Φλερτ!

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για να πέσουν τα γυναικεία κάστρα αυτό που χρειάζεται είναι ένα σωστό μείγμα προσοχής και αδιαφορίας. Πολύ προσοχή και σε παίρνει σαν δεδομένο, πολύ αδιαφορία απλά κοιτάει αλλού. Πρέπει να βρεις την χρυσή τομή ώστε να την κάνεις να αναρωτιέται "μα γιατί δεν με προσέχει?", "μήπως δεν του αρέσω?","μήπως έχει άλλη καλύτερη?","δεν είμαι όμορφη?". Όταν καταφέρεις να αξιοποιήσεις την κρυφή δύναμη την γυναικείας ανασφάλειας δεν χρειάζεσαι πολιορκίες, καθώς οι πόρτες ανοίγουν μόνες τους. :)

Α ρε mind games, παίζεις και πόκερ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ερώτημα για άντρες: 'Οταν σας φλερτάρει μια γυναίκα που δε σας αρέσει, πώς αντιδράτε;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.
Ερώτημα για άντρες: 'Οταν σας φλερτάρει μια γυναίκα που δε σας αρέσει, πώς αντιδράτε;
Δεν μου εχει τυχει αφου ουτε η μανα μου δεν μου λεει οτι ειμαι ομορφος αλλα i guess την απορριπτουμε ευγενικα και αμα μας αρεσει η παρεα της την κραταμε για φιλη και για να μας γνωρισει τη δικια της παρεα.;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Ερώτημα για άντρες: 'Οταν σας φλερτάρει μια γυναίκα που δε σας αρέσει, πώς αντιδράτε;

Πολιτισμένα όπως θα θέλαμε να μας φερθεί και αυτη εφοσον η προσεγγιση μας ηταν πολιτισμενη.

Και οχι η γνωστη μαλακια που άκουσα "Σε απερριψα γιατι δεν μ αρεσες" απο τυπισα κιολας που δεν της εχεις κανει κ προταση να βγειτε !!!!! Εννοώντας ένα αίτημα στο φεησμπουκ ή το ινσταγκραμ.

Αν ολες σκεφτονταν ετσι δεν θα φλερταρα ποτέ.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Η Απορριψη πρεπει να ειναι εκλεπτυσμένη... εκτος και αν ειναι ζώο ο αλλος κ δε καταλαβαινει. Ποτε δε προσβάλλεις εναν ανθρωπο που σου ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕ.

Αυτο το σε απερριψα επειδη δεν μ αρεσες να το πεις στην αλλη άλλον ακομη και αν δεν σε γουσταρε ποτέ ειναι μεγαλη χοντράδα το λένε οσοι κ οσες δεν έχουν στον ηλιο μοιρα και ειναι στούρνοι επικοινωνιακα και κοινωνικά. Λυπάμαι αλλα έτσι ειναι.

Θα πιασω μια κουβεντα με μια κοπελα στο τρένο κάτι χέστηκε στα γυφτικα... μερικες νομιζουν οτι θα τις ζητησουμε και σε γάμο.

Οπως ελέγχονται κ κρινονται οι αντρες (εμεις) ετσι κρινονται κ αυτες. Δεν ειναι ιερές αγγελάδες. Και εγω γνωρισα μία πηγαινε καλα αλλα με τσατιζει π δεν στελνει κ αυτη ποτέ πρώτη. Δεν το συνεχισα να της προτεινω να βγουμε ενω θα μπορουσα.
 

parrot/παπαγάλος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parrot/παπαγάλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ερώτημα για άντρες: 'Οταν σας φλερτάρει μια γυναίκα που δε σας αρέσει, πώς αντιδράτε;
Με ευγένεια. Ο καλύτερος τρόπος είναι να κάνεις σαφές πως δεν ενδιαφέρεσαι , αλλά να την επιβραβεύσεις για την κίνηση της.:)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αν σας έλεγε στα ίσα να βγείτε ραντεβού, τί θα λέγατε;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Αν σας έλεγε στα ίσα να βγείτε ραντεβού, τί θα λέγατε;

Σαν τι να πουμε βρε Χιμελα.... Με τι γκομενους έχετε μπλέξει κ τα σχολίαζαν όλα τέλος πάντων ; 😁

Και αυτό καλό είναι διευκολύνει τη κατάσταση.

Για μένα είναι αρκετό μια γυναίκα να διευκολύνει με το τρόπο της τη κατάσταση μετά μιλάω εγώ δεν έχω θέμα.. Πχ ήταν μια παλια στο τρένο την είχα δει κ Μ άρεσε το περναμε μαζί αλλά ρε φίλε από το στυλ της καταλάβαινα ότι ήταν λίγο βαριά στο να τη προσεγγισω. Εκτός αυτου όταν αλλάζαμε συρμό έφευγε σα κυνηγημένη ουτε καν να παει πιο σιγά να τσεκάρει που θαν κάτσω κ εγώ ώστε να πιασω το μήνυμα.

Βέβαια οκ μπορεί να μη γουσταρε αλλά λέμε τώρα. Απλά διευκολυνεις τη καταδταση με τις κινήσεις σ κ αν ο άλλος δεν είναι μπουφος έρχεται. Δε χρειάζεται να προτεινεις εσυ κ να κυνηγάει η γυναίκα ήμαρτον.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Θέλω να πω, θα πείτε δικαιολογίες ή την αλήθεια; "Ξέρεις έχω κοπέλα" ή "Συγγνώμη δεν ενδιαφέρομαι";
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Θέλω να πω, θα πείτε δικαιολογίες ή την αλήθεια; "Ξέρεις έχω κοπέλα" ή "Συγγνώμη δεν ενδιαφέρομαι";

Α λες γιατι αυτη που δε θα γουστάραμε.... ε δεν θα της πεις ρε φιλε δεν ενδιαφέρομαι με τη μία... τι εισαι χοντράνθρωπος.

Απλά θα της πεις οτι θα το δουμε... κ θα αποφυγεις. Δεν θα της ξαναστειλεις κ εσύ. Οπως ακριβως κάνουν κ κάποιες σε εμάς κ εμεις νομιζουμε οτι πρέπει να κυνηγησουμε για να πεισουμε την άλλη.

Οταν βλ΄πεις οτι κάποια το πηγαινει προς το να βγειτε... κ εσυ δεν θές ειναι απλό της λές ενα θα το δουμε κ μετά κοβεις επικοινωνια. Οχι διαγραφες απλα δειχνεις με λεπτο τροπο οτι δεν ενδιαφέρεσαι οπως κανουν κ οι γυναικες.
 

sadda6451

Νεοφερμένος

Ο sadda6451 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πιστεύω οτι το τελικό αποτελέσμα ανεβάζει την σχέση. Και στην τελική το θεωρώ κάπως οτι σε μια πολύχρονη σχέση να μην υπάρχουν αθώα φλερτ μεταξύ τρίτον :)
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
εγώ πάντως, τους ρίχνω ΤΟΣΟ cringe ατάκες πεσίματος που ρουφάνε απελπισία από το πρώτο δευτερόλεπτο :bleh:
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι λάτρης του φλερτ. Ένα καλό φλερτ σου φτιάχνει τη διάθεση πάντα.
Στην αρχή και εγώ ήμουν κάπως ντροπαλή και δεν ήξερα πως να ανταποκριθω σε εποχές (μιλάμε χρόνια σχολείου) αλλά με τον καιρό βελτιώθηκα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι λάτρης του φλερτ. Ένα καλό φλερτ σου φτιάχνει τη διάθεση πάντα.
Στην αρχή και εγώ ήμουν κάπως ντροπαλή και δεν ήξερα πως να ανταποκριθω σε εποχές (μιλάμε χρόνια σχολείου) αλλά με τον καιρό βελτιώθηκα.
Όταν το κάνουν σ εμένα πεθαίνω από ντροπή.
Αν το κάνω εγώ λέω μαλακίες
:bleh:
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Όταν το κάνουν σ εμένα πεθαίνω από ντροπή.
Αν το κάνω εγώ λέω μαλακίες
:bleh:
Κοίτα το να κοκκινίσεις με ένα κομπλιμέντο δεν είναι κακό... σημαίνει ότι σε άγγιξε και σου άρεσε.
Τώρα τι λες όμως είναι το θέμα...για πες μια δυο ατάκες
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Κοίτα το να κοκκινίσεις με ένα κομπλιμέντο δεν είναι κακό... σημαίνει ότι σε άγγιξε και σου άρεσε.
Τώρα τι λες όμως είναι το θέμα...για πες μια δυο ατάκες
Μα τον Θεό έχω πει:

Αν τα μάτια είναι ο καθρέφτης της ψυχής, τότε έχεις την πιο όμορφη ψυχή που έχω δει.

Κριντζαρετε ελεύθερα😂
Αυτουνου του άρεσε πάντως.
(και σε εμένα θα άρεσε ένα τέτοιο, αλλά όλο μαλακίες μου λένε)
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Μα τον Θεό έχω πει:

Αν τα μάτια είναι ο καθρέφτης της ψυχής, τότε έχεις την πιο όμορφη ψυχή που έχω δει.

Κριντζαρετε ελεύθερα😂
Αυτουνου του άρεσε πάντως.
(και σε εμένα θα άρεσε ένα τέτοιο, αλλά όλο μαλακίες μου λένε)
Έλα όχι ωραιο κομπλιμέντο είναι αλλά συνήθως το λένε τα αγόρια στα κορίτσια. Βέβαια δεν είναι κριντζ, Κιουτ θα έλεγα
 
Top