Πόσο επηρεάζει το παρελθόν κάποιου στην απόφασή μας για σχέση μαζί του;

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
σιγουρα θα με επηρρεαζε(αρνητικα τις περισσοτερες φορες) να γνωριζα το παρελθον καποιου πιθανου μελλοντικου μου συντροφου..κυριως θα μ προκαλουσε ανασφαλεια,αγχος γενικοτερα αρνητικες σκεψεις που θα με θεταν αυτοματα στη θεση να σκεφτω τ διλημμα αν επρεπε να τα μαθω η οχι. ακομα και αν θ πρπ να συνεχιστει η περιεργεια μου η να καταληξω σε σταση απολυτης εμπιστοσυνης και να τον αποδεχτω ολοκληρωτικα χωρις ερωτησεις κλπ.. σιγουρα ρολο παιζει αν θα στα αναφερει μονος του η γενικοτερα να δειξει διαθεση να τα μοιραστει μαζι σου απ το να τα ανακαλυψεις μονος/μονη. πιστευω πως οι ανθρωποι δεν αλλαζουν κατα κυριο λογο αλλα βελτιωνονται η θ οξυνουν καποια ηδη υπαρχοντα προβληματα. ομως πολλες φορες μετανιωνουν πραξεις που εκαναν η δεν εκαναν λογια που ειπαν η δεν ειπαν.. και αυτο κανεις δεν μπορει ν το κρινει..μονο οι ιδιοι μπορουν ν γινουν κριτες του εαυτου τους.. ολοκληρο το ειναι τους καθοριζεται σε μεγαλο βαθμο απ το παρελθον τους και καλο θα ηταν να το αποδεχομασταν με τα καλα και τα κακα του.. οση εμπιστοσυνη ομως και να δειχνεις στον αλλο το παρελθον, απ τη στιγμη π το θελει ο αλλος-παντα, ''νεκρο'', θα παραμενει οδηγος του μελλοντος και κατα συνεπεια του παροντος..
με λιγα λογια χρειαζεται η γνωση του παρελθοντος του αλλου να ειναι αρκετη τοσο οσο να σε επιφυλλαξει απο μελλοντικα προβληματα αλλα λιγη τοσο οσο να μην επηρρεαζεται η ψυχολογια σου κ ν υπαρχει ενα καποιο περιθωριο στον αλλο για να μη νιωθει οτι εισβαλλεις αδιακριτα σε αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly-art

Νεοφερμένος

Η Kelly-art αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ναι πιστευω 100% οτι ενας ανθρωπος αμα βρει την καταλληλη συντροφια μπορει να αλλαξει τελειως,ειμαι της αποψης οτι η αστατη ζωη κτλ η συμπεριφορα και η αντιμετωπιση διαφοροποιουνται αναλογα με το ατομο,προσωπικα ειμαι της αποψης πως το κεφαλαιο παρελθον δεν το αγγιζεις αμα θες να κανεις μια υγειη σχεση,το συγκεκριμενο κομματι μου εχει στοιχισει πολλες σοβαρες σχεσεις στις οποιες λειτουργησα με καταλυτικο παραγοντα το παρελθον και απο τοτε λειτουργω ακριβως οπως σου λεει ο φιλος σου,εννοειται πως καθε ανθρωπος εχει την περιεργεια να μαθει αλλα μαθαινοντας το μονο που αποκομιζει ειναι ζηλεια και καχυποψια,για αυτο καποια πραγματα πρεπει να λεγονται και να ειναι παρελθον


Θα συμφωνήσω μαζί σου Thed, της ίδιας άποψης είμαι και εγώ, απλά το παρελθόν μπορεί να κρύβει πράγματα που θα επηρεάσουν το παρόν και το μέλλον(π.χ ένα πρόβλημα υγείας, άσχημες οικογενειακές σχέσεις κλπ)...άρα ανάλογα με την περίσταση θα πρέπει να γίνεται, κατά τη γνώμη μου, συζήτηση για το παρελθόν...

Υποθέτω πως όταν πας να κάνεις μια σοβαρή σχέση, ή μάλλον όταν η σχέση γίνεται σοβαρή πρέπει να είσαι ειλικρινής με τον άλλο. Για εμένα το παρελθόν καλό ή κακό είναι κομμάτι του εαυτού μου και όποιος διαγράφει το παρελθόν του είναι καταδικασμένος να το ξαναζήσει. Έτσι λοιπόν εάν δω πως με κάποιον άνθρωπο ταιριάζω πραγματικά είμαι ειλικρινής μαζί του και θέλω να είναι και αυτός. Εάν υπάρχει πραγματική αγάπη ο άλλος θα αποδεχθεί το παρελθόν σου καθώς αυτό είναι ο λόγος που είσαι το άτομο που είσαι τώρα. Αν όχι πάλι κερδισμένος βγαίνεις καθώς αυτός ο άνθρωπος τελικά δεν ήταν για εσένα. Νομίζω πως αυτό είναι προτιμότερο από το να σου έρθει κάτι κεραμίδα όταν θα έχεις παιδιά π.χ.

Όντως πρέπει να υπάρχει συζήτηση για το παρελθόν, πιστεύω ότι θα ήταν κάτι καλό και ειλικρινές, απλά σε περιπτώσεις όπως τζόγος, ποτά κλπ, ότι έκανε στην προηγούμενη σχέση του μπορεί να κάνει και σε μια καινούργια, γιατί πρόκειται για θέμα εξάρτησης...αν υπάρχει πραγματική αγάπη ή ενδιαφέρον, όπως λέει ο Ξεχασμένος, ο άλλος θα σε αποδεχτεί! Είναι αυτό που είπες Himela ότι το παρελθόν σου είσαι εσύ, είναι αυτό που σε έφερε σε αυτό το σημείο, στο παρόν!!

Κάποιοι βέβαια υποστηρίζουν ότι δεν πρέπει να κολλάμε στο παρελθόν, αλλά εγώ πιστεύω ότι αν την πας μια σχέση σοβαρά, η ειλικρίνεια είναι ο δρόμος! Γενικά η ειλικρίνεια είναι ο δρόμος, στις περισσότερες περιπτώσεις και καταστάσεις!!


:):):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Πριν την επισύναψη ερωτικής σχέσης ζητώ πάντα τα πέντε τελευταία εκκαθαριστικά της εφορίας, πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων, λευκό ποινικό μητρώο και αποδεδειγμένη γνώση της ιταλικής.

Μα τι λέμε βρε παιδιά; Να κρίνουμε τον άνθρωπο που έχουμε απέναντι μας με βάση το παρελθόν και όχι το παρόν του; Φαντάζομαι δεν μιλάμε για serial killers, έμπορους ναρκωτικών και παιδεραστές έτσι δεν είναι; Ε λοιπόν εγώ πιστεύω πως όλες οι απαντήσεις μας βρίσκονται στο παρόν και στο όποιο μέλλον θελήσουμε να έχουμε. Σε αυτά θα πρέπει να βασιστούμε. Να κρίνουμε με βάση την οπτική μας αυτά που ζούμε και όχι αυτά που δεν ζήσαμε. Όσο και να θέλουμε να τα εξισώσουμε μιλάμε για διαφορετικές καταστάσεις. Εντάξει να είμαστε επιφυλακτικοί. Εντάξει να θέλουμε να εξερευνήσουμε τι σόι άνθρωπο έχουμε απέναντι μας. Αλλά με βάση την τωρινή και όχι την πρότερη συμπεριφορά του. Για παράδειγμα αν είναι πιστή με εμάς και όχι αν ήταν με τους πρώην. Θα πει κανείς, “εντάξει αυτή απατούσε πάντα να περιμένω να κερατώσει και εμένα;” Και που ξέρεις τους λόγους που την ωθούσαν και τι πραγματικά έγινε; Επίσης μπορούμε να ξέρουμε με βεβαιότητα τι ωθούσε έναν άνθρωπο στην βία σε μια ξένη με εμάς κατάσταση; Σε κάθε περίπτωση από την τρέχουσα συμπεριφορά μπορείς και πρέπει να καταλάβεις τι μέλλει γενέσθαι. Λέει πάντα αλήθεια; Είναι συνεπής; Ξενοκοιτάει; Επιμένω ότι ο χαρακτήρας του ανθρώπου δεν κρύβεται. Ακόμα και (ότ)αν δεν θέλουμε να τον δούμε.

Στον αντίποδα αν το παρελθόν ήταν υποδειγματικό θα προχωρούσατε; Δίχως να δείτε ποιον έχετε τώρα απέναντι σας; Δεν νομίζω. Ε με το ίδιο σκεπτικό δεν μπορούμε να καταδικάζουμε ανθρώπους στο δικό μας παρόν για συμπεριφορές του παρελθόντος που δεν μας αφορούσαν. Αυτό πιστεύω. Και για να απαντήσω και στα ερωτήματα της θεματοθέτριας έχω να πω ότι Ναι είναι δύσκολες οι ριζικές αλλαγές στο χαρακτήρα ενός ανθρώπου αλλά αυτό δεν χρειαζόμαστε το παρελθόν για να το κρίνουμε. Όσο πιθανό είναι να επιστρέψουν τα αρνητικά ψεγάδια του χαρακτήρα άλλο τόσο πιθανό είναι να εμφανιστούν ενώ δεν τα ξέραμε ! Μπορούμε να κρίνουμε με βάση την τρέχουσα συναναστροφή. Το παρελθόν περισσότερο μπορεί να μας οδηγήσει σε λανθασμένες ατραπούς και λιγότερο σε σωστά συμπεράσματα.

Είναι ήδη δύσκολο να βρούμε τον άνθρωπο που μας ταιριάζει το παρόν του ώστε να οραματιστούμε και να σχεδιάσουμε το μέλλον μαζί του. Ας μην το δυσκολεύουμε απαιτώντας και αψεγάδιαστο παρελθόν. Μα αν ήταν τέτοιο ίσως να μην είχαμε την ευκαιρία να τον βάλουμε στο παρόν και το μέλλον μας. Και τέλος, το δικό μας είναι τόσο αψεγάδιαστο όσο νομίζουμε...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δηλαδή αν δε συζητήσεις μαζί του τι θα κάνετε;:confused:

Ελα τωρα που δεν ξερεις....

:P

Σοβαρευομαι.
1. Παιζει καποιο ρολο το παρελθον, αλλα τριτευοντα και περα. Δεν αφηνεισ να σε επηρρεαζει. Γιατι
2. Οι ανθρωποι αλλαζουν. Δεν αλλαζουν ριζικα, αλλα αλλαζουν συμπεριφορες, νοοτροπιες. Γιατι
3. Το μονο που μενει ιδιο ειναι ο χαρακτηρας.
Και 4. Συμφωνω απολυτως με την απο πανω ιταλιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Και 4. Συμφωνω απολυτως με τον απο πανω ιταλο.

:whistle: (παρεμπιπτόντως κ'εγώ συμφωνώ απόλυτα με τα 1-3 της mindcircus)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Νομίζω ότι ενώ δεν έχει καμία σημασία, αφήνουμε να κυριαρχήσει ο φόβος μήπως κάποιο στοιχείο του παρελθόντος, τελικά επηρεάσει και την δική μας σχέση μαζί του! Η αλήθεια είναι πιστεύω ότι επειδή κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, το παρελθόν τελικά, δεν έχει καμία μα καμία σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Σίγουρα ενας ανθρωπος μπορει να αφησει κακες του συνηθειες όταν βρει έναν ανθρωπο να τον νοιάζεται .Τι γίνετε όμως όταν μέσα στην σχέση έρθουν μικροτσακωμοι και στιγμές έντασης;Τότε είναι πολύ πιθανο ο ανθρωπος αυτος να ξανακυλησει στις κακες του συνηθειες ,χωρις να το θέλει.Δύσκολα οι χαρακτηρες αλλαζουν .Αυτο δεν σημαινει ότι πρεπει να μας αναγκάζει να τον αποριψουμε αλλα πάντα θα υπαρχει ο φόβος στο πίσω μερος του μυαλου μας .Το κάλυτερο νομιζω είναι να μιλησουμε ξεκαθαρα και να μην κρυβουμε οποιαδηποτε φοβο κατα την διαρκεια της σχεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Είναι σημαντικό και πολύ μάλιστα. Αρχικά το κέρατο. Μια γυναίκα ή μπορεί να κερατώσει ή δεν μπορεί. Ανεξάρτητα από συνθήκες, ηλικία ή οτιδήποτε άλλο. Αν το έχει κάνει μια φορά, θα το ξανακάνει. Επίσης έμαθα πως είναι σημαντικό να δεις από τι οικογένεια προέρχεται ο άλλος. Κοιτάζοντας το παρελθόν σ αυτά τα δύο, βλέπεις λίγο πολύ το μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Είναι σημαντικό και πολύ μάλιστα. Αρχικά το κέρατο. Μια γυναίκα ή μπορεί να κερατώσει ή δεν μπορεί. Ανεξάρτητα από συνθήκες, ηλικία ή οτιδήποτε άλλο. Αν το έχει κάνει μια φορά, θα το ξανακάνει. Επίσης έμαθα πως είναι σημαντικό να δεις από τι οικογένεια προέρχεται ο άλλος. Κοιτάζοντας το παρελθόν σ αυτά τα δύο, βλέπεις λίγο πολύ το μέλλον.

Κι έλεγα οτι μόνο εγώ είμαι η περίεργη που φυσικά επηρεάζεται και κρίνει κάποιον και από το παρελθόν του...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Κι έλεγα οτι μόνο εγώ είμαι η περίεργη που φυσικά επηρεάζεται και κρίνει κάποιον και από το παρελθόν του...:whistle:

Τι να πεις....Γεροπαραξενιές ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Μίλα για τον εαυτό σου κύριε! :pfff:

Προφανώς το σχόλιο ήταν ειρωνικό και υπονοούσε πως για να καταλάβεις κάποια πράγματα, πρέπει να έχεις συγκεκριμένες εμπειρίες, τις οποίες συνήθως αποκτάς με τα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Προφανώς το σχόλιο ήταν ειρωνικό και υπονοούσε πως για να καταλάβεις κάποια πράγματα, πρέπει να έχεις συγκεκριμένες εμπειρίες, τις οποίες συνήθως αποκτάς με τα χρόνια.

Ναι έχεις δίκιο. :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είναι σημαντικό και πολύ μάλιστα. Αρχικά το κέρατο. Μια γυναίκα ή μπορεί να κερατώσει ή δεν μπορεί. Ανεξάρτητα από συνθήκες, ηλικία ή οτιδήποτε άλλο. Αν το έχει κάνει μια φορά, θα το ξανακάνει.
Ούτε καν. Είναι εύκολο να επιρρίπτεις ευθύνες στο άλλο φύλο, αλλά η αλήθεια είναι άλλη. Δεν είναι της γυναίκας το φταίξιμο αν φας το κέρατο. Δικό σου πρόβλημα είναι. Εντάξει, ήσουν λίγο βαρετός, είχε κουραστεί απ' την μονοτονία, γνώρισε έναν ενδιαφέροντα τυπά, έκατσαν κάποια πράγματα και παρθήκανε. Νταξ, άνθρωποι είμαστε, συμβαίνουν αυτά.

Δεν υπάρχουν ταμπέλες σ' αυτό και δεν είναι σωστό να ρίχνεις ευθύνες στις γυναίκες. Και η πιο «σοβαρή» κοπέλα (με την ... ηθικοτυπική έννοια, δεν θεωρώ ότι το κέρατο κάνει κάποια κοπέλα μη-σοβαρή) που θα γνωρίσεις και θα βάλεις και το χέρι σου στην φωτιά ότι δεν θα το κάνει ποτέ, μπορεί να σου λέει στο κινητό πόσο πολύ της λείπεις και την ίδια ώρα να είναι στα τέσσερα με άλλον. ;)

Δεν είναι κακό, απλώς άνθρωποι είμαστε. Κάποια στιγμή το ένα θα φέρει το άλλο και κάποια θα παρασυρθεί, θα περάσουμε καλά και μετά γυρνάει στον σύζυγο και τα παιδιά της κι εμείς συνεχίζουμε... that's life dude!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Nομίζω ότι μέχρι ενός σημείου το παρελθόν μιας γυναίκας ή ενός άντρα παίζει ρόλο.
Και εξηγώ.
Εγώ προσωπικά δεν θα επηρεαστώ αν μια γυναίκα μου πει πως είχε 15 σχέσεις πριν, αλλά θα με πείραζε να μάθω πως είχε κάνει κάποια στιγμή ένα παιδί και το ξεφορτώθηκε κάπου. Δεν έχω τίποτα με τα παιδιά εκτός γάμου και γενικά θα μπορούσα αν αγαπούσα πολύ μια γυναίκα να την δεχτώ και με παιδιά. ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ. Δεν θέλω να το βρω μπροστά μου ξαφνικά μετά από καιρό. Μετά καμιά δικαιολογία δεν διορθώνει τα πράγματα και φυσικά η εμπιστοσύνη μου θα κλονιστεί.
Εξαρτάται λοιπόν τι εννοούμε παρελθόν ο καθένας.
Διότι αν μου πει κάποιος θέλω μια 30άρα αλλά να μην είχε άλλους πριν, θα πρέπει να πάει στο γιατρό με συνοπτικές διαδικασίες.

Από την άλλη για να λέμε και του στραβού το δίκιο, όταν πέφτω σε γυναίκα που της αρέσει να περνάει καλά και το δείχνει με τις επιλογές της, αλλάζοντας κάθε δυο μήνες φίλο, θα με βάλει και εμένα στο τρυπάκι να την δω «περνάμε καλά». Δεν θα με κάνει μια τέτοια γυναίκα να σκεφτώ για πιο πέρα. Εκτός και αν η ίδια αφού έζησε τη ζωούλα της …θελήσει να αράξει , και μου το πει. Αλλά και πάλι θα είμαι αρκετά προσεχτικός μαζί της. Διότι όσες έχω γνωρίσει που τους αρέσουν συνεχώς οι αλλαγές δύσκολα κατασταλάζουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Ούτε καν. Είναι εύκολο να επιρρίπτεις ευθύνες στο άλλο φύλο, αλλά η αλήθεια είναι άλλη. Δεν είναι της γυναίκας το φταίξιμο αν φας το κέρατο. Δικό σου πρόβλημα είναι. Εντάξει, ήσουν λίγο βαρετός, είχε κουραστεί απ' την μονοτονία, γνώρισε έναν ενδιαφέροντα τυπά, έκατσαν κάποια πράγματα και παρθήκανε. Νταξ, άνθρωποι είμαστε, συμβαίνουν αυτά.

Δεν υπάρχουν ταμπέλες σ' αυτό και δεν είναι σωστό να ρίχνεις ευθύνες στις γυναίκες. Και η πιο «σοβαρή» κοπέλα (με την ... ηθικοτυπική έννοια, δεν θεωρώ ότι το κέρατο κάνει κάποια κοπέλα μη-σοβαρή) που θα γνωρίσεις και θα βάλεις και το χέρι σου στην φωτιά ότι δεν θα το κάνει ποτέ, μπορεί να σου λέει στο κινητό πόσο πολύ της λείπεις και την ίδια ώρα να είναι στα τέσσερα με άλλον. ;)

Δεν είναι κακό, απλώς άνθρωποι είμαστε. Κάποια στιγμή το ένα θα φέρει το άλλο και κάποια θα παρασυρθεί, θα περάσουμε καλά και μετά γυρνάει στον σύζυγο και τα παιδιά της κι εμείς συνεχίζουμε... that's life dude!

Κοίτα αν και κάθε άποψη είναι σεβαστή, και χωρίς να θέλω να σου την πω ή οτιδήποτε, με αυτά που γράφεις (γενικά) δίνεις την εντύπωση πως η σχέση σου με τις γυναίκες (ίσως και με τη ζωή) είναι ακαδημαϊκή. Λοιπόν γι αυτό θα σου πω κάτι, αλλά να μείνει μεταξύ μας. Οι γυναίκες δεν σκέφτονται σαν τους άνδρες (το 99% για να μην είμαι και απόλυτος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top