UEFA Εuro 2008

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ελλάδα
Σουηδία
Ισπανία
Ρωσία

Σίγουρα δεν είναι εύκολο, αλλά όπως και να 'χει είναι καλή κλήρωση. Και όπως βλέπουμε πάλι Ισπανία και Ρωσία στον όμιλο όπως το 2004
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ελλάδα
Σουηδία
Ισπανία
Ρωσία

Σίγουρα δεν είναι εύκολο, αλλά όπως και να 'χει είναι καλή κλήρωση. Και όπως βλέπουμε πάλι Ισπανία και Ρωσία στον όμιλο όπως το 2004

Eτσι μια χαρα...
Το μονο που θα ηθελα ηταν στην θεση της Ρωσιας να ειχαμε την Αγγλια, να τους δειξουμε τι σημαινει να εχεις λιακαδα τον Δεκεμβρη!:D
Δεν μασαμε και παλι γυρο με τζατζικι και απ'ολα θα κερασουμε οπως το 2004!:D
το ξερω οτι φαινομαι πολυ αισιοδοξος, αλλα πιστευω οτι μπορουμε με σωστη τακτικη να προχωρησουμε τουλαχιστον στους 8.
Τουλαχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Θυμάμαι στο προηγούμενο Euro ρωτησα τον κολλητό μου με ποια ομάδα θα είναι. Απάντησε Ελλάδα και γελώντας του είπα:

"Έλα ρε, από αυτές που μπορούν να το πάρουν".

Ντροπή μου το ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμένα μ' αρέσει που είμαστε το απόλυτο outsider!! :D :D
Έτσι τα παιδιά θα παίξουν πιο ελεύθερα. :)


UEFA EURO 2008 Group Stage

Code:
[B]Group A[/B]                 [B]Group B[/B]                 
Switzerland             Austria
Czech Republic          Croatia
Portugal                Germany
Turkey                  Poland

[B]Group C[/B]                 [B]Group D[/B]
Netherlands             Greece
Italy                   Sweden
Romania                 Spain
France                  Russia


Εγώ χαίρομαι που δεν έχουμε Ρουμανία!! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Όντως, καλή κλήρωση σε σχέση με τους άλλους ομίλους. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα έχουμε εύκολο καλοκαίρι. Η Ρωσία, δεν είναι αυτή του 2004. Όσοι την είδαν στα προκριματικά του EURO 08, θα καταλάβουν. Και δε πιστεύω ότι είμαστε outsider :/:
Ο όμιλος θα είναι ανταγωνιστικός, καθώς όλες οι ομάδες μπορούν να πάρουν βαθμούς από όλες τις άλλες.
Καλή τύχη, anyway:D

Υ.Γ. Το καλοκαίρι, θα βλέπουμε τα σχόλια που έχουμε κάνει εδώ στο thread, και θα λέμε: "Ποιός να 'ξερε τότε ότι θα το παίρναμε πάλι!" :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μη λέμε τώρα αερολογίες, το κύπελο δεν το ξαναπαίρνουμε μακάρι να χτυπιόμασταε κάτω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Code:
[B]Group C[/B]                 
Netherlands            
Italy                  
Romania                
France

Όμιλος φωτιά. Πολύ χαίρομαι που δύο από τις αγαπημένες μου ομάδες θα έχουν την ευκαιρία να ξεφτιλίσουν την Γαλλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Όμιλος φωτιά. Πολύ χαίρομαι που δύο από τις αγαπημένες μου ομάδες θα έχουν την ευκαιρία να ξεφτιλίσουν την Γαλλία...
μην σου πω τρεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και όσοι περάσουν από τον όμιλό μας θα διασταυρωθούν μ' αυτούς. :P



Τεσπα, ας πάμε να παίξουμε κι ας προκύψει ό,τι να 'ναι. :)
Το χρέος μας - να περάσουμε στο EURO - το πράξαμε και με το παραπάνω. Τώρα ας το διασκεδάσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To πρωτο παιχνιδι ειναι το ΣΗ ΜΑ ΝΤΙ ΚΟ ΤΕ ΡΟ εαν θελουμε να περασουμε στους οχτω και να παμε και παρακατω.

@qwertyuiop σκοπος της Εθνικης στην παρουσα φαση δεν ειναι να ξανακακτησει το Ευρωπαικο.
Τετοιο πραγμα δεν το εχουν καταφερει μεγαθηρια του ποδοσφαιρου με παικτες που παιρνει ο καθενας οσο κοστιζει η εθνικη μας με τα πουλμαν μεσα.
σκοπος της ειναι να κανει οσο το δυνατον καλλιτερες εμφανησεις και να αρχισει να αποτελει σιγα σιγα μια ομαδα η οποια ΚΑΙ θα λαμβανεται σοβαα απο τους αντιπαλους, ΚΑΙ θα δινει το παρων σε καθε μεγαλη διοργανωση ΚΑΙ θα μπορει να κοιταει τα μεγαλα ονοματα στα ματια.
Με λιγα λογια να πλασαριστουμε στην "ελιτ" (οσο πιο ψηλα βασικα) των Εθνικων ομαδων.

Ας δουμε ηδη το γεγονος οτι ολοκληρη Αγγλια θα μας κοιταζει απο τον καναπε της.


Οσον αφορα τον ομιλο της Ιταλιας...φωτια!
Τοσο απλα!
Δεν υπαρχει ευκολος αγωνας και να μην βλεπουν την Ρουμανια για αουτσαιντερ, κανενας απο τους "μεγαλους".
Εχει πολυ δεμενη ομαδα, με πολυ ταλεντο και που αντεχει στο δυνατο παιχνιδι.
Η Ιταλια εαν δεν παιξει κατενατσιο, θα τα παει καλα.
Για την Ολλανδια δεν ξερω γιατι δεν την εχω παρακολουθησει.
Για την Γαλλια...της ευχομαι τελευταια στον ομιλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
To πρωτο παιχνιδι ειναι το ΣΗ ΜΑ ΝΤΙ ΚΟ ΤΕ ΡΟ εαν θελουμε να περασουμε στους οχτω και να παμε και παρακατω.

@qwertyuiop σκοπος της Εθνικης στην παρουσα φαση δεν ειναι να ξανακακτησει το Ευρωπαικο.
Τετοιο πραγμα δεν το εχουν καταφερει μεγαθηρια του ποδοσφαιρου με παικτες που παιρνει ο καθενας οσο κοστιζει η εθνικη μας με τα πουλμαν μεσα.
σκοπος της ειναι να κανει οσο το δυνατον καλλιτερες εμφανησεις και να αρχισει να αποτελει σιγα σιγα μια ομαδα η οποια ΚΑΙ θα λαμβανεται σοβαα απο τους αντιπαλους, ΚΑΙ θα δινει το παρων σε καθε μεγαλη διοργανωση ΚΑΙ θα μπορει να κοιταει τα μεγαλα ονοματα στα ματια.
Με λιγα λογια να πλασαριστουμε στην "ελιτ" (οσο πιο ψηλα βασικα) των Εθνικων ομαδων.

Ας δουμε ηδη το γεγονος οτι ολοκληρη Αγγλια θα μας κοιταζει απο τον καναπε της.


Οσον αφορα τον ομιλο της Ιταλιας...φωτια!
Τοσο απλα!
Δεν υπαρχει ευκολος αγωνας και να μην βλεπουν την Ρουμανια για αουτσαιντερ, κανενας απο τους "μεγαλους".
Εχει πολυ δεμενη ομαδα, με πολυ ταλεντο και που αντεχει στο δυνατο παιχνιδι.
Η Ιταλια εαν δεν παιξει κατενατσιο, θα τα παει καλα.
Για την Ολλανδια δεν ξερω γιατι δεν την εχω παρακολουθησει.
Για την Γαλλια...της ευχομαι τελευταια στον ομιλο.

1) Έρχεσαι στα λόγια μου;)
2) Γιατί τέτοιο μένος βρε παιδιά για τη Γαλλία? Τι σας έκανε η κακομοίρα? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ποδοσφαιρο ειναι βρε!
Καποιους πρεπει να αντιπαθουμε.:D:D:D
Που να δεις ποσο αντιπαθω την Αγγλια!:P
Αλλα εκειιιιιιιιιιι στον καναπεεεεεεεε φετος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ποδοσφαιρο ειναι βρε!
Καποιους πρεπει να αντιπαθουμε.:D:D:D
Που να δεις ποσο αντιπαθω την Αγγλια!:P
Αλλα εκειιιιιιιιιιι στον καναπεεεεεεεε φετος!:P

Κι εγώ τους Άγγλους τους αντιπαθώ...

ΑΛΛΑ

Υπάρχει μια ομάδα που θέλω να σφάξω μέχρι τον τελευταίο παίχτη! Η ΟΛΛΑΝΔΙΑ ! (muahahahahaha).
Πάντα μου την έπσαγαν. Είναι αναρχικοί, αλκοολικοί, τεμπέληδες, βρωμύλοι, ηλίθιοι, παιδεραστές και ναρκομανείς. Αν υπάρχει ένας λόγος για τον οποίο χαίρομαι με τις κλιματικές αλλαγές, είναι γιατί θα ανέβει λίγο το επίπεδο της Θάλασσας και θα τους πνίξει όλους! (muahahahahaha)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι εγώ τους Άγγλους τους αντιπαθώ...

ΑΛΛΑ

Υπάρχει μια ομάδα που θέλω να σφάξω μέχρι τον τελευταίο παίχτη! Η ΟΛΛΑΝΔΙΑ ! (muahahahahaha).
Πάντα μου την έπσαγαν. Είναι αναρχικοί, αλκοολικοί, τεμπέληδες, βρωμύλοι, ηλίθιοι, παιδεραστές και ναρκομανείς. Αν υπάρχει ένας λόγος για τον οποίο χαίρομαι με τις κλιματικές αλλαγές, είναι γιατί θα ανέβει λίγο το επίπεδο της Θάλασσας και θα τους πνίξει όλους! (muahahahahaha)
Εμ, υπερβάλλεις λίγο. :S



Δεν μπορείς να γενικεύσεις σε καμία περίπτωση έτσι για όλους. Και δεν είναι και λόγος να αντιπαθήσεις μία ομάδα - imho.
Anyway, άποψή σου και σεβαστή.

Αλλά ας μην φύγουμε offtopic. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βασικα εγω στα ποδοσφαιρικα, το ποια ομαδα δεν πηγαινω (Αγγλια, Ισπανια κτλ κτλ) δεν εχει να κανει κ-α-θ-ο-λ-ο-υ με την ιδια την χωρα και τους κατοικους της κτλ κτλ.
Εχει να κανει καθαρα με τους ποδοσφαιριστες, της ομαδες συλλογους που εχει η καθε χωρα και που ισως να μην γουσταρω,με το ποδοσφαιρικο στυλ της, με το αν μας εχει κερδισει και θελω εκδικηση κτλ.
Αλλο ποδοσφαιρο, αλλο καθαυτο μια χωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εμ, υπερβάλλεις λίγο. :S



Δεν μπορείς να γενικεύσεις σε καμία περίπτωση έτσι για όλους. Και δεν είναι και λόγος να αντιπαθήσεις μία ομάδα - imho.
Anyway, άποψή σου και σεβαστή.

Αλλά ας μην φύγουμε offtopic. :)


Εγώ βασίζομαι στη νοοτροπία της συγκεκριμένης ομάδας. Αλλά αφού η χώρα είναι τέτοιο χάλι, συμψηφίζονται αυτά τα δυο και δένει το γλυκό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Την Ιταλία δεν την πάω γιατί είναι φάρδοι και παίζουν τσάτσικα. Την Γαλλία γιατί θεωρούν ότι τους νικήσαμε τυχαία (παρόλο που είμασταν κλάσεις ανώτεροι τους στο μεταξύ μας παιχνίδι). Οπότε Η αγαπημένη μου Ολλανδία και το καημενούλι outsider Ρουμανία, ελπίζω να τους σκίσουν!:P

Βλέπω έχουμε σύμπνοια απόψεων.:D

Είναι αναρχικοί, αλκοολικοί, τεμπέληδες, βρωμύλοι, ηλίθιοι, παιδεραστές και ναρκομανείς. Αν υπάρχει ένας λόγος για τον οποίο χαίρομαι με τις κλιματικές αλλαγές, είναι γιατί θα ανέβει λίγο το επίπεδο της Θάλασσας και θα τους πνίξει όλους! (muahahahahaha)
και από την υπογραφή σου:
ΕΙΜΑΙ ΒΡΟΜΥΛΟΣ ΜΠΛΙΑΑΑΧ ΕΙΜΑΙ ΒΡΟΜΥΛΟΣ.
Οπότε θα έπρεπε να τους συμπαθείς, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η Ρουμανία έχει γερή ομάδα - άσχετο που δεν είναι "μεγάλο" όνομα. ;)



Θυμηθείτε την Ρουμανία πριν δυο-τρεις δεκαετίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εσύ τη θυμάσαι δλδ? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Την Ιταλία δεν την πάω γιατί είναι φάρδοι και παίζουν τσάτσικα. Την Γαλλία γιατί θεωρούν ότι τους νικήσαμε τυχαία (παρόλο που είμασταν κλάσεις ανώτεροι τους στο μεταξύ μας παιχνίδι). Οπότε Η αγαπημένη μου Ολλανδία και το καημενούλι outsider Ρουμανία, ελπίζω να τους σκίσουν!:P

Βλέπω έχουμε σύμπνοια απόψεων.:D


και από την υπογραφή σου:

Οπότε θα έπρεπε να τους συμπαθείς, ε;



Χαχαχαχαχα! Έχεις αίσθηση του χιούμορ εσύ.... :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top