Αγορά τηλεόρασης και home cinema

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Παιδες εχω σκπο να παρω μια 21 ιντσων αλλα δεν ξερω ποια......βρηκα μια bluesky με 95 ευρω αλλα θελω να την αποφυγω....γιάυτο λεω να παρω sony η philips....ριχτε ιδεες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμμ ... να σου προτεινω κατι αλλο; Αν εχεις καμια οθονη για υπολογιστη τουλαχιστον 19" γιατι δεν αγοραζεις ενα tv-tuner ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα σου προτινω και εγω αυτο που σου λεει ο Πανος αλλα αν για καπιον λογο θες οπωςδηποτε tv σου προτινω Sony Trinitron
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ναι κι εγώ το ίδιο ήθελα να προτείνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Philips, philips, με τα αθανατα τηλεκοντρολ!! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
η οθονη μου ειναι sony tft 17ιντσων.....δε λεει, θελω να βλεπω dvdκλπ κ να εχω μια κανονικη τηλεοραση....καμια προσφορα εχετε κατα νου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Ας ξεθάψουμε αυτό το θέμα:

Θέλω να πάρω νέα τηλεόραση-οθόνη για το PC.

Η χρήση της θα είναι:

1ον ως οθόνη PC για εργασίες και ταινίες και κάθε χρήση

2on ως τηλεόραση

3ον ως μέσο προβολής παιχνιδιών XBOX που θα αγοράσω αργότερα

Θέλω να είναι FULL HD (1080 progressive) με DVB-T MPEG-4

Έχω ήδη μια άποψη τι παίζει στην αγορά, από αυτές:

https://www.avoutlet.gr/default.aspx?pid=70&cgid=5&pd=5203 (26 ίντσες - 400 Ευρώ)

https://www.avoutlet.gr/default.aspx?pid=70&cgid=&pd=3658 (32 ίντσες 424 Ευρώ)


Δεδομένου ότι θα την έχω μες τη μάπα μου -1 μέτρο- θα πάω για την 26άρα μάλλον εκτός κι αν έχετε κάποια ένσταση/πρόταση. Όμως έχω και μια ερώτηση. 24 ευρώ διαφορά μόνο; Που είναι η παγίδα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Με αφορμή την απορία μου επαναφέρω το θέμα:

Συμφέρει να αγοράσεις κάτι τέτοιο?


ή κάτι τέτοιο?

(συγκριτικα)


(Το έβαλα κι αλλού κι ακρη δεν έβγαλα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Χμμμ ... να σου προτεινω κατι αλλο; Αν εχεις καμια οθονη για υπολογιστη τουλαχιστον 19" γιατι δεν αγοραζεις ενα tv-tuner ;
Συμφονώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Το tv-tuner, πιάνει mpeg4?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βρηκα εδω με 200 ευρω
κατι ενδιαφερον..22αρα οθονη υπολογιστη που λειτουργει και σαν ψηφιακη full hd τηλεοραση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ας ξεθάψουμε αυτό το θέμα:

Θέλω να πάρω νέα τηλεόραση-οθόνη για το PC.

Η χρήση της θα είναι:

1ον ως οθόνη PC για εργασίες και ταινίες και κάθε χρήση

2on ως τηλεόραση

3ον ως μέσο προβολής παιχνιδιών XBOX που θα αγοράσω αργότερα

Θέλω να είναι FULL HD (1080 progressive) με DVB-T MPEG-4

Έχω ήδη μια άποψη τι παίζει στην αγορά, από αυτές:

https://www.avoutlet.gr/default.aspx?pid=70&cgid=5&pd=5203 (26 ίντσες - 400 Ευρώ)

https://www.avoutlet.gr/default.aspx?pid=70&cgid=&pd=3658 (32 ίντσες 424 Ευρώ)


Δεδομένου ότι θα την έχω μες τη μάπα μου -1 μέτρο- θα πάω για την 26άρα μάλλον εκτός κι αν έχετε κάποια ένσταση/πρόταση. Όμως έχω και μια ερώτηση. 24 ευρώ διαφορά μόνο; Που είναι η παγίδα;:hmm:

'Οτι είναι από 26'' και άνω να ξέρεις ότι θα σε κουράσει στα μάτια , αλλά αν επιμένεις τουλάχιστον πήγαινε σε κάτι καλό που αν και είναι στις 32'' ,δεν κουράζει υπερβολικά λόγω καλής ποιότητας κατασκευής η οποία αντισταθμίζει πολλά άλλα και μπορείς με ένα ασύρματο ποντίκι - πληκτρολόγιο να την βάλεις απέναντι απο τον καναπέ σου , να απλώνεις τα πόδια σου και να μήν την τρώς στην..μάπα .
Θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος , την έχω και εγώ ..και δεν ευλογώ τα γένια μου , απλά την έχω ψάξει αρκετά την δουλειά...


SONY KDL32BX400 Full HD 32”, με συνδέσεις πολυμέσων για USB ή HDMI®, με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη mpeg2/4 & οικολογικές ρυθμίσεις. Τιμή 499 ΕΥΡΩ
Περιγραφή

Χαρακτηριστικά

ΜΑΡΚΑ SONY ΥΨΟΣ (cm) 49.7000007629395 ΠΛΑΤΟΣ (cm) 80.4000015258789 ΒΑΘΟΣ (cm) 9.80000019073486 ΤΥΠΟΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ LCD FULL HD ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΤΥΠΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ 1920 χ 1080 ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ 500 ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ ΟΘΟΝΗΣ (Inches) 32 ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ
BRAVIA ENGINE 2
Αναλυτικά :

  • USB Media Player – συνδέστε μια συσκευή USB και απολαύστε ταινίες, φωτογραφίες και μουσική στην τηλεόρασή σας, με αναπαραγωγή μέσω USB
  • Αισθ. φωτισμού – ρυθμίζει αυτόματα τη φωτεινότητα της οθόνης ώστε να ταιριάζει στα επίπεδα φωτισμού του χώρου
  • BRAVIA ENGINE 2 – απολαύστε το απίστευτα καθαρό χρώμα και τις λεπτομέρειες της εικόνας
  • Live Colour™ – επιλέξτε από τέσσερις λειτουργίες, Off, Low, Mid και High, ώστε να ρυθμίσετε τις λειτουργίες χρώματος για ζωντανές εικόνες και βέλτιστη ποιότητα εικόνας
  • Scene Select – με ένα πάτημα στο τηλεχειριστήριο μπορείτε εύκολα να απολαύσετε τις πιο ατμοσφαιρικές, δυναμικές και ρεαλιστικές ρυθμίσεις εικόνας και ήχου
  • 24p True Cinema™ – αναπαραγάγετε την αυθεντική κινηματογραφική εμπειρία και απολαύστε τις ταινίες ακριβώς όπως τις σχεδίαζε ο σκηνοθέτης, στα 24 καρέ το δευτερόλεπτο
  • Cinema Mode – επιλέξτε μεταξύ δύο κινηματ. λειτουργιών, ώστε να αναπαραγάγετε στο σπίτι την αυθεντική κινημ. εμπειρία
  • Intelligent Picture Plus – παρακολουθήστε ευκρινείς, καθαρές εικόνες αναλογικής τηλεόρασης που έχουν ενισχυθεί από πηγές αδύναμου σήματος
  • Λειτουργία Picture Frame – μετατρέψτε την τηλεόραση BRAVIA σε έργο τέχνης προβάλλοντας προεγκατεστημένες εικόνες ή τις δικές σας φωτογραφίες Clear Voice για να ενισχύσετε αυτόματα τη ζώνη συχνότητας ήχου και να μετατρέψετε τη χαμηλή ποιότητα ήχου σε καθαρούς, ευκρινείς και δυνατότερους διαλόγους
  • Auto Photo – συνδέστε μια συμβατή φωτογρ. μηχανή ή βιντεοκάμερα μέσω HDMI™, USB ή DLNA και η τηλεόραση θα ενεργοποιήσει αυτόματα τις καλύτερες ρυθμίσεις για την προβολή φωτογρ. και θα τις αναπαραγάγει σε πλήρη, ρεαλιστική υφή και χρώμα
  • Eco Settings - μεταβείτε γρήγορα σε διάφορες οικολογικές ρυθμίσεις που μειώνουν την κατανάλωση ενέργειας
  • i-Manual – αποκτήστε πρόσβαση στο προεγκ/μένο ψηφ. εγχειρ. μέσω της τηλεόρασης και δείτε τις πληροφορίες στην οθόνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δεν βρήκα κάποιο πιο συγκεκριμένο τόπικ και βάζω την ερώτησή μου εδώ για όποιον έχει τεχνικές γνώσεις:

Το φθινόπωρο αγόρασα μία Samsung LCD με ενσωματωμένο δέκτη MPEG4.

Συνήθως όταν ανοίγω την τηλεόραση, βλέπω ταινίες dvd και μετά αν έχει κάτι το πολύ ενδιαφέρον παρακολουθώ τηλεόραση και βλέπω μόνο τα ψηφιακά κανάλια.

Τον τελευταίο καιρό που παρακολουθώ από την αρχή τηλεόραση και όχι βίντεο, παρατήρησα ότι έπειτα από περίπου 5 λεπτά, παγώνει για ένα δευτερόλεπτο η εικόνα (σε ψηφιακό πάντα κανάλι), το ίδιο και ο ήχος, και μετά συνεχίζει έστω κι αν παίζει για ώρες, χωρίς άλλο πρόβλημα, και αυτό μόνο στα ψηφιακά κανάλια.

Πρόκειται για κάποιο πρόβλημα του ενσωματωμένου αποκωδικοποιητή, ή είναι φυσιολογικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasxantho

Νεοφερμένος

Ο kostasxantho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

Foxkiller

Νεοφερμένος

Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγώ απλή λύση πήγαινε πάρε μια τηλεόραση .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
γενικα δεν ξερω τπτ απο TVs και σκεφτομαστε σαν οικογενεια να παρουμε μια καινουρια περιπου 42αρα και παραπανω,

μπορει καποιος να μου πει γενικα ποια ειναι τα χαρακτηριστικά που πρεπει να προσεχω καθως και γενικα που κυμαινονται οι τιμες;;;
Τελος,εγω εχω κοιταξει κυριως πλαισιο και κοτσοβολο υπαρχουν και αλλα(τετοιου βελινικους δλδ που θα απω και θα εχει 30+ τηλεροασεις να χαζευω μεσα) μαγαζιά????
Αν δεν βαριοσαστε προτείνετε και καμια TV:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
γενικα δεν ξερω τπτ απο TVs και σκεφτομαστε σαν οικογενεια να παρουμε μια καινουρια περιπου 32αρα και παραπανω,

μπορει καποιος να μου πει γενικα ποια ειναι τα χαρακτηριστικά που πρεπει να προσεχω καθως και γενικα που κυμαινονται οι τιμες;;;
Τελος,εγω εχω κοιταξει κυριως πλαισιο και κοτσοβολο υπαρχουν και αλλα(τετοιου βελινικους δλδ που θα απω και θα εχει 30+ τηλεροασεις να χαζευω μεσα) μαγαζιά????
Αν δεν βαριοσαστε προτείνετε και καμια TV:)
Αντίθεση (την μεγαλύτερη που υπάρχει) αυτό το κοιτάς πρώτο. οι lg εχουν γενικά καλή αντίθεση
FHDTV (:) ΟΛΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ)
Και υποστήριξη 3d
Εγγύηση (π.χ. αυτές που δίνουν εγγύση έστω και ενός καμένου pixel είναι ένα καλό promo για να αγοράσω τηλεόραση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
lg εχω και γω...
πηγαινεlg..

βεβαια καλο ειναι να συνδεεται και στο νετ youtube smart tv κλπ, οπως η χειροτερη ομως αυτη.

κυριως κοιτα την αντιθεση,,,οσο μεγαλυτερη τοσο καλυτερη εικονα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top