• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Γενειοπλαστική

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ισως οχι τοσο διαδεδομενη οσο η ρινοπλαστικη,ομως η μια συμπληρωνει την αλλη πολλες φορες .
Γνωριζει κανεις κατι,ειναι καποιος που εχει προβει σε αυτη την επεμβαση.
Θα ηθελα να μαθω πληροφοριες ,αν καποιος ειχε την εμπειρια.

Στα διαφορα site τους οι γιατροι την παρουσιαζουν ως μια ανωδυνη επεμβαση-ακομη και με τοπικη αναισθησια-επεμβαση.
Ομως και τη ρινοπλαστικη ετσι την παρουσιαζουν....

Θα ηθελα λοιπον εμπειριες σας .
Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Kανεις δεν εχει προβη σε τετοια επεμβαση?θα ειμαι πρωτοπορος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Γεια σου εγώ θέλω να κάνω αυτή την επέμβαση μαζί με ρινοπλαστική αλλά εγώ δεν έχω καταλήξει που και γενικά δεν μπορώ να βρω έναν αξιόπιστο γιατρό. Αν την κάνεις την επέμβαση πες μας ή στείλε μου πμ με την πορεία σου γιατί με ενδιαφέρει.
Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
για αυξηση ή για ελάττωση ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγώ για αυξηση ενδιαφέρομαι. Αλλά ενώ είναι εμφανές το πρόβλημα μου οι γιατροί δεν θέλουν να μου κάνουν την επέμβαση. Έχω πάει σε δύο πλαστικούς και έναν ωρλ. Ο πρώτος πλαστικός μου το πρότεινε κάτι που περίμενα. Ο δεύτερος ΕΠΕΜΕΝΕ ότι δεν χρειάζεται και ο ωρλ μου είπε πως γνώμη του είναι να το αφήσω και να κάνω μόνο την μύτη και πως το πηγούνι το κάνω όποτε θέλω και αν είναι να το συζητήσουμε σε 2-3 χρόνια. Δεν ξέρω...ποια η διαφορά να το κάνω τώρα και να ξεμπερδεύω από το να το κάνω σε λίγα χρόνια; Κατά την γνώμη μου χρειάζεται να βάλω απλά δεν έχω δει κανέναν που να έχει βάλει και δεν ξέρω κατά πόσο φαίνεται φυσικό το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Δεν ξέρω...ποια η διαφορά να το κάνω τώρα και να ξεμπερδεύω από το να το κάνω σε λίγα χρόνια;
Ισως για να μην επιβαρυνθει τοσο πολυ ο οργανισμος?Ισως για ταχυτερη αναρρωση??Δεν ξερω..παντως δεν μπας για κουρεμα ωστε να ''ξεμπερδευεις''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Μα αν την κάνω σε δεύτερο χρόνο θα χρειάζομαι πάλι νάρκωση, ταλαιπωρία κλπ. Οπότε δεν θεωρώ πως είναι θέμα ταλαιπωρία.
Όπως και να χει θα χαν τους λόγους τους για να μου το λένε. :) Το βασικό θέμα μου είναι η μύτη. Ας γίνει αυτό τέλεια και ας μην κάνω πηγούνι.
Ο γιατρός για να μου το πει σίγουρα κάτι θα ήξερε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εγω θελω να κανω αυξηση.
Τη ρινοπλαστικη την αποφευγω με το ποσοστο επιτυχιας που εχει,και με ολα αυτα που διαβαζω εδω.
Ειναι και οι καιροι τετοιοι που δεν ειμαι για τετοιο ρισκο κ επανεπεμβασεις μετα.
Συν οτι η μυτη μου δεν ειναι τοσο τραγικη και διαπιστωνοντας οτι με αυξηση του πιγουνιου και μονο,βελτιωνετε εξησου σημαντικα η εικονα μου ,που σε σχεση με τη ρινοπλαστικη απ'οτι διαβαζω ειναι και πιο οικονομικη,ανωδυνη, ελεγχομενη,ακομη και αναστρεψιμη.

Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο ,καποιον να απευθυνθω ,καποιον που να εκανε να μου πει 2 πραγματα.
Γιατι οπως αναφερω στα site τους οι πλαστικοι ολα απλα και ευκολα τα παρουσιαζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η γενειοπλαστική τι ακριβώς είναι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγω θελω να κανω αυξηση.
Τη ρινοπλαστικη την αποφευγω με το ποσοστο επιτυχιας που εχει,και με ολα αυτα που διαβαζω εδω.
Ειναι και οι καιροι τετοιοι που δεν ειμαι για τετοιο ρισκο κ επανεπεμβασεις μετα.
Συν οτι η μυτη μου δεν ειναι τοσο τραγικη και διαπιστωνοντας οτι με αυξηση του πιγουνιου και μονο,βελτιωνετε εξησου σημαντικα η εικονα μου ,που σε σχεση με τη ρινοπλαστικη απ'οτι διαβαζω ειναι και πιο οικονομικη,ανωδυνη, ελεγχομενη,ακομη και αναστρεψιμη.

Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο ,καποιον να απευθυνθω ,καποιον που να εκανε να μου πει 2 πραγματα.
Γιατι οπως αναφερω στα site τους οι πλαστικοι ολα απλα και ευκολα τα παρουσιαζουν.

Καλημέρα. Σε καταλαβαίνω.
Εγώ έχω κάποιες επιφυλάξεις για την προσθήκη ενθέματος και θα σου πω γιατί.
Πρώτον, όπως είναι είναι εμφανές ότι μου χρειάζεται ένθεμα αλλά δύο στους τρεις γιατρούς δεν ήταν θετικοί στο να μου βάλουν. Αυτό με κάνει να υποψιάζομαι ότι ίσως το αποτέλεσμα να είναι κάπως ψεύτικο. Και δυστυχώς ούτε εγώ ξέρω κάποιον που να έχει βάλει.
Δεύτερον, όντως είναι πιο ακίνδυνη επέμβαση από την μύτη...καμία σχέση όμως. Αλλά εγώ επειδή έχω μικρό προσωπάκι φοβάμαι μήπως μου βάλουν μεγάλο ένθεμα και ''χαθεί'' η προσωπικότητα του προσώπου μου. Αν έβαζα θα έβαζα πολύ λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Κοιτα και εμενα το πηγουνι μου ειναι προς τα μεσα και εκανε την μυτη μου να φαινεται ακομα πιο μεγαλυτερη...τον σεπτεμβριο εκανα διαφραγμα και πλαστικη στην μυτη κ πραγματικα τωρα δεν με ενοχλει καθολου το πηγουνι...εσενα εμφανισιακό δεν ειναι το πρόβλημα; το λεω γιατι αν ηταν μεγαλυτερο θα εκανες γναθοχειρουργικη που ειναι μια πολυ πολυ δυσκολη εγχειρηση...επισης εχω ακουσει οτι τα εμφυτευγματα που βαζουν στο πηγουνι πολλές φορες τα απορροφα ο οργανισμος...ψαξτο παντως πριν κανεις οτιδηποτε...γραφεις οτι ενδιαφερεσαι για ρινοπλαστικη , διαφραγμα ή πλαστικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλημέρα Katerina-Maria!
Το πρόβλημα μου είναι εμφανιασιακό φυσικά αλλιώς δεν θα έψαχνα να φτιάξω την μύτη και το πηγούνι. Θέλω να κάνω ρινοπλαστική και διάφραγμα και η μύτη μου είναι και στραβή.
Όσο αφορά το πηγούνι είναι δεν είναι απλά ότι είναι προς τα μέσα αλλά ακόμα και σε ύψος είναι κοντό....σαν να έχει φαγωθεί ένα πράγμα και ενώ είμαι εξαιρετικά αδύνατη εξαιτίας του πηγουνιού δημιουργείται οπτικά ένα μικρό ''προγούλι''. Ποιο πολύ άσχημο αισθητικά είναι το ''προγούλι'' παρά ότι είναι προς τα μέσα το πηγούνι. Δηλαδή αλλάζει την μορφή του προσώπου. Αλλά δεν ξέρω γιατί δεν είναι και τόσο θετικοί στο να το διορθώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπερα μετα απο σχεδον 9χρονια!
Επαναφερω το θεμα,γιατι λογικα θα εχει θαφτει.

Θα ηθελα να διαβασω εμπειριες οσων εχουν προβει στη συγκεκριμενη επεμβαση.(γεινειοπλαστικη)
Πριν απο μερικα χρονια που ανοιξα το θεμα ,δεν ηταν πολυ διαδεδομενη στη χωρα μας.

Ωστοσο ο κοσμος αλλαζει ,και στο εξωτερικο ειδικα (και καθως απο τοτε το yt και το internet μεγαλωσαν)διαπιστωνω ειναι πολυ διαδεδομενη.
(μεχρι και στην ινδια)

Η επεμβαση εχει διαφορετικες ονοματολογιες
για το ιδιο ζητουμενο ,τις οποιες καθοριζει η τεχνικη.

(εγω αναφερομε και ενδιαφερομε κυριως για τη "γενειοπλαστικη" οπου η προβολη του πιγουνιου
προς τα εξω ΔΕΝ γινετε με ενθεμα σιλικονης αλλα με κοψιμο της ακρης της κατω γναθου και στερεωση με βιδες και λαμες πιο εξω.(ανωτερη κατα τη γνωμη μου ως προς το αποτελεσμα ,φυσικοτητα κτλ -αλλα και σοβαροτερη επεμβαση-)
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 875 μηνύματα.
Καλησπερα μετα απο σχεδον 9χρονια!
Επαναφερω το θεμα,γιατι λογικα θα εχει θαφτει.

Θα ηθελα να διαβασω εμπειριες οσων εχουν προβει στη συγκεκριμενη επεμβαση.(γεινειοπλαστικη)
Πριν απο μερικα χρονια που ανοιξα το θεμα ,δεν ηταν πολυ διαδεδομενη στη χωρα μας.

Ωστοσο ο κοσμος αλλαζει ,και στο εξωτερικο ειδικα (και καθως απο τοτε το yt και το internet μεγαλωσαν)διαπιστωνω ειναι πολυ διαδεδομενη.
(μεχρι και στην ινδια)

Η επεμβαση εχει διαφορετικες ονοματολογιες
για το ιδιο ζητουμενο ,τις οποιες καθοριζει η τεχνικη.

(εγω αναφερομε και ενδιαφερομε κυριως για τη "γενειοπλαστικη" οπου η προβολη του πιγουνιου
προς τα εξω ΔΕΝ γινετε με ενθεμα σιλικονης αλλα με κοψιμο της ακρης της κατω γναθου και στερεωση με βιδες και λαμες πιο εξω.(ανωτερη κατα τη γνωμη μου ως προς το αποτελεσμα ,φυσικοτητα κτλ -αλλα και σοβαροτερη επεμβαση-)
τελικά δεν την έκανες ακόμη; Το σκέφτεσαι; Καλά κάνεις
Παληκάρι μου, δε σε ξέρω, ούτε θα σου πω ιατρική άποψη, αλλά εγώ γενικά είμαι κατά όλων των ιατρικών επεμβάσεων για βελτίωση της εμφάνισης. Πόσο άσχημο μπορεί να είναι ένα χαρακτηριστικό, ώστε να μπεις στη διαδικασία: πόνος αίμα νάρκωση μετεγχειρητικές οδύνες και με αμφίβολα αποτελέσματα.Και μάλιστα για ένα μέρος του προσώπου, που καθορίζει τη συνολική έκφραση προσώπου, δηλ την προσωπικότητά μας. Βέβαια, είχα δει πράγματι μια κοπέλα με έναν τόσο άσχημο προγναθισμό, ώστε είπα: με τέτοιο χάλι και γω θα το ρίσκαρα.
Αν τόσο πολύ σε ενοχλεί, καλή επιτυχία!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top