Η πρώτη σχέση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Καλέ, 14 είναι η αδερφή σου όχι 34. Εχει ακόμα χρόνια μπροστά της μέχρι να βρει κάποιον, δεν θα γεράσει μόνη της αν αυτό είναι που σε απασχολεί. Στα 14 δεν σε νοιάζει και πολύ αν θα έχεις σχέση ή όχι, έχεις άλλα πράγματα να σε απασχολούν.
Συμφωνώ με την προλαλήσασα τσόκο. Στα 14 άλλα πρέπει να απασχολούν έναν άνθρωπο. Όχι το αν θα'χει σχέση και πως αν δεν έχει η ζωή του τελείωσε or sth.Ντάξ δεν λέω, είναι απολύτα φυσιολογικό να ερωτευτεί κανείς,δεν τίθεται αμφισβητηση, αλλά δεν θα σκάσει κιόλας. Πιστεύω ότι αυτά φοβίζουν τους νέους/νέες γιατί βλέπουν οτι επικρατεί αυτή η "μόδα" όπου τα παιδιά που πατανε το πόδι τους στο γυμνάσιο(αν όχι και νωρίτερα) πρέπει οπωσδήποτε να βρουν σχέση αλλιώς θα θεωρηθούν non cool or sth. Nέοι άνθρωποι είμαστε, έχουμε ουκ ολίγες ευκαιρίες για τέτοια!Ας μην έχουμε και αυτό ανάμεσα στις πολλές σκοτούρες μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και κάτι ακόμα να προσθέσω με τους δύο παραπάνω..
"Psychology says, If you aren’t happy single, you won’t be happy taken. Happiness comes from within, not from people.”
Το οποίο ισχύει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Και κάτι ακόμα να προσθέσω με τους δύο παραπάνω..

Το οποίο ισχύει.:)

Οι κοινωνικές σχέσεις μπορεί να επηρεάσουν τον τρόπο με τον οποίο βλέπεις τον εαυτό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Οι κοινωνικές σχέσεις μπορεί να επηρεάσουν τον τρόπο με τον οποίο βλέπεις τον εαυτό σου...



εάν δεν έχεις αποδομήσει την προσωπικότητά σου, ναι, απολύτως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Οι κοινωνικές σχέσεις μπορεί να επηρεάσουν τον τρόπο με τον οποίο βλέπεις τον εαυτό σου...
Ναι,αλλά ό,τι και να κάνεις,εάν δε μάθεις να στέκεσαι στα πόδια μόνος σου και να μην στηρίζεσαι επάνω στους άλλους και άρα να μπορείς να είσαι ευτυχισμένος μόνος σου δεν πρόκειται ξαφνικά όλα αυτά να γίνουν όταν αποκτήσεις σχέση,διότι αυτή καλώς ή κακώς δεν ξέρεις μέχρι πότε θα υφίσταται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Πρώτη σχέση στα 17 και κρατάει ακόμα, φρέσκο πράγμα -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
στα 18, κράτησε σχεδόν 5 χρόνια, χωρίσαμε πριν 5 μήνες...Πολύ άσχημο το τέλος, με χώρισε αυτός, πληγώθηκα πολύ ήταν κ ο πρώτος μου, αλλά τα κατάφερα κ πάτησα στα πόδια μου κ πάλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
18 και κατάφερε να μου δώσει ότι πιο αρνητικό σε συναίσθημα υπήρχε μέσα σε 2 μήνες, ταλαιπωρώντας με για άλλα δύο με τρία χρόνια. Δεν ξέρω αν τελικά ήταν καλό ή κακό για τον τρόπο που αντιμετωπίζω πλέον τις καταστάσεις. Σίγουρα έμαθα με τον χειρότερο τρόπο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
στα 16. κράτησε 2,5 χρονια και τελείωσε τυπικά πριν 1 μήνα (αν και ουσιαστικά είχε τελειώσει εδώ και πολύ καιρό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η εμπειρία μου από την πρώτη μου σχέση, στα 24 μου χρόνια, ήταν η χειρότερη. Έχω αναφερθεί σε λεπτομέρειες σε άλλο θέμα. Δεν θα αναφερθώ ξανά σ' αυτές, για να μην σας κουράσω. Θα είμαι λοιπόν συνοπτική. Παλιά λοιπόν μου άρεσαν οι άνδρες με πολύ μεγαλύτερη ηλικία από τη δική μου. Στο πρόσωπο ενός προχωρημένου ενήλικα λοιπόν (προχωρημένου σε ηλικία εννοώ:eek:) συνάντησα την εμπειρία, την άνεση στην επικοινωνία, την ευρύτητα θεμάτων στη συζήτηση, την τρυφερότητα και πολλά άλλα. Όλα αυτά τα ωραία όμως κράτησαν μόνο 5 μήνες. Τον 6ο μήνα ο άνθρωπος αυτός άρχισε να με ζηλεύει. Δεν τολμούσα να πάρω ένα τηλέφωνο ούτε τον αγαπημένο μου πρώτο εξάδελφο. Και αρσενική γάτα να χάιδευα, που λέει ο λόγος, τη ζήλευε, ενώ δεν του είχα δώσει ποτέ αρνητικά ερείσματα. Κάποια στιγμή η σχέση αυτή έγινε αποπνικτική κι έφυγα μόνη μου απ' τη σχέση. Ευτυχώς φάνηκα δυνατή και δεν ενέδωσα στους εκβιασμούς του.
Ήταν λάθος μου εν τέλει να κάνω σχέση με έναν άντρα πολλά χρόνια μεγαλύτερό μου. Το γεγονός ότι ήταν ανύπαντρος σε τόσο μεγάλη ηλικία (57 ετών τότε) έπρεπε να με προβληματίσει. Απορώ με τον ίδιο μου τον εαυτό πώς είχα φάει κόλλημα μ' αυτόν τον άνθρωπο, που θα μπορούσε ηλικιακά να είναι πατέρας μου. Δεν είχα και ριμάδα αυτοεκτίμηση. Ήμουν πανέμορφη κοπέλα και νόμιζα ότι είμαι άσχημη, καθώς κι ότι δεν αξίζω να με κοιτάξει ένας νέος και ωραίος άντρας.

Αντιθέτως για την τελευταία μου σχέση έχω να πω τα καλύτερα. Ήμασταν μαζί 2,5 χρόνια και χωρίσαμε τον Δεκέμβρη του 2015. Προς το τέλος με είχε στενοχωρήσει, αλλά γενικώς κρατάω πολύ καλές εντυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
την πρώτη μου μεγάλη σχέση την ζω αυτή τη στιγμή... τώρα στα 23 μου.. είμαστε μαζί δύο χρόνια σχεδόν.. :hmm:
είναι όλα πολύ καλά και ομαλά.. (με λογικές διαταραχες εννοείται) αλλά βασίζω την ομαλότητα στο ότι δεν ερωτεύτηκα "με την πρωτη ματιά" όπως με κάτι παλιά ψιλοφλερτάκια.. και έτσι πατώ στα πόδια μου απο την αρχή.. αυτό δίνει μια πολύ ομαλή ροή στο πράγμα..
μάλιστα νομίζω πως είμαι τυχερη (ας το πούμε έτσι) για το γεγονός ότι στο πρώτο άτομο που δόθηκα μου φέρεται πολύ καλά.. καθ όλη την διάρκεια της σχέσης.. θενξ γκοντ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianiki21

Νεοφερμένος

Η Marianiki21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Άρχισε 17 χρονών εγώ ( 18-19 ο κύριος ) και πάμε για χρόνο στις 2 Ιανουαρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Άρχισε 17 χρονών εγώ ( 18-19 ο κύριος ) και πάμε για χρόνο στις 2 Ιανουαρίου

Μ αρεσει που θυμαστε και ημερομηνια :P:P ωρα,λεπτο και μερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ε πρωτη σχεση καλεεεεε ... Καλημεραα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top