[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Θελω να κουρευτω αλλα δεν γνωριζω πως ρε παιδια...
Ειμαι μελαχρινη με μακρυ μαυρο μαλλι ,αρκετα σπαστο εως σγουρο...Κανει πολυ ωραιες μπουκλες στο κατω μερος αλλα οταν φτανει η ωρα να κουρευτω η μανα μου μου λεει πω ειμαι σαν μεταλας...

Γενικα δεν ξερω τι να κανω...Καποιοι μου λενε να ο κουρεω ,καποιοι μου λενε να το αφησω μακρυ γτ ειναι τελειο ...Τωρα δεν ξερω...Ψαχνω για κουρεματα αλλα δεν βρισκω τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
ρεεεε άστο μακρύ!! έτσι όπως το περιγράφεις είναι κρίμα να το κουρέψεις!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Προσπαθούμε σαν τρελές να μακρύνουμε το μαλλί μας και εσύ θα το κόψεις?και δεν είναι καν απλά ίσιο που θα μπορούσε ίσως να θεωρηθεί από κάποιους αδιάφορο...αχάριστη γυναίκα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ψηφίζω κι εγώ μακρύ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
ρε συ να σε ρωτήσω...μετά από το προϊόν με τα μπιλάκια πρέπει να βάλω κι ενυδατική έτσι; ή όχι;:hmm:

Εγώ βάζω μόνο το πρωι και το βραδυ τιποτα γιατι βγάζω λιπαρότητα όσο κοιμάμαι και δεν νιώθω ότι χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Θελω να κουρευτω αλλα δεν γνωριζω πως ρε παιδια...
Ειμαι μελαχρινη με μακρυ μαυρο μαλλι ,αρκετα σπαστο εως σγουρο...Κανει πολυ ωραιες μπουκλες στο κατω μερος αλλα οταν φτανει η ωρα να κουρευτω η μανα μου μου λεει πω ειμαι σαν μεταλας...

Γενικα δεν ξερω τι να κανω...Καποιοι μου λενε να ο κουρεω ,καποιοι μου λενε να το αφησω μακρυ γτ ειναι τελειο ...Τωρα δεν ξερω...Ψαχνω για κουρεματα αλλα δεν βρισκω τιποτα

κι εγω μακρυ λεω!!!μην κουρεψεις τετοιο μαλλι αστο οσο πιο μακρυ γινεται!!!!;)

ασε εδω εμεις το παλευουμε κατι χρονια για να φτασει 5 ποντους κατω απτον ωμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Άμα φτάσει το δικό μου κάτω από τον ώμο, πάρτυ θα κάνω. :P
Δε μακραίνει με ΤΙΠΟΤΑ. :|
Τόσα χρόνια, τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Παιδια εμενα ειναι σγουρο κατω απο το στηθος ΑΛΛΑ οταν πηγαινω για κουρεμα εχει ωραιο σχημα,μετα απο 15 μερες γινεται θαμνος.Εχω πολυ χοντρη και πυκνη τριχα και χανει το σχημα του...ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

Οποτε δεν ξερω....

Η μανα μου λεει πως ειμαι σαν μεταλλας και πως ολοι λενε οτι μικροδειχνω λογω του μαλλιου μου...Θα μου πειτε<<Κακο ειναι αυτο ?>> ..Οχι ...Αλλα οταν ολοι μα ολοι σε περνανε για γυμνασιο (ουτε καν τριτη γυμνασιου) και πας δευτερα λυκειου εκνευριζεσαι ασχημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>_<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ έχω ίσια μαλλιά, τα βάφω κόκκινα, είναι μακριά και πάλι μου λένε οτι είναι σαν να πηγαίνω γυμνάσιο, γι αυτό μη σκάς :P
Πέρα από την πλάκα τώρα, έχεις δοκιμάσει να τα ισιώσεις ποτέ για να δεις πώς είναι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Παιδια εμενα ειναι σγουρο κατω απο το στηθος ΑΛΛΑ οταν πηγαινω για κουρεμα εχει ωραιο σχημα,μετα απο 15 μερες γινεται θαμνος.Εχω πολυ χοντρη και πυκνη τριχα και χανει το σχημα του...ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

Οποτε δεν ξερω....

Η μανα μου λεει πως ειμαι σαν μεταλλας και πως ολοι λενε οτι μικροδειχνω λογω του μαλλιου μου...Θα μου πειτε<<Κακο ειναι αυτο ?>> ..Οχι ...Αλλα οταν ολοι μα ολοι σε περνανε για γυμνασιο (ουτε καν τριτη γυμνασιου) και πας δευτερα λυκειου εκνευριζεσαι ασχημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>_<

To σγουρο μακρυ μαλλι ειναι τελειο,μην τα κοψεις!!!:)
Επειδη και εγω εχω πολυ σγουρο μαλλι,μπουκλες,μηπως αν μετα το μπανιο βαζεις αφρο δεν φουντωνει τοσο πολυ;;;:worry: Εγω παντως δεν εχω προβλημα οταν βαζω αφρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Σε μερικά χρόνια θα χαίρεσαι που μικροδείχνεις :P
Φιλαρισέ το πολύ έντονα....θα φύγει ο πολύς όγκος και θα γίνουν πιο έντονες οι μπούκλες...
Εγώ έτσι αντιμετωπίζω το θάμνο μου....
Κι έχω επίσης πολύ χοντρή τρίχα και πάρα πολλά μαλλιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Εγώ έτσι αντιμετωπίζω το θάμνο μου....
Κι έχω επίσης πολύ χοντρή τρίχα και πάρα πολλά μαλλιά!
Χαχαχαχαχαχαχαχα!!:D:D Σε λίγο θα μας κλαδεύουν κιόλας!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι, δεν έχει να κάνει το μαλλί ρε παιδιά, αλλά η φάτσα και το σώμα που μικροδείχνεις. Κι εγώ έχω ίσια μαλλιά μακριά/βαμμένα και με περνάνε για 14χρονο.:P

Όσο για τα μαλλιά σου, όταν ήμουν μιρκή (5η-6η δημοτικού (κάπου εκεί αγόρασα και το πρώτο μου ψαλίδι ισιώματος)) είχα το ίδιο πρόβλημα και θυμάμαι που τα έπιανα συνέχεια αλογοουρά για να μην φαίνονται χάλια, γενικά μισούσα τα σγουρά μου μαλλιά (πιο μικρή είχα ίσια μαλλιά, μετά σγγουρά και τώρα πλέον από το πολύ ίσιωμα η τρίχα έχει ισιώσει) και τεςπα, στο γυμνάσιο πήγα και κουρεύτηκα και έκανα ΦΡΑΤΖΑ, ω ναι, την οποία την ίσιωνα συνέχεια και το μαλλί μου φαινόταν γαμάτο. Το υπόλοιπο μαλλί το έκανα με αφρό ή το ίσιωνα ελάχιστα μόνο για να μην φαίνεται άσχημο, κι αν σου δείξω φωτογραφία με το τότε μαλλί θα νομίζεις ότι είναι ψεύτικο (βέβαια μετά από κάποια φάση, απλά τα ίσιωνα).

Και χωρίς να τα ισιώνεις βέβαια, αν μετά το λούσιμο βάζεις αφρό στα μαλλιά και μετά τα στεγνώσεις, θα δεις ότι θα φαίνονται πολύ πιο σουλουπωμένα. Γενικά πρέπει να ψαχτείς, κανείς δεν έχει το τέλειο μαλλί από μόνος του, εσύ φροντίζοντάς το και περιποιώντας το θα το κάνεις όμορφο, οπότε πάρε αφρό και πειραματίσου, ή ρώτα τη κομμώτρια σου να σου πει τι να τους βάζεις για να φαίνονται οκ.
ΒΤΩ είσαι ΠΟΛΥ τυχερή που έχεις χοντρή τρίχα και πυκνό μαλλί, ρώτα και μας που έχουμε ΛΕΠΤΗ και ΑΔΥΝΑΜΗ τρίχα >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
εγω δεν θα της προτεινα να ερχισει να τα ισιωνει!!και το μαλλι της θα καψει και στο κατω κατω αφου εχει τετοιο μαλλι(μακαρι να ειχα κι εγω χοντρη τριχα,οι δικιες μου σπανε με το παραμικρο:mad:)γιατι να το χαλασει??εγω προτεινω αφρο ή 3ερω γω δεν υπαρχουν προιοντα για να μην φριζαρουν τα μαλλια??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχα!!:D:D Σε λίγο θα μας κλαδεύουν κιόλας!!!:P

H Nτάλια από το παρά πέντε είναι πρότυπο για εμένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
και εγώ θάμνος είμαι... κυμματιστό μαλλί, frizzy, χοντρή τρίχα και μεγαλώνει ταχύτατα (αν τα κόψω 2-3 δάχτυλα κάτω από τον ώμο τώρα και τα κόβω 2-3 εκατοστά κάθε 4 μήνες... σε 1 χρόνο θα έχουν φτάσει στην μέση της πλάτης και θα πλησιάζουν προς την μέση)
Μη ισιώνετε το μαλλί σας συχνά... εγώ σε μια φάση το είχα κάψει από το καθημερινό ίσιωμα :lol:
Αν έχετε πολύ φουντωτό μαλλί ζητήστε να σας το αραιώσουν (τα κόβουν με ένα ειδικό ψαλίδι)... επιλέξτε το φιλαριστό κούρεμα
Αγαπήστε τις μπούκλες σας :D
Μια τεχνική που μου είχε δείξει η stylist μου ήταν να στεγνώνω το μαλλί μου με κρύο ή χλιαρό αέρα και καθώς το στεγνώνω να πιάνω τούφες και να τις τυλίγω γύρω από το δάχτυλο μου. Αφού στεγνώσω έτσι το μαλλί, στο τέλος βάζω κερί και shine serum (αυτό όταν είχα μαλλί λίγο πιο κάτω από τον ώμο)... γινόταν κάπως έτσι:


Τώρα που μου είναι πιο μακρύ βάζω αφρό σε βρεγμένα μαλλιά και τα στεγνώνω με κρύο αέρα... ενίοτε δεν βάζω καθόλου αφρό και τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους (αν βγω με βρεγμένο μαλλί έξω δεν φριζάρου καθόλου)

Όταν δεν βαριέμαι, τα τυλίγω με χοντρό σίδερο και τα κάνω κάπως έτσι:


Θα ήθελα να ρωτήσω πως κρατάτε το μακρύ μαλλί χωρίς κόμπους. Τώρα τελευταία αναγκάζομαι να το ισιώνω γιατί μου κάνει τεράστιους κόμπους αν το αφήσω κυμματιστό. Δεν θέλω να το κόψω λίγο πιο κάτω από τους ώμους όπως κάνω συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις... αλλά ούτε και μ' αρέσει αυτή η κατάσταση:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Λοιπον πολυ καλο ειναι το ισιωμα αλλα:
1)Δεν εχω σιδερο ισιωματος και μεταξυ μας ουτε θελω να παρω αλλα ουτε και εχω χρηματα.
2)Ειμαι γενικα πολυ απλη ..Δηλαδη θα βαρεθω να κατσω να ισιωσω οοοοοοοοοοοολo μου το μαλλι να παω την αλλη μερα σχολειο.Θα τα στεγνωσω και θα παω να κανω κατι αλλο στο λιγο χρονο που θα μου μεινει πριν πεσω για υπνο .
3)Ο αφρος σε εμενα ναι μεν τα κανει αρκετα σγουρα αλλα την υπομενη μερα θα πεσει...Θα μου πειτε οι νεοι δεσμοι υδρογονου μεταξυ των προτεινων στην τριχα του μαλλιου δεν γινεται να διαρκεσουν για παντα αλλα....
4)Οταν παω να λουστω και εχω βαλει πριν αφρο γινεται το ελα να δεις και το κατσε να ακουσεις.Πρεπει να μεινω ποση και πση ωρα για να ξεμπλεχτουν...

Πιστευω αν το κουρεψω αρκετα θα ηρεμησει λιγακι και η τριχα διοτι οσο να ειναι αποξηρενεται και γρηγορα(ως σγουρη)..
Εντομεταξυ μια μερα πρεπει να το εκαψα αρκετα στις ακρες με το πιστολακι ...

Λοιπον τωρα το μαλλι μου ειναι 13-14 δαχτυλα πιο κατω απο τον ωμο σγουρο θα το κοψω μεχρι να γινουν 5-6-7 δαχτυλα πιο κατω απο τον ωμο και θα κανω μια μικρη χωριστρα στην ακρη

Θα τους βαζω και μετα αφρο και πιστευω θα ειναι πιο ευκλο να το κουμανταρω...Τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Για να ξεμπλέκονται εύκολα να χρησιμοποιείς κρέμα μαλλιών και δε θα έχεις θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
To δικό μου μαλλί μπερδεύεται και στο ίσιο...
Δεν έχω σωτηρία....
Επίσης από τις πολλές βαφές και τα ισιώματα έχει γίνει ένα χαζό ίσιο σπαστό....(και όσο δεν ήθελα την μπούκλα μου τώρα την θέλω πίσω!!! :( )
Κι επειδή δεν θέλω να το κάψω άλλο....στεγνώνω μαλλί...βάζω κερί και ρόλει....
Επειδή όμως όταν τα βγάζω έχω μπούκλες σαν της μικρής Λουλούς....τα κάνω πάντα απόγευμα και τα βγάζω το βράδυ...
Οπότε μέσα στην νύχτα πέφτουν (ευτυχώς) και έρχεται ένα ωραίο κυματιστό μαλλί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Bαζω μασκα ή γαλακτωμα και τα ξεπμλεκω στο μπανιο ...

Λοιπον ,τι λετε να τα κανω ετσι αυριο κοριτσαρες μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top