Flashforward

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.


(περιέχει spoiler)


Όσο μερικοί αφόρητα εθισμένοι με το lost περιμένουμε τα νέα episodes της σειράς με το νέο έτος και πνίγουμε κάπως τους καημούς μας με το heroes
καλό θα είναι να δώσουμε και μνεία στη νέα σειρά που ξεκίνησε φέτος και μας έρχεται από την άλλη πλευρά του ατλαντικού, το fast forward.
Το story είναι γύρω από ένα παράξενο περιστατικό που "συνέβη" δήθεν την ημέρα της πρεμιέρας και δείχνει όλη την ανθρωπότητα να χάνει τις αισθήσεις της
για 137 δευτερόλεπτα.
Στο διάστημα αυτό σταδιακά αποδεικνύεται πως όλοι είχαν μία "λάμψη" από το μέλλον τους, δηλαδή πως όλοι είδαν τους εαυτούς τους περίπου 6 μήνες μετά.:hmm:

Το μοτίβο θυμίζει αρκετά lost (άλλωστε ο τίτλος της σειράς τα λέει όλα) και οι ανατροπές όπως και τα ερωτηματικά που μένουν από κάθε episode είναι αρκετά
για να περιμένει ο θεατής με αγωνία κάθε νέο.

Η πρωταγωνιστική ομάδα απαρτίζεται από πράκτορες του FBI που προσπαθούν βάσει των οράματων τους να εξιχνιάσουν το φαινόμενο-περιστατικό, αλλά και να ανακαλύψουν πως και γιατί
είδαν κάποιοι αυτό που δεν έπρεπε να δουν ή και ακόμη-ακόμη γιατί μερικοί δεν είδαν απολύτως τίποτε...:confused:

Η σειρά βρίσκεται στη πρώτη σαιζόν και στο 7ο episode με το νέο να αναμένεται τη Πέμπτη.

Περισσότερα δεν αποκαλύπτω για μη γεμίσω spoiler τη σελίδα, όποιος το παρακολουθεί ας γράψει τις εντυπώσεις του και όποιος όχι, αν ψάχνεται για μία καλή σειρά που
ακροβατεί ανάμεσα στο θρίλερ και στο επιστημονικής φαντασίας μυστηρίου ας το κάνει και δε θα χάσει.:)


πς: πολλοί από το καστ έρχονται ακέραιοι από το Lost (Charlie, Penelope)

trivia: FlashForward is an American science-fiction television series airing on ABC. It is loosely based on the 1999 novel Flashforward by Canadian science fiction writer Robert J. Sawyer. It began airing on September 24, 2009.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είδαμε χτες τα δύο πρώτα επεισόδια. :)
Πράγματι είναι πολύ κοντά στο Lost από θέμα αγωνίας και υπόθεσης και μας κράτησε το ενδιαφέρον ζωντανό.
Βέβαια φαίνεται εντελώς εξωπραγματικό να το έχει σχεδιάσει κάποιος όλο αυτό, αλλά μάλλον εκεί είναι το ζουμί.
Για να δούμε... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Επειδή έχω πάθει ένα σοκ...Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι η σειρά ξαναρχίζει το Μάρτιο;;; :worry::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε αρκετά η σειρά, τουλάχιστον κατά τα δέκα πρώτα επεισόδια που είδα, με μόνο μειονέκτημα ίσως την εξαιρετικά αργή εξέλιξη που παρατηρείται από επεισόδιο σ' επεισόδιο. Κάτι τέτοιο παραπέμπει στην τραυματική εμπειρία του Lost, το οποίο έκανε τους φαν του να περιμένουν έξι ολόκληρα χρόνια για να μάθουν τι συνέβη. Ελπίζω αυτό να μην είναι προάγγελος τραβήγματος της ιστορίας απ' τα μαλλιά και ανοίγματος καμιά δεκαριά κύκλων που θα γυρνάνε γύρω απ' τον αφαλό τους, μέχρι να μας αποκαλύψουν τι ακριβώς έχει συμβεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Επειδή έχω πάθει ένα σοκ...Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι η σειρά ξαναρχίζει το Μάρτιο;;; :worry::mad:
Εγώ σου το επιβεβαιώνω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εχω βαλει απο χτες να κατεβαζω τα επεισοδια 1-10.
κατεβαινει με ρυθμους χελωνας.
ελπιζω να αξιζει τον κοπο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Nέο episode
March 18, 2010

πηγή: κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εεε Όχι! :mad:

Είχα σημειώσει 3 Μαρτίου :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Είδα και εγώ τα 2 πρώτα επεισόδια...σίγουρα έχει ενδιαφέρον και μυστήριο αλλά νομίζω δεν έχει τόσο όσο το lost...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ναι, αλλά το lost σύντομα θα τελειώσει και χρειαζόμασταν καινούργια καύσιμα για κάψιμο! :P

Άμα δεις και τα υπόλοιπα επεισόδια, θα κολλήσεις κι εσύ σιγά-σιγά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Λεπον...εχω δει τα πρωτα 5 επεισοδια και εχω την εντυπωση, ενω η ιδεα της σειρας ειναι ενδιαφερουσα, οτι ειναι λιγο αργη και αυτο ακριβως ειναι που με εκνευριζει κυριως στις σειρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειδα και τα υπολοιπα...καλη σειρα δε λεω, αλλα η μαμακια ειναι οτι δε θα εχω υπομονη να περιμενω ενα επεισοδιο την εβδομαδα. Εκνευριζομαι...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Η σειρά επέστρεψε με νέο διπλό και πολύ καλό episode.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τι πολύ καλό ρε Γιάννη, μας καράφλιασε εντελώς μιλάμε. Εκείνος ο επιστήμονας έχει εξελιχθεί σε επαγγελματία δολοφόνο, τρεις μόνο σ' αυτό το επεισόδιο έφαγε, τους δύο μάλιστα με τα ίδια του τα χέρια. Η σειρά πάει να εξελιχθεί σε Lost #2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ε και δε σου άρεσε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλή σειρά, αλλά όντως πάει αργά. Και νομίζω έχει ξεκινήσει να τα μπλέκει πολύ και δεν θα επιβιώσει για μένα, όπως το Lost (μόλις τελείωσε η πρώτη σεζόν είπα "δεν πα να πνιγείτε κι εσείς και το νησί σας;!" και δεν την ξαναείδα.. κι απ' όσο διαβάζω εδώ, καλά έκανα :P). Άμα τελειώσει η πρώτη σεζόν θα πω αν την συνιστώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το τελευταίο επεισόδιο είναι τέλειο. Αγωνία, δράση περιπέτεια!!! Το καταφχαριστήθηκα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
λοιπόν...ερώτηση...

μιας και το LOST μετράει 5 επεισόδια για το τέλος ψάχνω νέα σειρά να κάνει παρέα στις (How i met your mother, gossip girl, big bang theory, 90210, grey's anatomy, desperate housewives, house md-->γιατρέ μου είμαι πολύ καμμένη?!?!? :P) που βλέπω ήδη...

Λέω να αρχίσω αυτό... Να το αρχίσω??? και αν υποθέσουμε ότι το LOST παίρνει ενα 7/10 (μ.ο.) σε τούτη εδώ θα βάζατε παραπάνω ή παρακάτω???

Και επίσης για να μην κάνω διπλά ποστ... όσοι βλέπετε και το fringe που είδα στο παραδίπλα Thread...

ποια από τις 2 προτίνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Προτιμώ το Flashforward από το Fringe μέχρι στιγμής, χωρίς να εννοώ ότι το Fringe δεν αξίζει.
Εγώ θα σου πρότεινα να τα δεις και τα δύο. :D
Το Fringe μου θυμίζει X-Files από σενάριο, το Flashforward μου θυμίζει περισσότερο το Lost από ατμόσφαιρα, όπως είχε πει και ο borat.
(Άσχετο: Αν δεν έχεις δει το Prison Break, ίσως ταιριάζει επίσης στη λίστα σου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ που βλέπω και τα δύο, σου προτείνω και τα δύο. Κι αν σ' αρέσουν τα αστυνομικά ψάξε και το White Collar (δεν έχω προλάβει να ανοίξω θέμα, ναι είμαι καμένη κι εγώ :P). Επίσης καλό είναι και το Private Practice, αφού σ' αρέσει το Grey 's Anatomy, αλλά δεν βρίσκεις πολύ εύκολα υπότιτλους.. Αυτά, είμαι σίγουρη πως σε μπέρδεψα πιο πολύ τώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top