Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Να το πας αμέσως για service εφοσον εχει εγγυηση ακομα (λογικα θα ειναι ακομα στην εγγυηση). Πιθανοτατα θα σου δωσουν αλλο.
Εχέμ.:redface:
Το πήρα από ίντερνετ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Eίναι καλο μοντέλο αλλα κατά την γνώμη μου με αυτά τα λεφτά μπορείς να πάρεις ενα άλλο κινητό με καλύτερα χαρακτηριστικα (ή με λιγοτερα λεφτα ενα κινητο με παρομοια χαρακτηριστικα)

Όπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το λειτουργικό windows phone είναι καλό;
Είμαι ανάμεσα σε 3 κινητά και το ένα(Lumia 920) έχει το παραπάνω λειτουργικό!:P
Και γενικά αν γνωρίζετε καμιά πληροφορία για το κινητό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Το λειτουργικό windows phone είναι καλό;
Είμαι ανάμεσα σε 3 κινητά και το ένα(Lumia 920) έχει το παραπάνω λειτουργικό!:P
Και γενικά αν γνωρίζετε καμιά πληροφορία για το κινητό...

Προσωπικά δεν μου αρέσουν τα Windows σε smartphones ούτε σε tablet, γούστα είναι αυτά. Να ξέρεις όλα τα Nokia smartphones έχουν windows λειτουγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μπορεί να γράφω και στο λάθος θέμα αλλά κάπου πρέπει να το πω διότι έχω αρχίσει και τα παίρνω.
Είχα αγοράσει το Νοέμβρη του '12 το Xperia mini.
Eδώ και 2-3 εβδομάδες το πιάνει -στο άκυρο- ένα πράγμα και αρχίζει και δονείται χωρίς λόγο και σα να μην έφτανε αυτό πατάει μόνο του κουμπιά δεν μπορώ να ανοίξω εφαρμογή για εφαρμογή (τις κλείνει μόνο του) πάω να στείλω μήνυμα και μου προσθέτει και άλλο παραλήπτη στο μήνυμα και διάφορα άλλα κουλά.
Τεσπα,παρατήρησα ότι όταν είμαι στο δρόμο το πρωί 12-1 (εκεί γύρω) και το έχω στο χέρι για να ακούσω μουσική or sth παθαίνει την κρίση μαλακίας.:P
Είχε κανένας το ίδιο πρόβλημα; Τι μου προτείνετε να κάνω;
Ευχαριστώωωωωωω.:redface:

Εχέμ.:redface:
Το πήρα από ίντερνετ.:redface:


Και έτσι μπορείς να το στείλεις στην εταιρία που το πήρες. Εγώ σου είπα απο την αρχή πως κάνει κάτι τέτοια, και σε μια φίλη μου έχει συμβεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και έτσι μπορείς να το στείλεις στην εταιρία που το πήρες. Εγώ σου είπα απο την αρχή πως κάνει κάτι τέτοια, και σε μια φίλη μου έχει συμβεί.
Νταξ.
Θα πάρω κινητό το χειμώνα.:P
Δε βρίσκω την απόδειξη ρε΄συ.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μου αρέσουν τα Windows σε smartphones ούτε σε tablet, γούστα είναι αυτά. Να ξέρεις όλα τα Nokia smartphones έχουν windows λειτουγικό.
Επειδή έψαχνα τα χαρακτηριστικά του Lumia, διάβαζα σχόλια για το λειτουργικό ότι είναι καλύτερο από android(που για μένα είναι το τοπ) αλλά έτυχε να δω ένα βιντεάκι χθες που σύγκρινε το WP με το IOS και το 2ο ήταν κλάσεις ανώτερο!
Απογοητεύτικα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
τι γνώμη έχετε για το sony xperia u? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Επειδή έψαχνα τα χαρακτηριστικά του Lumia, διάβαζα σχόλια για το λειτουργικό ότι είναι καλύτερο από android(που για μένα είναι το τοπ) αλλά έτυχε να δω ένα βιντεάκι χθες που σύγκρινε το WP με το IOS και το 2ο ήταν κλάσεις ανώτερο!
Απογοητεύτικα :(

Για εμένα προσωπικά είναι: Android > iOS > Windows Phone
Για να καταλάβω, ποιο ακριβώς από τα 3 θες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Για εμένα προσωπικά είναι: Android > iOS > Windows Phone
Για να καταλάβω, ποιο ακριβώς από τα 3 θες?
To iOS το ανέφερα σαν παράδειγμα στην σύγκριση που έκανα, δεν έχω σκοπό να πάρω iphone!:P
Λοιπόν είμαι ανάμεσα σ'αυτά:
https://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html
https://www.skroutz.gr/s/2554080/Nokia-Lumia-920.html?from=most-popular&keyphrase=nokia+lumia+920
Το LG έχει φοβερό design που για μένα μετράει πολύ.android, αλλά κάπου είχα ακούσει για την κάμερα ότι δεν είναι καλή.
To Lumia έχει ίσως την καλύτερη κάμερα της αγοράς,WP που με προβληματίζει και είναι λίγο παχύ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
To iOS το ανέφερα σαν παράδειγμα στην σύγκριση που έκανα, δεν έχω σκοπό να πάρω iphone!:P
Λοιπόν είμαι ανάμεσα σ'αυτά:
https://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html
https://www.skroutz.gr/s/2554080/Nokia-Lumia-920.html?from=most-popular&keyphrase=nokia+lumia+920
Το LG έχει φοβερό design που για μένα μετράει πολύ.android, αλλά κάπου είχα ακούσει για την κάμερα ότι δεν είναι καλή.
To Lumia έχει ίσως την καλύτερη κάμερα της αγοράς,WP που με προβληματίζει και είναι λίγο παχύ!:P

LG δεν υπάρχει σύγκριση :P
Αλλά αν ήμουν στην θέση σου και διέθετα το 500αρι θα πήγαινα για αυτό
https://www.skroutz.gr/s/3034682/Samsung-Galaxy-S4-I9505-16GB.html

Βασικά άκυρο, τώρα είδα ότι το βρίσκεις και με 360 :P
Η κάμερά του είναι 13ΜΡ, σίγουρα είναι φοβερή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Νταξ.
Θα πάρω κινητό το χειμώνα.:P
Δε βρίσκω την απόδειξη ρε΄συ.:(


ε ναι γιατί αν δεν αλλάξουμε κινητό στον επόμενο χρόνο δε λέει

--------------------------------



το αντιλαμβάνεστε ότι οποιαδήποτε ανάλυση πάνω από 5MP σας είναι άχρηστη έτσι; εκτός κι αν εκτυπώνετε αφίσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
το αντιλαμβάνεστε ότι οποιαδήποτε ανάλυση πάνω από 5MP σας είναι άχρηστη έτσι; εκτός κι αν εκτυπώνετε αφίσες.
Εμένα η κάμερα αποτέλεσε κριτήριο για να το αγοράσω διότι μ'αρέσει να βγάζω τοπία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
το αντιλαμβάνεστε ότι οποιαδήποτε ανάλυση πάνω από 5MP σας είναι άχρηστη έτσι; εκτός κι αν εκτυπώνετε αφίσες.

γιατί αυτό?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,029 μηνύματα.
γιατί αυτό?:hmm:

γιατι ουσιαστικα τα Megapixels κανουν τη διαφορα οταν η φωτογραφια που τραβηξες προκειται να εκτυπωθει σε χαρτι . Αυτο που μετραει για τη φωτο που βλεπεις στο κινητο ειναι η αναλυση περισσοτερο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
και τα megapixels μια ανάλυση είναι. Σκεφτείτε όμως πχ 3MP είναι λίγο παραπάνω από την ανάλυση μιας full HD οθόνης/τηλεόρασης και τα 5MP η ανάλυση ενός πολύ καλού 24"+ monitor.

https://www.bhphotovideo.com/FrameWork/charts/resolutionChartPopup.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Μία γνώμη παρακαλώ.ΙPHONE 4S ή NOKIA LUMIA 920???Kαι γιατί?
Αναρωτιέμαι γιατί όλοι προτιμούν μήλο?Είναι όντως καλύτερη ως εταιρεία στη συγκεκριμένη κατηγορία ή είναι θέμα marketing και καταναλωτικής μίμησης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Μία γνώμη παρακαλώ.ΙPHONE 4S ή NOKIA LUMIA 920???Kαι γιατί?
Αναρωτιέμαι γιατί όλοι προτιμούν μήλο?Είναι όντως καλύτερη ως εταιρία στη συγκεκριμένη κατηγορία ή είναι θέμα marketing και καταναλωτικής μίμησης?

Εμένα μ'αρέσει πιο πολύ το nokia lumia 920,όσο για το iphone είναι καλό κινητό αλλά υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά και πιο φτηνά,πιο πολύ μάρκα αγοράζεις παρά κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
To iOS το ανέφερα σαν παράδειγμα στην σύγκριση που έκανα, δεν έχω σκοπό να πάρω iphone!:P
Λοιπόν είμαι ανάμεσα σ'αυτά:
https://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html
https://www.skroutz.gr/s/2554080/Nokia-Lumia-920.html?from=most-popular&keyphrase=nokia+lumia+920
Το LG έχει φοβερό design που για μένα μετράει πολύ.android, αλλά κάπου είχα ακούσει για την κάμερα ότι δεν είναι καλή.
To Lumia έχει ίσως την καλύτερη κάμερα της αγοράς,WP που με προβληματίζει και είναι λίγο παχύ!:P
Τελικά το πήρες (το lumia) ?

Εμένα μ'αρέσει πιο πολύ το nokia lumia 920,όσο για το iphone είναι καλό κινητό αλλά υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά και πιο φτηνά,πιο πολύ μάρκα αγοράζεις παρά κινητό.
Ευχαριστώ για την απάντηση.Απλά μου κάνει εντύπωση που τα IPHONE τα βλέπω παντού.
Αν έχει κάποιος το ένα από τα 2 να μου πει τη γνώμη του.Ή γενικές πληροφορίες για να με κατατοπίσει λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσει πιο πολύ το nokia lumia 920,όσο για το iphone είναι καλό κινητό αλλά υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά και πιο φτηνά,πιο πολύ μάρκα αγοράζεις παρά κινητό.

Αυτό ακριβώς, αλλά όχι μόνο. Εμένα γενικά το Iphone δεν μου φαίνεται εύχρηστο. Το έχει ο κολλητός μου, και κάνει λες και κρατάει στα χέρια του χρυσάφι :P. Είναι πολλά λεφτά, συν το ότι έχεις συνέχεια στο νου σου μην το χαλάσεις,μην το ένα, μη το άλλο. Κι εγώ θα σου πρότεινα το Νόκια από αυτά τα 2 που προτείνεις Kagome, ακριβώς για το λόγο του ότι είμαι της άποψης ότι το κινητό το έχεις για να κάνεις μια...δουλειά, κι όχι τόσο για να το φιγουράρεις :P. Γνώμη μου πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top