Τι όνειρο είδατε χθες;

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
το "ουτε καλά ουτε άσχημα" ήταν για τα υπόλοιπα όνειρα που είπα οτι βλέπω αυτές τις μέρες.. στην ληστεία (την οποίοα δεν κάναμε) είχα τρελό άγχος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
το "ουτε καλά ουτε άσχημα" ήταν για τα υπόλοιπα όνειρα που είπα οτι βλέπω αυτές τις μέρες.. στην ληστεία (την οποίοα δεν κάναμε) είχα τρελό άγχος..

στην ληστεια να εστιασεις....τι ηθελες να κλεψεις;;;αν ξεκαθαρισεις αυτο που ηθελες να κλεψεις,θα ξερεις τι ακριβως θελεις τοσο πολυ,ωστε να προχωρησεις στην αποκτηση του,που τωρα φανταζει οτι μονο με μια ληστεια ειναι εφικτο κατι τετοιο(το θελεις τοσο πολυ που νοιωθεις τρελλο αγχος και ειναι αληθινο αισθημα,δεν ειναι φαντασια,επειδη βλεπουμε ονειρο)...αναρωτιεσαι για τον περιγυρο σου....τι νοημα εχουν,ειχαν ολοι αυτοι;;;;ειναι,ηταν αδιαφοροι(ουτε καλα ουτε ασχημα) προς εμενα,ή εγω προς αυτους;;;;θετεις ενα ερωτημα που εχει πολυ μεγαλο φασμα...ελπιζω εν καιρω κ εφοσον εχεις την διαθεση να γινουν πιο συγκεκριμενα αυτα τα ερωτηματα σου,ωστε να ειναι κ συγκεκριμενες οι απαντησεις που θα δωσεις...εχεις διαδρομη παντως...οποτε καλη επιτυχια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
ενδιαφερον θεμα, πρεπει να το μελετησω ενδελεχως σαν ειδικος που ειμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ενδιαφερον θεμα, πρεπει να το μελετησω ενδελεχως σαν ειδικος που ειμαι...

Οταν λες είσαι ειδικός, σε τι είσαι ειδικός αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
ενδιαφερον θεμα, πρεπει να το μελετησω ενδελεχως σαν ειδικος που ειμαι...

στο να ονειρευεσαι;;;;:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
στο να ονειρευεσαι;;;;:D:D:D

Α. Εννοείς βλέπεις πολλά όνειρα. Καλό, λένε, είναι να βλέπεις όνειρα. Ετσι οπως το πες, νομίσα πως είσαι απο τους ανθρώπους που ερμηνευουν, έχουν το χάρισμα που λένε, χαρτομάντες, χειρομάντες, καφεντζούδες τέτοια:P

edit: Ωχ. ακυρο. Νομιζα ηταν η απαντηση του Ντριμ αυτή. Τωρα ειδα πως εγραψες εσυ, νυχτολουλουδο. Too late. Never mind :P Συνεχίστε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Τι εννοείς;; :whistle:

:ermm: θα βγουμε εκτος θεματος, οτι καταλαβες - καταλαβες :ermm:



παμε στο θεμα μας....

εγω βλεπω ενα ονειρο εδω και μερες οχι μονο χθες,
οτι ψαχνω να βρω μια σκια, την μια την βλεπω καπως και την αλλη εξαφανιζεται.....
Θα το ψαξω σημερα αυριο να δω τι παιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες έβλεπα το ίδιο όνειρο ξανά και ξανά.
Δε θυμάμαι αν ήταν ακριβώς το ίδιο,αλλά θυμάμαι πως ήταν ένα συγκεκριμένο πρόσωπο στο όνειρό μου.
Πολύ περίεργο, γιατί εγώ σπάνια ονειρεύομαι και μάλιστα το ίδιο-ή έστω παρόμοιο-όνειρο επί μια βδομάδα συνεχόμενα...

Ωραίο και απρόσμενο-weirdo ήταν. Ξυπνούσα και νόμιζα πως είχε συμβεί στη πραγματικότητα.
Έμοιαζε πολύ αληθινό αλλά δεν.
Anyway...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες έβλεπα το ίδιο όνειρο ξανά και ξανά.
Δε θυμάμαι αν ήταν ακριβώς το ίδιο,αλλά θυμάμαι πως ήταν ένα συγκεκριμένο πρόσωπο στο όνειρό μου.
Πολύ περίεργο, γιατί εγώ σπάνια ονειρεύομαι και μάλιστα το ίδιο-ή έστω παρόμοιο-όνειρο επί μια βδομάδα συνεχόμενα...

Ωραίο και απρόσμενο-weirdo ήταν. Ξυπνούσα και νόμιζα πως είχε συμβεί στη πραγματικότητα.
Έμοιαζε πολύ αληθινό αλλά δεν.
Anyway...
Τι ειναι το weirdo;;;γινε πιο συγκεκριμενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Τι ειναι το weirdo;;;γινε πιο συγκεκριμενη...
:worry:

Εμ, γιατί?

:confused:

Δε θέλω καλέ,σοζ
(λέω να το κρατήσω για μένα αυτό το όνειρο,
αλλά αν γνωρίζεις κάποιο πιθανό λόγο που βλέπεις το ίδιο όνειρο συνεχώς do tell)

:P:redface:

ΥΓ. weirdo σημαίνει περίεργο, αλλόκοτο από το weird
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

смертной пилюле

Νεοφερμένος

Ο смертной пилюле αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
στο χθεσινό μου όνειρο...

...συζητούσα για τα όρια της τέχνης,
έκανα σεξ στα σκοτεινά,
μου είχαν κλέψει όλα τα όνειρα,
ήμασταν λέει όλοι μια γειτονιά,
άκουγα τα αγαπημένα μου τραγούδια,
δεν ήξερα τι ήθελα κι ούτε και κείνη
και ήθελα να κόψω το κάπνισμα
αν και δε καπνίζω.



και τελικά:

»
Κλεμμένα όνειρα
Τελ. μήνυμα από смертной пилюле στις 18-02-12 01:54
Κατηγορία: Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση
»
We are all Greeks
Τελ. μήνυμα από смертной пилюле στις 18-02-12 01:32
Κατηγορία: Φάκελος: Ελληνική Κρίση
»
Track of the Day
Τελ. μήνυμα από смертной пилюле στις 18-02-12 01:03
Κατηγορία: Playlists & Συλλογές
»
Trance of the Day
Τελ. μήνυμα από смертной пилюле στις 18-02-12 00:52
Κατηγορία: Playlists & Συλλογές
»
Δεν ξέρω τι θέλει και τι θέλω εγώ...
Τελ. μήνυμα από εμμα_τριντεντ στις 17-02-12 23:50
Κατηγορία: Μπερδέματα
»
Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο...
Τελ. μήνυμα από antwwwnis στις 17-02-12 23:49
Κατηγορία: Υγεία-Ιατρική
»
Σεξ στο σκοτάδι;
Τελ. μήνυμα από ciela στις 17-02-12 23:27
Κατηγορία: Έρωτας & Σεξ
»
Τέχνη χωρίς όρια
Τελ. μήνυμα από Anhur στις 17-02-12 23:16
Κατηγορία: Τέχνες



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ειδα οτι γνωρισα την αδελφη μιας καθηγητριας μου-την οποια την λενε επισης νεφελη. Το κουφο ημασταν στην αρχη στο φροντ. μετα δεν ξερω πως βρεθηκαμε σε εναν διαδρομο ακυρο και κανονικα η κοπελα ειναι γυρω στα 20κατι αλλα εγω την ειδα 50φευγα και μετα βρεθηκα σε μια λιμνη- η οποια ειχε ενα μαυροπρασινο χρωμα. Οκ τα χω παιξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Από το καλοκαίρι έχω στερέψει τελείως μα τελείως.....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Κ εγω ειδα μετα απο κανα 6μηνο ονειρο! Επιτελους γτ μ αρεσει να ονειρευομαι και τωρα τελευταια τιποτα.. xP
Ημουν εξω λεει σε μια ταβερνα με τον κολλητο μου,την κολλητη μου,και μια κοπελα ελαφρως ακυρη απο περσυ που ημασταν μαζι στο σχολειο(κανενας δεν γνωριζει τον αλλον εν το μεταξυ αλλα anyway) και τα πιναμε αγρια(που και αυτο σπανιο να γινει). Σε καποια φαση η κολλητη και ο κολλητος ακουν μια παρεα απο διπλα και επειδη τους φανηκαν πολυ δηθεν σηκωθηκαν για να τους κανουν τσαμπουκα.Εγω με την συμμαθητρια να τους λεμε να καθισουν αλλα τελικα η κολλητη(που ειναι και μικροσωμη!)αρχιζει να πλακωνεται με ενα παλικαρι απο την αλλη παρεα,οποτε μπηκαμε και οι υπολοιποι και εγινε το ελα να δεις. Παντως το ευχαριστηθηκα ιδιαιτερως! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
πριν λιγες μερες ,ειδα οτι μπηκαν κλεφτες στο σπιτι μου,ηθελαν να με σκοτωσουν και τους ικετευα να μην το κανουν,σε αυτο το σημειο ακριβως ενοιωθα φοβερο πονο...στην ικεσια...πεταχτηκα απο το κρεβατι....μετα απο λιγο ξανακοιμηθηκα...ειδα οτι με κυνηγουσαν τοκογλυφοι απο τους οποιους ο πατερας μου ειχε παρει χρηματα,και τον απειλουσαν οτι θα με σκοτωσουν αν δεν τους δωσει τα χρηματα....ειχε το πιστολι προς τα πανω μου....παρατηρησα οτι ο τοκογλυφος εκλαιγε,προσπαθουσε να πατησει την σκανδαλη αλλα δεν το αντεχε....τον ικετευα...και σε αυτο το σημειο κ παλι ενοιωθα πονο...ψυχικο πονο...τελικα δεν με σκοτωσε αλλα κ παλι τιναχστηκα απο το κρεβατι...

ειχε φοβερη ενταση αυτος ο πονος,γιατι στην ουσια στο ονειρο μου ανησυχουσα μιας και βρισκομαι σε περιοδο μεγαλων αλλαγων στην ζωη μου,μηπως σκοτωσω απο την αποφασιστικοτητα μου πλευρες του εαυτου μου,στα πλαισια των αλλαγων....
εποικοδομητικος εφιαλτης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

смертной пилюле

Νεοφερμένος

Ο смертной пилюле αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
τόσες νύχτες ναυάγια,
ήθελα μόνο να..

ονειρευτώ έστω, ότι την αγκαλιάζουν
μόνο τα δικά μου χέρια..

κι ακούμε ένα μελαγχολικό τραγούδι
μέχρι οι καρδιές μας να σπάσουν..


να σπάσουν να σπάσουν

κι όταν ξαναενωθούν
να μπερδευτούν τα κομμάτια τους..
..


για να έχω εγώ λίγο από τη δική της στην δική μου
κι εκείνη λίγη από τη δική μου στη δική της,

και να κάνουμε αλήθεια


αυτό που λένε ότι

Dream Is Destiny


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top