Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΚΕ έχω να σου προτείνω κάτι
αρχικά σου δίνω το λινκ από μια δίαιτα που έκανε μια φίλη μου με πολύ εντυπωσιακά αποτελέσματα: https://users.ilei.sch.gr/ragian/diet.htm
εκεί που λέει ΔΙΑΙΤΑ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

Επειδή όμως έχω καταλάβει ότι δεν είσαι σε φάση να κάνεις δίαιτα και να πεινάσεις, θα σου πω μερικά πράγματα που εφαρμόζω εγώ, περισσότερο για πιο υγιεινή διατροφή, αλλά βοηθάνε στο να χάσεις κάποια κιλά, ώστε να ανέβεις ψιχολογικά και να κάνεις την αρχή. Δεν υπάρχει περιορισμός στην ποσότητα του φαγητού, δεν θα πεινάσεις δηλαδή, απλά αποφεύγεις κάποια πράγματα
  1. Όχι χοιρινό. Είναι γεμάτο λίπος και τοξίνες. Φάε μοσχάρι ή κοτόπουλο. Αν θες οπωσδήποτε χοιρινό, τότε φάε ψαρονέφρι
  2. Όχι τηγανιτά
  3. Το κρέας να μην το συνδυάζεις με υδατάνθρακες (ζυμαρικά, ρύζι, ψωμί). Κοινώς το παστίτσιο, το γιουβέτσι, το κοκκινιστό με ρύζι τα αποφεύγουμε. Μπορείς να το συνδυάσεις με σαλάτα, ψητά λαχανικά, φασολάκια, να κάνεις φρικασέ κλπ.
  4. Η κρέμα γάλακτος εννοείται βγαίνει οφφ
  5. Περιορίζεις τα γλυκά. Αν θες να φας γλυκό οπωσδήποτε, τότε να προτιμήσεις γλυκό του κουταλιού ή ένα κομματάκι κουβερτούρα
  6. Μην τρως μετά τις 8 το βράδυ
Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω


:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug
θα την κοιτάξω... σε ευχαριστώ πολύ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Αυτό που έχω παρατηρήσει σε εμένα πάντως είναι ότι όταν τρώω 3 βασικά γεύματα χάνω περισσότερο από το αν τρώω πολλά και μικρά και ας τρώω πάνω-κάτω το ίδιο :confused:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεγγίνα

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Βασικά κι εγώ το έχω δει αυτό... Αλλά τρώω με το ζόρι 5... Δε με νοιάζει πόσο θα αργήσω να τα χάσω, με νοιάζει κυρίως να στρώσω το μεταβολισμό μου και να μάθω να τρώω σωστά... Καλά, βέβαια εγώ έχω πολλά κιλά να χάσω και παίρνω και t4 οπότε χάνω πιο εύκολα... Όταν μείνουν λίγα κιλά (αν έρθει η άγια κείνη ώρα:P), δεν ξέρω τι θα κάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haramiat

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπόν, είμαι από τις "τυχερες" που διαθέτουν έναν αρκετά καλό μεταβολισμό. Ωστόσο, όταν έκανα μια θεραπεία πήρα σε έξι μήνες 20 κιλά!
Τότε, και επειδη δεν ήμουν μαθημένη σε δίαιτες, έκανα τα εξής που απέδωσαν αργά αλλά σταθερά (τα έχασα σε ένα χρόνο και δεν τα ξαναπήρα)
1. Μείωσα σταδιακά το φαγητό. Ενα στομάχι μπαλόνι δεν μπορεί να ξεφουσκώσει απότομα.
2. Περπατούσα πολύ με αποτέλεσμα να βελτιώσω την υγεία μου και να αυξήσω το μεταβολισμό μου. Αυτό το έκανα και με τη βοήθεια του σκυλιού μου.
3. Έφτιαχνα νόστιμες σαλάτες με αγγούρι, ντομάτα, κάπαρι, πιπεριές, μανιτάρια και τόνο ή κοτόπουλο σε κομματάκια. Εννοείται έβαζα ελαιόλαδο αλλά δεν έκανα παπάρες!
4. Σούπες! Κανουν θαύματα γιατί σε φουσκώνουν.
5. Το καλοκαίρι έτρωγα πολύ καρπούζι που επίσης με φούσκωνε χωρίς να μου δίνει πολλές θερμίδες.
6. Αν ζήλευα κάτι, το έτρωγα. Διαφορετικά, έπεφτα σε λίγες ώρες με τα μούτρα.
7. Εκοψα το αλκοόλ. Πρώτον γιατί σου δίνει άχρηστες θερμίδες. Δεύτερον, γιατί δεσμεύει το λίπος και τρίτον γιατί μετά σε κάνει να πεινάς πολύ και να την πέφτεις σε κρέπες, σάντουιτσ, πίτσες κ.λ.π.
8. Και μια που είπαμε για κρέπες και σάντουιτς, εννοείται ότι έτρωγα αλλά έβαζα τυρί, γαλοπούλα, μανιτάρια,ντομάτα.
9. Και κάτι τελευταίο. Αν παραφάς μια μέρα, δεν τρέχει τίποτα. Μείωσε την ποσότητα τις δύο επόμενες μέρες, περπάτα λίγο παραπάνω και ούτε γάτα, ούτε ζημιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Λοιπόν, είμαι από τις "τυχερες" που διαθέτουν έναν αρκετά καλό μεταβολισμό. Ωστόσο, όταν έκανα μια θεραπεία πήρα σε έξι μήνες 20 κιλά!
Τότε, και επειδη δεν ήμουν μαθημένη σε δίαιτες, έκανα τα εξής που απέδωσαν αργά αλλά σταθερά (τα έχασα σε ένα χρόνο και δεν τα ξαναπήρα)
1. Μείωσα σταδιακά το φαγητό. Ενα στομάχι μπαλόνι δεν μπορεί να ξεφουσκώσει απότομα.
2. Περπατούσα πολύ με αποτέλεσμα να βελτιώσω την υγεία μου και να αυξήσω το μεταβολισμό μου. Αυτό το έκανα και με τη βοήθεια του σκυλιού μου.
3. Έφτιαχνα νόστιμες σαλάτες με αγγούρι, ντομάτα, κάπαρι, πιπεριές, μανιτάρια και τόνο ή κοτόπουλο σε κομματάκια. Εννοείται έβαζα ελαιόλαδο αλλά δεν έκανα παπάρες!
4. Σούπες! Κανουν θαύματα γιατί σε φουσκώνουν.
5. Το καλοκαίρι έτρωγα πολύ καρπούζι που επίσης με φούσκωνε χωρίς να μου δίνει πολλές θερμίδες.
6. Αν ζήλευα κάτι, το έτρωγα. Διαφορετικά, έπεφτα σε λίγες ώρες με τα μούτρα.
7. Εκοψα το αλκοόλ. Πρώτον γιατί σου δίνει άχρηστες θερμίδες. Δεύτερον, γιατί δεσμεύει το λίπος και τρίτον γιατί μετά σε κάνει να πεινάς πολύ και να την πέφτεις σε κρέπες, σάντουιτσ, πίτσες κ.λ.π.
8. Και μια που είπαμε για κρέπες και σάντουιτς, εννοείται ότι έτρωγα αλλά έβαζα τυρί, γαλοπούλα, μανιτάρια,ντομάτα.
9. Και κάτι τελευταίο. Αν παραφάς μια μέρα, δεν τρέχει τίποτα. Μείωσε την ποσότητα τις δύο επόμενες μέρες, περπάτα λίγο παραπάνω και ούτε γάτα, ούτε ζημιά!

ωραιες συμβουλές,αν και όλες τα ξερουμε πάνω κατω.Το θέμα είναι πόσο υπομονή έχεις για να δεις το επιθυμητό αποτέλεσμα! Με τι ρυθμό έχασες τα κιλά? well done απο εμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Κοπελιές sorry για το :offtopic:, αλλά μπορείτε να μου πείτε έναν τρόπο να βάλω 6-7 κιλά σχετικά σύντομα; Πριν 1 χρόνο ήμουν περίπου 70 κιλά (σχεδόν το φυσιολογικό μου βάρος) και χτες που ζυγίστικα είδα ότι έπεσα στα 66 :(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haramiat

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ωραιες συμβουλές,αν και όλες τα ξερουμε πάνω κατω.Το θέμα είναι πόσο υπομονή έχεις για να δεις το επιθυμητό αποτέλεσμα! Με τι ρυθμό έχασες τα κιλά? well done απο εμενα!

Ευχαριστώ! Κοίτα, έκανα περίπου ένα - ενάμιση χρόνο να χάσω τα κιλά. Ένας λόγος που καθυστέρησα πολύ ήταν ότι έκανα και πολλές "διακοπές" στη δίαιτα. Άρα, και είχα υπομονή και δεν είχα.
Βέβαια, μπορεί να βοήθησε το γεγονός ότι πάντα ήμουν λεπτή και το βάρος που είχα πάρει δεν ήταν φυσιολογικό για τα μέτρα μου. Είχα φουσκώσει σαν μπαλόνι:).
Πάντως γενικά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι δεν χρειάζεται βιασύνη και πανικός, αλλά ένα διαιτολόγιο το οποίο θα συνηθίσεις σταδιακά και θα σου γίνει τρόπος ζωής. Στην αρχή σίγουρα θα κάνεις παρασπονδίες, αλλά σιγά σιγά αυτές μειώνονται. Μερικά πράγματα μου έχουν γίνει συνήθεια και τα κάνω ακόμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haramiat

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αυτό είναι εύκολο, αφού απ ότι κατάλαβα δεν έχεις γενικότερο πρόβλημα με το μεταβολισμό σου και δεν μπορείς να πάρεις κιλά.
Το κόλπο είναι να τρως τροφές που θα καταλαμβάνουν μικρό μέρος στο στομάχι σου αλλά θα είναι πλούσιες σε θερμίδες. π.χ. μπισκότα, ξηροί καρποί, πίτσα (400 θερμίδες το κομμάτι κατά μεσο όρο!!!),σοκολάτες (600 θερ. τα 100 γρ), σοκολατούχο γάλα, τηγανητές πατάτες κ.λ.π. Επίσης, ένας γνωστός που ασχολείται με γυμναστήρια, διατροφές και τέτοια μου είπε ότι βοηθούν πολύ και οι φρουτόκρεμες! Αλήθεια! Γιατί είναι πλούσιες σε θερμίδες, βιταμίνες και θρεπτικά στοιχεία για την ανάπτυξη...Αυτά νομίζω. Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Αυτό είναι εύκολο, αφού απ ότι κατάλαβα δεν έχεις γενικότερο πρόβλημα με το μεταβολισμό σου και δεν μπορείς να πάρεις κιλά.
Το κόλπο είναι να τρως τροφές που θα καταλαμβάνουν μικρό μέρος στο στομάχι σου αλλά θα είναι πλούσιες σε θερμίδες. π.χ. μπισκότα, ξηροί καρποί, πίτσα (400 θερμίδες το κομμάτι κατά μεσο όρο!!!),σοκολάτες (600 θερ. τα 100 γρ), σοκολατούχο γάλα, τηγανητές πατάτες κ.λ.π. Επίσης, ένας γνωστός που ασχολείται με γυμναστήρια, διατροφές και τέτοια μου είπε ότι βοηθούν πολύ και οι φρουτόκρεμες! Αλήθεια! Γιατί είναι πλούσιες σε θερμίδες, βιταμίνες και θρεπτικά στοιχεία για την ανάπτυξη...Αυτά νομίζω. Ελπίζω να βοήθησα.
Thx, αλλά με όλες αυτές τις τροφές που είπες το βλέπω να παθαίνω τίποτα χειρότερο :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χαρά, άλλαξε τη γραμματοσειρά σου, κόκκινα μεγάλα bold γράμματα είναι πολύ έντονα και "φωναχτά". :)
Προσωπικά προτιμώ να τρώω πολλά λαχανικά και φρούτα, φουσκώνοντας από τα νερά τους, παρά κάτι μικρό, αλλά "βόμβα θερμίδων"...
Άλλωστε τρώγοντας κάτι παχυντικό, κάποιοι δεν μπορούν να ελέγξουν τις ποσότητες... άσε που τίθεται θέμα ελέγχου των λιπαρών αλλά και των συντηρητικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
προσεχε στη διατροφη σου οι τροφες που τρως να περιέχουν πρωτείνη χωρις να είναι απραίτητα λιπαρές. κρεας άπαχο+ψητό[γαλοπουλα/ψαρια/φιλετο μοσχαρισιο/χοιρινο ψαρονεφρι], γιαουρτια, τυριά με χαμηλά λιπαρά [κατικι-ανθοτυρο-κοτατζ]. μπορείς να τρως +υδατάνθρακες καλούς [ψωμί μαυρο/όσπρια/φρούτα/ρύζι]. αν σου αρέσουν τα μακαρόνια,φάε με μέτρο+δε θα έχεις πρόβλημα αφού είσαι αδύνατος. δε ξερω τι υψος έχεις,αλλά δεν είναι στα κιλά που πρέπει να αγχώνεσαι. είναι στο ποσοστό μυικού ιστού*,και στην περιφέρεια μέσης που έχεις. δεν ειναι καλό το λίπος που κάθεται στην κοιλια! ούτε το πρήξιμο που κάνουν τα ποτά και οι μπύρες!

*δε ξέρω αν χρησιμοποιησα τον σωστό όρο.μήπως μυικός όγκος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
προσεχε στη διατροφη σου οι τροφες που τρως να περιέχουν πρωτείνη χωρις να είναι απραίτητα λιπαρές. κρεας άπαχο+ψητό[γαλοπουλα/ψαρια/φιλετο μοσχαρισιο/χοιρινο ψαρονεφρι], γιαουρτια, τυριά με χαμηλά λιπαρά [κατικι-ανθοτυρο-κοτατζ]. μπορείς να τρως +υδατάνθρακες καλούς [ψωμί μαυρο/όσπρια/φρούτα/ρύζι]. αν σου αρέσουν τα μακαρόνια,φάε με μέτρο+δε θα έχεις πρόβλημα αφού είσαι αδύνατος. δε ξερω τι υψος έχεις,αλλά δεν είναι στα κιλά που πρέπει να αγχώνεσαι. είναι στο ποσοστό μυικού ιστού*,και στην περιφέρεια μέσης που έχεις. δεν ειναι καλό το λίπος που κάθεται στην κοιλια! ούτε το πρήξιμο που κάνουν τα ποτά και οι μπύρες!

*δε ξέρω αν χρησιμοποιησα τον σωστό όρο.μήπως μυικός όγκος?
Μυικός όγκος έπρεπε να πεις, η αλήθεια είναι πως όταν σταμάτησα τα βάρη (1 μήνα πριν την εξεταστική, δηλ. 3 μήνες από τώρα) έχει πέσει λίγο. Τις διατροφικές συμβουλές λόγω του προγράμματός μου (του ποιού; :hmm:) είναι λίγο δύσκολο να τις ακολουθήσω. Όμως το περίεργο είναι ότι θα έπρεπε να παίρνω κιλά, αν αναλογιστείς ότι σταμάτησα τη γυμναστική και τρώω σχετικά πολύ fast food και "βρώμικο" (= σάντουιτς από καντίνες), χώρια το αλκοόλ. Anyway, θα προσπαθήσω να βελτιώσω τον τρόπο ζωής μου από Σεπτέμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Μη το λές, αφού το λίπος έχει μικρότερη πυκνότητα από τον μυικό ιστό......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ έχασα 7 κιλά μέσα στους τελευταίους 3 μήνες τρώγοντας επιεικώς χάλια, φαγητό μόνο απέξω και σε άτακτες ώρες. Απλά δεν έτρωγα πολύ.

Τώρα το πόσο θα κρατήσεις ο θεός και η ψυχήτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
7 κιλά...! Μία τηγανητή πατάτα ανά γεύμα έτρωγες παιδί μου;;
7 κιλά σε 3 μήνες πάντως είναι σταθερό, μια χαρά θα το κρατήσεις... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
1)θέλω να επισπεύσω λίγο την πρώτη φάση της δίαιτας και να χάσω 1,5-2 κιλά σε 20 μέρες.εφικτό?
2)μπορείτε να μου πείτε πόσες θερμίδες είναι 2 καλαμάκια κοτόπουλο[σκέτα-χωρίς ψωμί] ?
3)και για τα λεπτά φασολάκια,βρασμένα+σως λαδολέμονο ελάχιστο λάδι-πολύ λεμόνι.
4)αν ξέρετε κανένα καλό σαητ για θερμίδες,ενημερωστε με, να μην σας πρήζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
1. Ειναι εφικτο και λογικο. Σε μια βδομαδα σταθερο χασιμο κιλων θεωρειται το μισο κιλο - ενα. Οποτε για τις 3 που μιλαμε, μια χαρα ειναι.
2. Γυρω στις 300 πρεπει να ειναι. Για μεσημεριανο η βραδινο τα προοριζεις?
3. Νομιζω γυρω στις 400.
4. healthtools στο in.gr (ριξε ενα σερτς στο γκουγκλ, θα στο βγαλει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, τα ελληνικά sites δεν είναι τόσο ανεπτυγμένα...
Το πρόβλημα με τα σουβλάκια και τα φαγητά απ' έξω είναι ότι δεν ελέγχεις τα λιπαρά που έχουν, και γενικά τον τρόπο μαγειρέματος.
Για κάποια φαγητά δες εδώ.
Για τρόφιμα, καλό είναι αυτό.
Κάποια σκόρπια είναι εδώ.
Τα φασολάκια μοιάζει να έχουν 380 θερμίδες ανά μερίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Χμ, τα ελληνικά sites δεν είναι τόσο ανεπτυγμένα...
Το πρόβλημα με τα σουβλάκια και τα φαγητά απ' έξω είναι ότι δεν ελέγχεις τα λιπαρά που έχουν, και γενικά τον τρόπο μαγειρέματος.
Για κάποια φαγητά δες εδώ.
Για τρόφιμα, καλό είναι αυτό.
Κάποια σκόρπια είναι εδώ.
Τα φασολάκια μοιάζει να έχουν 380 θερμίδες ανά μερίδα.

θενκς! κοιταξα τα σαητ, τα φασολάκια ηταν βρασμένα,όχι λαδερά, οπότε στην ποσότητα που έφαγα[100γρ] ηταν 60 θερμίδες μαζι με το ελαχιστο λάδι. τα 2 σουβλάκια ήταν από στήθος,οπότε υπολογίζω 230-290[ κατα τη κύρα νίτσα "Κότα ψητή σούβλας (μερίδα) 230"].
συνεπως ένα γεύμα των 300-350. πολύ βολικό χορταστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
1. Ειναι εφικτο και λογικο. Σε μια βδομαδα σταθερο χασιμο κιλων θεωρειται το μισο κιλο - ενα. Οποτε για τις 3 που μιλαμε, μια χαρα ειναι.
2. Γυρω στις 300 πρεπει να ειναι. Για μεσημεριανο η βραδινο τα προοριζεις?

μακάρι να τα καταφέρω. οι υπολογισμοί λένε πως πρέπει να μειώσω τις θερμιδικη προσληψη κατα 800 θερμίδες, αφού δε προλαβαίνω να γυμναστώ. μου φαίνεται δύσκολο να τρώω μόνο 1000 θερμίδες την ημέρα...
2. τα εφαγα στη μια για μεσημεριανό. 8α φάω τα άλλα μισά στις επτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top