Τι γίνεται με τους γονείς μου;

DESNUDA

Νεοφερμένος

Η DESNUDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ακόμη κ ετσι..κακό ειναι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
Καθόλου. Απλά μην περιμένεις όλοι να σε λυπηθούν ή να συμπάσχουν μαζί σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Βρε Himela η κοπέλα δε θέλει κανένας να τη λυπηθεί ή να συμπάσχει.
Είπε απλά την ιστορία της και ζήτησε τη γνώμη μας. :)

Πάντως DESNUDA κάποια στο είπε και παραπάνω.. έχω την εντύπωση κι εγώ ότι οι γονείς σου θεωρούν ότι τα καταφέρνεις μια χαρά κι ότι είσαι περισσότερο δυνατή από τον αδερφό σου και τη νύφη σου.
Όλοι κάποια στιγμή μπαίνουμε στο τρυπάκι της σύγκρισης.
Άλλωστε αν κατάλαβα καλά μένετε όλοι στην ίδια πολυκατοικία ή στην ίδια γειτονιά. Αυτό σημαίνει επομένως ότι οι γονείς σου σας έκαναν δώρο το σπίτι ή έτυχε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DESNUDA

Νεοφερμένος

Η DESNUDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Φυσικά..υπάρχουν άνθρωποι με περισσότερη ενσυναίσθηση απο κάποιους άλλους γι αυτό και απευθυνομαι περισσότερο στην πρώτη κατηγορία παρά στη δευτερη..όσοι ανήκουν στη δευτερη καλά θα κάνουν απλώς να μην δίνουν σημασία...αλλά σαφώς και δε ζητάω λύπηση...κατανόηση θα το έλεγα περισσότερο και ίσως μια βοηθεια να δω πιο καθαρά γιατί όπως είπα και πιο πάνω μπορεί να είναι και χαζομάρες όλα όσα σκέφτομαι.

Ηρώ ίσως να είναι κι έτσι..αν και πρόσφατα της εξηγησα ότι απο 1η Σεπτέμβρη θέλω καθημερινα να μου κρατάει μια ωρίτσα το μικρό για να πηγαίνω γυμναστική και μονο που δεν τσατίστηκε...και απάντησε νευριασμένα <<θα δουμε>> ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τι να πω...Οι ανθρώπινες σχέσεις είναι πολύ παράξενες. Δεν βγάζεις άκρη...Κάνε ότι καλύτερο μπορείς για την οικογένεια σου και προσπάθησε να μην στενοχωριέσαι για πράγματα που βρίσκονται πέρα από τον έλεγχο σου.
Όπως λέει και η Serenity Prayer:

God, grant me the serenity
To accept the things I cannot change;
Courage to change the things I can;
And wisdom to know the difference.

Να κάνω μια άλλη ερώτηση: ποιος είναι μεγαλύτερος, ο αδελφός σου ή εσύ;

Ηρώ ίσως να είναι κι έτσι..αν και πρόσφατα της εξηγησα ότι απο 1η Σεπτέμβρη θέλω καθημερινα να μου κρατάει μια ωρίτσα το μικρό για να πηγαίνω γυμναστική και μονο που δεν τσατίστηκε...και απάντησε νευριασμένα <<θα δουμε>> ...

Ας αφήσουμε πέρα τις συγκρίσεις με την οικογένεια του αδελφού σου για λίγο. Θέλω να ρωτήσω το εξής: έχεις την οικονομική δυνατότητα να προσλάβεις νταντά; Ίσως θα ήταν μια καλή λύση για να έχεις ελεύθερο χρόνο χωρίς να υποχρεώνεσαι στους γονείς σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παντως μου κανει παραξενο.. συνηθως οι μαναδες κανουν κομμα με τις κορες πιο πολυ..:hmm: βρε μπας και εχεις λαθος προσεγγιση? μπας και ο αδερφος σου ξερει πιο πολυ να τους χειριζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DESNUDA

Νεοφερμένος

Η DESNUDA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Με τη μαμά μου δεν ισχύει κάτι τέτοιο...νομίζω ότι έχει αδυναμία στον αδερφό μου αλλά δε θέλω να αναφερθώ στο παρελθον. <Πάντως με τον αδεφό μου έχουμε πολυ καλές σχέσεις μεταξύ μας...παντα μου την έδινε ο τρόπος που φεροταν σε εκείνον και ο τρόπος που φεροταν σε μένα..πάντα το ένιωθα και πάντα πιστευα ότι μας αγαπουσαν και του δυο μεν αλλά δεν μπορουσα να δικαιολογήσω τη διαφορά..

Εγώ είμαι μεγαλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αρα μιλαμε για μαμα που εχει αδυναμια στον κανακαρη το γιο:P
με τον αντρα σου τα πανε καλα?
ειλικρινα δεν μπορω να σκεφτω γιατι να κανει διακρισεις στο θεμα σας.. βρε μπας και λογω παρελθοντος που μονο εσυ ξερεις και εζησες και ολα μαζι τωρα και με την πιεση που εχεις τα μεγεθυνεις ολα στο μυαλο σου? στο λεω γιατι ολοι το περναμε αυτο το σταδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-1961

Νεοφερμένος

Η e-1961 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Koρίτσι μου μην ανησυχείς και σκας για τα λάθη των γονιών σου. Δεν το κάνουν επίτηδες. Απλά δεν μπορούν να καταλάβουν ότι αυτό που κάνουν με το γιό τους είναι λάθος. Ρώτησες ποτέ τη νύφη σου αν τους θέλει μέσα στα πόδια της; Όχι έτσι απλά αποφάσισαν ότι εσύ είσαι η δυνατη και θα τα καταφέρεις. Εσύ ξέρεις. Εσύ αντέχεις.
Επειδή κάτι παρόμοιο έχει γίνει και με μένα και τη δική μου μητέρα σε καταλαβαίνω. Ξέρω πολύ καλά τι νοιώθεις.
Μίλα τους...πες τους πως νοιώθεις...απομάκρυνέ τους...να δεις..... Μίλα τώρα που ακόμα είναι νωρίς....Εγὠ δεν το έκανα όταν έπρεπε...τώρα που η μητέρα μου είναι 80κάτι τί να πω; Βγάλτο από μέσα σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top