MMORPG παίζει κανείς;

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Οι επιλογές είναι πολλές αυτήν την εποχή:

- World Of Warcraft
- Lineage II
- EverQuest II
- Star Wars: Galaxies
- Matrix Online

(και πολλά άλλα που βαριέμαι να θυμηθώ τώρα)

Παίζει κανένας;

Εγώ παίζω Lineage II στον eGlobal server (καλά ούτε ζήτημα για bnb που έχει το τρελό ping το ίδιο) και σύντομα θα purchaseάρω το WoW με ΤρΈλΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
WoW sucks..

Υπάρχουν πιο δημιουργικοί τρόποι να πετάξεις τα λεφτά σου.. κάντα δίφραγκα και πέτα τα στους πεζούς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμ έχω καίρο να παίξω παιχνίδια σε Υπολογιστή το τελευταίο RPG που μου άρεσε πόλυ ήταν το Vampire The Masquarede......

Μια n00b ερώτηση από εμένα :redface: :redface: :redface:
Ποία η διαφόρα ΜΜORPG από RPG; μήπως τα πρώτα είναι multiplayer ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
@Porcelain: άσε ρε που είναι μ**ακία το WoW. Πιο θεϊκό MMORPG δεν υπάρχει και το ξέρεις. Επειδή σου χαλάσανε τον Hunter τα έχεις πάρει; LOL :D

@Exposed_Bone: MMORPG=Massive Multiplayer Online Role Playing Games
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εγω παίζω WoW στον Crushridge, level 31 gnome warlock είμαι :D
Πρόσφατα άρχισα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Εγώ παίζω μόλις 3 μέρες (μιλάμε για 30 ώρες όμως :P) Lineage II και έχω ένα Warrior 28 (λίγο θέλω για 29) lvl(προς Gladiator τον πάω) με name Kalas.

Αnarki σύντομα θα βάλω WoW!!! Δε συγκρίνεται με το Lineage II (πολύ προχειροφτιαγμένο και τα spawns των τεράτων ειδικά είναι αισχρά).

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΑ ΜΜOGPR ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΣΑΣ ΖΩΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
7 χρόνια πριν? wtf people? :P

Λοιπόν, έχω να βάλω κάρτα στο wow κάτι μήνες. Τώρα πάω να κάνω log in και μου βγάζει
"There was a problem logging in with this account. You may not have a World of Warcraft game attached to your account, or you may be logging into a region different from the one you created the account in"
Σαν κύριους χαρακτήρες έχω μία Blood Elf Death Knight και μία Night Elf Druid, both σε Twilight's Hammer όπου ξεκίνησα. Αλλά έχω και μία Blood Elf Warlock στην Jaedenar και παίζει να άφησα αυτήν τελευταία φορά μέσα. Γι'αυτό μου τη βγάζει τη μαλακία? Πως θα μεταφερθώ στο αρχικό μου region?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σαν κύριους χαρακτήρες έχω μία Blood Elf Death Knight και μία Night Elf Druid, both σε Twilight's Hammer όπου ξεκίνησα. Αλλά έχω και μία Blood Elf Warlock στην Jaedenar και παίζει να άφησα αυτήν τελευταία φορά μέσα. Γι'αυτό μου τη βγάζει τη μαλακία? Πως θα μεταφερθώ στο αρχικό μου region?


wut
:confused:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ξουτ, θέλω βοήθεια από κάποιον που ξέρει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
7 χρόνια πριν? wtf people? :P

Λοιπόν, έχω να βάλω κάρτα στο wow κάτι μήνες. Τώρα πάω να κάνω log in και μου βγάζει
"There was a problem logging in with this account. You may not have a World of Warcraft game attached to your account, or you may be logging into a region different from the one you created the account in"
Σαν κύριους χαρακτήρες έχω μία Blood Elf Death Knight και μία Night Elf Druid, both σε Twilight's Hammer όπου ξεκίνησα. Αλλά έχω και μία Blood Elf Warlock στην Jaedenar και παίζει να άφησα αυτήν τελευταία φορά μέσα. Γι'αυτό μου τη βγάζει τη μαλακία? Πως θα μεταφερθώ στο αρχικό μου region?

Σίγουρα έχεις κατεβάσει το σωστό client?
(En-Europe)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Yep :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
7 χρόνια πριν? wtf people? :P

Λοιπόν, έχω να βάλω κάρτα στο wow κάτι μήνες. Τώρα πάω να κάνω log in και μου βγάζει
"There was a problem logging in with this account. You may not have a World of Warcraft game attached to your account, or you may be logging into a region different from the one you created the account in"
Σαν κύριους χαρακτήρες έχω μία Blood Elf Death Knight και μία Night Elf Druid, both σε Twilight's Hammer όπου ξεκίνησα. Αλλά έχω και μία Blood Elf Warlock στην Jaedenar και παίζει να άφησα αυτήν τελευταία φορά μέσα. Γι'αυτό μου τη βγάζει τη μαλακία? Πως θα μεταφερθώ στο αρχικό μου region?

Δε μου φαίνεται οτι επιρρεάζει το Login το που είναι οι χαρακτήρες σου.
Προσπαθείς να κάνεις Login στον client Η στο battle.net για να βάλεις κάρτα; Αν κάνεις το αφού τσεκάρεις οτι παιζεις στο σωστό region (https://eu.battle.net για ευρώπη) έχεις μαλλον ξεχάσει το password Και κάνεις κανονικά τη διαδικασία password reset.

Άμα δεν παίξει ούτε αυτό μου μιλάς να σου στείλω trial για το eve online. Είναι wow με διαστημόπλοια.. και pvp.. και οικονομία.. και σοβαρό crafting.. και φορτηγά.. και μετοχές στα guilds.. και κυρίως μαύρο γιατί είναι στο διάστημα.. ακριβώς σα wow. Δες εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Το έφτιαξα, δεν είχε αποθηκευτεί ο client σε αυτόν τον υπολογιστή και δεν έδωσα βάση πριν το κατεβάσω εδώ.
Αυτό το Eve πρώτη φορά το ακούω. Αν και δεν είμαι τόσο φαν αυτού του είδους (φορτηγά διαστημόπλοια etc) θα του ρίξω μια ματιά, αφού είναι και οικονομικό.
Thanks =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αμα θελήσεις eve trial στειλε μου pm με ένα Mail να σου στείλω εγω, παίρνεις 21 μέρες αντί για 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top