Τεχνολογία: Άνοδος ή κάθοδος της ζωής;

DanaiPsa

Νεοφερμένος

Η DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εσείς τι λέτε; Η τεχνολογία σας έχει επηρεάσει θετικά ή αρνητικά; Εγώ πάντως είχα κολλήσει για ένα διάστημα στο ίντερνετ και η μαμά μου κατέβαλε μεγάλες προσπάθειες να με ξεκολλήσει. Τώρα το χρησιμοποιώ με μέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
"I fear the day when technology overlaps our humanity. It will be then that the world will have permanent ensuing generations of idiots." Albert Einstein
Αυτό δυστυχώς :| Νομίζω πως όλοι μας περάσαμε κάποια φάση της ζωής μας που να ήμασταν κολλημένοι στο ίντερνετ, ειδικά κάτι περιόδους που δεν θέλαμε να βγούμε έξω, το πιο διασκεδαστικό που μπορούσαμε να κάνουμε ήταν να μπούμε στο ίντερνετ. Χαίρομαι πολύ που βρήκες μια ισορροπία στην καθημερινότητα σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εχει κανει και τα 2:)
Εχει βοηθησει σε πολλα θεματα εχει κανει την ζωη μας ας πουμε ''ευκολοτερη'' εχει δωσει πολλες περισσοτερες μεθοδους επικοινωνιας με ατομα που δεν βλεπουμε συχνα και αγαπαμε κλπ. Αλλα εχει κανει και κακο... Το βλεπω και σε εμενα και σε αλλα παιδια της ηλικιας μου αλλα και σε πολυ μικροτερα οπως και μεγαλους ανθρωπους να ειναι πολλες ωρες μπροστα απο μια οθονη με αποτελεσμα να ξεχασουμε τους real friends, τα παιχνιδια στην πλατεια κλπ κλπ κλπ. Ειναι κριμα τουλαχιστον κατ εμε να βλεπω παιδακια τεταρτη και πεμπτη δημοτικου να εχουν λογαριασμο στο facebook και να συνομιλουν με τελειως αγνωστους ( φυσικα και δεν ειναι κακο αλλα σε αυτη τη ηλικια δεν ξερεις που μπλεκεις) και να τους θεωρουν καλυτερους φιλους :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top