Eurovision 2011 - Η Ελληνική συμμετοχή

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, αν και δεν το περιμενα, ολα μου φανηκαν συμπαθητικα με εξαιρεση εκεινα απο την Αντιγονη και τη Βαλαντω, που πολυ απλα δεν εχουν λογο υπαρξης...
Γενικοτερα πιστευω πως ειχαμε καιρο να δουμε τοσο καλες συμμετοχες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lollip

Νεοφερμένος

Η lollip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Κόκκινα χαλιά=Ένα ροκ τραγουδάκι,ολίγον χάλια!!!
Βαλάντω=Ωραία μπαλάντα,δε λέω και καλή φωνή αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πάει για Eurovision...Γιατί εγώ θέλω να είναι και λίγο ανεβαστικό!!!!
Τριημιτόνιο=Αρκετά ωραίο,ενδιαφέρον κ' παρείστικο...Σε ξεσηκώνει!!!!Αλλά...θα κερδίσει τις εντυπώσεις;
Αντιγόνη=Μόνο το ρεφρέν λίγο με κάνει να θέλω ν χορέψω...Αλλά λίγο απογοήτευομαι!
Λούκας=Πάρα πολύ ωραία φωνή!!!!!!Δεν πολυτρελαίνομαι...αλλά η εναλλαγή των γλωσσών και το ελληνικό στοιχείο μπορεί να τα καταφέρει...
Νίκι=Αρκετά καλό...Ξεσηκωτικό ως ένα σημείο...ωραία φωνούλα...ωραία παρουσίαστη σκηνή...
Πού καταλήγετε;Συμφωνείτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή: Για σχόλια σχετικά με τα τραγούδια των υπόλοιπων χωρών υπάρχει ξεχωριστό θρεντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra..roxy

Νεοφερμένος

Η dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
συμφωνω ...εμενα τα αγαπημενα μου ειναι
νικη
βαλαντω
και λουκας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω θελω λουκα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
εγω θελω λουκα! :P
Βεατρίκη, και συ; :D

Πιστεύω ότι με τη Λουκά σαν performer και τον Ψινάκη σαν promoter, μπορούμε να (ξανα)χτυπήσουμε την πρωτιά.



Ps: Στη φωτό είναι αμακιγιάριστη και δεν έχει υποστεί καμία επεξεργασία.
Ps2: Μήπως να ξαναστέλναμε το Σάκη μωρέ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ναι ρε συ, ειναι βαρυ ελληνικο τραγουδι, απο εκεινα που μου αρεσει να ονομαζω ποιοτικα-λαικα!!
Πολλη αξιολογη συμμετοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

super_deal

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγω λεω να στειλουμε την νικι ποντε στη γιουροβιζιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγω θελω Κουνελη και Τσιχλα στη Γιουροβιζιον,
σε trance progressive εκτελεση, σαν αυτη : https://www.youtube.com/watch?v=CFXE-XyC6N4&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγω θελω Κουνελη και Τσιχλα στη Γιουροβιζιον,

καλυτερα ενα κουνελι που να μασαει τσιχλα..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
χμμμ...Του Λούκα δεν με ξετρέλανε όταν το άκουσα αλλά όσο το (ξανα)ακούω μου αρέσει(!)
Της Νίκης είναι ωραίο αλλά πολύ "κλασσικό" δεν έχει κάτι που να το κάνει να ξεχωρίζει, αν το στείλουμε και πάει καλά πρέπει το κορίτσι να το "πάρει πάνω του" με σκηνική παρουσία για να το κάνει να πάει καλά.
Το "Χαμογέλα" εμένα μου άρεσε, αλλά στην Eurovision νομίζω θα πάει εντελώς μα εντελώς άπατο δεν έχει το 'κάτι' [θα μου πείτε τώρα το "satellite" είχε? good point!)
Tα κόκκινα χαλιά μου φάνηκαν εντελώς αδιάφορα όπως και η Ψυχράμη.
Η Βαλάντω αν και πολύ καλή στην ερμηνεία (imo) δεν με κέρδισε αλλά μπορεί να φταίει και το ότι δεν είμαι "φαν" της μπαλάντας, προτιμώ τα πιο "χαρούμενα" τραγούδια στη eurovision.
So, προσωπικά Nikki (με ένα καλό "show" όμως!) ή Λούκας θα ήταν η επιλογή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
So, προσωπικά Nikki (με ένα καλό "show" όμως!) ή Λούκας θα ήταν η επιλογή μου...
και των περισσοτερων σε δημοσκοπησεις,,τυχαιο?δεν νομιζω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Αυτό με τον Λούκα μ΄άρεσε περισσότερο από τα άλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν ηταν καθαρο ζειμπεκικο θα μου αρεσε..
αλλα μοιαζει φτιαχτο φρανκεσταιν ενα πραγμα με τον μαπα που που μιλαει αγγλικα σαν να βριζει στην αρχη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Του Λούκα μου αρέσει παραπάνω από όλα τώρα που το άκουσα ολοκληρωμένο. Συμπαθητικό και το τριμητόνιο. Της βαλάντω καλό αλλά κλασικούρο. Κόκκινα χαλιά και Ψυχράμη κάτω του μετρίου. Της Νίκης απλώς ανούσιο και υπερτιμημένο.

Πολύ φοβάμαι όμως ότι θα το στήσουνε όπως πέρσυ για να βγει η Νίκη. Μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και κριτική επιτροπή που επηρεάζεται από εξωτερικούς παράγοντες.

Όσο για το satelite ήταν προτότυπο και ωραίο τραγουδάκι γι αυτό κέρδισε χωρίς να κάνει strip show η ερμηνεύτρια σε αντίθεση με αρκετές δικές μας στο παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
περισσοτερο διαφημιζεται ο λουκας βλεπω εγω,,γιατι ειναι πιο γνωστος στη βιομηχανια πχ..η Γερμανου πχ το υποστηριζει,,ενω ειναι κατα της Νικης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
περισσοτερο διαφημιζεται ο λουκας βλεπω εγω,,γιατι ειναι πιο γνωστος στη βιομηχανια πχ..η Γερμανου πχ το υποστηριζει,,ενω ειναι κατα της Νικης..
Αυτό γίνεται γιατί ο Λούκας έχει το καλύτερο τραγούδι και προηγείται στις δημοσκοπήσεις. Τα μεσημεριανά προσπαθούν να προωθήσουν την Νίκη (το έκαναν πριν ακούσουμε καν τα τραγούδια). Ελπίζω στο τέλος να βάλουν ξεχωριστά την προτίμηση του κόσμου από της κριτικής επιτροπής και όχι όπως πέρσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Αυτό γίνεται γιατί ο Λούκας έχει το καλύτερο τραγούδι και προηγείται στις δημοσκοπήσεις. Τα μεσημεριανά προσπαθούν να προωθήσουν την Νίκη (το έκαναν πριν ακούσουμε καν τα τραγούδια). Ελπίζω στο τέλος να βάλουν ξεχωριστά την προτίμηση του κόσμου από της κριτικής επιτροπής και όχι όπως πέρσυ.
lol. Σιγά μην γίνει και σφυγμομέτρηση της κοινής γνώμης. :confused:




Ps: Να βλέπεις μόνο Τσιμτσιλή, οι άλλοι του star παραπληροφορούν. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να στειλουμε κανα νεο κοριτσι ,,αν θελουμε να παμε καλα...

και η Γερμανια πώς κερδισε νομιζετε?

με ραπ-μπουζουκι ανδρες χωρις καμια γυναικεια παρουσια θα δουμε θεση και χειροτερη ισως του Αλκαιου..

ενα δροσερο κοριτσι με καλη φωνη,,και λιγο χορο,,-οχι υπερβολικο κουνημα- και ενα μοντερνο τραγουδι θα παει σιγουρα καλα..

η νεα γυναικα αμεσως γραφει καλα στην τηλεοραση..αυτοματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top