Απολαμβάνετε την παρέα με τον εαυτό σας;

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Θεωρώ απαραίτητο να έχω χρόνο για τον εαυτό μου, για εμένα και για τις σκέψεις μου αλλά δεν μπορώ να μείνω και πολύ μόνη μου... Βασικά έχω περισσότερη ανάγκη να είμαι με άλλους ανθρώπους από ότι μόνη μου... Ευτυχώς έχω καταφέρει και διατηρώ την ισορροπία που μου χρειάζεται :)
Κι εγώ ακριβώς αυτό. Μου αρέσει να αισθάνομαι μια παρουσία στο σπίτι παρά να είμαι τελείως μόνη. Ίσως επειδή σαν παιδί το σπίτι μας είχε πάντα κάποιον μέσα και δεν έμενα ποτέ μόνη μου, το πρώτο διάστημα που αναγκάστηκα να μείνω ως φοιτήτρια μόνη μου είχα φρικάρει. Πλέον εντάξει, δεν φρικάρω, αλλά προτιμώ σαφέστατα την παρέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειναι ; Παντα ; Και κατα ποσο ;

Οπως ειπε και ο ντεντχεντ...παντου ειναι....
Στις επιλογες μας δε χρεωνεται η καλη ή κακη παρεα?
Μου φαινεται πολυ δυσκολο εως αδυνατο να μην εχει καποιος μια καποια καλη παρεα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οπως ειπε και ο ντεντχεντ...παντου ειναι....
Στις επιλογες μας δε χρεωνεται η καλη ή κακη παρεα?
Μου φαινεται πολυ δυσκολο εως αδυνατο να μην εχει καποιος μια καποια καλη παρεα...:worry:
Είναι αυτό που είπες Νεράιδα.
Είναι στις επιλογές του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
[ειδικός mode on]στις πολλαπλές δεν παίζει αυτοκτονία καρντιά μου :P [ειδικός mode off]

Και θαρρεις πως ο ο ενας εαυτος του Λορυ ανεχεται τον αλλο και δη αλλους 15 και περισσοτερους?!:eek:
τς τς τς!!:confused:
εγω παντως αν ημουν εκεινος θα ειχα πεσει τλχ απο τον τεταρτο!:whistle:
:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν εχουν ολοι τις ιδιες επιλογες καθως ακουσα στο ραδιο , οτι αποκαλυφθηκε οτι δε ζουμε σε εναν δικαιο κοσμο ! :P

Δυσκολο να μην εχεις ουτε μια καλη παρεα, ναι οκ. Οχι αδυνατο ομως. Και καθολου απιθανο να μην την εχεις παντα. Και καθολου απιθανο να μην ειναι οσο καλη θες να ειναι. Και καθολου απιθανο να μην ειναι πολλες οι καλες παρεες. Which is what i meant by those questions.


Και θαρρεις πως ο ο ενας εαυτος του Λορυ ανεχεται τον αλλο και δη αλλους 15 και περισσοτερους?!:eek:
τς τς τς!!:confused:
εγω παντως αν ημουν εκεινος θα ειχα πεσει τλχ απο τον τεταρτο!:whistle:
Aγαααπη μου εσυ ! :P Ειδατε ρε πως ειναι η αγαπη, να μαθαινετε ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν εχουν ολοι τις ιδιες επιλογες καθως ακουσα στο ραδιο , οτι αποκαλυφθηκε οτι δε ζουμε σε εναν δικαιο κοσμο ! :P

Δυσκολο να μην εχεις ουτε μια καλη παρεα, ναι οκ. Οχι αδυνατο ομως. Και καθολου απιθανο να μην την εχεις παντα. Και καθολου απιθανο να μην ειναι οσο καλη θες να ειναι. Και καθολου απιθανο να μην ειναι πολλες οι καλες παρεες. Which is what i meant by those questions.

το αγγλικο σε μαρανε:P

Λεπον....μια απο τις επιλογες καποιου ειναι να μην εχει και καθολου παρεες....θεομουρλο βεβαια, αλλα οκ....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!
Οταν καποιος θελει να εχει καλη παρεα, οσο ξινος, οσο και περιεργος να ειναι, θα υπαρχει καποιος, που θα ανεχεται και θα τον ανεχεται αντιστοιχα....αυτο βλεπω γυρω μου τλχ!;):whistle:
Τωρα οσον αφορα στο οτι δεν μπορεις να την εχεις την καλη παρεα παντα....ε ναι ντιαρ,δεν ειναι αρκουδακι ο αλλος να τον κουβαλας στην τσαντα σου (παιζει και ο χαρτοφυλακας:P) και να τον βγαζεις οποτε νοιωθεις μοναξιες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείτε την απομόνωση τόσο λάθος; Πιστεύω πως όλοι οι άνθρωποι, αργά ή γρήγορα, καταλήγουν στο να είναι μόνοι. Αυτοί που συναναστρέφονταν με ανθρώπους αρκετά, δεν αντέχουν στην ιδέα της μοναξιάς και πέφτουν σε κατάθλιψη σε μεγάλη ηλικία. Δέν είναι καλύτερα στο να συνηθήσει κανείς στο να είναι μονος, ετσι ώστε αν ποτε βρεθεί κανείς φίλος να είναι μια ευχάριστη έκπληξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
το αγγλικο σε μαρανε:P
Ε τι να κανω. Αλλοι εχουν άλλα προβληματα, εγω εχω το να μου΄ρχονται σκεψεις κατευθειαν στα αγγλικα. :P Εξαλλου ξερω οτι σαρεσει :P.
Οταν καποιος θελει να εχει καλη παρεα, οσο ξινος, οσο και περιεργος να ειναι, θα υπαρχει καποιος, που θα ανεχεται και θα τον ανεχεται αντιστοιχα....αυτο βλεπω γυρω μου τλχ!;):whistle:
Απλά θα μενει σε αλλη πολη/χωρα :P
Παντως νομιζω οτι αν παρατηρησεις καλυτερα γυρω σου, θα δεις και αρκετα ατομα που δεν εχουν βρει. (εκτος αν με καλη παρεα εννοεις ατομο για να μην πεινουν τον καφε μονοι τους).

Τωρα οσον αφορα στο οτι δεν μπορεις να την εχεις την καλη παρεα παντα....ε ναι ντιαρ,δεν ειναι αρκουδακι ο αλλος να τον κουβαλας στην τσαντα σου (παιζει και ο χαρτοφυλακας:P) και να τον βγαζεις οποτε νοιωθεις μοναξιες!:P
Αρα διαφωνεις για να συμφωνησεις τελικα. Οκ....να σου χαλασω χατηρι εγω ; :D

Στρατο, δεν συμφωνω 100% με την προτασή σου. Δεχομαι το να εχεις μεινει μονος και να το αντεχεις, αλλα οχι για να ειναι ευχαριστη εκπληξη ενας τυχον φιλος. Μονο για να αποφυγεις στενοχωριες. Αν και ο ανθρωπος γενικά δεν αντεχει και πολυ στη μοναξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Παλιότερα (μέχρι και που τέλειωσα το πανεπιστήμιο) δεν άντεχα να μείνω μόνη μου λεπτό. Δεν ξέρω γιατί, αλλά αν έμενα σπίτι μόνη τρελαινόμουν. Τώρα πια υπάρχουν φορές που αν είναι να είμαι μόνη σπίτι (πάει ο καλός μου καμια βολτα) είναι η καλύτερή μου. Μετά από το πήξιμο που τρώω στη δουλειά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από ένα απογευμα μόνη μου, να κάνω ότι μου γουστάρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν ήθελα να είμαι συνέχεια με κάποιον άλλον μαζί, αυτό μπορεί ειλικρινά να με κάνει να διαπράξω φόνο.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Παλιότερα (μέχρι και που τέλειωσα το πανεπιστήμιο) δεν άντεχα να μείνω μόνη μου λεπτό. Δεν ξέρω γιατί, αλλά αν έμενα σπίτι μόνη τρελαινόμουν. Τώρα πια υπάρχουν φορές που αν είναι να είμαι μόνη σπίτι (πάει ο καλός μου καμια βολτα) είναι η καλύτερή μου. Μετά από το πήξιμο που τρώω στη δουλειά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από ένα απογευμα μόνη μου, να κάνω ότι μου γουστάρει...

Έτσι είμαι κ εγώ παλιότερα δεν άντεχα να μένω μόνη. Τώρα εχω κ εγώ την ανάγκη να κάτσω λίγο μόνη να σκεφτώ να κάνω ότι θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Παντως νομιζω οτι αν παρατηρησεις καλυτερα γυρω σου, θα δεις και αρκετα ατομα που δεν εχουν βρει. (εκτος αν με καλη παρεα εννοεις ατομο για να μην πεινουν τον καφε μονοι τους).

Αρα διαφωνεις για να συμφωνησεις τελικα. Οκ....να σου χαλασω χατηρι εγω ; :D

πφφφφ...θα με σκασεις...:/:
ρε παιδι, ακομα και ενα ατομο να υπαρχει με το οποιο θα πας απλα για καφε και δε θα σε κανει να βαρεθεις, αλλα θα περασεις καλα, δεν το κατατασσεις στην καλη παρεα? Καλη παρεα δεν ειναι μονο οι κολλητοι.
Οχι δε διαφωνω για να συμφωνησω....:P
Απο τη μια σου λεω οτι καλη παρεα υπαρχει εαν καποιος το θελει. Τωρα, για το καθε ποτε ειναι διαθεσιμη...ε αυτο ειναι αλλο θεμα...μην συγχεεις πραγματα! αιντε!:P

(προσπαθω και εγω να συνεννοηθω με καποιον που εχει πολλαπλη προσωπικοτητα και παρολαυτα δεν τον εχουν αυτοκτονησει!:P:P)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ασε τι να πω τωρα. Απο τη στιγμη που εγραψα το "πινουν" με "ει", φοραω σακουλιτσα ντροπης και φευγω ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ασε τι να πω τωρα. Απο τη στιγμη που εγραψα το "πινουν" με "ει", φοραω σακουλιτσα ντροπης και φευγω ! :P

:D:D:D

δεν σε παρεξηγω....:P
παρασυρθηκες, γιατι παλι ΠΕΙνουσες!
:whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Παντως νομιζω οτι αν παρατηρησεις καλυτερα γυρω σου, θα δεις και αρκετα ατομα που δεν εχουν βρει. (εκτος αν με καλη παρεα εννοεις ατομο για να μην πεινουν τον καφε μονοι τους).
Μα καλά... Που κοιτάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αλήθεια, ποιοι από εδώ αποζητούν την παρέα με τον εαυτό τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
σιγουρα οχι εγω....πληττωωωω
σημερα π.χ που κατα κυριο λογο ημουν εγω και ο εαυτουλης μου...απορω πως με εχω αντεξει ακομα....
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Εγώ σίγουρα χρειάζομαι κάποιες ώρες μόνος μου κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μου αρέσει να μένω μόνος όταν τελειώνει η μέρα.
Πίνω ένα ποτάκι δίπλα στη φωτιά το χειμώνα, ή στο μπαλκόνι το καλοκαίρι, και κάνω λογαριασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top