Εντομοφοβία

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εε άμα είναι κανείς άτυχος..:P :look:
αμα ειναι ατυχος δεν πεταει μονο ..... σε περπαταει!!!! ίου!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ιπταμενες κατσαριδες ειναι και αυτες,,και παντα τις συμπαθουσα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
ιπταμενες κατσαριδες ειναι και αυτες,,και παντα τις συμπαθουσα..:D

Νομίζω πως δεν είναι κατσαρίδες αυτές...

Μικρός φοβόμουν σχεδόν κάθε έντομο..Δεν θα ξεχάσω μία φορά που γυρνούσα απο το σχολείο(δημοτικό ακόμα) και βρήκα μία ακρίδα στα σκαλιά του σπιτιού...Περίμενα μέχρι να γυρίσει ο μπαμπάς για την διώξει ώστε να ανέβω.

Πλέον πιστεύω πως το έχω ξεπεράσει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ε ι, :S δε νομιζω οτι τιθεται μετρο συγκρισης.
δεν προκειται να βρεις χρυσομυγα στις 3 το πρωι στο σπιτι να σου κανει κουκου! ουτε προκειται να σε περασει για μουχλιασμενο σωληνα και να κατσει πανω σου. ειναι ενταξει ζωακι.σεβεται το χωρο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
ιπταμενες κατσαριδες ειναι και αυτες,,και παντα τις συμπαθουσα..:D

για σκαθάρια μου μοιάζουν αυτά :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για σκαθάρια μου μοιάζουν αυτά :hmm:
ποια διαφορα απο τις κατσαριδες?

ισως δεν πανε σε τοσο βρωμικα μερη και μενουν στα λουλουδια και στη φυση,ναι
αλλα κατσαριδες ειναι;)

οι κατσαριδες ειναι των πολεων της υγρασιας και της αστικης βρωμας,,εδω στη φυση και στο σπιτι εξαιρετικα σπανια βλεπω..
εδω βλεπω παντου αραχνες-που διαβασα οτι δειχνουν οτι ειναι καθαρο ενα μερος χωρις μολυνση κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
εδώ οι αιγύπτιοι τα είχαν θεοποιήσει or something :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ποια διαφορα απο τις κατσαριδες?

ισως δεν πανε σε τοσο βρωμικα μερη και μενουν στα λουλουδια και στη φυση,ναι
αλλα κατσαριδες ειναι;)

οι κατσαριδες ειναι των πολεων της υγρασιας και της αστικης βρωμας,,εδω στη φυση και στο σπιτι εξαιρετικα σπανια βλεπω..
εδω βλεπω παντου αραχνες-που διαβασα οτι δειχνουν οτι ειναι καθαρο ενα μερος χωρις μολυνση κλπ..

εξελικτικά, βρίσκονται πιο κοντά στους τερμιτες παρά στα σκαθάρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εξελικτικά, βρίσκονται πιο κοντά στους τερμιτες παρά στα σκαθάρια
οι κατσαριδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.

Τι κάνετε λοιπόν καλοί μου φίλοι όταν συνειδητοποιήσετε οτι μόλις έχετε πατήσει με γυμνό πόδι (με την γυμνή πατούσα σας) την παραπάνω αξιολάτρευτη ακριδα με τα υπέροχα μάτια και τις γοητευτικές κεραίες; :hmm:
Αντίδρασή 1η: (Ακούγεται ένας ήχος) ''Κριτς κρίτς'' Ωχ τι ήταν αυτό που ακούστηκε; :worry: Κάτσε να δω ..τι στο;;;
Μαμάαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα..........

Αντίδρασή 2η: (Ακούγεται ένας ήχος) ''Κριτς κρίτς''
-Ωχ τι ήταν αυτό που ακούστηκε; :worry:
ιου ιου ιου ιου ιου..πάτησα ακρίδα... :down: Φτου ποιος το καθαρίζει αυτό το σίχαμα;; :confused:

Αντίδραση 3η:(Ακούγεται ένας ήχος) ''Κριτς κρίτς''
-Ωχ τι ήταν αυτό που ακούστηκε; :worry: Τι είναι αυτοοοο;;;
Αχ σε πάτησα ρε;; :cry_x: Sorry δεν το θέλα....:redface:

Αντίδραση 4η: (Ακούγεται ένας ήχος) ''Κριτς κρίτς''
Ωχ τι ήταν αυτό που ακούστηκε; Για να δω.....YESSSSSSSSSSSSSSSSS!!
Άντε βρε Μαρούλα πάλι καλά θα φας σήμερα!! :clapup:

Διαλέξτε την αντίδρασή σας φίλοι μου!! :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.

Τι κάνετε λοιπόν καλοί μου φίλοι όταν συνειδητοποιήσετε οτι μόλις έχετε πατήσει με γυμνό πόδι (με την γυμνή πατούσα σας) την παραπάνω αξιολάτρευτη ακριδα με τα υπέροχα μάτια και τις γοητευτικές κεραίες; :hmm:
Αντίδρασή 1η: (Ακούγεται ένας ήχος) ''Κριτς κρίτς'' Ωχ τι ήταν αυτό που ακούστηκε; :worry: Κάτσε να δω ..τι στο;;;
Μαμάαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα..........

Αντίδρασή 2η: (Ακούγεται ένας ήχος) ''Κριτς κρίτς''
-Ωχ τι ήταν αυτό που ακούστηκε; :worry:
ιου ιου ιου ιου ιου..πάτησα ακρίδα... :down: Φτου ποιος το καθαρίζει αυτό το σίχαμα;; :confused:

Αντίδραση 3η:(Ακούγεται ένας ήχος) ''Κριτς κρίτς''
-Ωχ τι ήταν αυτό που ακούστηκε; :worry: Τι είναι αυτοοοο;;;
Αχ σε πάτησα ρε;; :cry_x: Sorry δεν το θέλα....:redface:

Αντίδραση 4η: (Ακούγεται ένας ήχος) ''Κριτς κρίτς''
Ωχ τι ήταν αυτό που ακούστηκε; Για να δω.....YESSSSSSSSSSSSSSSSS!!
Άντε βρε Μαρούλα πάλι καλά θα φας σήμερα!! :clapup:

Διαλέξτε την αντίδρασή σας φίλοι μου!! :P ;)

η δική μου αντίδραση:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δίλεξα... πρώρα η αντίδραση 1 και μετά μπορώ να λυποθυμήσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παιδιά, η σφηγκα κανει ζζζζ σαν την αλογομυγα; Προσεξτε τι θα μου απαντησετε, ειναι ζητημα ζωης και θανατου:worry:

Eχει μπει ενα μαυρο πραμα πετουμενο μεσα στο σπιτι μου και το χω κλειδωσει σε ενα δωματιο, μονο το ζ ακουω... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ανοιξε το παραθυρο του δωματιου,,πώς θα φυγει το θερίο?

ολα ζζζζ κανουν..
απλα καποια νυσταζουν παραπανω και ροχαλιζουν κιολας..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εχεις ακουσει αλογομυγα;;;;;;:confused:
μηπως το μαυρο ειναι καμια χρυσομυγα μεγαλη κ χοντρη; γιατι δε νομιζω να ακουγες την σφηγκα μεσα απο την κλειστη πορτα..............νομιζω:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η αλογομυγα δεν κανει θορυβο,,μυγα ειναι
ουτε χλιμιντριζει..

καμια σφιγγα θα ειναι

μπες μεσα,,και ανοιξε τα παραθυρα,,θα φυγει,,δεν θελει να κανει καταληψη το ζωντανο,,κατα λαθος μπηκε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
παιδια δε θα το πιστεψετε τι εχω παθει σημερα
Αγγελε πες μου τι θελουν και μπλεκονται στον κοσμο των ανθρωπων, ε;;; εγω ενοχλω τον δικο τους;;;;
Βαζω να φαω, ανοιγω λιγακι την πορτα της κουζινας, βλεπω ενα πετουμενο μαυρο να περναει πλαι μου με ταχυτητα και θορυβο. Μου κοβεται η ορεξη. Βουταω μια πετσετα, αρχιζω και βαραω παντου, παει σενα δωματιο. Κλεινω την πορτα. Ψαχνω για μπαιγκον. Δεν εχω!!!! Tωρα που το χρειαζομουν και δεν ειχα!!! Ανοιγω λιγο την πορτα να δω που ειναι και ΤΙ ειναι, δε βλεπω παρα ακουω με λυσσα ενα ζζζ. Κλεινω. Ερχομαι σας γραφω. Σκεφτομαι να παρω ενα τηλ να ρθουν να με σωσουν, αλλα μετανιωνω και λεω πρεπει να το αντιμετωπισω. Να πω πως παλιοτερα μεχει τσιμπησει σφηγκα πολλες φορες σε σημεια εξωφρενικά.
Ετοιμαζομαι να παω με σθενος ν'αντιμετωπισω τον πετουμενο διαολο. Εκει που ειμαι ετοιμη και καθομαι στο σαλονι, ακουω ενα τζζζζζζζζ γυρω απο τ'αυτι μου, μου γλιστραει το λαπτοπ απταχερια και τσιριζω (με ακουσατε; )βουταω την πετσετα αρχιζω και παιζω πολεμο, ανοιγω διαπλατα. Το βλεπω. Μαυρο κι αραχνο. Μεσαιου μεγεθους. Εκανε και ηχο. Πηγαινε απο δω, πηγαινα απο κει. Πηγαινα απο κει, πηγαινε απο δω. Τι ηταν παλι δεν καταλαβα. Ανοιγω και αλλη πορτα. Τωρα δεν ακουω τιποτα. Λετε να ξεκουμπιστηκε;

Πειτε μου, πως γινεται να βγηκε απο την πορτα;; Απο την κλειδαροτρυπα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πρωτη ερωτηση,,το λαπτοπ ειναι ενταξει?:worry:

καταλαβα,,
μεγαλη μελισσα ειναι.
ο μπάμπουρας που λεω εγω..

καλα χουντινι ειναι?

ή ειναι κανα ξεδελρφι του που συνεργαζονται για να σου σπασουν τα νευρα και το λαπτοπ?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top