Βιασμός 16χρονης στην Εύβοια κατα τη διάρκεια καταλήψεων

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Συγνωμη, αλλα για ποιον λεμε? Εγω μιλαω για τον βιαστη (ή βιαστες τελος παντων) της 16χρονης.. αλλο ειναι το θεμα μας? :confused:

Όχι.. το θέμα μας είναι αυτό με την 16χρονη, απλά έφερα το συγκεκριμένο παράδειγμα γιατί ουδείς αναφέρθηκε (δεν μιλάω για το forum, αλλά στα ΜΜΕ) σε αυτόν ως "Φερόμενο ως βιαστή", αλλά ως "βιαστή" ή "δράστη".

Ντορος δεν νομιζω οτι γινεται -αν μιλαμε για εδω μεσα- απλως το κουβεντιαζουμε.
Δεν μιλάω μόνο για το forum. Απλά αυτό που είπες ήταν η αφορμή για να το σχολιάσω. Παραξενεύομαι που δεν άκουσες σχεδόν σε όλα τα ΜΜΕ (προσωπικά δεν βλέπω tv, επομένως αναφέρομαι σε ραδιόφωνο, έντυπο κ ηλεκτρονικό τύπο) στην συγκεκριμένη περίπτωση να αναφέροναι στα παιδιά που κατηγορούνται για τον βιασμό κατ' εξέρεση με το "φερόμενοι ως δράστες", ενώ για όλες τις άλλες περιπτώσεις δεν έχουν πρόβλημα να χρησιμοποιούν τίτλους όπως "βιαστής", "δολοφόνος", "δράστης" κτλ. Αυτό, εμένα προσωπικά μου λέει, ότι το "κάτι" που άλλαξε είναι ότι η κοπέλα ήταν αλλοδαπή. Είναι το μόνο διαφορετικό δεδομένο το οποίο μπορεί να άλλαξε την συνηθισμένη αντίδραση του κόσμου.

Και στο κατω κατω -στο θεμα με την 16χρονη κοπελα- εφοσον ειναι ακομα αμφιβολο για τον αν υπηρξε βιασμος -βαση της ιατροδικαστικης εξετασης- δεν μπορουμε να κατηγορουμε καποιον επειδη ετσι ΠΡΕΠΕΙ!
Δεν είπα αυτό. Δεν κατηγορούμε κανέναν γιατί, όπως είπα, δεν είμαστε δικαστές... Αυτό που είπα είναι ότι η στάση μας θα πρέπει να είναι υπερ της κάθε κοπέλας που καταγγέλει βιασμό και να μην αμφιβάλλουμε, πάντα ως κοινή γνώμη, για τον βιασμό που υπέστη γιατί έτσι βοηθάμε στο να καταπολεμηθεί η σιωπή πίσω από την εγκληματική πράξη του βιασμού.

Αν το δικαστήριο αργότερα αποφασίσει ότι ήταν ψευδής η καταγγελία είναι άλλο θέμα. Αλλά ακόμη κ σε αυτήν την περίπτωση στην κοινωνία θα έχει περάσει το μήνυμα: "Καταγγείλτε αυτόν τον εφιάλτη... Εμείς είμαστε μαζί σας και θα σας προστατέψουμε! Δεν πρόκειται να σας συμπεριφερθούμε σαν να φταίτε"

Σύμφωνα με έρευνες που έχω υπόψη μου τα συναισθήματα ντροπής, ενοχής κ φόβου απέναντι στην κοινωνία είναι ο Νο 1 παράγοντας που κάνει τις κοπέλες να διστάζουν να καταγγείλουν τον βιασμό.:( EDIT: ο παράγοντας των μη επαρκών ποινών κ η αβεβαιότητα είναι πράγματι ένας άλλος σημαντικός παράγοντας, ο Νο 2 :)

Ελπίζω να έγινα πιο ξεκάθαρος.

Υ.Γ. Δεν σου επιτίθεμαι, έτσι; όπως σου είπα, τα όσα είπες ήταν απλά η αφορμή για να αναφερθώ (ξανά) σε αυτήν την πτυχή του θέματος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Όχι.. το θέμα μας είναι αυτό με την 16χρονη, απλά έφερα το συγκεκριμένο παράδειγμα γιατί ουδείς αναφέρθηκε (δεν μιλάω για το forum, αλλά στα ΜΜΕ) σε αυτόν ως "Φερόμενο ως βιαστή", αλλά ως "βιαστή" ή "δράστη".

Ναι, αλλα σε ποιον αυτον? Ποιος ειναι αυτος? Κατι εχω χασει μου φαινεται.. :worry:


Οσο για τα υπολοιπα..
1) Δεν παρακολουθω ειδησεις γιατι οι δημοσιογραφοι με εκνευριζουν με τις σαλτσες τους και τα δραματικα σεναρια που παρουσιαζουν. :mad:
2) Αν δεν κανω λαθος, τα ΜΜΕ ηταν απο την αρχη, υπερ της κοπελας ακομα και μετα απο τα ανακριβη αποτελεσματα της ιατροδικαστικης εξετασης. Αυτο καταλαβα τουλαχιστον, απο τα αρθρα που διαβασα στο internet. :worry: Δεν θεωρω ομως οτι το ιδιο πρεπει να κανω κι εγω, οχι επειδη ειμαι ρατσιστρια -γενικα ισως ειμαι, αλλα οταν μιλαμε για αδικηματα/κακουργηματα γινομαι Τουρκος- αλλα επειδη -ξανα λεω- τα αποτελεσματα ειναι αμφιβολα. :/:
3) Θεωρω κουτο, τον φοβο που δημιουργειται στο θυμα μετα την επιθεση βιασμου, αλλα μπορω να τον δικαιολογησω.. :|
4) Επισης, θεωρω κουτο οποιονδηποτε χαρακτηριζει καποιον μονο και μονο απο την εθνικοτητα του. :mad:
5) Αντιλαμβανομαι πως δεν υπαρχει σκοπος επιθεσης! Κουβεντα κανουμε! :)


Ουφ.. Ελπιζω να μην χρειαστει να ξανα κανω αναλυση!
2-3 ποστ εχω κανει σε αυτο το θεμα, και λεω συνεχεια τα ιδια. :confused: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ποσο σιγουρη εισαι για το πως ακριβως αντεδρασε η τοπικη κοινωνια για το συγκεκριμενο συμβαν?
...γιατι οσα ακουστηκαν για το υποτιθεμενο θυμα..αλλα τοσα ακουστηκαν και για τα υπολοιπα παιδια...


σίγουρη δεν μπορώ να είμαι. μιλάω πάντα με βάση όσα έχω ακούσει στα δελτία ή έχω διαβάσει.

πάντως εγώ δεν άκουσα τίποτα για τα εμπλεκόμενα αγόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
επειδη ακριβως δεν πουλαει στα μεσα..εγω παντως ακουσα παρα πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ε!... πες και σε μας…:)(ή αν βαριέσαι δώσε κα' να link)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δεν βρίσκω Link τώρα... Γρήγορα, επειδή βιάζομαι:

Μα καλα.. δεν έχει ακούσει κανείς για τον 22χρονο (ή 21χρονο) που τον πιάσανε στην Νίκαια να προσπαθεί να βιάσει ένα παιδί και μετά αρχικά ομολόγησε ότι σε διάστημα 2 ετών βίασε 20 παιδιά και προσπάθησε να βιάσει άλλα τόσα;;; Αργότερα αρνήθηκε όλες τις κατηγορίες βέβαια κ αναμένεται να γίνει η δίκη. Από τα 20 παιδιά που είπε πως βίασε (σύμφωνα με την πρώτη ομολογία του) δυστυχώς μόλις 2 έχουν κάνει καταγγελία, ενώ 1 δεν τον αναγνώρισε ως βιαστή του.

Αυτά ξέρω εγώ... Δεν ξέρω τι εξελίξεις υπάρχουν στο θέμα...:|:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
monaxos ναι τα χε ομολογησει κι μετα τα πηρε πισω .Μετα απο συνενοηση με δικηγορο φυσικα που τον ορμηνευσε κι προσπαθει να τον βγαλει εντελως αθωο.Δεν νομιζω οτι οι γονεις ιδιαιτερα αγοριων θα κανανε ευκολα καταγγελια για τετοιο περιστατικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
monaxos ναι τα χε ομολογησει κι μετα τα πηρε πισω .Μετα απο συνενοηση με δικηγορο φυσικα που τον ορμηνευσε κι προσπαθει να τον βγαλει εντελως αθωο.Δεν νομιζω οτι οι γονεις ιδιαιτερα αγοριων θα κανανε ευκολα καταγγελια για τετοιο περιστατικο.

Αν υπάρχουν όντως κακοποιημένα παιδιά, ελπίζω πως η περίπτωση αθώωσής του, θα κάνει τους γονείς να καταγγείλουν το γεγονός. όπως και να χει πρέπει να αποδειχθεί στο δικαστήριο το οτιδήποτε.Αν έγινε πάντως κάτι τέτοιο είναι πολύ λυπηρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε!... πες και σε μας…:)(ή αν βαριέσαι δώσε κα' να link)


εαν αναφερεσαι σε μενα....δεν υπαρχει καποιο λινκ για να σου δωσω...γιατι απλα τα εχω ακουσει απο ανθρωπους της περιοχης...εχω αρκετες επαφες με την Ευβοια και δη τη συγκεκριμενη περιοχη..απλα θα σου πω οτι δεν εχουν σε ιδιαιτερη υποληψη τον νεαρο τον οποιο κατηγορουν (αυτον και καλα που το ξεκινησε, με τον οποιο η εν λογω ηταν τρελλη και παλαβη)...
παντως το οτι ιατρικη εξεταση δεν εδειξε τιποτα αλλο παρα καποιες αμιχες τις οποιες ο οποιοσδητε αν ψαχτει θα βρει και πανω του..ειναι αληθεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Νεραιδα πανω σε αυτο που λες, δεν ξερω αν και κατα πσοσο δεν ειχαν σε υπολυψη αυτον τον "εναν" μαθητη, αλλα να προσθεσω οτι ο ενας απο τα παλικαρια που φερονται εμπλεκομενοι στο ολο θεμα, ειχε αποβληθει απο 4 σχολεια...(δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει...σορυ)
Δεν ξερω αν μιλαμε για τον ιδιο, αλλα να σου πω την αμαρτια μου κι εγω ενα ατομο που θα το ειχαν αποβαλει απο κανα δυο -ποσο μαλλον 4!- σχολεια, ουτε εγω θα τον ειχα σε υποληψη.
(οχι οτι θα τον κατηγορουσα απροκαλυπτα ή θα του εριχνα ολα τα κακα της τοπικη κοινωνιας πανω του, αλλα σιγουρα δεν θα ειχα καλη γνωμη γι' αυτον-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Νεραιδα πανω σε αυτο που λες, δεν ξερω αν και κατα πσοσο δεν ειχαν σε υπολυψη αυτον τον "εναν" μαθητη, αλλα να προσθεσω οτι ο ενας απο τα παλικαρια που φερονται εμπλεκομενοι στο ολο θεμα, ειχε αποβληθει απο 4 σχολεια...(δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει...σορυ)
Δεν ξερω αν μιλαμε για τον ιδιο, αλλα να σου πω την αμαρτια μου κι εγω ενα ατομο που θα το ειχαν αποβαλει απο κανα δυο -ποσο μαλλον 4!- σχολεια, ουτε εγω θα τον ειχα σε υποληψη.
(οχι οτι θα τον κατηγορουσα απροκαλυπτα ή θα του εριχνα ολα τα κακα της τοπικη κοινωνιας πανω του, αλλα σιγουρα δεν θα ειχα καλη γνωμη γι' αυτον-.

Το να αποβληθείς απο 4 σχολεία με το να βιάσεις έχει μεγάλη διαφορά.

Όσο στερεότυπο ακούγεται να λέμε για την κοπέλα ήταν εύκολη άρα τα ήθελε αλλά τόσο είναι να λέμε για το αγόρι ήταν αλήτης άρα το έκανε.

Και για να μην παρεξηγηθώ την εικασία μου για το συμβάν την έχω γράψει αρκετά ποστ πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εμενα αυτο που με εκνευρισε στην υποθεση αυτη ειναι οτι ξεκινησε ως καταγγελια και κατεληξε να γινει πανηγυρακι και δεν ηταν δουλεια μονο των μεσων......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
εμενα αυτο που με εκνευρισε στην υποθεση αυτη ειναι οτι ξεκινησε ως καταγγελια και κατεληξε να γινει πανηγυρακι και δεν ηταν δουλεια μονο των μεσων......

...και μετά έρχονται όλοι και αναρωτιούνται γιατί οι περισσότεροι βιασμοί δεν καταγγέλονται:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το να αποβληθείς απο 4 σχολεία με το να βιάσεις έχει μεγάλη διαφορά.

Όσο στερεότυπο ακούγεται να λέμε για την κοπέλα ήταν εύκολη άρα τα ήθελε αλλά τόσο είναι να λέμε για το αγόρι ήταν αλήτης άρα το έκανε.

Και για να μην παρεξηγηθώ την εικασία μου για το συμβάν την έχω γράψει αρκετά ποστ πριν.

Mε ειδες να γραφω κατι διαφορετικο;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
...και μετά έρχονται όλοι και αναρωτιούνται γιατί οι περισσότεροι βιασμοί δεν καταγγέλονται:/:

η μητερα της κοπελας για μενα εχει μεγαλο μεριδιο ευθυνης σε αυτο...τρεχοντας απο την μια εκπομπη στην αλλη...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν ξερω αν μιλαμε για τον ιδιο, αλλα να σου πω την αμαρτια μου κι εγω ενα ατομο που θα το ειχαν αποβαλει απο κανα δυο -ποσο μαλλον 4!- σχολεια, ουτε εγω θα τον ειχα σε υποληψη.
(οχι οτι θα τον κατηγορουσα απροκαλυπτα ή θα του εριχνα ολα τα κακα της τοπικη κοινωνιας πανω του, αλλα σιγουρα δεν θα ειχα καλη γνωμη γι' αυτον-.

;;;;;;;;;Εγώ ως διαφορετικό το εξέλαβα, ναι μεν δεν θα τον κατηγορούσες αλλά θα ήσουν προκατελειμμένος ή αν θες αρνητικά προδιαθετειμένος απέναντι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
;;;;;;;;;Εγώ ως διαφορετικό το εξέλαβα, ναι μεν δεν θα τον κατηγορούσες αλλά θα ήσουν προκατελειμμένος ή αν θες αρνητικά προδιαθετειμένος απέναντι του.

Kαμια μα καμια απολυτως σχεση!Αλλα καμια!
Το να μην εχω καλη γνωμη για καποιον -και ναι για καποιον που θα ειχε αποβληθει απο 4 σχολεια ΔΕΝ θα ειχα- δεν σημαινει οτι θα τον κατηγορουσα για κατι ετσι ευκολα και απροκαλυπτα.Τουλαχιστον οχι εγω.Δεν θα το εκανα για πιο απλα ζητηματα, ποσο μαλλον για ενα θεμα οπως ο βιασμος.
Που ειναι το δυσκολο σε αυτο;
Αν ηταν να του κανω συσχετισμο με τον βιασμο θα τον εκανα και θα ερχομουν γυρω-γυρω απο το θεμα.
Θα ελεγα οτι απο την στιγμη που εχει τετοια φημη κτλ κτλ κτλ, για εμεα ειναι πολυ ευκολο να εχει βιασει πραγματικα την κοπελα.
ΑΝ εννοουσα αυτο.
Ο μονος λογος που το εγραψα ειναι για την αναφορα της Νεραιδας οτι η τοπικη κοινωνια δεν ειχε και την καλυτερη γνωμη γι' αυτον.(αν μιλαμε για τον ιδιο.)
Σορυ, αλλα ουτε το παιδι προσωπικα κατηγορω λεγοντας:
"αποβληθηκες αρα εισαι κι ενοχος", αλλα ουτε τοσο και την τοπικη κοινωνια να ειναι πιο "σκεπτικη" απεναντι του.Οταν εχεις χτισει μια αρνητικη φημη, ειναι πολυ πιο ευκολο να κατηγορηθεις ακομα και αδικως απ' οτι οταν εισαι "σωστος".Τουλαχιστον εμενα αυτο μου εχει διδαξει η ζωη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αυτό που γράφεις τώρα είναι πολύ πιο ξεκάθαρο.
Το προηγούμενο μοιραία (σε μενα τουλάχιστον) άλλο νόημα έβγαζε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
νεραιδα μου δεν μου αρεσε οτι ανεφερες σαν πονηρια μανας κι κορης το οτι το ανεφεραν στ μεσα.Σημερα δυστυχως που η αστυνομια κι η δικαιοσυνη υπολειτουργουν για να μην πω τπτ αλλο πρεπει να καταφυγεις στην δημοσιοτητα για να μη θαφτει το γεγονος κι οι διαφοροι ανευθυνουπευθυνοι που το αναλαβουν δεν το φερουν σε περας ποτε.Οποιος παει να κανει σωστα την δουλεια του τιμωρειται.Τολμησες κι τα βαλλες με το κατεστημενο?Εξωωωωω.Παραδειγμα η καθηγητρια που ασχοληθηκε με την υποθεση Αλεξ κι απολυθηκε μετα απο αυτην η υποθεση δεν συνεχιστηκε.Γιατι αραγε?Αρα σε ενα τετοιο κατινιστικο συστημα ο μονος τροπος να επιβιωσεις εινι να παλεψεις μμε τα ιδια μεσα.Δημοσιογραφοι? Αν ειναι ο μονος τροπος να προβληθει κατι εστω κι αυτοι καλοι ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
νεραιδα μου δεν μου αρεσε οτι ανεφερες σαν πονηρια μανας κι κορης το οτι το ανεφεραν στ μεσα.Σημερα δυστυχως που η αστυνομια κι η δικαιοσυνη υπολειτουργουν για να μην πω τπτ αλλο πρεπει να καταφυγεις στην δημοσιοτητα για να μη θαφτει το γεγονος κι οι διαφοροι ανευθυνουπευθυνοι που το αναλαβουν δεν το φερουν σε περας ποτε.Οποιος παει να κανει σωστα την δουλεια του τιμωρειται.Τολμησες κι τα βαλλες με το κατεστημενο?Εξωωωωω.Παραδειγμα η καθηγητρια που ασχοληθηκε με την υποθεση Αλεξ κι απολυθηκε μετα απο αυτην η υποθεση δεν συνεχιστηκε.Γιατι αραγε?Αρα σε ενα τετοιο κατινιστικο συστημα ο μονος τροπος να επιβιωσεις εινι να παλεψεις μμε τα ιδια μεσα.Δημοσιογραφοι? Αν ειναι ο μονος τροπος να προβληθει κατι εστω κι αυτοι καλοι ειναι.

θεωρεις οτι η δημοσιοτητα που πηρε το θεμα εκανε καλο στο κοριτσι? ασχετα με το τι εχει πραγματικα γινει....θες να μου πεις οτι εαν δε γινοταν τσιρκο το ολο θεμα η δικαιοσυνη δε θα εβρισκε το δρομο της?
τελος παντων...για μενα ειναι ξεφτιλα αυτο το πανηγυρι στα μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top