Ελληνίδες vs Αλλοδαπές

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με αυτό που λέτε για τσουβάλιασμα, κάτι που είχα ξαναπεί όταν είχα πρωτοδιαβάσει το θέμα αυτό, καθώς μου είχε κάνει εντύπωση το Ελληνίδες vs όλων των άλλων ουσιαστικά.

Ποιό είναι το στοιχείο που ενώνει την Αλβανίδα, τη Νορβηγίδα, την Αιγύπτια, την Πολωνή (σκεφτόμενη παραδείγματα γυναικών που ξέρω, διαφορετικών ηλικιών, πανεπιστημιακής μόρφωσης όλων αν κάνει διαφορά σε κάποιους) πέρα από το ότι ζουν κι εργάζονται ή σπουδάζουν στην Ελλάδα; Και τι το μεμπτό έχουν; Μερικές φορές διαβάζω θέσεις που με κάνουν να ανοιγοκλείνω τα μάτια πολλές φορές για να πιστέψω ότι όντως τις διάβασα.

Και να πεις ότι προερχόμαστε από κάποιο κουλτουριάρικο, εκλεπτυσμένο, με κύρος κράτος, να πω εντάξει, "επιτρέπεται" να είσαι σνομπ. Αλλά ρε παιδιά, ξεχνάτε πού είμαστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Κάπως πρέπει να αναδειχθούν τα εγχώρια προϊόντα.

Η λάσπη προς τα ξένα προϊόντα είναι στρατηγική προώθησης. :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
H μονη διαφορα αναμεσα στις Ελληνιδες και τις αλλοδαπες, ειναι οτι εμεις εχουμε μαθει να τα κανουμε στη ζουλα, αφου εχουμε μεγαλωσει με το ρητο "καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα", ενω εκεινες οχι, συν του οτι βρισκονται σε μια πολη που κανεις δεν τiς γνωριζει και οχι στην πολη που εχουν μεγαλωσει.
Και οι περισσοτερες δικες μας δε θα κανουν ο,τι κανουν στην πολη ή sτην περιοχη oπου εχουν μεγαλωσει και μενουν, αλλα εκει που δεν τις ξερουν και δεν ειναι η μονιμη κατοικια τους...απο παραδειγματα, αλλο τιποτα.
Οποτε καλο ειναι να μην εθελοτυφλουμε και να μη θεωρουμε εαυτον καλυτερο απο τους αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
H μονη διαφορα αναμεσα στις Ελληνιδες και τις αλλοδαπες, ειναι οτι εμεις εχουμε μαθει να τα κανουμε στη ζουλα...

Μες το χώμα κρύβονται όλες οι αλήθειες..! d:-X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τα ίδια λέγανε και για τις προγόνους μου τις μικρασιάτισες όταν ήρθαν στην προσφυγιά. Επείδή μάλιστα συνήθιζαν να πλένονται, τις κατηγόρησαν ηθικά ως "παστρικιές". Υπάρχει λοιπόν από παλιά η τάση να χαρακτηρίζονται οι γυναίκες των "εισβολέων" ως αμφιβόλου ηθικής. Είναι μια στρατηγική υπεράσπισης κεκτημένων κι αυτή, όπως και να το κάνουμε...

Ετσι πως καταντησανε οι περισσοτερες νεοελληνιδες...

Δηλαδή στα σοβαρά πιστεύεις ότι οι Ελληνίδες έχουν καταντήσει τα μαύρα τους τα χάλια (τα οποία δεν μας καθορίζεις κιόλας), ενώ οι άντρες είναι ως φύλο ακμαιότατοι; :worry:

Μήπως εκφράζοντας συνεχώς αυτές σου τις φοβίες, ουσιαστικά αποδεικνύεις το αντίθετο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Τα ίδια λέγανε και για τις προγόνους μου τις μικρασιάτισες όταν ήρθαν στην προσφυγιά. Επείδή μάλιστα συνήθιζαν να πλένονται, τις κατηγόρησαν ηθικά ως "παστρικιές". Υπάρχει λοιπόν από παλιά η τάση να χαρακτηρίζονται οι γυναίκες των "εισβολέων" ως αμφιβόλου ηθικής. Είναι μια στρατηγική υπεράσπισης κεκτημένων κι αυτή, όπως και να το κάνουμε...
Τι μου θύμισες....
Ο πατριός του πατέρα μου, από το "θρυλικό" Πυργο Ηλείας, να εξηγεί στην μάνα του ότι η μέλλουσα νύφη της (βορειοελλαδίτισσα, εργαζόμενη, χήρα με 2 παιδιά :P) είχε μια περίεργη μυρωδιά και γι'αυτό πλενόταν συχνά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εγω ειμαι απο β.ελλαδα.πολλα σπιτια εκλεισαν απο τοτε ----πριν 10 χρονια περιπου---που ανοιξαν ενα καρο κωλομπαρα και στριπτιτζαδικα και ηρθαν ενα καρο ξενες,βουλγαρες,ρουμανες,ρωσιδες,νιγιριανες κτλ.----οι αλβανιδες δε ξερω γιατι αλλα δεν εκπορνευονται.

πιστευω οτι και μεις οι ελληνιδες αν δεν ειχαμε να φαμε, αν δεν ειχαμε κρεβατι να κοιμηθουμε, οι μισες τουλαχιστον τα ιδια θα καναμε---εννοω θα δουλευαμε στα κωλομπαρα.

νομιζω οτι οι αλλοδαπες ειναι τυχοδιωκτριες, εχοντας ζησει την πεινα για αυτες το κορμι δεν εχει πια καμια σημασια, ξερουν πως η ζωη τους δεν εχει αξια και ετσι προσπαθουν να επιβιωσουν με καθε τροπο---δε τους νοιαζει αν θα κλεισουν σπιτια, δεν εχουν ηθικη.
το παιζουν και λιγακι αδυναμες και οτι τις εκμεταλευονται, ολες εχουν αρρωστη μαμα που πρεπει να τις στειλουν λεφτα κτλ η στρατιγικη παντα η ιδια....
και κατι μεγαλοι μ.....κες πεφτουν στην παγιδα τους.ναι φταινε και οι αντρες.πιο πολυ φταινε οι αντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
εναι φταινε και οι αντρες.πιο πολυ φταινε οι αντρες.

Χαχα και έλεγα που είναι ο μισανδρισμός σου σήμερα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
εγω ειμαι απο β.ελλαδα.πολλα σπιτια εκλεισαν απο τοτε ----πριν 10 χρονια περιπου---που ανοιξαν ενα καρο κωλομπαρα και στριπτιτζαδικα και ηρθαν ενα καρο ξενες,βουλγαρες,ρουμανες,ρωσιδες,νιγιριανες κτλ.
Ευτυχώς, αφού η εγχώρια παραγωγή δεν επαρκούσε για να καλύψει την τεράστια ζήτηση θέσεων εργασίας σε τούτα τα ευαγή ιδρύματα. Μετά λένε ότι στην Ελλάδα έχουμε ανεργία...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
εγω ειμαι απο β.ελλαδα.πολλα σπιτια εκλεισαν απο τοτε ----πριν 10 χρονια περιπου---που ανοιξαν ενα καρο κωλομπαρα και στριπτιτζαδικα και ηρθαν ενα καρο ξενες,βουλγαρες,ρουμανες,ρωσιδες,νιγιριανες κτλ.----οι αλβανιδες δε ξερω γιατι αλλα δεν εκπορνευονται.

πιστευω οτι και μεις οι ελληνιδες αν δεν ειχαμε να φαμε, αν δεν ειχαμε κρεβατι να κοιμηθουμε, οι μισες τουλαχιστον τα ιδια θα καναμε---εννοω θα δουλευαμε στα κωλομπαρα.

νομιζω οτι οι αλλοδαπες ειναι τυχοδιωκτριες, εχοντας ζησει την πεινα για αυτες το κορμι δεν εχει πια καμια σημασια, ξερουν πως η ζωη τους δεν εχει αξια και ετσι προσπαθουν να επιβιωσουν με καθε τροπο---δε τους νοιαζει αν θα κλεισουν σπιτια, δεν εχουν ηθικη.
το παιζουν και λιγακι αδυναμες και οτι τις εκμεταλευονται, ολες εχουν αρρωστη μαμα που πρεπει να τις στειλουν λεφτα κτλ η στρατιγικη παντα η ιδια....
και κατι μεγαλοι μ.....κες πεφτουν στην παγιδα τους.ναι φταινε και οι αντρες.πιο πολυ φταινε οι αντρες.

Κάνεις μέγα λάθος άμα θεωρούσαν ότι η ζωή τους δεν είχε άξια θα έμεναν εκεί που ήταν και δεν θα ερχόντουσαν εδώ, επίσης θα σου συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά σε κάποια ρεπορτάζ που έχουν γίνει (Φάκελοι,Πρωταγωνιστές κτλ όπως επίσης και σε άρθρα εφημερίδων) να δεις με ποιόν τρόπο έρχονται εδώ πέρα οι "παστρικές" αλλοδαπές.. Συνήθως έχουν συμφωνία με τους νταβατζήδες να δουλέψουν για 1-2+ χρονιά σε στριπτιτζαδικα και αλλα παρεμφερή μαγαζιά για να αποζημιώσουν την μεταφορά τους εδώ. Όταν φταίνε οι άλλοι είναι πάντα ευκολότερα τα πράγματα, το σφάλμα είναι του άντρα διότι ο άλλος μπορεί να σου κουνάει πέρα δοθε την φραουλίτσα άλλα στο στόμα σου με την βία δεν μπαίνει. Άλλα για να ξένο-κοιτάξει ο άλλος τότε something is missing dear and here is your part..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
πιστευω οτι και μεις οι ελληνιδες αν δεν ειχαμε να φαμε, αν δεν ειχαμε κρεβατι να κοιμηθουμε, οι μισες τουλαχιστον τα ιδια θα καναμε---εννοω θα δουλευαμε στα κωλομπαρα.
(Απορώώώώ με την καρδιάάάά μου, που αντέέέέχει να πονάάάά!!!)

Είναι πρώτη φορά που παίρνω θέση σε τέτοιο θέμα, μάλλον και η τελευταία. Αλλά πρέπει να το πω, γιατί διαβάζουν και παιδιά: chrisss, εθελοτυφλείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχω ακούσει/δει σε αυτή την φάση αρκετά "περιστατικά" στα οποία η (δυνάμει ή κυριολεκτικά) "αντροχωρίστρα" είναι Ελληνίδα και το ζευγάρι αλλοδαπό. Θα ήθελα να ήξερα αν όλες οι κοπέλες που ελαφρά τη καρδία κρίνουν τις αλλοδαπές απλά επειδή υπάρχουν θα κρίνουν με την ίδια ευκολία τις Ελληνίδες που φέρονται "κατακριτέα". Ή μήπως όταν η Ελληνίδα είναι η "κακιά" τα σταθμά είναι διαφορετικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ξερεις τι γινεται και στην περιπτωση που κατηγορουν με περισσοτερο μενος τις αλλοδαπες?
Και σε αυτην την περιπτωση ισχυει το "εμεις ειμαστε καλυτεροι απο τους αλλους", οπου "εμεις" οι Ελληνες και οι "αλλοι" οι αλλοδαποι...
Ειναι συνηθες το φαινομενο του να μη φταιμε "εμεις", αλλα παντα οι "αλλοι".
Προσωπικα δε μου κανει καμμια εντυπωση, ασχετα με το εαν το θεωρω γελοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
χωρίς την υποκρισία και τον καθωσπρεπισμό που χαρακτηρίζει εμάς τις Ελληνίδες πολλές φορές

Δεν καταλαβαίνω γιατί το να βλέπει και να αντιμετωπίζει κάποια το σεξ πιο "συντηρητικά" από τους υπόλοιπους βαφτίζεται υποκρισία, δήθεν καθωσπρεπισμός και τελικά ταμπού...

Όσο για τα υπόλοιπα που λες, πραγματικά δε θα μπω στη διαδικασία να σε πείσω. Η άποψή μου είναι αυτή ωσότου κάποια ζωντανά παραδείγματα με κάνουν να θελήσω να το ξανασκεφτώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί το να βλέπει και να αντιμετωπίζει κάποια το σεξ πιο "συντηρητικά" από τους υπόλοιπους βαφτίζεται υποκρισία, δήθεν καθωσπρεπισμός και τελικά ταμπού...
Himela, δικαίωμα του καθενός είναι να αντιμετωπίζει το ζήτημα σεξ όπως τον αφήνει η καρδιά του, η γνώση του και η παιδία του. Όταν όμως υπάρχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά τότε μιλάμε είτε για διχασμένη προσωπικότητα είτε για υποκρισία.
Είναι τουλάχιστον αστείο να πούμε ότι για τα χιλιάδες διαζύγια στην Ελλάδα λόγω τρίτου προσώπου ευθύνονται οι αλλοδαπές. Θα μένεις έκπληκτη αν διαβάζεις κάποιες μελέτες, πόσες ελληνίδες και έλληνες υπήρξαν «τρίτο πρόσωπο».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Himela, δικαίωμα του καθενός είναι να αντιμετωπίζει το ζήτημα σεξ όπως τον αφήνει η καρδιά του, η γνώση του και η παιδία του. Όταν όμως υπάρχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά τότε μιλάμε είτε για διχασμένη προσωπικότητα είτε για υποκρισία.
Είναι τουλάχιστον αστείο να πούμε ότι για τα χιλιάδες διαζύγια στην Ελλάδα λόγο τρίτου προσώπου ευθύνονται οι αλλοδαπές. Θα μένεις έκπληκτη αν διαβάζεις κάποιες μελέτες, πόσες ελληνίδες και έλληνες υπήρξαν «τρίτο πρόσωπο».

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Για μένα όσες μπαίνουν ανάμεσα σε ζευγάρια έχουν πρόβλημα ηθικής, άσχετα με την εθνικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
[...] (γιατι τους περισσότερους μας τους πηραν οι Βόρειες)[...]

Εδώ συμβαίνουν 2 τινά:

1ον Διακρίνω παράπονο

ή

2ον Διακρίνω παράπονο

Δεν ξέρω σε τι "φταίνε" οι Βόρειες... Στο ότι κι αυτές είναι γυναίκες ή στο ότι δεν εξασκούν κι αυτές το κατεξοχήν ελληνικό σπορ της Καβαλακαλαμοδρομίας; Η Εθνική μας ομάδα παίρνει χρυσό μετάλλιο από το 1985 και έπειτα σ' αυτό το άθλημα αν δεν απατώμαι.:P

Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
οταν λεμε βορειες εννοούμε τις βορειοευρωπαίες ή τις βορειοελλαδίτισες?





Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εδώ συμβαίνουν 2 τινά:

1ον Διακρίνω παράπονο

ή

2ον Διακρίνω παράπονο

Δεν ξέρω σε τι "φταίνε" οι Βόρειες... Στο ότι κι αυτές είναι γυναίκες ή στο ότι δεν εξασκούν κι αυτές το κατεξοχήν ελληνικό σπορ της Καβαλακαλαμοδρομίας; Η Εθνική μας ομάδα παίρνει χρυσό μετάλλιο από το 1985 και έπειτα σ' αυτό το άθλημα αν δεν απατώμαι.:P
Τι εννοεις? Ότι οι ελληνίδες εχουν καβαλίσει το καλάμι?


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
οταν λεμε βορειες εννοούμε τις βορειοευρωπαίες ή τις βορειοελλαδίτισες?
Αναφέρομαι στις ξένες , οχι τις δικές μας τις Βόρειες.
Δεν ξέρω βρε παιδί μου αλλα στον περίγυρό μου γνωρίζω 3 τέτοια ζευγάρια.
Ειναι που δεν ειναι πολλοί οι ελληνες άνδρες , ήρθαν και αυτές και μας πήραν οποιον καλό ειχε μεινει.
Πείτε με ρατσιστρια, ναι το παραδέχομαι οτι μου την σπάει αυτό το γεγονος οτι αυτή κατεβαίνει απο την χώρα της μόνο και μόνο με αυτόν τον σκοπό. Να χτυπησει εναν καλό και συγκεκριμένα "ματσωμένο" γαμπρό. Και μην μου πείτε οτι ειναι μια καημένη μετανάστρια και εχει ερθει για να εργαστει:mad: γιατι "θα πηδηχτώ :mad:απο το παράθυρο".



Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top