Συμβουλές κατά τη σεξουαλική επαφή

NJO

Νεοφερμένος

Ο NJO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά, ειμαι νέος εδω και ελπίζω να με βοηθήσετε . Ειμαι 17 χρονών και έχω σχέση με μια κοπέλα,εδω και 1 μηνα περίπου ,και είναι 16.5. Λέμε να προχωρήσουμε στην σχέση μας ( να ολοκληρώσουμε ) . Φυσικά, δεν ειναι κατι το οποιο το εχουμε κανονίσει, απλα κατα πασα πιθανότητα θα γίνει ,εν καιρώ και είμαστε και οι δύο έτοιμοι .
Θα ηθελα λοιπον συμβουλές, καθως θα ειναι και των δυο μας πρωτη φορα. Συνεπώς θα ηθελα συμβουλες καταρχας ,ως προς την προστασια ,να μην συμβει καποιο ατυχημα (ποιο προφυλακτικο ειναι πιο ασφαλες - να βγω πριν τελειωσω ; κλπ. ) και κατα δευτερον ,ως προς την απολαυση και των δυο μας.
Σας ευχαριστω.Ντρεπομαι και που τα ρωταω αυτα,αλλα δυστυχως δεν υπαρχει επαρκης ενημερωση πουθενα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Απο τα καλύτερα είναι τα durex και απο τα πιο ασφαλές προφυλακτικά...Για μεγαλύτερη ευχαρίστηση μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτά με τις ραβδόσεις....Άντε και καλη αρχή!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
εμενα η συμβουλη μου ειναι να μην πιεζετε καταστασεις και να ερθει απο μονο του...
και αφου ειναι η πρωτη φορα και των δυο σας,ομολογω οτι θα εχει "πλακα",οχι με την κακη εννοια:)
με την εννοια οτι,τι ειναι αυτο.που το βαζω,τι εγινε τωρα κλπ κλπ...
οσο για το προφυλακτικο το θεμα δεν ειναι τι μαρκα θα παρεις,αλλα να το φορεσεις σωστα και να μην εχει αερα μεσα...
οταν ειναι η ωρα να γινει θα γινει και μην εχεις καθολου αγχος,ουτε συ ουτε η κοπελα σου...
καλη αρχη και απο μενα και.......σιδεροκεφαλος!
:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον, πρωτα απο ολα να μην ντρεπεσε που ρωτας! Ολοι καπια στιγμη πρεπει η επρεπε να μαθουμε και επειδη οπως λες και εσυ δεν υπαρχει πουθενα επαρκη ενημερωση, καλα κανεις που την ψαχνεις απο μονος σου και δεν πας στο κουτουρου! Περιφανος θα επρεπε να εισαι, και οχι να ντρεπεσε!

Για την προστασια, δες αν μπορεις να βρεις καπιο βιντεο που να εξηγει καπια πραγματα για των σωστο τροπο να το βαλεις και το τι να προσεξεις... Προτιμισε να παρεις απο φαρμακειο, γιατι ποτε δεν ξερεις τι συνθικες επικρατουν στο περιπτερο και ισως να μην ειναι στην καλητερη κατασταση, διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες, πριν γινει οτι ειναι να γινει δοκιμασε μονος σου να βαλεις μερικες φορες να δεις πως μπαινει κλπ, ωστε να μην μπει εντελος λαθος και μετα εχεις αλλα τρεχαματα... Προσεξε μην το τραβας και το τεντωνεις προκειμενου να το βαλεις, προσεξε μην το βαλεις αναποδα, αν τυχων δεν μπει καλα με την πρωτη πετα το και χρησιμοποιησε καινουργιο... Αν δωσεις βαση στις οδηγιες νομιζω τα αναφερει ολα οσα πρεπει να εχει υποψην σου...
Για την μαρκα, για τις πρωτες φορες θα σου ελεγα να δοκιμασεις κατι με γενικη αποδοχη απο το αγοραστικο κοινο! Κατι μεταξυ durex και duo δλδ... :P Θα σου προτινα να παρεις και απο τα δυο και να τα δοκιμασεις πριν γινει οτιδηποτε οπως ειπα και πριν, οχι μονο για να μαθεις να το βαζεις, αλλα και γιατι υπαρχει η πιθανοτιτα καπιο απο τα δυο να μην σου καθετε καλα... Επισης θα προτινα για αρχη να προτιμισεις "απλες" εκδοσης... Κουκιδες και ραβδωσεις μπορει να της αρεσουν αργοτερα, αλλα την πρωτη φορα δεν νομιζω πως θα τις εκτιμησει... Extra safe ειναι υπερβολικο πιστευω, και extra thin δεν αξιζει τον κοπο, αφου δεν θα ξερετε τι "χανετε" λογο του προφυλακτικου...:P
Οσο για το τραβηγμα... Αν εχει μπει σωστα το προφυλακτικο, ειναι ποιοτικο, εχει "συντιριθει" υπο καταληλες συνθικες και δεν εχεις την γκαντεμια να ειναι απο τα ελλατωματικα δεν υπαρχει προβλημα να τελιωσες μεσα. Αν δεν νιωθεις σιγουρια για τον τροπο του το εβαλες, για τον τροπο που το νιωθεις πανω σου ή για την ποιοτιτα του τραβηξου, αλλιως δεν πιστευω οτι υπαρχει λογος.

Για το ωραιο κοματι τωρα... την απολαυση! Μην ανχωνεστε, ουτε εσυ ουτε αυτη! Και αν την δεις να ανχωνετε σταματα οτι κανετε και ηρεμισε την με τον τροπο σου! Το ανχως ειναι ο χειροτερος εχθρος σε αυτα τα πραγματα! Δωσε πολυ χρονο στα προκαταρτικα για να ηρεμισετε και οι δυο, να νιωσετε ανετα, και για να ετοιμαστει πιο καλα αυτη. Και ακομα και οταν ερθει η ωρα, μην βιαστεις να μπεις, δωσε και εκει χρονο! Σιγα-σιγα με ηρεμια και απαλες κινισεις χωρις να την πιεζεις! Αν σου πει η αντιληφθεις οτι ποναει τραβηξου λιγο ωστε να πας σε ενα σημειο που ξερεις οτι δεν ποναει. Και οσο περισσοτερο καιρο την ετοιμαζεις με αλλους τροπους, τοσο πιο ευκολα θα μπει και τοσο πιο λιγο θα πονεσει!

ΥΓ Ωχ αμαν... Τι ειναι ολο αυτο το κατεβατω που εγραψα;... Ουτε πτυχιακη να εγραφα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
νομίζω τα είπε όλα ο κύριος dark_kronos.....:) εκτος αν θες κι άλλες λεπτομέρειες.....

αα και κάτι άλλο σημαντικό...η στάση που θα επιλέξετε καλό θα είναι να είναι η απλή για να μην πονέσει η γυναίκα πολύ...και γενικά νομίζω ότι για πρώτη φορα θα σας είναι πιο "εύκολο".....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

noukooo

Νεοφερμένος

Η noukooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ειναι παλια αυτη η συζητηση αλλα ελπιζω καποιος να μου απαντηση γιατι πραγματικα εχω ασχημο θεμα με το πρακατω ειμαι με εναν αρκετα μεγαλυτερο και μακραν πιο εμπειρο απο εμενα.Εχουμε ολοκληρωσει αλλα εχω το εξης προβλημα. Οταν το κανουμε μπορεικαποια στιγμη στη σταση που ειμαστε να κοιτιομαστε το θεμα ειναι οτι ντρεπομαι εκεινη τη στιγμη να τον κοιταζωκαι ψιλοαγχωνομαι κιολας.Γενικοτερα εχω κλειστα τα ματια μου εκεινη τη στιγμη και ετσι δεν εχω καποιο αγχος αλλα νιωθω ασχημα και φοβαμαι μηπως τον ξενερωνει αυτο.Ναι το ξερω πως με τον καιρο θα το συνηθισω και δε θα εχω προβλημα και τα λοιπα αλλα αυτο με το κοιταγμα στα ματια κτλπ δεν το πολυ εχω γιατι νιωθω αμηχανα. Μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
ειναι παλια αυτη η συζητηση αλλα ελπιζω καποιος να μου απαντηση γιατι πραγματικα εχω ασχημο θεμα με το πρακατω ειμαι με εναν αρκετα μεγαλυτερο και μακραν πιο εμπειρο απο εμενα.Εχουμε ολοκληρωσει αλλα εχω το εξης προβλημα. Οταν το κανουμε μπορεικαποια στιγμη στη σταση που ειμαστε να κοιτιομαστε το θεμα ειναι οτι ντρεπομαι εκεινη τη στιγμη να τον κοιταζωκαι ψιλοαγχωνομαι κιολας.Γενικοτερα εχω κλειστα τα ματια μου εκεινη τη στιγμη και ετσι δεν εχω καποιο αγχος αλλα νιωθω ασχημα και φοβαμαι μηπως τον ξενερωνει αυτο.Ναι το ξερω πως με τον καιρο θα το συνηθισω και δε θα εχω προβλημα και τα λοιπα αλλα αυτο με το κοιταγμα στα ματια κτλπ δεν το πολυ εχω γιατι νιωθω αμηχανα. Μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω? :redface:

Γενικά νιώθεις άνετα με το αγόρι σου;Πόσο καιρό είστε μαζί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noukooo

Νεοφερμένος

Η noukooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ναι νιωθω ανετα. Εχουμε κανα εξαμηνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω θα ελεγα να μη ντρεπεσαι καθολου, εκεινη τη στιγμη να μην σκεφτεσαι και να το απολαυσεις χωρις να σκεφτεσαι τιποτα!
Κοιτα τον στα ματια και νιωσε ομορφα γιαυτα που κανετε, γιατι πολυ απλα τον θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top