Υπάρχει κάτι που δεν σας αρέσει στον τόπο που μένετε;

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Στην περιοχη που μενω υπαρχουν κατι σκυλια τα οποια αμα κανεις καμια περιεργη κινηση η το λαθος να τα κοιταξεις σε τρεχουνε. Δεν ξερω αν δαγκώνουν η οχι παντος εγω φοβαμαι μονο που ακουω το γαβγισμα. Γενικα δεν τα μπορω τα σκυλια απο μικρος χωρις να τα πειραξεις μπορει κυριολεκτικα να σε τραυματισουν πολυ ασχημα. Ενας ανθρωπος πριν λιγο καιρο ειχε δεχτει επιθεση αρκετα κοντα στην περιοχη μου και δεν ξερω και εγω ποσα χειρουργεια εκανε, του κοψαν κανονικα κρεας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ποσο δικιο εχεις με το 2) ειμαι στη γερμανια εδω και τρια χρονια και το ιδιο πραγμα το σαββατοκυριακο ποσο σε νιωθω...:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έρι

Νεοφερμένος

Η Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
@CaneSenpai συμφωνώ απόλυτα ! παλιά είχε κι εδώ που μένω πολλά σκυλιά , αλλά τα τελευταία χρόνια μειώθηκαν . κάποτε είχε γίνει κι εδώ ένα περιστατικό με ένα επιθετικό σκύλο . το χειρότερο είναι μερικά που ενώ έχουν ιδιοκτήτες και ο ιδιοκτήτης λέει ΄΄ δεν δαγκώνει , δεν δαγκώνει ''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εμείς στην Δράμα δεν έχουμε τίποτα ενδιαφέρον. Γεροντοκρατούμενη πόλη, κάτι συντριβάνια στην πλατεία είναι χαλασμένα εδώ και 10 χρόνια και κανένας δεν τα φτιάχνει, υπάρχουν σπασμένα πεζοδρόμια, ετοιμόρροπα κτήρια, χαζο-grapfiti του τύπου "Μαράκι γύρνα πίσω, σ'αγαπάω" ή "μάνα φεύγω" που λερώνουν γενικά την πόλη....

Να ήμουν Δήμαρχος ... :D ... ποτέ δεν ξέρεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Περα απο το αν τα αρνητικα που θα γραψω ειναι αρκετα, θεωρω την Αθηνα ως το καλυτερο μερος στην Ελλαδα για να ζησεις. Γενικα σιχαινομαι τις κλειστες κοινωνιες και ισως για αυτο ειμαι κολλημενος με τη μεγαλουπολη. Η ανωνυμια γαμαει!

Παμε.

1) Το οτι δεν εχει σταση μετρο κοντα στο σπιτι μου και η κοντινοτερη σταση ηλεκτρικου ειναι κοντρα ανηφορα οταν γυριζω σπιτι. Νταξει βεβαια δεν πρεπει να παραπονιεμαι, αλλα παιδακια δν εχουν καθολου μετρο.

2) Το οτι τα λεωφορεια μας ειναι τριτοκοσμικα ακομα και σημερα, πολυ αραια (με εξαιρεση το 608 ), βρωμικα, μεχρι προσφατα ουτε τις στασεις δεν ελεγαν.

3) Το οτι πολλοι ανθρωποι που εγκατασταθηκαν στην Αθηνα, στα 80ς κυριως, κουβαλησαν τη νοοτροπια του χωριου τους στην πολη, κουτσομπολιο, θαψιμο και λοιπες αγαπημενες ασχολιες της Ελληνιδας κατινας. Ωστοσο αυτο υπαρχει σε ολες τις ελληνικες πολεις και ισως στην Αθηνα ειναι πιο σπανιο απο ο,τι αλλου (πχ στη Λαρισα η αναλογια πολιτισμενων-απολιτιστων ειναι 50-50).

4) Το οτι υπαρχουν γειτονιες του κεντρου που ειναι τραγικα εγκαταλελειμενες απο τους κατοικους τους. Τα σπιτια τα νοικιαζουν συνηθως με το κεφαλι, τα παρατανε απεριποιητα και περιοχες διπλα στο κεντρο της Αθηνας παρακμαζουν ταχυτατα.

5) Το οτι η πολη ειναι παντα το κεντρο των επεισοδιων. Τα κακα του να ειναι και πρωτευουσα φανταζομαι, αλλα μου τη σπαει πολυ καθε φορα που μετα απο μεγαλες πορειες το κεντρο της Αθηνας θυμιζει βομβαρδισμενο τοπιο. Ακομα περισσοτερο μου την εσπασε οταν ηταν οι Κρητικαροι στην Αθηνα εκαναν τα επεισοδια τους και μετα πηραν τα αγροτικα και γυρισαν στον τοπο τους. Στα αρχιδια τους που τα εσπασαν, αλλωστε δεν ηταν τα επεισοδια στο Ηρακλειο για να τους νοιαξει.

6) Το οτι με εξαιρεση ισως λιγο την τελευταια φορα, η πολη δεν στολιζεται σωστα για τα Χριστουγεννα.

7) Το οτι σε συγκριση με αλλες Ευρωπαϊκες πολεις, η Αθηνα δεν ειναι ιδιαιτερα απλωμενη. Θα μπορουσε να εχει μιση φορα ακομα εκταση με τον ιδιο πληθυσμο και να ηταν πολυ καλυτερη.

8 ) Το οτι μας χαλανε οι ουρανοξυστες και δεν τους επιτρεπουμε αλλα τα κτιρια του 60 στο κεντρο μας φαινονται εξαιρετικα.

9) Το οτι τα δυτικα προαστια της πολης πλην ενος μερος του Χαϊδαριου ειναι υποβαθμισμενα ακομα και σημερα.

10) Το οτι η Κηφισιας και η Μεσογειων εχουν φαναρια (ειδικα η πρωτη).

11) Το οτι τα εχουμε ολα μαζεμενα εδω. Θα μπορουσαμε καποιες υπηρεσιες να τις εχουμε εκτος Αθηνων (βεβαια αυτο θα ηθελε ενα πιο ομοσπονδιακο συστημα).

12) Το οτι οι γεροι τιγκαρουν τα λεωφορεια στις 8 το πρωι λες και εχουν να πανε στις δουλειες. Που στο διαολο πας πρωινιατικα; Απλα εχεις ξυπνησει απο τις 6 και σου φαινεται μεσημερι. Τραβα δυο ωρες αργοτερα και μην ταλαιπωρεις οσους οντως εχουν δουλεια και πρεπει να μετακινηθουν εκεινη την ωρα.

13) Το οτι η Αθηνα δεν ειναι ενας δημος οπως ειναι το Βερολινο ή το Λονδινο.

14) Τελος μου τη σπανε οσοι Πειραιωτες σκιζουν τα ρουχα τους οτι δεν ειναι Αθηναιοι και οτι ο Πειραιας ειναι ανεξαρτητη πολη. Οσο ανεξαρτητη πολη ειναι και η Κηφισια και ο Χολαργος παιδια. Να αλλαξετε και τα εισιτηρια σας να λενε Συγκοινωνιες Πειραια αντι για Συγκοινωνιες Αθηνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αυτό για τους ουρανοξίστες κάπου ειχα διαβάσει πως γίνεται για να μη καλύπτεται η ακρόπολη. Τώρα δε ξέρω κατά πόσο στέκει αλλά οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτό για τους ουρανοξίστες κάπου ειχα διαβάσει πως γίνεται για να μη καλύπτεται η ακρόπολη. Τώρα δε ξέρω κατά πόσο στέκει αλλά οκ.

Ναι κι εγω το ειχα διαβασει αλλα θα μπορουσαν να τους επιτρεψουν σε συγκεκριμενα σημεια, αν τους επετρεπαν για παραδειγμα στην Κηφισιας απο το Ψυχικο και πανω, δεν θα καλυπταν την Ακροπολη. Στο κεντρο κι εγω διαφωνω απο τη στιγμη που η πολη εχει ιστορικο κεντρο. Αλλωστε δν θα γινομασταν και Manhattan ουτε Canary Wharf :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εγω ειχα ακουσει οτι δεν εχουμε επειδη συμβαινουν πολλοι σεισμοι (αλλα τι να πουν και στο Τοκυο) ,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει . Παντως έχουμε ενα πυργο στους αμπελοκηπους και ενα στον πειραια που εχει παρει κλιση και χρησιμοποιειται περιοδικα ως billboard
Βρηκα και αυτο ,αλλα το κοβω να ολοκληρωθει μαζι με την αναπλαση του Ελληνικου :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

me.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Αυτό για τις πολυκατοικίες και την Ακρόπολη μου θύμισε ένα (μάλλον πολύ παλιό) ανέκδοτο :

- Έχετε ποτέ ανέβει στην Ακρόπολη ;
- Όχι
- Α, χάνετε που δεν πάτε! Από εκεί φαίνεται το Χίλτον !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
To ότι δεν βρίσκω δουλειά. Όλα τ' άλλα θα επιλυθούν -έστω και μετά θάνατόν μου. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
12) Το οτι οι γεροι τιγκαρουν τα λεωφορεια στις 8 το πρωι λες και εχουν να πανε στις δουλειες. Που στο διαολο πας πρωινιατικα; Απλα εχεις ξυπνησει απο τις 6 και σου φαινεται μεσημερι. Τραβα δυο ωρες αργοτερα και μην ταλαιπωρεις οσους οντως εχουν δουλεια και πρεπει να μετακινηθουν εκεινη την ωρα.

Αχχ αυτό.
Κυριολεκτικά 8 με 9 όλα τα μέσα ειναι ΤΙΝΓΚΑ και τα 3/4 αυτών είναι ηλικιωμένοι που σε αγριοκοιτάζουν κιόλας αν δε τους προσφέρεις τη θεσούλα σου να κάτσουν.

  • Μου τη σπάνε επίσης οι ελεγκτές στα μμμ και οι αυξήσεις που γίνονται συνεχώς.
  • Μου τη σπάνε όσοι δε πλένονται, όσοι δεν χρησιμοποιούν αποσμητικό, όσοι δε πλένουν τα ρούχα τους και τα μπουφάν. ΤΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΠΛΕΝΟΝΤΑΙ ή ΠΑΝΕ ΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΙΟ, ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΑΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΦΟΡΕΜΕΝΟ, Β Ρ Ω Μ Α Σ.
  • Γενικά έχω τεράστιο θέμα με τη βρωμιά, αν ήμουν πρωθυπουργός θα γέμιζα τη χώρα με ντουζιέρες μπανιέρες αφρόλουτρα πλυντήρια και αποσμητικά ΔΩΡΕΑΝ. -.-
  • Μου τη σπάει η μυρωιδά που παίρνουν τα απλωμένα ρούχα το χειμώνα από τη κάπνα.
  • Μου τη σπάει που κάθε π/σ/κ όλα τα μαγαζιά είναι τίνγκα και δε βρίσκεις να κάτσεις, λες και σαν φοιτητής περιμένεις το σάββατο να βγεις, δε μπορείς να βγεις τετάρτη πχ.
  • Μου τη σπάει η κίνηση που γίνεται όταν βρέχει. ΒΡΟΧΗ ΕΙΝΑΙ, έβρεξε 20 λεπτά και στο κέντρο επικρατεί χάος λες και έγινε τσουνάμι.

Αγαπώ γενικά την Αθήνα και δε θα την άλλαζα με καμία άλλη πόλη, αλλά κανείς δεν είναι τέλειος και εγώ δε μπορώ να μη γκρινιάζω για τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
To ότι δεν βρίσκω δουλειά. Όλα τ' άλλα θα επιλυθούν -έστω και μετά θάνατόν μου. :redface:
Ενώ δουλειά, πότε νομίζεις θα βρεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

me.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Καλά, όσο για τα λεωφορεία και τα τρένα στην Αθήνα...

Για τακτικούς χρήστες λεωφορείων και τρένων συνίσταται η ακρόαση μουσικής στ’ ακουστικά. Έτσι, η διαδρομή γίνεται λιγότερο πληκτική και δεν αναγκάζεσαι να ακούς βαρετές χαζοκουβέντες πεζής καθημερινότητας του πάσα ένα συνεπιβάτη, ιδιαιτέρως αν πρόκειται για ζωντόβολο που... γκαρίζει στο κινητό.
Νομίζω πως έχει πια καθιερωθεί να ακούς μουσική καθισμένος και χαζεύοντας απ'το παράθυρο τη διαδρομή. Και για έναν ακόμα λόγο: αν σου καταλογιστεί αδιαφορία για τον ηλικιωμένο που ξεροσταλιάζει τόση ώρα δίπλα σου κι εσύ πέρα βρέχει, λες εκεί ένα "συγγνώμη, δεν σας είδα", του δίνεις τη θέση σου και ξεμπερδεύεις. Κι επειδή δεν είσαι ο μόνος που αδιαφορείς, σπάνια θα ενδιαφερθεί κανείς να σου καταλογίσει αδιαφορία.
Ξέρω, σκέφτομαι ποταπά και πονηρά. Είμαι απαίσιος. Αλλά δε φταίω μόνο εγώ. Παλιότερα, για παράδειγμα, είχα σηκωθεί για να δώσω την θέση μου σ’έναν ηλικιωμένο που στεκόταν δίπλα μου, λέγοντάς του (πώς μου'ρθε κι εμένα να το πω! ) "κάτσε, παππού". Και η απάντηση που πήρα ; "Παππού να πεις τον πατέρα σου". :mad::P

Τέλος πάντων, επειδή δεν έχω όρεξη για τέτοια, σηκώνομαι απ' τη θέση μου μόνο αν πρόκειται για... υπερήλικες.
Δεν την παραχωρώ, σηκώνομαι απλώς και δεν λέω τίποτα (κάνω πως ετοιμάζομαι να κατέβω στην επόμενη στάση). Ε, τώρα αν αντί για τον υπερήλικα σπεύσει κι αρπάξει τη θέση κάνα άλλο "γαϊδούρι"... δικιά του ευθύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οι άνθρωποι.
Υπερβολική φυσική ομορφιά που δυστυχώς δεν την έχουν εκμεταλλευτεί σωστά.
Έχουν αντίθετα καταστρέψει πχ τα τοίχη της πόλης. Χτίζουν μπαλκόνια κλείνοντας την θέα της λίμνης.
Δεν ενδιαφέρονται για θέατρα και δεν υπάρχει καν σινεμά ( έκλεισε πριν 1-2 χρόνια).
Επίσης είναι αγενέστατοι... Και το αίσθημα της ''τοπικής κοινωνίας'' μπορεί να με σκοτώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Καθημερινά τυχαίνει να βλέπω τη ''σκληρή'' πλευρά της Αθήνας,εκεί στην Ομόνοια και τριγύρω.Βλέπω φτώχεια,πρόσφυγες,ανθρώπους να σέρνονται,παρατημένες καταστάσεις από πλευρά καθαριότητας και γενικά μία άθλια εικόνα.Όσο γρήγορα κι αν περπατήσω ό,τι κι αν σκεφτώ για να μη με ρίξουν αυτα που συμβαίνουν γύρω μου,δε τα καταφερνω.Ίσως βέβαια ο προβληματισμός αυτός και η έκθεση μου σε τέτοιες καταστάσεις λειτουργήσουν ευεργετικά κάπως.Από το να μη νιώθεις τίποτα,το να νιώθεις απέχθεια είναι κάτι σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι που δεν σας αρέσει στον τόπο που μένετε;
Οι άνθρωποι.



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • cscs.png
    cscs.png
    8.9 KB · Εμφανίσεις: 778
Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Εχεις κόμπλεξ με τους ναζί οπότε χρειάζεσαι προσαρμογή γιατί θα τους δέίς σύντομα στο Μαξίμου(:devil::devil::devil:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Σαν παιδί που δεν έχει ζήσει σε επαρχιακή πόλη, η γνώμη μου ίσως να είναι υποκειμενική. Κακά τα ψέματα, μοναδικός αντικειμενικός κριτής μπορεί να είναι κάποιος που έχει ζήσει και σε μεγαλούπολη και σε επαρχιακή πόλη ώστε να μπορεί να συγκρίνει. Τεσπα, θα μπορούσα να γράψω ένα σωρό θετικά για την Αθήνα αλλά το θέμα ζητάει αρνητικά :P Μερικά που μου έρχονται πρόχειρα είναι:
-Τραμ, ειδικά από το Σύνταγμα ως την παραλία δεν βολεύει καθόλου, είναι πάντα γεμάτο και έχει περισσότερα φανάρια και από τα αυτοκίνητα. Επίσης είναι λιιιιγο αργό :P
-Λεωφορεία, ειδικά τα τοπικά έχουν αρκετά αραιά δρομολόγια ενώ δεν ακολουθούν το πρόγραμμα που υποτίθεται υπάρχει στον ΟΑΣΑ με αποτέλεσμα να μην μπορείς να προγραμματίσεις τίποτα ή/και να καθυστερείς. Κάποια λεωφορεία επίσης αν και περνάνε συχνά είναι πάντα πήχτρα και δεν είναι ούτε ό,τι πιο βολικό ούτε ό,τι πιο καθαρό υπάρχει.
-Η έλλειψη πρασίνου, ειδικά σε περιοχές του κέντρου αλλά και στα δυτικά και τα ανατολικά προάστια.
-Η γενική ανωνυμία και αποξένωση, ο καθένας είναι στον κόσμο του και στις δουλειές του, δεν υπάρχει συνήθως ιδιαίτερη ανθρώπινη επαφή. Αυτό ίσως να έχει και θετικά αφού αν εξαιρέσεις τους συγγενείς και τις παρέες σου, είσαι άγνωστος μεταξύ αγνώστων σε μία πόλη εκκατομυρίων ανθρώπων οπότε δεν είναι τόσο πιθανό να σε πάρει μπάλα το κουτσομπολιό όσο θα ήταν σε μία πιο κλειστή κοινωνία.
-Οι μεγάλες αποστάσεις (αυτό είναι προσωπικό παράπονο αφού πέρασα σε σχολή στην πόλη μου και αν δε χρησιμοποιήσω αμάξι θέλω 1μιση ώρα με τα ΜΜΜ για να φτάσω στο ΕΜΠ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι που δεν σας αρέσει στον τόπο που μένετε;




:P

Όχι κι έτσι δα.
Αλλά επειδή έχω ζήσει και σε άλλες πόλεις έχω απογοητευτεί από αυτούς που μένουν εδώ.
Βασικά έχω απογοητευτεί από το πόσο αδιάφοροι είναι και από το πόσο δεν σέβονται τον τόπο τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Μπορώ να πω οτι εγώ ειμαι η κλασσική περιπτωση εφήβου που μισεί τον τόπο που μένει..... Απο πού να αρχίσω.... Ο καιρός είναι σχεδόν πάντοτε κρύος και εγω καθώς είμαι ευαίσθητη στο κρύο αρρωσταίνω σχετικα συχνά.. Επιπλέον τα ατομα εκει με εχουν απογοητευσει.. Νοιαζονται μονο να σχολιαζουν τις ζωες των αλλων και οταν εχεις ενα προβλημα να σου γυριζουν την πλατη.. περα απο το οτι ειναι και πολυ κλειστομυαλοι και οποιαδηποτε καινουρια ιδεα θα την δουν με κακο ματι... Τελος δεν ειναι αρκετα μεγαλο το μερος ωστε να εχει πληθωρα δραστηριοτητων να κανεις και ατομων για να γνωρισεις....

Αντε δυο χρονια εμειναν και επιτελους φευγω...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top