγώ τρομαγμένη, πάω, την πιάνω από το χέρι και ξαναλέω το όνομα της.Αυτή, με κοίταξε απορημένη και μπερδεμένη ώσπου ξαφνικά κατάλαβε ποια είμαι (?!). Τότε συνειδητοποίησα ότι το παιδάκι με είχε μπερδέψει γιατί φόραγα γυαλιά ηλίου :hehe:. Την παίρνω από το χεράκι λοιπόν, και φύγαμε, έχοντας τραβήξει πάνω μας όλα τα φώτα :hehe:

[Μετά μου έλεγε η μικρή αθώα εντελώς:
-Κι εγώ έλεγα μέσα μου <<Ποιά είναι αυτή που με φωνάζει με το όνομα μου; Η γιαγιά δεν είναι ποιος είναι; Ήταν περίεργο. Δεν ήξερα ποια ήσουν.]

Χριστέ μου :hehe: Τι άλλο θα πάθω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Καλα θυμηθηκα το mega ultra ρεζιλικι μου. Οταν ημουν λοιπον πιο μικρη ηταν ενα αγορακι τελοσπαντων που καναμε πολυ πολυ παρεα. Αρεσαμε ο ενας στον αλλο ψιλοπλατωνικα κλπ. Μια μερα λοιπον ειχα παει σπιτι του να παιξουμε μαζι στον υπολογιστη. Θυμαμαι η μητερα του τοτε ειχε πρωτοστρωσει μοκετες για χειμωνα μοσχομυριζαν και τα σχετικα. Ερχεται λοιπον η "πεθερουλα" να με ρωτησει αν θελω να μου φερει κατι. Και εκει που παιζαμε ομορφα και ανεμελα, σηκωνομαι εγω αποτομα και τσουπ! Ναι ναι, ξερασα περηφανα πανω στα ποδια και στο μοσχομυρισμενο χαλι της κυριας Κ. Πωπωω βεβαια μετα να θελω να ανοιξει η γη να με καταπιει. Εφυγα τρεχοντας εννοηται και δεν εμαθα καν πως καθαριστηκε αυτο το πραμα. Μμμ καπως ετσι αρχιζουν οι διαμαχες με τα πεθερικα υποθετω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Λοιπόν, όχι ακριβώς ρεζιλίκι, αλλά είχε πολύ πλάκα :hehe:

Σήμερα πήγα φουριόζα στο φροντιστήριο. Είχα πάρα πολλά νεύρα από κάτι που είχα μάθει. Είχα εκνευριστεί πάρα πολύ. Μπαίνω μέσα τέλος πάντων, ε και οι φίλοι μου προσπαθούσαν να με κάνουν να γελάσω :P Κάποια στιγμή χτύπησε το κουδούνι και χωρίστηκα από τους συμμαθητές μου γιατί αρχαία κάνω μόνη μου και οι υπόλοιποι κάνουν χημεία εκείνη την ώρα. Με φωνάζει η καθηγήτρια στην αίθουσα, και μόλις με είδε, κατάλαβε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Με ρώτησε τι είχα, κάθομαι εγώ βαρύθυμη στην καρέκλα, κι αρχίζω να λέω... και να μην σταματάω! Ανοίγω την τσάντα παράλληλα, βγάζω το βιβλίο και μίλαγα έντονα μην προσέχοντας τι κάνω. Κάποια στιγμή άνοιξα απότομα το βιβλίο και το κοίταξα και συνέχισα να μιλάω. Ξαφνικά, ψύχραιμη η καθηγήτρια μου, μου λέει:
<<Εντάξει τώρα, άνοιξε σε παρακαλώ και το σωστό βιβλίο.>>
Κοιτάω και τι να δω; Είχα ανοίξει πάνω στα νεύρα μου την φυσική και δεν το είχα πάρει χαμπάρι :hehe: Είχα ανοίξει σε κάτι αντιστάσεις, κυκλώματα, το είχα κοιτάξει και ξανακοιτάξει και δεν το είχα καταλάβει :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ,μπερδεύοντας τη φωνή του καθηγητή της Φυσικής με ενός συμμαθητή μου.:P
Από ότι καταλάβατε η μαλακία έγινε εν ώρα Φυσικής. Πιο συγκεκριμένα,μπαίνει ο καθηγητής μέσα πάω στην έδρα παίρνω το αποσιολόγιο να το συμπληρώσω και ο γνωστός σαχλαμάρας,πέφτουλας,ούφο της τάξης του πιάνει την κουβέντα "Κύριε με ποια ήσασταν τότε στο τάδε μέρος".Φυσικά,σα σωστή γλωσσού με το που μου δοθεί ευκαιρία τον βρίζω.
Διαδραματίστηκε ο εξής διάλογος:
-"Είσαι ένα μουλάρι με'να χέρι σπασμένο,που απέκτησε ράμματα"
-"Εγώ;" ρωτάει ο φυσικός.
-"Ναι,εσύ κάθαρμα της υφηλίου που δεν αφήνεις θηλύκο στην ησυχία του. Α να χαθείς,πέφτουλα,βόδι.".....
Στο μεταξύ όλα αυτά τα'λεγα και ταυτόχρονα συμπλήρωνα το απουσιολόγιο.
Περίμενε ο καθηγητής να τελειώσω το απουσιολόγιο και μου λέει "Χαρά,αφού τελείωσες με αυτό που έκανες να σε ενημερώσω ότι δεν έβρισες το Νίνο,εμένα έβριζες τόσην ώρα."
"Α,ωραία,να συμπληρώσω το όνομά μου να με πετάξετε έξω;"
-"Όχι,θα επιτρέψεις σε όλη την τάξη να γελάσει γιατί κρατιέται τόσην ώρα και μετά να συνεχίσω το μάθημά μου."
Ε,ωραία,μετά από αυτό κατάφερα να γίνω ρεζίλι μέχρι εκεί που δεν πάει και κόκκινη περισσότερο από την ντομάτα :P και φυσικά το ανέκδοτο της τρίτης.
Μεταξύ μας,το πόδι μου δε θέλω να το ξαναπατήσω στο σχολείο. Να ανοίξει η γη να με καταπιεί θέλω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Σήμερα είχαμε Φυσική, και ο φυσικός, μου είπε να πάω στο γραφείο των καθηγητών να του φέρω την τσάντα του και ένα φάκελο. Εγώ του είπα ότι δεν ξέρω που είναι το γραφείο του, και έτσι αυτός άρχισε να μου εξηγεί. Άρχισα να περπατάω από το θρανίο μου προς την πόρτα ενώ παράλληλα είχε βυθιστεί στις σκέψεις μου, αφού προσπαθούσα να προσανατολιστώ για να βρω τελικά το γραφείο. Μόλις έφτασα, αντί να την ανοίξω και να βγω σαν νορμαλ άνθρωπος, χτυπάω πρώτα την πόρτα, και μετά την ανοίγω και φεύγω σαν κυρία.
Αφού την έκλεισα και άκουσα μέσα τα παιδιά να κακαρίζουν από το γέλιο, συνειδητοποίησα τι είχα κάνει.:P
Πάλι ρόμπα έγινα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για έναν πολύ παράξενο λόγο,νομίζω ότι μας εμπνέουν οι Φυσικοί να κάνουμε μαλακίες.:whistle::look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Εγώ σήμερα έπαθα κάτι γαμάτο!

Είχαμε φυσική και ξέρω γω ο καθηγητής έγραφε κάτι στον πίνακα.
Σε κάποια φάση έγραψε κάτι λάθος και του το λέω. Αυτός στο μεταξύ με γράφει ούτε καν απάντησε και λέω στον διπλανό μου ψιθυριστά "καλά μαλάκας είναι;"
Και μου απαντάει ο φυσικός: "δεν νομίζω..."
χαχαχαχαχαχα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μιας και πιάσατε τους φυσικούς, ας θυμηθώ και εγώ το περιστατικό με τον φυσικοχημικό, πρόσφατο, πριν απο κανένα μήνα.
Που λέτε δεν είχα προλάβει να κάνω μια άσκηση στο διαγώνισμα της χημείας, και πήγα να δω τι θα μου πει αν του πω να τη συνεχίσω μετά.
Πήγα τελευταία ώρα στο γραφείο να ρωτήσω και ΤΣΟΥΠ και ο καθηγητής της τεχνολογίας εκεί.
Πάω τέλος πάντων, τον ρωτάω αν μπορώ να το γράψω και γυρνάει και μου κάνει μετά απο ένα γερό γέλιο "Καλά, εσύ με δόσεις τα γράφεις τα διαγωνίσματα;" :hehe:
Σε κάποια φάση κοπανιόμασταν και εγώ και οι καθηγητές στο γέλιο και πετάγεται ο αυτός της τεχνολογίας και κάνει "Εσείς στο τέλος θα μας αχρηστεύσετε και θα τα διορθώνετε μόνοι σας!"
Είχα γίνει ρέζιλο.
Μετά μου κάνει ο φυσικοχημικός "Μα καλά τι φοβάσαι; Διάβασες; Καλά θα τα πας".
Ε, εφόσον είχα γίνει ρόμπα, τους είπα καλό μεσημέρι και έφυγα. :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
εγώ παιδιά μου παθαίνω κάτι άλλο:μόλις πω
-ο μ@λ@κ@ς ο μαθηματικός
ταουυυυυυυυυυυυυυπ ξαφνικα εμφανίζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Μιας και πιάσατε τους φυσικούς, ας θυμηθώ και εγώ το περιστατικό με τον φυσικοχημικό, πρόσφατο, πριν απο κανένα μήνα.
Που λέτε δεν είχα προλάβει να κάνω μια άσκηση στο διαγώνισμα της χημείας, και πήγα να δω τι θα μου πει αν του πω να τη συνεχίσω μετά.
Πήγα τελευταία ώρα στο γραφείο να ρωτήσω και ΤΣΟΥΠ και ο καθηγητής της τεχνολογίας εκεί.
Πάω τέλος πάντων, τον ρωτάω αν μπορώ να το γράψω και γυρνάει και μου κάνει μετά απο ένα γερό γέλιο "Καλά, εσύ με δόσεις τα γράφεις τα διαγωνίσματα;" :hehe:

χαχαχαχχαχα
Γεια σου ρε alma, αστέρι!

Θυμήθηκα μια μπεκρο- ιστορία που μου είπανε.
Ήταν στα τελειώματα των γιορτών των Χριστουγέννων και οι εν λόγω φοιτηταί (μαντράχαλοι σήμερα) γυρνούσαν από ένα πάρτυ που είχανε πάει σε κάποιο σπίτι για να γιορτάσουν. Ξημερώματα ,λοιπόν, αρχίζει και διαλύεται το πλήθος και φυσικά όλοι φεύγουν τύφλα.
Εκεί που περίμεναν για ταξί, ο πιο λιώμας από αυτούς, στάμπαρε ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο πεταμένο στα σκουπίδια και φυσικά του καρφώθηκε η ιδέα να το πάρει μαζί του.
Το ταξί είχε φτάσει...και οι φίλοι του τον τραβούσαν να μπει στο ταξί για να φύγουν. Αυτός είχε μουλαρώσει και επέμενε να πάρει και το χριστουγεννιάτικο δέντρο μαζί.
Τελικά για να μην του χαλάσουν το χατίρι ...έβαλαν το δέντρο στην οροφή του ταξί ,κρατώντας το με τα χέρια, και έφυγαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και΄γω τον λυπάμαι.
Που σε΄χει μαθήτρια.:P

Και θα με έχει και του χρόνου.
Έλα ρε μια χαρά είναι, μπήκαμε στη τάξη και μας λέει: Βγάλτε μια κόλλα χαρτί.
Γράφει πάνω στον πίνακα:

Ερωτήσεις​
1) πόσες φορές ακούσαμε χτες στην εκδρομή τα καγκέλια;
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ε,Voila.
Σήμερα για μία ακόμη φορά δεν είχαμε σχολείο σήμερα.Είχα λίγο ελεύθερο χρόνο το πρωί και μου πρότεινε μία φίλη να πάω μαζί με'κεινην και την αδερφή της στο Πανεπιστήμιο διότι βαριόταν να'ναι με την αδερφή της.
Η συγκεκριμένη είναι λίγο "όργιο" από μόνη της και συνήθως όταν πάμε βόλτα καταλήγουμε να γινόμαστε θέαμα σε όποια καφετέρια ή χώρο είμαστε.
Περιμένοντας στην στάση λέω: "Μωρή Τόνια,κανόνισε να γίνουμε θέαμα εκεί.Στο λέω,θα σε παρατήσω και θα φύγω!"και η ίδια απαντάει: "Τι λες ρε; Πότε σε'κανα ρεζίλι; Μια χαρά ήρεμη είμαι. Εσύ ντρέπεσαι. Έλα,νταξ δεν κάνω κάτι."Λίγα λεπτά πριν φτάσει το λεωφορείο είδε να πλησιάζει μια αντροπαρέα Κυπρίων φοιτητών.
Τους οποίους λόγω του κυπριακού ιδιώματος που έχουν εκνευρίζεται να τους ακούει.Συγκεκριμένα,όταν θέλω να της σπάσω τα νεύρα της μιλάω Κυπριακά και επειδή μου ρίχνει και μερικούς πόντους ύψους το εκμεταλλεύεται.
Εγώ επειδή χάζευα τα παπούτσια μου δεν τους είχα προσέξει.Το λεωφορείο φτάνει και επιβιβαζόμαστε σε αυτό. Να σας πω ότι η αδερφή της καθόταν λιγάκι πιο πέρα από εμάς.Η αντροπαρέα με τους φοιτητές καθόταν ακριβώς απέναντί μας και δυστυχώς για τα νεύρα της μιλούσαν και αρκετά δυνατά. Χωρίς να χάσει λεπτό ξεκινάει η ίδια με την ίδια δυνατή φωνή να μου μιλάει στα Κυπριακά...:whistle:
Σε κάποια φάση γίναμε αντιληπτές από την παρέα.Ο πιο θαρραλέος -και πιο όμορφος- πήρε το θάρρος να μας ρωτήσει αν είμαστε από την Κύπρο. Εγώ να΄χω αρχίσει να τρέμω και να γίνομαι σαν ντομάτα. Η φίλη μου- με απόλυτη ειλικρίνεια- ξεκίνησε το βαρύ (για τα δικά μου δεδομένα) τρολλ. Εννοείται μιλώντας με κυπριακή προφορά :
-"Ναι. Μην μας πείτεν ότιν είστεν από την πατρίδαν" (Τα "ν" είναι για να πάρετε ένα μικρό δείγμα για το πώς μιλούσαμε)
-"Ωωωω ναι!"
Μπήκα και΄γω στη συζήτηση" Από πού είστε;"
Ούτε που θυμάμαι από πού είναι θυμάμαι την τελευταία φράση ενός από αυτούς: "Εσείς από ποιο μέρος;"
Ε,τι να του΄λεγα; Πως τους δουλεύουμε γιατί είμαστε ηλίθιες.:P Δεν πήγαινε.
Λέω:"Πάνε χρόνια που φύγαμε από την πατρίδα μας ήμασταν μικρές και δε θυμόμαστε.":stunned:
Μετά σκάσαμε και αυτοί επίσης.:look:
Και ξαφνικά χωρίς να το αντιληφτούμε είχαμε φτάσει.Η αδερφή της φίλης μου πήγε να κατέβει και'μεις βρισκόμασταν στην κοσμάρα μας κοιτώντας η μία την άλλη για το δούλεμα που είχαμε ρίξει στην παρέα.
Πετάγεται η φίλη μου έντρομη "Σόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοφη,πού πας;" (Έτσι λένε την αδερφή της)
Τρεχάμενες και οι δύο από πίσω της την φτάσαμε.
Μόλις φτάνουμε βλέπουμε να μιλάει με'να μανάρι.:redface:
Μόλις πάμε λέει η αδερφή της "Αυτή είναι η αδερφή μου και αυτή μία φίλη της".
Τον κοιτάω εγώ καλά-καλά.Η φάτσα του λοιπόν είχε μία καταπληκτική ομοιότητα με τον κύπριο όμορφο,θαρραλέο φοιτητή.
Και ξαφνικά έντρομη φωνάζω "Τόνια μωρή σίχαμα θα σε λιώσω σαν ψώφια κατσαρίδα". Τότε μας θυμήθηκε ο φοιτητής.
"Να φανταστώ εσύ και η φίλη σου μας δουλεύατε;"απευθυνόμενος σε'μενα.:P
"Δεν ξέρω τι να σου πω. Βασικά μόλις ξέχασα ένα βιβλίο στο λεωφορείο. Γεια σας!":hehe:
Βούτηξα τη φίλη μου και το βάλαμε στα πόδια σαν κυνηγημένες και μπήκαμε στο 1ο λεωφορείο που είδαμε ελεύθερο μετά από λίγη ώρα. Μετά χασκογελούσαμε σαν παλαβές.:pfff:
Ευτυχώς που βλέπω σπάνια την αδερφή της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ κάνω τέλεια την προφορά της Ρωσίδας/Ρουμάνας or something μετανάστριας.
Είχα πάει λοιπόν προχτές σε μία γριά στο δρόμο και άρχισα να το παίζω Ρουμάνα και να την ρωτάω κάτι κουλά, όπως που μπορώ να βρω φαρμακείο (το οποίο έλεγα "τελω να βρω μαγκαζι που πολαει, εμ, πως το λενε, που πας οταν ντεν εισαι καλα"). Εκείνη όμως με είχε ακούσει λίγο πιο πριν που μίλαγα ελληνικά σε μια φίλη μου, οπότε με κοίταξε νευριασμένη, πήρε το πι της, και έφυγε.:pfff:
Της φέρθηκα πολύ ευγενικά και με προσέβαλλε.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εγώ κάνω τέλεια την προφορά της Ρωσίδας/Ρουμάνας or something μετανάστριας.
Είχα πάει λοιπόν προχτές σε μία γριά στο δρόμο και άρχισα να το παίζω Ρουμάνα και να την ρωτάω κάτι κουλά, όπως που μπορώ να βρω φαρμακείο (το οποίο έλεγα "τελω να βρω μαγκαζι που πολαει, εμ, πως το λενε, που πας οταν ντεν εισαι καλα"). Εκείνη όμως με είχε ακούσει λίγο πιο πριν που μίλαγα ελληνικά σε μια φίλη μου, οπότε με κοίταξε νευριασμένη, πήρε το πι της, και έφυγε.:pfff:
Της φέρθηκα πολύ ευγενικά και με προσέβαλλε.:|
Πίστεψέ με κάπως έτσι θα αντιδρούσε και μια Ρωσίδα αν σε άκουγε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
και ναι τα ρεζιλικια με τα καταστηματα ρουχων συνεχιζονται. να ειμαι τις προαλλες pull and bear και να πιανω το υφασμα σε κατι κρεμασμενα t-shirts οπως συνηθιζωω. ερχεται εκει λοιπον μια μανταμ γυρω 40-50 και μου δειχνει ενα μπλουζι και να μου κανει "αυτο υπαρχει σε large?". να της απαντω και γω "εε δε ξερω". εκεινη τη στιγμη να μου ριχνει ενα εντελως bitchy βλεμμα τυπου -και τοτε τι κανεις εδω κοπελια-. φυσικα τοτε αντιληφθηκα οτι με ειχε περασει για πωλητρια, ετσι της λεω "δεν ειμαι του μαγαζιου βασικα..". αχ το χαρηκα οταν εριξε κατω το ηλιθιο κοκοροβλεμμα της και πηρε δρομο. βεβαια μετα αναποφευκτα σκεφτομουν πως μααλλον εκεινη την ημερα ειχα γενικα επιλεξει λαθος ντυσιμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
και ναι τα ρεζιλικια με τα καταστηματα ρουχων συνεχιζονται. να ειμαι τις προαλλες pull and bear και να πιανω το υφασμα σε κατι κρεμασμενα t-shirts οπως συνηθιζωω. ερχεται εκει λοιπον μια μανταμ γυρω 40-50 και μου δειχνει ενα μπλουζι και να μου κανει "αυτο υπαρχει σε large?". να της απαντω και γω "εε δε ξερω". εκεινη τη στιγμη να μου ριχνει ενα εντελως bitchy βλεμμα τυπου -και τοτε τι κανεις εδω κοπελια-. φυσικα τοτε αντιληφθηκα οτι με ειχε περασει για πωλητρια, ετσι της λεω "δεν ειμαι του μαγαζιου βασικα..". αχ το χαρηκα οταν εριξε κατω το ηλιθιο κοκοροβλεμμα της και πηρε δρομο. βεβαια μετα αναποφευκτα σκεφτομουν πως μααλλον εκεινη την ημερα ειχα γενικα επιλεξει λαθος ντυσιμο :P
To'χω πάθει τόοοοοσες φορές.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top