Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Λογικό φαίνεται.Ο άνθρωπος πάντα δυσκολεύεται να "ξεκόψει" με το παρελθόν.;)

Ειδικά όταν τον βολεύει κι όλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Ναι το παραδέχομαι.Θέλω η γυναίκα μου να με έχει βασιλιά.Να φροντίζει εμένα και τα παιδιά χωρίς να τη διατάζω-φωνάζω.Τότε θα την αγαπώ ακόμη περισσότερο.
Μάλλον είμαι φαλοκρατικό γουρούνι.Κρεμάστε με.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ναι το παραδέχομαι.Θέλω η γυναίκα μου να με έχει βασιλιά.Να φροντίζει εμένα και τα παιδιά χωρίς να τη διατάζω-φωνάζω.Τότε θα την αγαπώ ακόμη περισσότερο.
Μάλλον είμαι φαλοκρατικό γουρούνι.Κρεμάστε με.:eek:
Να σε έχει βασιλιά και εσύ να την έχεις υπηρετικό προσωπικό? Για ποιο λόγο?? Προσαρμόσου στο 2013...

Με τέτοιες απαιτήσεις προφανώς η γυναίκα σου δεν θα δουλεύει (ξέρεις η διπλή βάρδια - μία στη δουλειά και μια στο σπίτι πάει πολύ), οπότε θα είσαι κ εσύ αρκετά άρχοντας ώστε να στηρίξεις οικονομικά την οικογένεια σου???????? Ολομόναχος???

Ή να είσαι παραδοσιακός άνδρας ή να μην είσαι. Όχι όπως μας βολεύει:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Να σε έχει βασιλιά και εσύ να την έχεις υπηρετικό προσωπικό? Για ποιο λόγο?? Προσαρμόσου στο 2013...

Με τέτοιες απαιτήσεις προφανώς η γυναίκα σου δεν θα δουλεύει (ξέρεις η διπλή βάρδια - μία στη δουλειά και μια στο σπίτι πάει πολύ), οπότε θα είσαι κ εσύ αρκετά άρχοντας ώστε να στηρίξεις οικονομικά την οικογένεια σου???????? Ολομόναχος???

Ή να είσαι παραδοσιακός άνδρας ή να μην είσαι. Όχι όπως μας βολεύει:/:

Από μένα θα είναι ελεύθερη να κάνει ότι θέλει.Αν θέλει να δουλέψει καλώς.Αν δε θέλει ας μη δουλέψει μέχρι να μεγαλώσουν τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αν μια γυναίκα πιέζει τον άντρα της να κανει δουλειές και γκρίνιαζει δε μου φαίνεται και ωραίο πράγμα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
προς τον αγαπητο φιλο Foivoss:

ειναι ολοφανερο πως το ποσο αντρας εισαι ειναι συναρτηση του ποσο συχνα κανεις δουλειες στο σπιτι! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
σωστα! πρεπει μονο να λεμε για το ντερμπι στο ποδοσφαιρο και για την γκομενα που πηδηξαμε χτες το βραδυ στο κλαμπακι που βγηκαμε!

κριμα μονο που τα παιδια σου θα μεγαλωσουν με αυτες τις αντιληψεις.

βασικα υπαρχει καμια γυναικα με ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟ που θα εμενε με εναν αντρα σαν εσενα

Τη γυναίκα μου θα της φέρομαι μια χαρά.Και θα τη σέβομαι και θα της φέρομαι ευγενικά και θα προσπαθώ να τη βλέπω ευτυχισμένη.Και δε θα την κερατώνω για να μιλάω για γκόμενες σε κλαμπακια.
ΑΛΛΑ δουλειές του σπιτιού δεν κάνω.Το ξεκαθαρίζω από την αρχή και θα το ξέρει.Και ούτε θα δίνω διαταγές.Θα τα κάνει όλα με την ησυχία της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
αρα πρακτικα δεν ψαχνεις για γυναικα! για παραδουλευτρα ψαχνεις και το βραδυ να την πηδας κιολας!

δεν μπορω να καταλαβω την λογικη το οτι το να κανεις δουλειες σε κανει λιγοτερο αντρα.

και τι ειναι αυτο που σε κανει δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Άντρα για μένα σε κάνει να στηρίζεις την οικογένεια και τα παιδιά.Πρώτον οικονομικά να προσφέρεις τα περισσότερα αν όχι όλα και να είσαι πάντα εντάξει στις υποχρεώσεις σου.Δεύτερον σε κάθε δύσκολη στιγμή να είσαι αυτός που θα παίρνει πρωτοβουλίες και θα δίνει λύσεις στα προβλήματα.Άντρα σε κάνει να σέβεσαι τη γυναίκα και τα παιδιά σου και να είσαι ικανός να δώσεις και τη ζωή σου για να τους προστατέψεις.Άντρα σε κάνει να συμμετέχεις στην ανατροφή των παιδιών και να αποτελείς σωστό αντρικό πρότυπο για τα παιδιά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι είναι κακό ή υπιτιμητικό να συμμετέχει ο άντρας στις δουλειές του σπιτιού. Οι γονείς μου πάντα δούλευαν πολλές ώρες και ο πατέρας μου πολλές φορές έλειπε για μήνες στο εξωτερικό. Έτσι, από την ηλικία του δημοτικού με εκπαίδευσαν να βοηθάω στα οικιακά. Η ηλεκτρική σκούπα, το ξεσκόνισμα των βιβλιοθηκών (ήταν και 4, πανάθεμά τες), το ζέσταμα ή το ψήσιμο του φαγητού, το κατέβασμα των σκουπιδιών, το άδειασμα του πλυντηρίου πιάτων, το πότισμα του κήπου, ήταν αρμοδιότητες οι οποίες μου είχαν μόνιμα ανατεθεί. Κάποιες φορές έβαζα πλυντήριο ή και άπλωνα ρούχα. Έμαθα και μερικές φορές να μαγειρεύω. (Όχι δεν ήμουν το παιδάκι της <<πολίτικης κουζίνας>> να φτιάχνω ιμάμ. Το μενού μου ήταν φτωχό: αυγά μάτια ή ομελέτα, μακαρόνια με κιμά, ρύζι, έτοιμα γλυκά και λίγα απλά ακόμα). Τώρα που έχω το ανεξάρτητο καταφύγιό μου, μαζί με την κοπέλα μου φροντίζουμε για την καθημερινή καθαριότητα και περιοδικά έρχεται η μητέρα μου για τη <<γενική>>. Πιστεύω ότι στην οικογένεια όλοι πρέπει να βοηθάνε (πατέρας, μητέρα, παιδιά) και όλα τα άλλα είναι ανόητα στερεότυπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Άντρα για μένα σε κάνει να στηρίζεις την οικογένεια και τα παιδιά.Πρώτον οικονομικά να προσφέρεις τα περισσότερα αν όχι όλα και να είσαι πάντα εντάξει στις υποχρεώσεις σου.Δεύτερον σε κάθε δύσκολη στιγμή να είσαι αυτός που θα παίρνει πρωτοβουλίες και θα δίνει λύσεις στα προβλήματα.Άντρα σε κάνει να σέβεσαι τη γυναίκα και τα παιδιά σου και να είσαι ικανός να δώσεις και τη ζωή σου για να τους προστατέψεις.Άντρα σε κάνει να συμμετέχεις στην ανατροφή των παιδιών και να αποτελείς σωστό αντρικό πρότυπο για τα παιδιά σου.

σε ολα συμφωνουμε!

το να κανεις δουλειες πως σε κανει λιγοτερο αντρα ομως δεν μου το εξηγησες.

υποχρεωση σου δεν ειναι και να βοηθησεις την γυναικα σου ειδικα αν και αυτη δουλευει?

πως την σεβεσαι οταν την αφηνεις μονη να προσεχει το σπιτι με την δικαιολογια ''εγω ειμαι αντρας δεν κανω δουλειες''

τι προτυπο ειναι αυτο για τα παιδια? δηλαδη ο σωστος ο αντρας ειναι αυτος που τα περιμενει ολα ετοιμα?

ειπες οτι τα παιδια δεν θα τα ξεσκατιζεις πχ αντε το πολυ πολυ να τα κανεις ενα μπανιο (για οταν θα ειναι μωρα). οποτε ποια θα ειναι η συμμετοχη σου στο μεγαλωμα του?

εχεις ενα πολυ λανθασμενο και ξεπερασμενο αντρικο προτυπο μου φαινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
σε ολα συμφωνουμε!

το να κανεις δουλειες πως σε κανει λιγοτερο αντρα ομως δεν μου το εξηγησες.

υποχρεωση σου δεν ειναι και να βοηθησεις την γυναικα σου ειδικα αν και αυτη δουλευει?

πως την σεβεσαι οταν την αφηνεις μονη να προσεχει το σπιτι με την δικαιολογια ''εγω ειμαι αντρας δεν κανω δουλειες''

τι προτυπο ειναι αυτο για τα παιδια? δηλαδη ο σωστος ο αντρας ειναι αυτος που τα περιμενει ολα ετοιμα?

ειπες οτι τα παιδια δεν θα τα ξεσκατιζεις πχ αντε το πολυ πολυ να τα κανεις ενα μπανιο (για οταν θα ειναι μωρα). οποτε ποια θα ειναι η συμμετοχη σου στο μεγαλωμα του?

εχεις ενα πολυ λανθασμενο και ξεπερασμενο αντρικο προτυπο μου φαινεται


Μακάρι αν κάνω κόρη να βρει έναν άντρα που θα έχει όλα όσα ποροανέφερα και ας μη κάνει καμιά δουλειά στο σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μακάρι αν κάνω κόρη να βρει έναν άντρα που θα έχει όλα όσα ποροανέφερα και ας μη κάνει καμιά δουλειά στο σπίτι.

4 ερωτησεις σου εκανα και εσυ μου απαντας με αυτο...


αντρας ο οποιος μεγαλωνει με τετοιες αντιληψεις οταν ερθει η ωρα να κανει οικογενεια δεν θα την σεβαστει παρα θα την εχει δει πασας και αρχοντας που θα εχει 2-3 παραδουλευτρες να υπηρετουν αυτον και τους γιους του

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
είπα εγώ ΜΟΝΟ?Η θέση της είναι να είναι θυληκό και αντι να ενδιαφέρεται για τη gate4 και τον ΠΑΟΚ να ενδιαφέρεται για το σπίτι..
κατάλαβα......η δική σου γύναικα θα φοράει τη φούστα μέχρι τον αστράγαλο,δεν θα βάφεται,δεν θα ενημερώνεται για το τι συμβαίνει γύρω της ,θα της δίνεις σταυρωμένο το ψηφοδέλτιο,και ο νους της θα ναι μόνο στο αν σβωλιάσει η μπεσαμέλ,στο πόσο συχνά θα την #@δάς εσύ γιατί έχει και πλυντήριο και στις πάνες του μωρού............
well έχω βάσιμες υποψίες ότι μας τρολλάρεις
Κάτι δεν καταλαβαίνεις μου φαίνεται.Οι γυναίκες που φροντίζουν το σπίτι και δεν αφήνουν τον άντρα τους να ειναι νυκοκυρουλα δεν δουλεύουν,δεν έχουν προσωπικότητα,ειναι δυστυχισμενες?
αντιθέτως οι γυναίκες και οι άνδρες χωρίς προσωπικότητα με μόνη έγνοια το νοικοκυριό ειναι ευτυχισμένα ρομποτ :)
είπα εγω να μην ασχολείται?
αλλα ο πατέρας δε θα πηγαίνει να τα ταιζει με το μπιμπερό όσο ειναι μωρά ούτε θα τα ξεσκατιζει.Το πολυ πολυ να τα κάνει καμιαφορα μπάνιο.
ωχ τι διαβάζω......
αγαπητέ,σου εύχομαι να βρεις την γυναίκα των ονείρων σου ή να μη σου πιαστεί το χέρι ;)
Να είστε θηλυκά εκεί που πρέπει.
δεν νοείται σωστός άντρας που θα κάνει τη νοικοκυρούλα.Μια σωστή γυναίκα δε καταδέχεται να βλέπει τον άντρα της με σφουγγαροπανο.
Και σιγά να μη κάθομαι να κάνω εγω τις δουλειές και αυτη να ψάχνεται έξω με όποιον της χαμογελάσει.
ο πατέρας μου,που μια ζωή βοηθούσε στο σπίτι και φρόντιζε εμένα και την αδερφή μου εξίσου τι είναι;
ριρίκα; (χρησιμοποιώ λεξιλόγιο ανάλογο των απόψεών σου)

2ον γιατί να κάθεται αυτή για τις δουλειές και εσύ να ψάχνεσαι έξω με όποια σου κάατσει;
εγώ δεν ξέρω να κάνω δουλειές του σπιτιού.Ούτε να μαγειρευω ξέρω,ούτε να σφουγγαριζω,ούτε να σιδερωνω.Πιάτα ξέρω να πλενω αλλα πλενω μόνο του εαυτού μου.Τα σκουπίδια μπορω να πετάω και το πολυ πολυ να βάλω ηλεκτρικη σκούπα καμια φορα.Δεν ειναι μόνο οτι δε θέλω.Ειναι και οτι δεν έχω μάθει να τα κάνω.Αν πάω να τα κάνω θα γίνουν λάθος.
αυτή γιατί είναι υποχρεωμένη να τα ξέρει όλα αυτά;
αν είναι το πιάτο της γυναίκας σου δεν ξέρεις να το πλύνεις;επειδή είναι γυναικείο θέλει άλλη μεταχείριση(να ανάψεις κεριά να σβήσεις φώτα,να βάλεις λίγη μουσική και λίγο κρασάκι; )
Ναι το παραδέχομαι.Θέλω η γυναίκα μου να με έχει βασιλιά.Να φροντίζει εμένα και τα παιδιά χωρίς να τη διατάζω-φωνάζω.Τότε θα την αγαπώ ακόμη περισσότερο.
Μάλλον είμαι φαλοκρατικό γουρούνι.Κρεμάστε με.:eek:
ευχαρίστως αλλά έχω να κάνω γυμναστική,αν σε βολεύει κατά τις 9 το βράδυ πολύ ευχαρίστως

Όχι,αν μιλάς στο τηλέφωνο με τον κολλητό σου και συζητάς για το πόσα πλυντήρια έχεις βάλει και του λες να κλείσει γιατί έχεις να πλύνεις τα πιάτα είναι πολύ αντρικό.Ξεχειλίζει η τεστοστερόνη.
Θα σε βλέπουν οι δικοί σου και θα καμαρώνουν τι αντρακλα έχουν βγάλει.
η γυναίκα μόνο αυτά συζητάει νομίζεις;κακομοίρη,μου φαίνεται δεν έχεις καταλάβει ότι και η γυναίκα είναι άνθρωπος και συζητάει για ενδιαφέροντα,επικαιρότητα
Τη γυναίκα μου θα της φέρομαι μια χαρά.Και θα τη σέβομαι και θα της φέρομαι ευγενικά και θα προσπαθώ να τη βλέπω ευτυχισμένη.Και δε θα την κερατώνω για να μιλάω για γκόμενες σε κλαμπακια.
ΑΛΛΑ δουλειές του σπιτιού δεν κάνω.Το ξεκαθαρίζω από την αρχή και θα το ξέρει.Και ούτε θα δίνω διαταγές.Θα τα κάνει όλα με την ησυχία της.
ααααααααααααααα
δεν είσαι σωστός ανατολίτης
ο σωστός ο ανατολίτης θέλει την γυναίκα δούλα και κυρά
αλλά και ένα χααρέμι να τον ικανοποιεί
Άντρα για μένα σε κάνει να στηρίζεις την οικογένεια και τα παιδιά.Πρώτον οικονομικά να προσφέρεις τα περισσότερα αν όχι όλα και να είσαι πάντα εντάξει στις υποχρεώσεις σου.Δεύτερον σε κάθε δύσκολη στιγμή να είσαι αυτός που θα παίρνει πρωτοβουλίες και θα δίνει λύσεις στα προβλήματα.Άντρα σε κάνει να σέβεσαι τη γυναίκα και τα παιδιά σου και να είσαι ικανός να δώσεις και τη ζωή σου για να τους προστατέψεις.Άντρα σε κάνει να συμμετέχεις στην ανατροφή των παιδιών και να αποτελείς σωστό αντρικό πρότυπο για τα παιδιά σου.
αντρικό πρότυπο για τα αγόρια προφανώς
γυναικείο θα είναι η απεριποίητη αμόρφωτη με απουσία χαρακτήρα και ενδιαφερόντων δούλα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ειδικά όταν τον βολεύει κι όλας!
Θα συμφωνήσω,όμως δε γίνεται ρε΄συ να'μαστε μία ζωή κολλημένοι σε γεγονότα και αντιλήψεις χρόνων πίσω.Δεν το λέω από πλευρά μη κοινωνικής αποδοχής που πιθανά να επιφέρει και ούτε είμαι καμιά οπαδός όλων των προοδευτικών πραγμάτων γιατί η πόλη που ζω τη θεωρώ αρκετά προκατειλημμένη απλώς χάνεις την μπάλα έτσι.
Δε θες να απλώσεις; Μη σώσεις και απλώσεις. Αλλά ρε'συ δεν είναι και λίγες οι φορές που βλέπω τους γονείς μου να φωνάζουν επειδή ο μπαμπάς μου βαράει μύγες ενίοτε ή είμαι στον κόσμο μου και βαριέμαι.

Ναι το παραδέχομαι.Θέλω η γυναίκα μου να με έχει βασιλιά.Να φροντίζει εμένα και τα παιδιά χωρίς να τη διατάζω-φωνάζω.Τότε θα την αγαπώ ακόμη περισσότερο.
Μάλλον είμαι φαλοκρατικό γουρούνι.Κρεμάστε με.:eek:
Προκατειλημμένος είσαι.
Το φαλοκρατικό γουρούνι θα το αφήσεις για άλλους.

Από μένα θα είναι ελεύθερη να κάνει ότι θέλει.Αν θέλει να δουλέψει καλώς.Αν δε θέλει ας μη δουλέψει μέχρι να μεγαλώσουν τα παιδιά.
Απλώς σκέψου ότι οι δουλειές του σπιτιού απαιτούν και τον απαιτούμενο χρόνο αλλά και την ανάλογη ενέργεια.
Αν της άλλης της φύγει ο απ'αυτός να σκουπίσει,να μαγειρέψει,να απλώσει και μετά να θέλει να πάει και δουλειά ε,βράσε ρύζια Χαράλαμπε.
Νομίζω ως ενήλικας θα ξέρεις καλύτερα πως η κάθε γυναίκα θέλει λίγο χρόνο για τον εαυτό της.Μάθετε να το σέβεστε.:P

προς τον αγαπητο φιλο Foivoss:
ειναι ολοφανερο πως το ποσο αντρας εισαι ειναι συναρτηση του ποσο συχνα κανεις δουλειες στο σπιτι! :whistle:
Μα γαμώτο,θα αρχίσω τα μπινελίκια θα έρθει και κανάς Mod και θα πάθει εγκεφαλικό.:P
Πείτε μου λίγο,πώς μπορεί το να πετάξεις μία σακούλα σκουπίδια να βοηθήσεις την κοπέλα/γυναίκα σου σε κάτι μειώνει τι;
Τον τίτλο "Άντρακλα" ας πούμε;
Να σημειωθεί ότι το "άντρακλας" δε μ'αρέσει σα λέξη διότι θυμίζει εποχές που ό,τι έλεγε ο άντρας έπρεπε να τηρούνταν κατά γράμμα.

Όχι,αν μιλάς στο τηλέφωνο με τον κολλητό σου και συζητάς για το πόσα πλυντήρια έχεις βάλει και του λες να κλείσει γιατί έχεις να πλύνεις τα πιάτα είναι πολύ αντρικό.Ξεχειλίζει η τεστοστερόνη.
Θα σε βλέπουν οι δικοί σου και θα καμαρώνουν τι αντρακλα έχουν βγάλει.
Νταξ,εξήγησέ μου λίγο:
Πώς στο λύκο δε θα εξακολουθείς να'σαι άντρας (να το πω έτσι) αν πατήσεις 2 ριμαδιασμένα κουμπιά και βάλεις πλυντήριο.
Ζούμε στον 21ο αιώνα όπου οι γυναίκες είναι ισότιμες με τους άντρες;
Αυτό το αμφισβητείς ή το δέχεσαι;:)

Μακάρι αν κάνω κόρη να βρει έναν άντρα που θα έχει όλα όσα ποροανέφερα και ας μη κάνει καμιά δουλειά στο σπίτι.
Να είναι άντρας δηλαδή;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Πωωω γκρίνια!Εσείς δε θέλετε άντρα,ένα στρατιωτάκι θέλετε να το κάνετε ο,τι θέλετε.
Πολύ τσαούσες είστε για την ηλικία σας.Μετά να μην απορεί η γενιά σας γιατι οι άντρες φοβούνται να σας πλησιάσουν.
Αλλά στην πορεία θα αλλάξετε απόψεις.Πρέπει δυστυχώς να φάτε τα μούτρα σας δεξιά και αριστερά για να εκτιμήσετε κάποια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πωωω γκρίνια!Εσείς δε θέλετε άντρα,ένα στρατιωτάκι θέλετε να το κάνετε ο,τι θέλετε.
Πολύ τσαούσες είστε για την ηλικία σας.Μετά να μην απορεί η γενιά σας γιατι οι άντρες φοβούνται να σας πλησιάσουν.
Αλλά στην πορεία θα αλλάξετε απόψεις.Πρέπει δυστυχώς να φάτε τα μούτρα σας δεξιά και αριστερά για να εκτιμήσετε κάποια πράγματα.
Επειδή λέμε ότι θα θέλαμε ο σύντροφός μας να συμβάλει (το τονίζω αυτό, όχι να τα κάνει όλα μόνος του απλά να βοηθάει) στο μεγάλωμα των παιδιών και να βοηθάει κάπως την κατάσταση στο σπίτι ειδικά όταν και η γυναίκα εργάζεται είμαστε τρελές; Και εσύ δηλαδή που θες να τα κάνει ΟΛΑ η γυναίκα και εσύ να τα βρίσκεις έτοιμα τι είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Πωωω γκρίνια!Εσείς δε θέλετε άντρα,ένα στρατιωτάκι θέλετε να το κάνετε ο,τι θέλετε.
Πολύ τσαούσες είστε για την ηλικία σας.
Μετά να μην απορεί η γενιά σας γιατι οι άντρες φοβούνται να σας πλησιάσουν.
Αλλά στην πορεία θα αλλάξετε απόψεις.
Πρέπει δυστυχώς να φάτε τα μούτρα σας δεξιά και αριστερά
για να εκτιμήσετε κάποια πράγματα.
1ον το να απαιτούμε να σηκώνει ο σύντροφός μας ένα χεράκι στις δουλειές (εκτός εάν έχουμε συμφωνήσει ότι θα τις κάνω εγώ,αλλά να μην το θεωρεί δεδομένο) κάνει αυτόματα τον άντρα στρατιωτάκι;
2ον καλά κάνουμε,το να απαιτούμε τα αυτονόητα δεν είναι παράλογο ούτε τσαχπινια
3ον ππαμε στοίχημα;
4ον θέλω να πιστεύω ότι θα έχω την ίδια κρίση και στο μέλλον,και δεν θα φάω τα μούτρα μου με ανατολίτες
5ον να εκτιμήσω το ότι θα με έχει δουλάρα εκείνος θα σουλατσάρει,και θα γκομενιάζει,θα κάνει φιγούρα στους άλλους ότι "την έσκισε τη γάτα"(¨οπως λέει το αγόρι της ξαδέρφης μου μες τα μούτρα της) και θα με βρίζει κιόλας(διότι "αγαπητέ" φοίβο,δεν είσαι ανατολίτης μόνο από μία άποψη,ή είσαι ολοκληρωτικά ή δεν είσαι καθόλου)
Επειδή λέμε ότι θα θέλαμε ο σύντροφός μας να συμβάλει (το τονίζω αυτό, όχι να τα κάνει όλα μόνος του απλά να βοηθάει) στο μεγάλωμα των παιδιών και να βοηθάει κάπως την κατάσταση στο σπίτι ειδικά όταν και η γυναίκα εργάζεται είμαστε τρελές; Και εσύ δηλαδή που θες να τα κάνει ΟΛΑ η γυναίκα και εσύ να τα βρίσκεις έτοιμα τι είσαι;
πες τα ρε σοφια; σοφια
σε χώρες τύπου σουηδία ,νορβηγία ,ελβετία αυτά είναι δεδομένα, εμείς ακόμη τα συζητάμε σε φόρουμ
τι να πεις;

θα μπαίνω λιγότερο,δεν μπορώ,εκνευρίζομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
πες τα ρε σοφια; σοφια
σε χώρες τύπου σουηδία ,νορβηγία ,ελβετία αυτά είναι δεδομένα, εμείς ακόμη τα συζητάμε σε φόρουμ
τι να πεις;
θα μπαίνω λιγότερο,δεν μπορώ,εκνευρίζομαι
Ναι το ξέρω αυτό αλλά τι να πεις ρε παιδί μου.. Εμείς ζούμε σε άλλη εποχή ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Αιτία διαζυγίου:¨Ο άντρας μου δε βοηθούσε στις δουλειές του σπιτιού¨:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top