[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν λέω ότι είναι κακά προιόντα, ίσα ίσα τη θεωρώ μια από τις καλύτερες μάρκες ευρείας και έχω αρκετά πράγματα από κει. Απλά όσες φορές έχω κοιτάξει συστατικά από κάτι maybelline έχει 3-4 parabens μέσα και μου κάνει εντύπωση που λέτε ότι αυτά τα κραγιόν δεν έχουν. Με την καλή έννοια, όχι ότι δεν το πιστεύω. :)
Ναι γαρ το ξέρω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
girls έχει δοκιμάσει καμία το conditioner σώματος της nivea? εντυπώσεις? :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
girls έχει δοκιμάσει καμία το conditioner σώματος της nivea? εντυπώσεις? :) :)

Οχι, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια! Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις. ;) Και εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
thank you natalia! ναι θα το δοκιμάσω μάλλον γιατί όλο βαριέμαι να βάζω ενυδατική στο σώμα! είχα διαβάσει καλές κριτικές κι εγώ σε ενα μπλογκ!
για να δουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά τα Long stay gloss-κραγιόν της maybelline. Πραγματικά δεν έχω βρεί κανένα άλλο αντίστοιχο σε διάρκεια και ποιότητα δυστηχώς! Το μόνο κακό η μικρή γκάμα στα χρώματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
απο μαγαζια στο ιντερνετ κανενας ισιωτικη και κατσαρωτικη να προτεινει; οχι πολυ ακριβα και αν γινεται με καλη θερμοκρασια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
απο μαγαζια στο ιντερνετ κανενας ισιωτικη και κατσαρωτικη να προτεινει; οχι πολυ ακριβα και αν γινεται με καλη θερμοκρασια :P

Δεν έχω να σου προτείνω ένα συγκεκριμένο ηλεκτρονικό μαγαζί, αλλά να κοιτάξεις για αυτό, γιατί είναι και καλό στη δουλειά του και προστατεύει και την τρίχα (όσο μπορεί να την προστατέψει...:P):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
girls έχει δοκιμάσει καμία το conditioner σώματος της nivea? εντυπώσεις? :) :)
Εγώ σε δείγμα όχι το κλασσικό (που'ναι με το μπλε μπουκάλι),αν δεν κάνω λάθος αυτό με το μέλι,θα σε γελάσω. Η αίσθηση είναι σαν αυτή που σου αφήνει το μαλακτικό των μαλλιών στα χέρια. Όχι κάτι φοβερό,αλλά ούτε και κάτι χάλια. Απλώς θέλει ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχή με την ποσότητα όταν το ξεπλένεις,και το τονίζω ΤΕΡΑΣΤΙΑ διότι τα συστατικά του μπορεί να αφήσουν κατάλοιπα στην μπανιέρα και να κάνεις τούμπες μέσα στο μπάνιο.:hehe: Το λέει και το μπουκάλει -θεωρητικά- επάνω,απλά μιλάω και εκ προσωπικής πείρας.
Αν και εγώ δεν είμαι φαν του body lotion παρά μόνο στα πόδια μετά το ξύρισμα και στο εξωτερικό μέρος των χεριών όταν κάνω απολέπιση. Σε άλλες συνθήκες βαριέμαι να κάθομαι να απλώνω κρέμες,απλά τότε που το χρησιμοποιήσα ήταν καλοκαίρι και ήμουν σε διακοπές σε μέρος με ξηρό κλίμα οπότε επιβάλλονταν μία κρέμα σώματος.:P

Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά τα Long stay gloss-κραγιόν της maybelline. Πραγματικά δεν έχω βρεί κανένα άλλο αντίστοιχο σε διάρκεια και ποιότητα δυστηχώς! Το μόνο κακό η μικρή γκάμα στα χρώματα...
Ρε γαμώτη μου,και΄συ το΄χεις παρατηρήσει με τη μικρή γκάμα χρωμάτων ;:/:
Πφφφ,ενώ έχουνε άριστη απόδοση ό,τι κραγιόν έχω πάρει από αποχρώσεις έχουν ελάχιστη γκάμα.

απο μαγαζια στο ιντερνετ κανενας ισιωτικη και κατσαρωτικη να προτεινει; οχι πολυ ακριβα και αν γινεται με καλη θερμοκρασια :P
Αν έχεις paypal δες e-bay.:P
Προς Εύα: Το make up που σου΄χα πει της La Roche Posay είναι ό,τι καλύτερο έχω πάρει ποτέ. Ειλικρινά value of money αγορά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Προς Εύα: Το make up που σου΄χα πει της La Roche Posay είναι ό,τι καλύτερο έχω πάρει ποτέ. Ειλικρινά value of money αγορά.:D

Όντως? :D Κάλυψη? Διάρκεια? Και πόσο πάει το μαλλί είπαμε?
Κοντά στα Χριστούγεννα δεν θα κάνουν προσφορούλες τα online φαρμακεία? :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όντως? :D Κάλυψη? Διάρκεια? Και πόσο πάει το μαλλί είπαμε?
Κοντά στα Χριστούγεννα δεν θα κάνουν προσφορούλες τα online φαρμακεία? :vroum:

Κάλυψη μέτρια θα την έλεγα. Με 2-3 στρώσεις πας άνετα σε full. Χρειάζεσαι απειροελάχιστη ποσότητα,η οποία θέλει καλό σβήσιμο (δηλ.εφαρμογή,όπως και όλα τα mousse) γιατί αλλιώς φαίνεται λες και φοράς μάσκα. Έχει κλείσει 6ωρο χωρίς κανένα πρόβλημα.:P
Το πήρα από φαρμακείο εδώ 23 ευρώ(χωρίς κάποια έκπτωση) γιατί ήθελα να δω ποια απόχρωση είναι η κατάλληλη.για εμένα,(και τελικά δεν έπραξα και άσχημα διότι η πιο ανοιχτή απόχρωση η (01) δεν είναι και τόσο ανοιχτή όπως κανείς θα περίμενε και όπως έδειχνε από τις φωτογραφίες στο site τους).
Δηλ.ενώ αν παρέγγελνα από online φαρμακείο,τελικά η 1 ήταν η κατάλληλη και η 2 μου΄πεφτε σκούρη. So keep it in mind..:P
Βέβαια,αν δεν ντρέπεσαι πας και βλέπεις την απόχρωση σε ένα φαρμακείο από εκεί και παραγγέλνεις,αλλά εγώ ντρεπόμουν οπότε σιγά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αν έχεις paypal δες e-bay.:P
.:D
μωρε φοβαμαι γιατι οσες εχω παρει ειχαν αχρηστη θερμοκρασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Κορίτσια έχει δοκιμάσει καμιά σας το Le Teint Encre de Peau του YSL να μου πει αν είναι καλυπτικό αν κρατάει κ.ο.κ. ; Σκέφτομαι να το κάνω δώρο αλλά θα ήθελα γνώμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
https://numeproducts.com/

ΕΡΩΤΑΣ...αλλα δεν εχο0ν αποστολη για ΕΛΛΑΔΑ @#@$@ΦΕ#@#@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Ρε γαμώτη μου,και΄συ το΄χεις παρατηρήσει με τη μικρή γκάμα χρωμάτων ;:/:
Πφφφ,ενώ έχουνε άριστη απόδοση ό,τι κραγιόν έχω πάρει από αποχρώσεις έχουν ελάχιστη γκάμα.

6-7 χρώματα χειμώνα καλοκαίρι.. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Έχετε ακούσει για τα dry shampoo? Έχετε κάποιο καλό να προτείνετε?
Έχω δοκιμάσει της Klorane αν όμως ξέρετε κάποιο καλύτερο ευχαρίστως να το δοκιμάσω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
6-7 χρώματα χειμώνα καλοκαίρι.. :|
Το ξέρω. Ρε γαμώτο,μετά κραγιόν έχουνε κάτι Seventeen,αλλά τα Seventeen είναι απαγορεύμενα για΄μένααα.:(
Πφφ,μου φαίνεται πως θα δω τη NYX σε επόμενη φάση.:P
Έχετε ακούσει για τα dry shampoo? Έχετε κάποιο καλό να προτείνετε?
Έχω δοκιμάσει της Klorane αν όμως ξέρετε κάποιο καλύτερο ευχαρίστως να το δοκιμάσω...:P
Είναι τάπα ε;:P (ερώτηση ήταν,όχι ρητορική,κανονική).
Τα Sephora έχουνε καλά,όχι Hondos Sephora που έχουν διάφορες μάρκες όπως Bumble& bumble. Ξέρω τσιμπημένη,αλλά το μακράν καλύτερο σαμπουάν για σγουρά μαλλιά είναι της εταιρείας αυτής:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Είναι τάπα ε;:P (ερώτηση ήταν,όχι ρητορική,κανονική).
Τα Sephora έχουνε καλά,όχι Hondos Sephora που έχουν διάφορες μάρκες όπως Bumble& bumble. Ξέρω τσιμπημένη,αλλά το μακράν καλύτερο σαμπουάν για σγουρά μαλλιά είναι της εταιρείας αυτής:P

Όχι αυτό της klorane είναι πολύ καλό,αλλά αν υπάρχουν και καλύτερα να μην τα δοκιμάσω?:P:whistle:
Θα το κοιτάξω αυτό που ανέφερες...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Το ξέρω. Ρε γαμώτο,μετά κραγιόν έχουνε κάτι Seventeen,αλλά τα Seventeen είναι απαγορεύμενα για΄μένααα.:(
Πφφ,μου φαίνεται πως θα δω τη NYX σε επόμενη φάση.:P

Αγόρασα της seventeen ενα long stay gloss περίπου στα 11 ευρώ. Το πήρα και για δοκιμή στη διάρκεια και λόγω χρώματος.
Δεν ήταν κακό αλλά maybilline δεν ήταν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αγόρασα της seventeen ενα long stay gloss περίπου στα 11 ευρώ. Το πήρα και για δοκιμή στη διάρκεια και λόγω χρώματος.
Δεν ήταν κακό αλλά maybilline δεν ήταν..
Το ξέρω.
Βρε Λουκουμά,να σε ρωτήσω κάτι μιας και βλέπω πως μένουμε σε κοντινές περιοχές; :redface:
Κατάστημα η MAC πού έχει (πέρα από κέντρο; ) Θέλω να πάρω το #217 και εδώ δεν παίζει παναγία να τρέχω σε άλλο νομό,οπότε να βάλω τη γιαγιά μου να μου το πάρει από Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Όχι όχι.. μην κάνεις το άνω χείλος με τη silk epil...!!
μπορει να σου αγριέψει η τρίχα κ να ψάχνεσαι μετά.
Θα σου πρότεινα το λειζερ αλεξανδριτη, το οποίο το χρησιμοποιώ χρόνια σε αυτήν την περιοχή. Δεν είναι ακριβό. Εγώ δίνω 10 ευρώ σε δερματολόγο κ το κάνω κάθε δίμηνο.
Απλώς να ξέρεις πως το λέιζερ έχει καλύτερο αποτέλεσμα στη σκούρη τρίχα. Τις πιο ανοιχτόχρωμες δεν τις εξουδετερώνει πάντα.

Κερί όχι;Πάλι εξαπλώνεται και αγριεύει η τρίχα;
Το λέιζερ το φοβάμαι λίγο στο πρόσωπο!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top