Young me, now me!

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
O Ze Frank, για τον οποίο μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα στη Wiki, κάλεσε τους επισκέπτες του blog του, να βρουν μια παλιά, παιδική φωτογραφία τους και να την αναπαραστήσουν... Το αποτέλεσμα είναι πολύ δυνατό και συγκινητικό:













Αν είστε αρκετά θαρραλέοι, μπορείτε να ανεβάσετε και τις δικές σας εδώ.

Περισσότερες από αυτό το project του Ze Frank, μπορείτε να δείτε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Είναι υπέροχη ιδέα και έχω κάνει μία τέτοια απόπειρα για την σχολή μου...

Όταν κάνω την φωτογραφία που θέλω θα την ανεβάσω σίγουρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όλες οι παιδικές μου φωτογραφίες, βρίσκονται στην Αθήνα κι έτσι δεν μπορώ να παίξω μαζί τους αυτή τη στιγμή...
Πριν μερικά χρόνια όμως, είχα κάνει κάτι αντίστοιχο ...από την ανάποδη!

christmas-timeless.jpg

Η κόρη μου... κι εγώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πόσα χρόνια έχετε διαφορά; :eek:


(photoshop οσφρύζομαι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
23 χρόνια διαφορά έχουμε.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ιδιες ειστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κουκλιτσες!!!!!!!!!!!!!!! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ρε παιδια δεν ειναι πολυ γλυκο να βλεπεις εναν μπαμπα με το μικρο παιδακι να το κραταει απτο χερι στο δρομο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Όλες οι παιδικές μου φωτογραφίες, βρίσκονται στην Αθήνα κι έτσι δεν μπορώ να παίξω μαζί τους αυτή τη στιγμή...
Πριν μερικά χρόνια όμως, είχα κάνει κάτι αντίστοιχο ...από την ανάποδη!

View attachment 34752

Η κόρη μου... κι εγώ. :D

Να μια φορά που το κοπλιμέντο "η κόρη σου είναι ή η μικρή σου αδερφή" αποκτά νόημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
πλεον υπαρχει τετοιο αφιερωμα και στην athens voice :D
ειναι τρομερα συγκινητικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και η Irina Werning δοκιμάζει το ίδιο και το αποτέλεσμα...φοβερό!

Λατρεύω τις παλιές φωτογραφίες! Παραδέχομαι ότι είμαι μια αδιάκριτη φωτογράφος. Μόλις μπω στο σπίτι κάποιου, αρχίζω να ψάχνω γι’ αυτές.
Στους περισσότερους, αρέσει αυτή η παλιά, ρετρό τους εμφάνιση, αλλά για εμένα, είναι το πως φαντάζονται οι άνθρωποι ότι θα έμοιαζαν και θα αισθάνονταν αν το παρελθόν ερχόταν στο παρόν.
Πριν λίγους μήνες αποφάσισα να κάνω ακριβώς αυτό. Με τη κάμερά μου, άρχισα να προσκαλώ ανθρώπους να ταξιδέψουν πίσω στο μέλλον τους.

πηγή
View attachment 36827
View attachment 36828
View attachment 36829
View attachment 36830
View attachment 36831
View attachment 36832
View attachment 36833
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και η "πρωτοτυπία" συνεχίζεται... :P

Και ο φωτογράφος Κρις Πορσζ φωτογραφίζει τους ίδιους ανθρώπους στο ίδιο μέρος που τους είχε φωτογραφήσει και πριν από 30 χρόνια.









 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Εγγονή και γιαγιά μαζι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top