Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ουσιαστικά αυτοί κάνουν πλάκες ο ένας στον άλλον, οπότε -.-

Έχουμε βέβαια και την εκδίκηση του Jesse, του παλικαριού στο vid...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
καταρρίπτω κατευθείαν την επιλογή "αφού το κανε, θα το κάνω", δεν είναι λύση, παύει να είναι σχέση.. βασικά γίνεται σχέση εκδίκησης να το πω.. πώς θα φάει ο ένας τον άλλο.. α τι ευτυχισμένο ζευγάρι..
όλα καλά και δρόμο θα λεγα αν ήμουν με τον άλλο σε σχέση καναδυό μήνες.. αλλιώς δε λές "όλα καλά", κάτι δε πάει καλά στο κεφάλι σου..
βασικά δεν έχω συγχωρέσει κέρατο, που μου έτυχε μια φορά.. χώρισα.. δε λέω στεναχωρήθηκα, αλλά περισσότερο νευρίασα γιατί υποτιμά τη νοημοσύνη μου και επίσης μετά την απιστία χάνεται πανεύκολα η όση εμπιστοσύνη κατάφερες να έχεις, στον άλλο.. οπότε αρχίζει να φθείρει η σχέση να παίρνει την κάτω βόλτα και μετά τρέχα γύρευε..
δεν ξέρω ποια αντιμετώπιση θα είχα πάνω σε αυτό το θέμα σε μια μεγάλη μακροχρόνια σχέση, ή ένα γάμο.. αλλά μάλλον θα χώριζα..
βέβαια για να φτάσει ο άλλος σε αυτό το σημείο, πάει να πει ότι δεν είναι ικανοποιημένος από την σχέση του, δε νοιώθει ολοκληρωμένος και πάει αλλού το πράγμα.. δεν ευθύνεται μόνο αυτός που έκανε την απιστία, μεγάλο φταίξιμο έχει σίγουρα και ο απατημένος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Με απόλυτη ψυχραιμία και αναλογιζόμενη και τα δικά μου λάθη, για να μην τα επαναλάβω σε επόμενη σχέση. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Την αντιμετωπιζω προλαμβανοντας την!
Πώς? Με υπνοπαιδεια,βεβαιως-βεβαιως!
Του βαζω καθε βραδυ να ακουει το επικο ασμα: "Αν πας με αλλη,θα σου σπασω το κεφαλι!"

Πιανει μεχρι στιγμης...
Θα τη συγχωρεσω σε συντροφο με τον οποιο ειμαι πολυ δεμενη,μου την εχει ομολογησει με σαφεις ενδειξεις μετανοιας κ διαπιστωσω οτι ισως τον οδηγησα εγω σε μια τετοια ενεργεια.Θεωρητικα παντα!:P ειδαλλως,ειναι αιτια χωρισμου. Οι αντρες θεωρω οτι τη συγχωρουν πιο δυσκολα γιατι οταν μια γυναικα εχει απιστησει στις περισσοτερες περιπτωσεις εχει ερωτευτει κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε θα συγχωρουσα την απιστια. Εχω εμπιστοσυνη στον εαυτο μου και αρκετα υψηλα επιπεδα αυτοεκτιμησης για να το δεχτω. Εγω ειμαι μονογαμικη, θελω κι ο συντροφος μου το ιδιο. Οποιος δε με θελει, μπορει απλα να αποχωρησει, ο δρομος ειναι παντα ανοιχτος, ζορι δεν υπαρχει. Αλλα τον σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη, δεν γινεται να τα εχουμε. Αυτα πιστευω σημερα. Αν αλλαξει κατι στην ψυχοσυνθεση μου, που δε νομιζω, τα ξαναλεμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Με αφορμή όσα είπα παραπάνω, πρέπει να παραδεχθώ ότι πέρασα κατά πολύ τα 30, για να φτάσω στο σημείο να αντιμετωπίζω το θέμα της απιστίας με ψυχραιμία. Παλιότερα ήμουν πιο ευάλωτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Οι γυναίκες πρέπει να συγχωρούν τον άντρα.
Εξάλλου ο άντρας, άντρας είναι. Θα του γυαλίσει μία θα κάνει σεξ μαζί της. Αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι.
Η γυναίκα πάλι όταν απιστεί κάτι σημαίνει. Οι άντρες δεν πρέπει να τις συγχωρούν.
Ελπιζω τη σημερον ημερα να αλλαξες γνωμη.:)
Ελπιζω...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Δεν έκανα και τίποτα άλλο εκείνα τα χρόνια 😋
χαχαχαχαχα..δεν θα το φανατζομουν!
Τελια ομως τα πιστευεις ή οχι; Για πες χωρις να τρολαρεις.
Ο ανδρας ανδρας ειναι θα ξενογαμησει..τον συγχωρουμε..η γυναικα αν απιστησει δεν την συχγωρουν οι αντρες.Το πιστευεις ακομα;Διοτι ξες...πολλες φορες λεμε τρολαρουμε για να μην απαντησουμε...οι κακες οι γλωσσες το λενε οχι εγω. :D
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχαχαχαχα..δεν θα το φανατζομουν!
Τελια ομως τα πιστευεις ή οχι; Για πες χωρις να τρολαρεις.
Ο ανδρας ανδρας ειναι θα ξενογαμησει..τον συγχωρουμε..η γυναικα αν απιστησει δεν την συχγωρουν οι αντρες.Το πιστευεις ακομα;Διοτι ξες...πολλες φορες λεμε τρολαρουμε για να μην απαντησουμε...οι κακες οι γλωσσες το λενε οχι εγω. :D
Ούτε τότε το πίστευα, ούτε τώρα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μου χει πέρασει κάποιες φορές σας τρομακτικη σκέψη ο άντρας μου να... Ουτε να το πω δεν μπορώ. Στη σκέψη και μόνο με λουζει κρυος ιδρώτας, τρέμω! Θα πληγωνομουν απεριόριστα θα σκεφτόμουν τα παιδια και το μέλλον αυτής της σχέσης, θα αναρωτιόμουν το γιατί και που έκανα λάθος. Δε θα θελα ποτε να μου συμβεί.
Θα έπαιρνα διαζυγιο. Δυστυχώς. Δε θα μπορουσα να το καταπιώ. Κάποιοι ανθρωποι το δέχονται βέβαια... Εγώ δεν... Θα το σκεφτόμουν να το δεχτώ. Αλλά δε θα τα κατάφερνα, έτσι πιστευω. Θα εχανα τον θαυμασμό και τη λατρεία που του έχω γιατί πραγματι τον λατρευω και τον θαυμάζω, θα έπεφτε πολυ στα μάτια μου, δεν το έχω για ανειλικρινη και ευάλωτο. Πιστευω πως αν ποτε παψει να με θέλει, θα μου το πει. Έτσι πιστευω. Αλλά ποτε δεν ξέρεις. Αστα, δράμα. Ευχομαι να μη μας συμβεί ποτε...
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με φόνο...απλά τα πράγματα και με ένα καλό δικηγόρο μπας και βγω πριν την κλιμακτήριο :redface::redface:
 

Guest 207242

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν ανακαλύπτατε ότι ο σύντροφος σας σας έχει κάνει τάρανδο...δηλαδή το ίσιωσε το τσουρεκι...τί θα κάνατε

1. Όλα οκ
2. Με ενοχλεί λίγο
3. Θα το κάνω κι εγώ

Οι απαντήσεις είναι και για τα δύο φύλα.

Αν το γυαλί ραγίσει δεν ξανακολλά.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,550 μηνύματα.
Ο εθισμένος θα το ξανακάνει νομοτελειακά.. Όσες ευκαιρίες και αν του δώσεις. Σίγουρα πάντως μεγαλυτερο πρόβλημα αποτελεί η συναισθηματική απιστία.. Για μένα πολυ σοβαρότερο από τη σαρκική. Πάντως μερίδιο ευθύνης για να συμβεί έχουν αναμφίβολα και τα δυο μέρη του ζευγαριού.. Καλώς ή κακώς κανείς δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένος . Οι σχέσεις πρέπει να είναι ενεργητικές και δυναμικές και όχι στατικές, να εξελίσσουν τα άτομα ως δίδυμο. Αλλιώς το δεδομένο θα φυγει κάποια στιγμή, όταν νιώσει πως με οποιοδήποτε τρόπο θέτουν τις ανάγκες του στο περιθώριο.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Ο εθισμένος θα το ξανακάνει νομοτελειακά.. Όσες ευκαιρίες και αν του δώσεις. Σίγουρα πάντως μεγαλυτερο πρόβλημα αποτελεί η συναισθηματική απιστία.. Για μένα πολυ σοβαρότερο από τη σαρκική. Πάντως μερίδιο ευθύνης για να συμβεί έχουν αναμφίβολα και τα δυο μέρη του ζευγαριού.. Καλώς ή κακώς κανείς δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένος . Οι σχέσεις πρέπει να είναι ενεργητικές και δυναμικές και όχι στατικές, να εξελίσσουν τα άτομα ως δίδυμο. Αλλιώς το δεδομένο θα φυγει κάποια στιγμή, όταν νιώσει πως με οποιοδήποτε τρόπο θέτουν τις ανάγκες του στο περιθώριο.
Σωστά αυτά αλλά είναι τόσο πολλές οι συνθήκες που βάζεις που δεν παίζει με την καμία να τις ικανοποιήσεις. Γι' αυτό βλέπεις μόνες και μόνους τριγύρω να περιμένουν, να ψάχνουν, να χωρίζουν και στο τέλος να τους μένει το κουκους με τις φιλενάδες στο κομμωτήριο ή τα μαμοσταυρίδια όταν χάνεται το γκολ φάτσα τέρμα. :lol:

Όπως είχε πει κάποιος, πήρε στη φύση δισεκατομμύρια χρόνια να με εξελίξει για να πίνω μπάφους και να παίζω pro. :P
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,550 μηνύματα.
Σωστά αυτά αλλά είναι τόσο πολλές οι συνθήκες που βάζεις που δεν παίζει με την καμία να τις ικανοποιήσεις. Γι' αυτό βλέπεις μόνες και μόνους τριγύρω να περιμένουν, να ψάχνουν, να χωρίζουν και στο τέλος να τους μένει το κουκους με τις φιλενάδες στο κομμωτήριο ή τα μαμοσταυρίδια όταν χάνεται το γκολ φάτσα τέρμα. :lol:

Όπως είχε πει κάποιος, πήρε στη φύση δισεκατομμύρια χρόνια να με εξελίξει για να πίνω μπάφους και να παίζω pro. :P
Μα δε θέλω τον ουρανό με τα άστρα η έρμη.. Βασική συμβατότητα ( το λιγότερο), κάποια κοινά ενδιαφέροντα, συναισθηματική διαθεσιμότητα και πηγαίο χιουμορ.. Αλλιώς θα συμβιβαστώ στην παρέα των γατιων μου😌
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα δε θέλω τον ουρανό με τα άστρα η έρμη.. Βασική συμβατότητα ( το λιγότερο), κάποια κοινά ενδιαφέροντα, συναισθηματική διαθεσιμότητα και πηγαίο χιουμορ.. Αλλιώς θα συμβιβαστώ στην παρέα των γατών μου😌

δηλαδή από εμφάνιση δεν θες τίποτα; :eek:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top