Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο σταθερής τηλεφωνίας (εκτός ΟΤΕ);

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Τι να σου πω, ξεσκίστικαν στις εργασίες αναβάθμισης. :P Αυτό το θέμα, τα λέει όλα. :P
Πιστεύω ότι η Forthnet βρίσκεται στην χειρότερή της φάση. Η υπερπληθώρα συνδρομητών, σε συνδυασμό με τις αναβαθμίσεις στο δίκτυό της να γίνονται με το... σταγονόμετρο, έχουν σαν αποτέλεσμα το internet να σέρνεται συχνά.
Αναμφίβολα οικονομικά συμφέρει, ωστόσο και ο παράγοντας ''ποιότητα'' παίζει σημαντικό ρόλο.
Τι να σου πω, αν θες δοκίμασε, δεν χάνεις τίποτα. Άλλοι είναι ικανοποιημένοι κι άλλοι όχι (θεωρώ, σύμφωνα με αυτά που βλέπω, ότι το ποσοστό των μη ικανοποιημένων αυξάνεται).
Τίποτα πάντως δεν είναι εγγυημένο. Παλαιότερα, στην επιχείρηση του πατέρα μου είχαμε ΟΤΕ και είχε κοπεί το τηλέφωνο και το internet για 3 ολόκληρες ημέρες. Βάλαμε Wind (λόγω κόστους) και σωθήκαμε. 7 μήνες τώρα, και έχει κοπεί το τηλέφωνο μόλις 2 φορές και αυτό μόνο για 2-3 ώρες.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι εναλλακτικός πάροχος είναι κάπως σαν το... ΤΖΟΚΕΡ. Αν σου κάτσει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

andre

Νεοφερμένος

Ο andre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν έχεις καθόλου άδικο. Εγώ την προσωπική μου άποψη λέω και από τα λίγα που ξέρω. έχω ακούσει κι εγώ για προβλήματα που είχε το καλοκαίρι αλλά από τότε μου έχουν δώσει την εντύπωση ότι γίνεται δουλειά. Όπως λες, όσον αφορά τους παρόχους είναι αρκετά θέμα τύχης, οπότε πάς καλύτερα σε όποιον ξέρεις ότι θα είναι οκ και κατα δεύτερον σε αυτό που σου δίνει περισσότερα σαν παροχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
forthnet ...και παλι forthnet!!!αποδεδειγμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Να ζητήσω μία γνώμη; :redface: Έχω ένα πρόγραμμα ΟΤΕ στο φοιτητικό μου σπίτι και λέω να αλλάξω τώρα. Είμαι ανάμεσα σε:

Hol double-play GR 34.00ευρώ
-Απεριόριστο ADSL Internet με ταχύτητα έως 24 Mbps
-Σταθερή τηλεφωνία που σας παρέχει κάθε μήνα:
-Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις προς όλα τα σταθερά Ελλάδος
*Με online αίτηση δώρο 3 μήνες

ΟΤΕ Double Play Απεριόριστα ΝΕΟ το πρώτο 6μηνο 31.80ευρώ και μετά διαμορφώνεται στα 36ευρώ
-Απεριόριστο ADSL Internet με ταχύτητα έως 24 Mbps
-Απεριόριστα σταθερά

Τι λέτε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τόσο πολύ μιλάς στο σταθερό που θες να' χεις οπωσδήποτε δωρεάν;
Υπάρχει και το economy της Forthnet που είναι με 19 ευρώ το μήνα, απλά δεν έχεις δωρεάν κλήσεις προς σταθερά, και υποτίθεται βολεύει πολύ αν θες μόνο ίντερνετ και σταθερό γλάστρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να ζητήσω μία γνώμη; :redface: Έχω ένα πρόγραμμα ΟΤΕ στο φοιτητικό μου σπίτι και λέω να αλλάξω τώρα. Είμαι ανάμεσα σε:

Hol double-play GR 34.00ευρώ
-Απεριόριστο ADSL Internet με ταχύτητα έως 24 Mbps
-Σταθερή τηλεφωνία που σας παρέχει κάθε μήνα:
-Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις προς όλα τα σταθερά Ελλάδος
*Με online αίτηση δώρο 3 μήνες

ΟΤΕ Double Play Απεριόριστα ΝΕΟ το πρώτο 6μηνο 31.80ευρώ και μετά διαμορφώνεται στα 36ευρώ
-Απεριόριστο ADSL Internet με ταχύτητα έως 24 Mbps
-Απεριόριστα σταθερά

Τι λέτε; :hmm:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το σκέφτεσαι... Η HOL φαίνεται μακράν πιο συμφέρουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Πολύ φοβαμαι οτι το καλυτερο δικτυο ειναι του ΟΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.

Πριν κάνεις την επιλογή σου, δες και τον παράγοντα "ποιότητα επικοινωνίας". Είναι λίγο ρίσκο με τους εναλλακτικούς(δεν σημαίνει όμως ότι πρέπει να βάζουν όλοι Conn-x ντε και καλά). Η ποιότητα επικοινωνίας (σταθερή γραμμή ίνερνετ, καθαρή τηλεφωνία χωρίς διακοπές-παράσιτα κλπ) είναι κάτι που έχει σχέση ΚΑΙ με την περιοχή που είσαι. Οπότε κάνε μια ερώτηση σε γείτονες αν έχουν HOL και αν είναι ευχαριστημένοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πολύ φοβαμαι οτι το καλυτερο δικτυο ειναι του ΟΤΕ
Ωστόσο, για τις "υπηρεσίες" που (δεν) προσφέρει ο ΟΤΕς, θεωρώ ότι δεν αξίζει τα λεφτά του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Hol έχουμε στο σπίτι στη Θεσσαλονίκη και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, αλλά έχω ακούσει από άλλους χάλια πράγματα. Ο ΟΤΕ ήταν πολύ εντάξει στις υποχρεώσεις του (όταν χαλούσε κάτι έρχονταν το επόμενο πρωί κτλ) αλλά είναι ακριβός. :(
Σημειώνω ότι χρειάζομαι τα απεριόριστα, γιατί θέλω να μιλάω με γονείς ένα τεταρτάκι καθημερινά και με το αμόρε(όπως ξέρετε η Cosmote δεν φροντίζει για τη συντήρηση των σχέσεων, πλέον). +και τα ντελίβερι :P
Είμαι αρκετά κατά της Forthnet, ειδικά για το ίντερνετ ξέρω ότι παίζουν πολλές πονηριές στην περιοχή μου(το ίδιο και η wind).

Εγώ θεωρώ ότι με συμφέρει περισσότερο η Hol. Άλλωστε μέχρι τώρα πλήρωνα στον ΟΤΕ 72ευρώ/2μηνο για να μου προσφέρει 2Mbps και 250' το μήνα σε σταθερά. Με τα ίδια και λιγότερα λεφτά παίρνω καλύτερο πράγμα από την Hol.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top