Η ξεματιάστρα γιαγιά - Τρυγώνα

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Αν ζείτε ακόμα στο μεσαίωνα και πιστεύετε στο ..."κακό μάτι", υπάρχουν καλά νέα για σας. Η Apple διαθέτει εφαρμογή ξεματιάσματος που λέγεται "φτου-φτου" που διατίθεται (δωρεάν) στο App Store. Αν λοιπόν αισθανόσαστε ότι σας μάτιασαν την ομορφιά σας, αντί να ζητήσετε βοήθεια από τη θεία Ευτέρπη ή τη γειτόνισσα, βγάζετε το κινητό σας και μπαίνετε στην εφαρμογή. Αμέσως μετά υπάρχει η επιλογή να διαλέξετε από τι πιστεύετε ότι σας έχουν ματιάσει και εμφανίζεται βίντεο με τη ...γιαγιά Τριγώνα η οποία... ξεκινάει το ξεμάτιασμα! Στο τέλος μάλιστα υπάρχει και το ποσοστό στο οποίο ήσασταν ματιασμένος! Έλεος;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εντάξει πολύ νωρίς το βρήκες. :P
Τώρα το ανακάλυψες (τελικά); :slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Εντάξει πολύ νωρίς το βρήκες. :P
Τώρα το ανακάλυψες (τελικά); :slourp:
Τι να κάνω; Τώρα μου το είπανε και γελάγαμε. Υπάρχει πολύ καιρό;
Υ.Γ. Δε φαντάζομαι να υπάρχουν σοβαρά άτομα που να πιστεύουν σε τέτοια!!



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Τι να κάνω; Τώρα μου το είπανε και γελάγαμε. Υπάρχει πολύ καιρό;
Υ.Γ. Δε φαντάζομαι να υπάρχουν σοβαρά άτομα που να πιστεύον σε τέτοια!!



Όταν ήμουν Αθήνα το καλοκαίρι το '13 μου το είχε δείξει ένας φίλος στο κινητό του. Μιλάμε για τρελό γέλιο, και να έχω εγώ την μέση μου και να μην μπορώ να γελάσω όσο θέλω ρε γμτ. :P
Αυτή η εφαρμογή έχει βγει πραγματικά και μόνο για να πεθαίνουν από τα γέλια όσοι την κατεβάζουν. Είπαμε είσαι ελεύθερος να πιστεύεις στο μάτι και ότι συνεπάγεται σαν ελεύθερο άτομο, αλλά τέτοιες εφαρμογές είναι για γέλια.:P
Είστε πολύυυυυυυυυυυ πίσω εσείς ρε. :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι αλλο θα βγαλουν;;; Πλακα θα χει, θα το κατεβασω! :P

Εντιτ- καλα αυτο θελει φωτογραφια. Σιγα μη με βγαλω φωτογραφια. Ειμαι πολυ κρυψινους εγω με τις φωτογραφιες. Μαπα ειναι, δε μαρεσει τελικα! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μα πως θα σου πει αν έχεις μάτι και πως θα τα πας στα ερωτικά στην δουλειά κτλ; :P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το είχα κατεβάσει για πλάκα.Όλο τα ίδια έλεγε... Καλή μαλακία. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Ακριβως οπως το εγραψες.
Και ομως Δια μου,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ατομα και πολλα μαλιστα που πιστευουν σε κατι τετοια.Ακομα ΚΑΙ σημερα.Στο ''ματι'',πιστευει παρα πολυς κοσμος.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Η Apple διαθέτει εφαρμογή ξεματιάσματος

Και οι υπόλοιποι που δεν έχουν μήλο έτσι θα μείνουν; Όχι βέβαια!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Και ομως Δια μου,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ατομα και πολλα μαλιστα που πιστευουν σε κατι τετοια.Ακομα ΚΑΙ σημερα.Στο ''ματι'',πιστευει παρα πολυς κοσμος.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσοι.
Το ξέρω και το βλέπω καθημερινά. Ακόμα και "σοβαροί" άνθρωποι πιστεύουν στα ξόρκια της βασκανίας. Έχω διαβάσει ότι ο Ανδρέας Παπανδρέου είχε την προσωπική του ξεματιάστρα. Η μητέρα μου είναι παιδίατρος και ζει καθημερινά τραγελαφικές ιστορίες "ματιάσματος", σαν αυτές της ταινίας "Η κυρά μας η μαμή" με τη Γεωργία Βασιλειάδου. Οταν κάνει μια διάγνωση, πολλές φορές ακούει την ερώτηση "Σίγουρα γιατρέ είναι αυτό και δεν είναι ματιασμένο;". Υπάρχουν γονείς που φέρνουν το παιδάκι στο ιατρείο σε προχωρημένο στάδιο μιας αρρώστιας γιατί περίμεναν μάταια να πιάσουν τα μαγικά της ξεματιάστρας. Πραγματικά, είναι ντροπή να ζούμε στον 21ο αιώνα με την επιστήμη να προχωρά και να υπάρχουν στη χώρα μας άνθρωποι που να πιστεύουν σε ανόητες τελετουργίες 3000 χρόνων. Να σημειωθεί ότι το "κακό μάτι" υπάρχει μόνο σε χώρες της ανατολής και της Αφρικής και δεν το ξέρουν στην Ευρώπη. (Σκέφτομαι, μήπως πρέπει να το διδάξουμε στους κουτόφραγγους, ώστε να εξαγάγουμε ξεματιάστρες). Όταν ακούω κάποιο νεαρό άτομο να λέει "είμαι ματιασμένη", μου έρχεται να του κάνω "φτου-φτου", αλλά όχι ...εικόνικό, όμως τελικά δεν το έχω ποτέ κάνει. Θα το ξαναγράψω: Έλεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ που ζω σε χωριό βλέπω πως όλοι πιστεύουν στο μάτι.Όταν λέω πως το θεωρώ γελοίο όλοι μου λένε ότι το δέχεται η εκκλησία.Τα περισσότερα παιδιά στο σχολείο μου πιστεύουν,και όταν έχουν πονοκέφαλο ή νιώθουν δυσφορία τηλεφωνούν σε θείες ή γιαγιάδες και τα "ξεματιάζουν". Μάλιστα, άμα χασμουρηθεί πολύ αυτός που σε ξεματιάζει είσαι πολύ ματιασμένος.:whistle: :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Είχε και μια σελίδα που σε ξεμάτιαζε και σε έφτυνε:hehe:

Την είχε βρει ο αδερφός μου το 2007:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Πραγματικά, είναι ντροπή να ζούμε στον 21ο αιώνα με την επιστήμη να προχωρά και να υπάρχουν στη χώρα μας άνθρωποι που να πιστεύουν σε ανόητες τελετουργίες 3000 χρόνων.
Ποσο μα ποσο με εκφραζεις!

Εγώ που ζω σε χωριό βλέπω πως όλοι πιστεύουν στο μάτι.Όταν λέω πως το θεωρώ γελοίο όλοι μου λένε ότι το δέχεται η εκκλησία.Τα περισσότερα παιδιά στο σχολείο μου πιστεύουν,και όταν έχουν πονοκέφαλο ή νιώθουν δυσφορία τηλεφωνούν σε θείες ή γιαγιάδες και τα "ξεματιάζουν". Μάλιστα, άμα χασμουρηθεί πολύ αυτός που σε ξεματιάζει είσαι πολύ ματιασμένος
Ακριβως τα ιδια και εδω που ζω εγω.Και μιλαμε και για μορφωμενους ανθρωπους οντως.Με την εννοια μορφωμενους,εννοω σπουδαγμενους.

όλοι μου λένε ότι το δέχεται η εκκλησία.
Αη γεια σου!Ειναι ολο αυτο το εμποριο που κανει η εκκλησια για να βγαζει λεφτα,ολη αυτη η παραποιηση του χριστιανισμου.
Βεβαιως,υπαρχουν ευχες παρακαλω πολυ στην εκκλησια για το ξεματιασμα.Μονο που στην πραγματικοτητα καμια σχεση δεν εχουν με τον Χριστο.
Απο οσο ξερω τουλαχιστον,αυτα δεν τα ειπε ποτέ ο Χριστος.Ειναι ολα προσθηκες.
Και να ηταν μονο αυτο;
Το εθιμο,οταν ριχνεις τα θεμελια σε ενα κτιριο,να σφαζουν κοκορα το ξερετε;Και δεν το σφαζει απλως ο ιδιοκτητης,ερχεται παπάς παρακαλω και διαβαζει ευχη,παραλληλα με το σφαξιμο του κοκορα,για να ειναι γερα τα θεμελια.
Και ερωτω αγαπημενοι μου φιλοι.Αν αυτο δεν ειναι μαγεια,τοτε τι ειναι μαγεια;
Ο χριστιανισμος οπως εφαρμοζεται και η εκκλησια,χρησιμοποιουν κανονικοτατα την μαγεια,ενω υποτιθεται πως ειναι απαγορευμενο.Ο χριστος ειχε πει μακρια απο μαγους και ψευδοπροφητες.
Οι ευχες για ξεματιασμα,ειναι μαγεια ναι η οχι;Ξερουμε τι ακριβως εστι μαγεια;

Με τον όρο μαγεία περιγράφονται οι τελετουργικές ή διανοητικές προσπάθειες για την πραγματοποίηση κάποιας ενέργειας πέραν των φυσικών δυνατοτήτων του ανθρώπου, με μέσο τη σκέψη, την επίκληση θεοτήτων ή πνευμάτων ή τη χρήση υπερφυσικών δυνάμεων
Ακριβως αυτο ειναι η μαγεια(δεν διαχωριζω τωρα μαυρη η λευκη,μιλαω γενικα για την μαγεια.)
Και σαφως δεν πιστευω στα αποτελεσματα της μαγειας,ομως καποιοι πιστευουν,και σαφως ολα αυτα τα σκαριφηματα της εκκλησιας ειναι μαγεια.Με την εννοια της πραξης,οχι του αποτελεσματος.Δεν υπαρχει αποτελεσμα στην μαγεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα κλαίω! :hehe:

Οκ όλο αυτό με το μάτι είναι γέλιο.. Και εμένα η μάνα μου πιστεύει και αυτή τη βλακεία. Και να της λέω έχω πονοκέφαλο και με λέει να σε ξεματιάσω; Όχι ρε άτομο ένα ντεπόν χρειάζομαι!
Μήπως να κάνουμε και καμιά τελετή βουντού για να μας πέσει o πυρετός αν αρρωστήσουμε; Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ακριβως οπως το εγραψες.
Και ομως Δια μου,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ατομα και πολλα μαλιστα που πιστευουν σε κατι τετοια.Ακομα ΚΑΙ σημερα.Στο ''ματι'',πιστευει παρα πολυς κοσμος.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσοι.

Εγω μπορει σε αλλεσ προκαταληψεισ να μην πιστευω, παντως στο ματι πιστευω. Και καποτε ειχα ζητησει να μαθω κι εγω να ξεματιαζω αλλα το χω ξεχασει!
Τετοια αναλυση που κανετε παραπανω, δεν εχω κανει ποτε ουτε το χω ψαξει και βαθυτερα, αλλα δεν ξερω, εγω πιστευω. Οποτε εχω ματι και καποιος βρεθει να με ξεματιασει, εγω συνερχομαι. Βεβαια δεν το χω και γαργαρα. Ξερω ποτε με πιανει πονοκεφαλος στο ασχετο ενω ειμαι μια χαρα και ποτε ειναι εξσιτιας κουρασης η εχω κρυωσει πχ. Γνωριζω ατομα που με το παραμικρο σκεφτονται για ματι και το θεωρω υπερβολη. Αλλα δεν μπορω να πω πως δεν πιστευω..!! Το αντιθετο. Ισως αν το ψαχνα πιο βαθια να αρχιζα κι εγω να αμφιβαλλω. Αλλα δε βαριεσαι, εδω ο κοσμος καιγεται, με το ματι θα ασχοληθουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες σε παρέα, μια κοπέλα (φοιτήτρια) κάποια στιγμή είπε "Αισθάνομαι ματιασμένη, ξέρει κανείς να ξεματιάζει;". Την ειρωνεύτηκα (το 'χω αυτό λιγάκι), μου θύμωσε (ξύδι) και άνοιξε σχετική συζήτηση στην παρέα. Αποδείχτηκε ότι είμασταν σχεδόν 60-40 (τραγικό) οι πιστεύοντες και μη στο "μάτι". Λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να δεχθώ τέτοιες ανόητες προλήψεις, αλλά ούτε και να δω θετικά τα άτομα που τις πιστεύουν. Ζούμε στον 21ο αιώνα και ασχολούμαστε με ξόρκια του 3000 π.Χ.; Έλεος!!
Μια κλασική ατάκα από τους "ματιάκηδες" είναι ότι "το μάτιασμα το δέχεται η εκκλησία". Απορρίπτω αυτό το "επιχείρημα" για δύο λόγους:
1) Ε και; Από πού προκύπτει ότι αυτό που δέχεται μια θρησκεία είναι σωστό;
2) Επειδή κάποιος έχει το δικαίωμα να είναι "πιστός" σε μια θρησκεία (στην περίπτωσή μας Χ.Ο.) κι εδώ υπάρχει απάντηση. Το μάτιασμα (βασκανία) που δέχεται η "ορθοδοξία" δεν έχει καμία σχέση με το (κατινίστικο) "κακό μάτι" για το οποίο συζητάμε. Για την "εκκλησία" η βασκανία είναι μια κακή επιρροή του διαβόλου, η οποία για να εξαλειφθεί απαιτεί ειδική "ευχή" που θα διαβαστεί από ιερέα. Δηλαδή ούτε η "εκκλησία" δέχεται το ...γαλανομάτη που ματιάζει ή τις μαγγανείες της ξεματιάστρας με τις σταγόνες του λαδιού και τα φτου-φτου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είναι το ίδιο γελοία προκατάληψη με άλλες του τύπου οι μαύρες γάτες είναι γρουσουζιά, τρίτη και 13 είναι γρουσούζικη μέρα και άλλα τέτοια πανέξυπνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Είναι το ίδιο γελοία προκατάληψη με άλλες του τύπου οι μαύρες γάτες είναι γρουσουζιά, τρίτη και 13 είναι γρουσούζικη μέρα και άλλα τέτοια πανέξυπνα..

Αυτά ναι, είναι προκαταλήψεις, αλλά η προτροπή "μακριά από σμιχτοφρύδη"...ισχύει!!!!!!!! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δια, εγω το χω επισης γρουσουζια ναφηνω την τσαντα μου κατω. Λεγεται οτι ειναι φτώχεια!:P
Κι αυτο που λεει ο απεπ πιστευω. Σμιχτοφρυδης;; Καλυτερα να τα βγαλει με τσιμπιδακι!! Περαν αυτου που λεει ο απεπ, ειναι κι αντιαισθητικο!!!
Επισης το χω γουρι να με χε... Χμ κουτσουλισει ενα πουλι. Αφου το ευχομαι καμμια φορα :P πλακα κανω!:P ( οτι το ευχομαι)
Κι επισης θεωρω γουρι να πεσει νερο στο τραπεζι! Αυτο με τις γατες δεν το πιστευω, τα λυπαμαι τα κακομοιρα τα μαυρα τα γατακια!:D
Δια, αμα δε μας βλεπεις θετικα ειναι δικο σου προβλημα. Εμενα αντιθετως μου ειναι αδιαφορο τι πιστευει ο καθενας, δικαιωμα του ειναι!

Υγ. Ξυπνησα με πονοκεφαλο. Κανεις να με ξεματιασει υπαρχει; Βεβαια τωρα που το σκεφτομαι μπορει τα χθεσινοβραδυνα μπυρονια να με κουδουνισαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Κι αυτο που λεει ο απεπ πιστευω.
Επισης το χω γουρι να με χε... Χμ κουτσουλισει ενα πουλι. Αφου το ευχομαι
Για τους φίλους...apophis, μπορείς να με λες κι έτσι :)

Θα σου διηγηθώ ένα περιστατικό που μου συνέβει πριν μερικά χρόνια και ειλικρινά είναι πέρα για πέρα αληθινό.
Κέντρο Αθήνας μεσημεράκι, Σοφοκλέους, πήγαινα σε μια συνάντηση καμαρωτός καμαρωτός, και ξαφνικά ακούω ένα πλατςςςςς και νοιώθω στο κεφάλι μου κάτι σαν λάσπη :eek:
Ένα περιστέρι, σίγουρα θηλυκό, που μάλλον δεν του άρεσα, "άδειασε" στο κεφάλι μου από ψηλά.
Μιλάμε για πολύ πράμα και ήταν αρκετά νερουλό. Με έκανε σαν ζόμπι και βρωμοκοπούσε απαίσια. :sick:

Είμαι βέβαιος ότι με σημάδεψε, το κάνουν επίτηδες τα άτιμα !!!!

Ευτυχώς τα κεντρικά της ΔΕΗ είναι δίπλα στην οδό Αριστείδου και τα παιδιά στη ρεσεψιόν δεν μου αρνήθηκαν να ανέβω στις τουαλέτες των ορόφων, όπου ...λούστηκα κανονικά με υγρό σαπούνι χεριών σε ένα νιπτήρα, έκανα "πιστολάκι" στραβολαιμιάζοντας κάτω από ένα στεγνωτήρα χεριών, κι επειδή είχα αρκετά μακριά τα μαλλιά μου εκείνη την περίοδο, δεν ήταν και τόσο εύκολο, αλλά θες το πιστεύεις θες όχι, επαληθεύτηκε η...προφητεία (άμα σε κουτσουλήσει πουλί, είναι κολοτυχία) :D

Όπως στριφογύριζα λοιπόν την κεφάλα μου να τη στεγνώσω, βλέπω από το κενό που έχουν οι ιδιαίτεροι χώροι κάτω στο πάτωμα δίπλα σε μια χέστρα, ένα πενηντάευρω!!!!!!!!!!!!!

Κέρασα στα παιδιά κάτω καφέδες και τυρόπιτες, και από τότε όπου βλέπω περιστέρια κοντοστέκομαι κάτω από τα περβάζια, αλλά δεν ανταποκρίνονται. Σου λέω, το κάνουν επίτηδες μόνο όταν θέλουν αυτά. :mad:

ΥΓ γι αυτό μεγάλη προσοχή στα....πουλιά, το καθένα έχει τις δικές του ιδιοτροπίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top