Τι όνειρο είδατε χθες;

NiaParamoreLove

Νεοφερμένος

Η Νία Β. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής και μας γράφει απο Ζαγορά (Μαγνησία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εμένα καθισμένη σε μια καρέκλα δεμένη και ένα κλόουν-κουκλάκι(απο εκείνα απο τις ταινίες τρόμου)να μου γελάει χαιρέκακα:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Eμένα να παλεύω με τον Darth Vader...
Το πολύ Star Wars κάνει κακό τελικά... Θα σταματήσω να βλέπω κάθε μέρα τις ταινίες :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yellow.morning

Νεοφερμένος

Η yellow.morning αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ονειρο και ίσως εφιαλτης!! Το τραπέζι (χριστουγεννιατικο μάλλον) δεν τελειωνε ποτε και έπρεπε να τρώω και να τρώω και να τρώω....και συνέχεια ερχόντουσαν κι άλλα φαγητα...και είχα σκασει και έπρεπε να συνεχίσω!! κάποιος έφαγε πολυ χτες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εγώ έχω συχνά deja vu ονειρα...νιώθω δηλαδή ότι τα έχω ξαναδεί, αλλά αυτό είναι σχεδόν αδύνατο γιατί ποτέ δεν τα θυμάμαι για πάνω από 12 ώρες (με λεπτομέρεια τα θυμάμαι μόνο όταν ξυπνάω). Το έχει κανένας άλλος αυτό? Να βλέπεις όνειρο και να ξέρεις ότι είναι όνειρο και να σου φαίνεται ότι το έχεις ξαναδεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Nαι ναι! Κάποιες φορές ξυπνώ και λέω... ''Το είδα χθες αυτό;''
Μετά, όμως, το ξεχνάω.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καιρό είχα να δω τόσο ζωντανό όνειρο.... μάλλον εφιάλτη θα το λεγα... :/:και είναι Παρασκευή σήμερα. Λένε Παρασκεύες βγαίνουν τα όνειρα.:worry:
Είδα λέει πως είχα μια κοιλάρα ως απέναντι, ήμουν περίπου 4-5 μηνών έγκυος και μου έκανε ένας γιατρός υπερηχογράφημα :/:! Κοίταξα σe oνειροκρίτες και το ένα το ερμηνεύει ως καλό όνειρο- καλά μαντάτα στη σχέση(τι εννοεί;;; θα μείνω έγκυος;; ) και το άλλο πως είναι κ'αποιο βάρος/στενοχωρια:hmm:
Αν ισχύουν, τουλαχιστον να το ξερω να τα αποφύγω:redface: και μέχρι πότε βγαίνουν αυτά να χω τον νου μου;;;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Καιρό είχα να δω τόσο ζωντανό όνειρο.... μάλλον εφιάλτη θα το λεγα... :/:και είναι Παρασκευή σήμερα. Λένε Παρασκεύες βγαίνουν τα όνειρα.:worry:
Είδα λέει πως είχα μια κοιλάρα ως απέναντι, ήμουν περίπου 4-5 μηνών έγκυος και μου έκανε ένας γιατρός υπερηχογράφημα :/:! Κοίταξα σe oνειροκρίτες και το ένα το ερμηνεύει ως καλό όνειρο- καλά μαντάτα στη σχέση(τι εννοεί;;; θα μείνω έγκυος;; ) και το άλλο πως είναι κ'αποιο βάρος/στενοχωρια:hmm:
Αν ισχύουν, τουλαχιστον να το ξερω να τα αποφύγω:redface: και μέχρι πότε βγαίνουν αυτά να χω τον νου μου;;;:redface:
ενοιωθες καλα που ειχες μεινει εγκυος;;;ή το αντιμετωπιζες ασχημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ενοιωθες καλα που ειχες μεινει εγκυος;;;ή το αντιμετωπιζες ασχημα..


:hmm: Ημουν χαμογελαστή σε καποια φάση απ'ο,τι θυμάμαι:hmm: Και φορούσα μπλούζα με λιγάκι έξω την κοιλιά μου:P Μονο η φαση με το γιατρό με χαλασε από,τι θυμαμαι. Δηλαδή, σαν αισθηση τωρα δε μου'ρχεται καλά.
Τι σημαίνουν αυτά ρε νυχτολουλουδο;; !!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν έπαιρνε μπρος το αμάξι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
:hmm: Ημουν χαμογελαστή σε καποια φάση απ'ο,τι θυμάμαι:hmm: Και φορούσα μπλούζα με λιγάκι έξω την κοιλιά μου:P
Τι σημαίνουν αυτά ρε νυχτολουλουδο;; !!:confused:
εχεις δρομολογησει καινουριους στοχους (δεν ξερω σε ποιον τομεα) προφανως στην ζωη σου...αναπτυσσονται...και θα δεις και αποτελεσμα,εχθες στο ονειρο σου....το αντιληφθηκες σε ενα βαθυτερο επιππεδο....αν οπως λες ενοιωθες ευχαριστα κ φαινονταν κ λιγο η κοιλιτσα...εισαι υπερηφανη γιαυτο και το δειχνεις...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εχεις δρομολογησει καινουριους στοχους (δεν ξερω σε ποιον τομεα) προφανως στην ζωη σου...αναπτυσσονται...και θα δεις και αποτελεσμα,εχθες στο ονειρο σου....το αντιληφθηκες σε ενα βαθυτερο επιππεδο....αν οπως λες ενοιωθες ευχαριστα κ φαινονταν κ λιγο η κοιλιτσα...εισαι υπερηφανη γιαυτο και το δειχνεις...;)


:DΑχ τι ωραια ερμηνεία! Ναι! Πράγματι έχω δρομολογήσει πολύ ωραίους στόχους και τ'χω λιγάκι άγχος. Παντως επεσες μεσα, γιατι πραγματι ειμαι σε φαση εξελιξης. :) Αλλα να σου πω, χθες ειχα καβγαδακι με αγαπημενο προσωπο, λες να παιζει ρολο; :hmm: Δηλαδή να βγηκε το βαρος που ενιωθα; Αλλα κανονικά δε θα πρεπε να το χα δει προχθες και να βγηκε πραγματικό χθες; Γινεται να δουμε ονειρο αφου εχει συμβει; :hmm:
Παντως την ερμηνεια σου την κραταω, κολλάει πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
ετοιμαζόμασταν με τον φίλο μου, να ληστέψουμε το στεγνοκαθαριστήριο της παλιάς μου γειτονιάς (δεν θυμάμαι να είχαμε,αλλά τέλος πάντων)..

γενικά βλέπω πάρα πολλά όνειρα τις τελευταίες μέρες.. πριν 3 μέρες,είχα δει σε ένα όνειρο τη σάρα και την μάρα.. παλιούς συμμαθητές, συγγενολόι, φίλους, ηθοποιούς, γείτονες.. γενικά είναι όμως αδιάφορα.. ούτε καλά ούτε κακά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
παλιούς συμμαθητές, συγγενολόι, φίλους, ηθοποιούς, γείτονες.. γενικά είναι όμως αδιάφορα.. ούτε καλά ούτε κακά..

Ειχα δει το ιδιο πριν κανα μηνα και μου χε κανει τρομερη εντυπωση - συμμαθητες απο το δημοτικο!:eek: Φανταστηκα πως καπου θα τους ξαναδω. Δε βγήκε ακριβώς, ομως ειδα συμπτωματικά γνωστό απο τα παλιά ο οποίος ήταν ασχημουλης μικρός και όταν τον είδα ήταν πανέμορφος και μου'κανε εντυπωση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
:DΑχ τι ωραια ερμηνεία! Ναι! Πράγματι έχω δρομολογήσει πολύ ωραίους στόχους και τ'χω λιγάκι άγχος. Παντως επεσες μεσα, γιατι πραγματι ειμαι σε φαση εξελιξης. :) Αλλα να σου πω, χθες ειχα καβγαδακι με αγαπημενο προσωπο, λες να παιζει ρολο που το ειδα αυτό; :hmm: Δηλαδή να βγηκε το βαρος που ενιωθα; Αλλα κανονικά δε θα πρεπε να το χα δει προχθες και να βγηκε πραγματικό χθες; Γινεται να δουμε ονειρο αφου εχει συμβει; :hmm:
Παντως την ερμηνεια σου την κραταω, μ'αρέσει!!:D

ε ναι φυσικα και παιζει ρολο....αγχωθηκες κ ετσι εψαξες υποσυνειδητα τι βασεις εχεις θεσει σε αυτην την σχεση,αν ειναι σταθερες και αν κινδυνευει η εξελιξη της,μαλλον ομως εφοσον ενοιωθες καλα,εισαι σιγουρη οτι εχεις θεσει γερες βασεις...και μαλιστα το ειχες αγχος,αυτο το ερωτημα και το απαντησες εχθες και ξαλαφρωσες,εχεις πιο ξεκαθαρη εικονα τωρα(αχ αυτα τα ματια της ψυχης)...βοηθησε το καβγαδακι σου(το βαρος που αναφερεις προυπηρχε και εκφραστηκε με καβγαδακι) ωστε να φτασεις σε αυτο το ονειρο....δεν ειναι προφητικα τα ονειρα(λυπαμαι αν σου το χαλαω:redface:)τα ονειρα ειναι μια ξεκαθαρη συζητηση με ολα τα επιππεδα του εαυτου μας..βαθια ψυχαναλυση...η βασιλικη οδος προς το υποσυνειδητο,οπως την ονομασε ο φρουντ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
δεν ειναι προφητικα τα ονειρα(λυπαμαι αν σου το χαλαω:redface:)τα ονειρα ειναι μια ξεκαθαρη συζητηση με ολα τα επιππεδα του εαυτου μας..βαθια ψυχαναλυση...η βασιλικη οδος προς το υποσυνειδητο,οπως την ονομασε ο φρουντ...

συμφωνώ απόλυτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ε ναι φυσικα και παιζει ρολο....αγχωθηκες κ ετσι εψαξες υποσυνειδητα τι βασεις εχεις θεσει σε αυτην την σχεση,αν ειναι σταθερες και αν κινδυνευει η εξελιξη της,μαλλον ομως εφοσον ενοιωθες καλα,εισαι σιγουρη οτι εχεις θεσει γερες βασεις...και μαλιστα το ειχες αγχος,αυτο το ερωτημα και το απαντησες εχθες και ξαλαφρωσες,εχεις πιο ξεκαθαρη εικονα τωρα(αχ αυτα τα ματια της ψυχης)...βοηθησε το καβγαδακι σου(το βαρος που αναφερεις προυπηρχε και εκφραστηκε με καβγαδακι) ωστε να φτασεις σε αυτο το ονειρο....δεν ειναι προφητικα τα ονειρα(λυπαμαι αν σου το χαλαω:redface:)τα ονειρα ειναι μια ξεκαθαρη συζητηση με ολα τα επιππεδα του εαυτου μας..βαθια ψυχαναλυση...η βασιλικη οδος προς το υποσυνειδητο,οπως την ονομασε ο φρουντ...

Δε θα μου περνουσαν απο το μυαλο ολ'αυτά....
Σ'ευχαριστώ νυχτολούλουδο!:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
2 αστέρια να πέφτουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
ετοιμαζόμασταν με τον φίλο μου, να ληστέψουμε το στεγνοκαθαριστήριο της παλιάς μου γειτονιάς (δεν θυμάμαι να είχαμε,αλλά τέλος πάντων)..

γενικά βλέπω πάρα πολλά όνειρα τις τελευταίες μέρες.. πριν 3 μέρες,είχα δει σε ένα όνειρο τη σάρα και την μάρα.. παλιούς συμμαθητές, συγγενολόι, φίλους, ηθοποιούς, γείτονες.. γενικά είναι όμως αδιάφορα.. ούτε καλά ούτε κακά..
κατι ειχες αναγκη(καποιο ψυχικο εφοδιο προφανως) να παρεις στο παρελθον σου,που δεν το ειχες ποτε και σου ειναι ομως απαραιτητο για να προχωρησεις....πιστευεις οτι ο μονος τροπος να το αποκτησεις ειναι να το κλεψεις....γυρνας κ ξαναγυρνας πισω....για να σχεδιασεις την "ληστεια"αλλα τελικα δεν νοιωθεις ουτε καλα αλλα ουτε ασχημα....γιατι μαλλον δεν σου αρεσει ο τροπος...το κλεψιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top