[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
είναι κακή ιδέα να τα ξεμπλέκεις βρεγμένα... σπάει πιο εύκολα η τρίχα. Το πρόβλημα όμως είναι ότι όταν βάζεις αφρό είναι αδύνατο να τα χτενίσεις για να διαλύσεις τους κόμπους όσο είναι στεγνά. Εγώ τα λούζω με τους κόμπους και μετά τα αφήνω στην πετσέτα να στεγνώσουν για 30-60 λεπτά και μετά τα ξεμπερδεύω. Αλλά ρε παιδιά είναι κόλαση. Βάζω κρέμα μαλλιών, μάσκα (1 φορά την εβδομάδα), σιλικόνη, κάτι άλλες κρέμες... μέχρι και σπρευ για παιδάκια έχω πάρει για να ξεμπερδεύουν τους κόμπους. Ακόμα και ίσια να τα κάνω θα σχηματιστούν κόμποι (πιο μικροί μεν, αλλά όχι ανύπαρκτοι), ειδικά τώρα τον χειμώνα όταν φοράω μπουφάν με κουκούλα... μέχρι και ουρά να τα πιάσω θα μπερδευτούν... για τόσο χάλια κατάσταση μιλάω... αλλά δεν θέλω να τα κόψω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τωρα που λετε σιδερο ισιωματος....
Μια φορα κι εγω στις χιλιες ειπα να χρησιμοποιησω (εχω μαλλια προκα και με ογκο και το χρησιμοποιω οταν δε θελω ογκο για να τα ''κατσω'') και το αφησα για ενα 2 ωρο ανοιχτο (γιατι ειχα την εντυπωση οτι σβηνει μονο του καποια στιγμη) και το χα ακουμπησει πανω σε τζαμι. Μα παντα κει πανω το ακουμπουσα.
Ε, το τζαμι ραγισε.:hmm::redface::P


είναι κακή ιδέα να τα ξεμπλέκεις βρεγμένα... σπάει πιο εύκολα η τρίχα.

Ναι, συμφωνω. Το ξεμπερδεμα πρεπει να γινεται κατα τη διαρκεια του λουσιματος. Κι οταν παμε κομμωτηριο, καλο ειναι να το ζηταμε να γινεται κι εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
4)Οταν παω να λουστω και εχω βαλει πριν αφρο γινεται το ελα να δεις και το κατσε να ακουσεις.Πρεπει να μεινω ποση και πση ωρα για να ξεμπλεχτουν...


Έχω και εγώ αυτό το μαλλί που περιγράφεις/ετε. Μαζευτήκαμε πολλές :P
Μην χτενίζεις τα μαλλιά σου πριν λουστείς, αλλά ξέμπλεξέ τα κάπως με τα χέρια σου ίσα ίσα να ξεμπλεχτούν οι τούφες, όχι πολλά πολλά.
Λούζεσαι λοιπόν, βάζεις σαμπουάν και ξεμπλέκεις ταυτόχρονα ό,τι ξεμπλέκεται εύκολα με τα δάχτυλα. Ξεπλένεις και βάζεις μαλλακτική. Παίρνεις μια πηρούνα και χτενίζεις κανονικά. Η μαλλακτική βοηθάει πολύ την όλη διαδικασία, ξεμπλέκονται εύκολα και δε σε πονάει το κεφάλι σου από το τράβηγμα. Ξεπλένεις και είσαι έτοιμη! Δεν ξαναβάζεις χτένα στο μαλλί σου μέχρι το επόμενο λούσιμο, που επαναλαμβάνεις την ίδια διαδικασία.

Εγώ για να μη φουντώνουν επίσης τα αφήνω να στεγνώνουν μόνα τους, χωρίς δηλαδή πιστολάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Τι να σας πω ρε παιδιά, εγώ είχα μαλλί σγουρό αλλά δε μου πήγαινε καθόλου μα καθόλου. Οπότε πριν δύο χρόνια άρχισα να το ισιώνω συστηματικά. Χρησιμοποιώντας μετάξι δεν μου έχει καεί. Αν και είναι γενικά πυκνο και ανθεκτικό... Με το σίδερο βρήκα την υγειά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Βρε πως στο καλό κάνετε τόσα πράγματα στο μαλλί, δεν έχω ιδέα. Εμένα είναι ελαφρα σπαστό και δεν μπορώ να το ισιώσω με τίποτα (στην άκρη, να γίνει πρόκα, γιατί το υπόλοιπο σχεδόν ίσιο είναι από μόνο του). Αλλά το "χειρότερο" είναι ότι όγκος ή μπούκλα δεν κρατάει καθόλου. Οσες φορές εχω τολμήσει να παω κομμωτήριο για μπούκλα, έχω κάτσει μιάμιση ώρα και σε 10 λεπτά έχει κάτσει όλο. Στο μισάωρο είναι στην φυσική του κατάσταση, κι ας έχει ενα κιλο λακ πάνω. Ο ογκος πάλι...τα στεγνώνω ανάποδα, τα κρεπάρω και σε λίγα λεπτά είναι λες και τα εχει γλειψει αγελάδα. Δεν το συζητάμε καν να μην λουστώ για μια μέρα. Αφού λούζομαι βράδυ και την επόμενη το μεσημέρι είναι μες το λάδι. Τι στο καλο? Καμια ιδέα να το "ξεράνω" κάπως? (οχι βαφες, βαριέμαι να τα βαφω καθε τρεις και λιγο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Βρε πως στο καλό κάνετε τόσα πράγματα στο μαλλί, δεν έχω ιδέα. Εμένα είναι ελαφρα σπαστό και δεν μπορώ να το ισιώσω με τίποτα (στην άκρη, να γίνει πρόκα, γιατί το υπόλοιπο σχεδόν ίσιο είναι από μόνο του). Αλλά το "χειρότερο" είναι ότι όγκος ή μπούκλα δεν κρατάει καθόλου. Οσες φορές εχω τολμήσει να παω κομμωτήριο για μπούκλα, έχω κάτσει μιάμιση ώρα και σε 10 λεπτά έχει κάτσει όλο. Στο μισάωρο είναι στην φυσική του κατάσταση, κι ας έχει ενα κιλο λακ πάνω. Ο ογκος πάλι...τα στεγνώνω ανάποδα, τα κρεπάρω και σε λίγα λεπτά είναι λες και τα εχει γλειψει αγελάδα. Δεν το συζητάμε καν να μην λουστώ για μια μέρα. Αφού λούζομαι βράδυ και την επόμενη το μεσημέρι είναι μες το λάδι. Τι στο καλο? Καμια ιδέα να το "ξεράνω" κάπως? (οχι βαφες, βαριέμαι να τα βαφω καθε τρεις και λιγο).

Και εγώ με σπαστό και το ίσιο δε μου κρατά με τίποτα!! Καλά έχω και μύτες κα γυρνούνε συνέχεια.
Και δε μου αρέσει, γιατί δεν είναι μακριά.:(
Μπουκλωτικό (όπως λέμε ισιωτικό:P) δεν έχω. Τα κάνω γαλλική πλεξούδα άμα θέλω μπούκλες!
Αρχικά φουντώνουν πολύ, αλλά μετά πέφτουν και....:/:
Για λακ ούτε λόγος! Δε μπορώ τη μυρωδιά και την αίσθηση που αφήνει στο μαλλί μου. :/:
Πέριση τα έλουζα καθημερινά, γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα. Το καλοκαίρι απέφευγα το καθημερινό λούσιμο
και τώρα μπορούν να κρατηθούν κάπως τη δεύτερη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Τι να σας πω ρε παιδιά, εγώ είχα μαλλί σγουρό αλλά δε μου πήγαινε καθόλου μα καθόλου. Οπότε πριν δύο χρόνια άρχισα να το ισιώνω συστηματικά. Χρησιμοποιώντας μετάξι δεν μου έχει καεί. Αν και είναι γενικά πυκνο και ανθεκτικό... Με το σίδερο βρήκα την υγειά μου.

Τι εννοείς μετάξι?και εγώ έχω σγουρό μαλλί και επειδή σε κάποια φάση άρχισα να τα ισιώνω συνέχεια κατακάηκαν...τώρα τα αφήνω ως επί το πλείστον σγουρά και τα ισιώνω μια φορά το μήνα ή στις δυο βδομάδες αλλά κάθε φορά που τα βλέπω ίσια μου ρχέται να βάλω το κλάματα...μιλάμε για τέτοια διαφορά με τα σγουρά :( αλλά τι να κάνω?προσπαθώ να αποδεχτώ τη φύση μου μπας και μακρύνουν λίγο γιατί έχω βαρεθεί να τα βλέπω να φτάνουν μέχρι λίγο πιο κάτω από τους ώμους και μετά να πρέπει να τα κουρέψω γιατί κάηκαν...βασικά και τώρα που δεν τα ισιώνω ακόμα δεν έχουν συνέλθει η ψαλίδα καλά κρατεί και δεν ξέρω τι να κάνω...χρησιμοποιώ μάσκες επανόρθωσης,δεν χρησιμοποιώ ψαλίδι και ακόμα και για το πιστολάκι(που το έχω στο κρύο) βάζω σπρέι που προστατεύει από τη θερμότητα γενικά δλδ τα ταλαιπωρώ το ελάχιστο δυνατό και ακόμα δεν έχουν συνέλθει...καμιά καλή ιδέα βρε κορίτσια?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Παιδια εμενα ειναι σγουρο κατω απο το στηθος ΑΛΛΑ οταν πηγαινω για κουρεμα εχει ωραιο σχημα,μετα απο 15 μερες γινεται θαμνος.Εχω πολυ χοντρη και πυκνη τριχα και χανει το σχημα του...ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

Οποτε δεν ξερω....

Η μανα μου λεει πως ειμαι σαν μεταλλας και πως ολοι λενε οτι μικροδειχνω λογω του μαλλιου μου...Θα μου πειτε<<Κακο ειναι αυτο ?>> ..Οχι ...Αλλα οταν ολοι μα ολοι σε περνανε για γυμνασιο (ουτε καν τριτη γυμνασιου) και πας δευτερα λυκειου εκνευριζεσαι ασχημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>_<

Σε μερικά χρόνια δεν θα σε πειράζει καθόλου να μικροδείχνεις. Εμένα πριν δύο χρόνια με ρωτήσανε τι τάξη πάω :P

Θα ήθελα να ρωτήσω πως κρατάτε το μακρύ μαλλί χωρίς κόμπους. Τώρα τελευταία αναγκάζομαι να το ισιώνω γιατί μου κάνει τεράστιους κόμπους αν το αφήσω κυμματιστό. Δεν θέλω να το κόψω λίγο πιο κάτω από τους ώμους όπως κάνω συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις... αλλά ούτε και μ' αρέσει αυτή η κατάσταση:(

Εγώ που έχω σγουρό μαλλί (αν και όχι θαμνοειδές), κάνω τα εξής: πριν το λούσιμο βάζω ελαιόλαδο και αποπάνω μια μάσκα και τα αφήνω μίνιμουμ δέκα λεπτά (συνήθως κάνα μισάωρο) χωρίς να τα χτενίσω. Μετά τα λούζω δύο φορές και στο μεταξύ τα ξεμπλέκω με τα δάχτυλα όσο μπορώ και το ίδιο κάνω και με το κοντίσιονερ. Τα χτενίζω κανονικά μόλις βγω από το μπάνιο και βάζω κρέμα μαλακτική που δεν ξεβγάζεται και αφρό. Αυτό που λες πως τα βρεγμένα μαλλιά σπάνε πιο εύκολα, εγώ ξέρω πως ισχύει το αντίθετο και τα στεγνά σπάνε πιο πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Τι εννοείς μετάξι?και εγώ έχω σγουρό μαλλί και επειδή σε κάποια φάση άρχισα να τα ισιώνω συνέχεια κατακάηκαν...τώρα τα αφήνω ως επί το πλείστον σγουρά και τα ισιώνω μια φορά το μήνα ή στις δυο βδομάδες αλλά κάθε φορά που τα βλέπω ίσια μου ρχέται να βάλω το κλάματα...μιλάμε για τέτοια διαφορά με τα σγουρά :( αλλά τι να κάνω?προσπαθώ να αποδεχτώ τη φύση μου μπας και μακρύνουν λίγο γιατί έχω βαρεθεί να τα βλέπω να φτάνουν μέχρι λίγο πιο κάτω από τους ώμους και μετά να πρέπει να τα κουρέψω γιατί κάηκαν...βασικά και τώρα που δεν τα ισιώνω ακόμα δεν έχουν συνέλθει η ψαλίδα καλά κρατεί και δεν ξέρω τι να κάνω...χρησιμοποιώ μάσκες επανόρθωσης,δεν χρησιμοποιώ ψαλίδι και ακόμα και για το πιστολάκι(που το έχω στο κρύο) βάζω σπρέι που προστατεύει από τη θερμότητα γενικά δλδ τα ταλαιπωρώ το ελάχιστο δυνατό και ακόμα δεν έχουν συνέλθει...καμιά καλή ιδέα βρε κορίτσια?:hmm:

Βασικά το πιστολάκι είναι χειρότερο και από το σίδερο. Δοκίμασε να τα αφήνεις να στεγνώνουν μόνα τους. Θα έχουν και λιγότερο όγκο. Εγώ το καλύτερο αποτέλεσμα το έχω όταν βγαίνω έξω με βρεγμένα μαλλιά :hmm:

Αυτό που λες πως τα βρεγμένα μαλλιά σπάνε πιο εύκολα, εγώ ξέρω πως ισχύει το αντίθετο και τα στεγνά σπάνε πιο πολύ..

Ιδέα δεν έχω... μπορεί να μη θυμάμαι καλά :lol: Πάντως εμένα με βολεύει περισσότερο να τα χτενίζω όσο είναι στεγνά γιατί αν βραχούν, οι κόμποι πολλαπλασιάζονται και αν τα χτενίσω όταν λούζομαι (όταν βάλω conditioner) θα καραφλιάσω. Το μαλλί μου όσο είναι βρεγμένο, ειδικά όταν στάζει, δεν χτενίζεται εύκολα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Βασικά το πιστολάκι είναι χειρότερο και από το σίδερο. Δοκίμασε να τα αφήνεις να στεγνώνουν μόνα τους. Θα έχουν και λιγότερο όγκο. Εγώ το καλύτερο αποτέλεσμα το έχω όταν βγαίνω έξω με βρεγμένα μαλλιά

Το πιστολάκι είναι χειρότερο από το σίδερο όταν το φέρνεις δίπλα στο μαλλί και το κρατάς πολύ ώρα...εγώ το έχω σε απόσταση και το έχω στο κρύο οπότε όχι δεν είναι...και το σίδερο για να μην σου κάψει το μαλλί θα πρέπει να το χρησιμοποιείς για δευτερόλεπτα σε κάθε τούφα που όταν έχεις μαλλί άφρο δεν παίζει να δεις αποτελέσματα...επίσης όταν στεγνώνουν μόνα τους δείχνουν απαίσια ενώ με το πιστολάκι μοιάζουν λες και είναι από κομμωτήριο...ο όγκος τους μ αρέσει γενικά τα θέλω πιο φουντωτά γιατί μου πάνε καλύτερα και φαίνονται πιο περιποιημένα και αντικειμενικά είναι πολυ ωραία ΑΛΛΑ εμένα δεν μου αρέσουν:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλημέρα πανέμορφες!! :D
Λοιπόν, οσες κάνετε βαθύ καθαρισμό προσώπου σε επαγγελματία: Πάτε σε ινστιτούτο ή σε δικιά σας; Σε αισθητικό ή δερματολόγο;
Πόσο σας παίρνει, πόση ώρα και πόσα πιλινγκς σας κάνει; (Καποιες κάνουν δύο ελαφριά, αν και θεωρώ δεν αξίζει να κάνει δύο, δηλαδή είμαι σίγουρη, το κάνουν για να παίρνουν περισσότερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
  • 35-40 euros (δεν θυμαμαι ακριβως αυτη τη στιγμη)
  • δερματολογος
  • ο χρονος ειναι αναλογος της αναγκης καθε επιδερμιδας
  • 1 πηλινγκ με οξεα φρουτων, το οποιο ειναι υπεραρκετο (πολυ ελαφρυ επιφανειακο χημικο πηλινγκ και προκαλει μια ιδιαιτερως ηπια ερυθροτητα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

  • 1 πηλινγκ με οξεα φρουτων, το οποιο ειναι υπεραρκετο (πολυ ελαφρυ επιφανειακο χημικο πηλινγκ και προκαλει μια ιδιαιτερως ηπια ερυθροτητα)

Χημικό πιλινγκ γιατί; Σε ποιές περιπτώσεις το κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μιας και αρχίσαμε να αναφερόμαστε σε ινστιτούτα αισθητικής ξέρει καμία να μου πει πόσο μπορεί να κοστίσει μια επαγγελματική αποτρίχωση?και είναι σίγουρο ότι κάνει δουλειά?πόσο κρατάει?και όποια άλλη πληροφορία είναι καλοδεχούμενη!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μιας και αρχίσαμε να αναφερόμαστε σε ινστιτούτα αισθητικής ξέρει καμία να μου πει πόσο μπορεί να κοστίσει μια επαγγελματική αποτρίχωση?και είναι σίγουρο ότι κάνει δουλειά?πόσο κρατάει?και όποια άλλη πληροφορία είναι καλοδεχούμενη!!!:D

Κανε λέιζερ αποτρίχωσης να βρεις την υγεία σου κορίτσι μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χημικό πιλινγκ γιατί; Σε ποιές περιπτώσεις το κάνεις;

Σε καμμια ιδιαιτερη περιπτωση...συμπληρωνει τον καθαρισμο.
Εσυ δλδ τι πηλινγκ κανεις?
Το συγκεκριμενο, οπως ανεφερα ειναι επιφανειακο, τζουζει το διαλυμα κατα την εφαρμογη του και ειναι ακρως αποτελεσματικο στις λεπτες ρυτιδες, παναδες, οσον αφορα στην απαλοτητα και φωτεινοτητα του δερματος... Βεβαια αναλογα με τον τυπο του δερματος και τις "βλαβες" που εχει υποστει το δερμα ο δερματολογος επιλεγει και το καταλληλο διαλυμα οσον αφορα στο βαθος που ενεργει το πηλινγκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κανε λέιζερ αποτρίχωσης να βρεις την υγεία σου κορίτσι μου!


Έκανα λέιζερ για σχεδόν δύο χρόνια. Εκτός του οτι έδωσα τα μαλλιοκέφαλά μου από χρήματα (80 ευρώ τη φορά χωρίς το μουστάκι), είδα μόνο παροδικά αποτελέσματα.
Αν έχεις σοβαρό πρόβλημα τριχοφυίας που μάλιστα ευθύνεται σε ορμονικά προβλήματα, μην κάνεις λέιζερ. Προτιμότερο είναι να δίνεις 30 ευρώ το μήνα και να κάνεις αποτρίχωση παρά 80 και να τρώς και όλη την ακτινοβολία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Το λέιζερ το φοβάμαι αν και το έχω σκεφτεί δεν ξέρω με αγχώνει λίγο το γεγονός ότι θέλει κάμποσες συνεδριάσεις και φοβάμαι μήπως μου αφήσει σημάδια κτλ αλλά έχω τρελό πρόβλημα με την τριχοφυία έχω δοκιμάσει τα πάντα και το μόνο που πιάνει στα πόδια μου είναι το ξυραφάκι γι αυτό σκέφτομαι να πάω να μου κάνει ένας επαγγελματίας μήπως ηρεμήσω για λίγο καιρό έχω βαρεθεί να ξυρίζομαι κάθε μέρα:eek:

Αν έχεις σοβαρό πρόβλημα τριχοφυίας που μάλιστα ευθύνεται σε ορμονικά προβλήματα, μην κάνεις λέιζερ. Προτιμότερο είναι να δίνεις 30 ευρώ το μήνα και να κάνεις αποτρίχωση παρά 80 και να τρώς και όλη την ακτινοβολία..

Nαι το πρόβλημα είναι ορμονικό έχω αυξημένα ανδρογόνα...δηλαδή δεν είναι μόνιμο το λέιζερ έτσι?εσύ μου προτείνεις τη λύση του αισθητικού αλλά είναι σίγουρο ότι θα κάνει δουλειά?30 ευρώ και να ξεμπλέξω για έναν ολόκληρο μήνα δεν είναι πολλά ίσα ίσα μια χαρά είναι αλλά θα κάνει δουλειά?είναι ο μόνος μου ενδοιασμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αν έχεις ορμονικό πρόβλημα δεν πιάνει το λέιζερ....και πρέπει να σε ενημερώσει ο γιατρός....
Πριν αρχίσω με είχε ρωτήσει αλλιώς έπρεπε να κάνω εξετάσεις...
Εγώ με το λέιζερ έχω ηρεμήσει...έχω φτάσει να πηγαίνω κάθε εξάμηνο και αν....
Δεν το αλλάζω με τίποτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Nαι το πρόβλημα είναι ορμονικό έχω αυξημένα ανδρογόνα...δηλαδή δεν είναι μόνιμο το λέιζερ έτσι?εσύ μου προτείνεις τη λύση του αισθητικού αλλά είναι σίγουρο ότι θα κάνει δουλειά?30 ευρώ και να ξεμπλέξω για έναν ολόκληρο μήνα δεν είναι πολλά ίσα ίσα μια χαρά είναι αλλά θα κάνει δουλειά?είναι ο μόνος μου ενδοιασμός...

Συγγνωμη, ενδιαφερεσαι για την περιοχη των ποδιων?
Διοτι εαν η απαντηση ειναι "ναι", τοτε δεν τιθεται θεμα ορμονων. Δεν ειναι ορμονοεξαρτωμενη περιοχη.
Και ειδικα στα ποδια εχει πολυ καλα αποτελεσματα. Εχω κανει 4 συνεδριες σε διαστημα 3 χρονων, δηλαδη 2 τον πρωτο χρονο και μετα απο μια φορα τα χρονια που ακολουθησαν και παρολο που οι τριχες μου ειναι αρκετα ανοιχτοχρωμες, πλεον αυτες που βγαινουν ειναι ελαχιστες και μετα απο μηνες (απο την ημερα που εκανα την τελευταια αποτριχωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top