[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
hey
δοκιμασες κατι καινουργιο give yourself a shoulder pat:P
δεν εχω κανει gel (ακριβως για αυτο το λογο) αλλα υποθετω πως ισορροπημενη διατροφη κλπ θα βοηθησουν, υπαρχουν συμπληρωματα στο εμποριο αλλα μιας κ δεν ειμαι ειδικος :/ (συνηθως ειναι συνδυασμενες γ μαλλια-νυχια-δερμα και θα δεις ορισμενες βιταμινες κλπ να επαναλαμβανονται σε διαφορες ποσοτητες αρα ριχνεις κληρο :shifty:
υποθετω πως εαν ηταν δυνατη επισκεψη σε δερματολογο γ συμβουλη θα πηγαινες κατευθειαν εκει :P αρα εγω προτεινω αυτο για την ωρα
https://www.frezyderm.com/gr/peripoiisi-somatos/kremes-xerion/volpaderm-nails-treating-gel/
ειναι τζελ που βαζεις μικρη ποσοτητα σε καθε νυχι και τριβεις μεχρι να απορροφηθει και τ αφηνεις. μου το χε προτεινει δερματολογος και κανει καποια δουλεια (τσεκαρε το σε ηλεκτρονικο φαρμακειο διαφορετικα ειναι που ειναι η τιμη εκει...)
επισης μην ξεχνας κρεμα χεριων καθε βραδυ :)
Κράτα το

Δεν ειναι οτι δεν μου άρεσαν, νταξ περιμενα κατι καλυτερο tbh, ισως η κοπέλα δεν το'χε τοσο. Παντως δεν εχω συνηθίσει με πολυ μακριά νύχια όποτε δεν με βόλευαν ιδιαίτερα. Και η βάση των νυχιών μου ειναι καλη, δεν ειναι οτι εχω μικρά νυχια, και μια αλλη κοπέλα που πήγα για αφαίρεση gel μου ειπε οτι δεν χρειαζόταν καν να κανω gel. Και επισης, αν κανεις, πρεπει να εχεις σκοπό να το διατηρήσεις για αρκετό χρονικό διάστημα. Εγω δεν το κράτησα πολυ, όποτε... :P
Προς το παρόν περνάω ενα απλο βερνικι απο πάνω, ίσα ίσα για να μην φαίνονται πολυ άσχημα αν σπάνε, αλλα φεύγει αμέσως, ειναι τοσο εκνευριστικό :redface: Τι να πω, ή θα δοκιμάσω κατι απο αυτα που λέτε ή θα κανω λίγη υπομονή.
Μιας και αναφέραμε τις βιταμίνες, εκτος απο τα νυχια, είδατε καμια βελτίωση και στα μαλλιά; Πχ ειναι πιο γερά ή μακραίνουν πιο γρήγορα; Επηρεάζουν και σωματικά, πχ βοηθανε ακομα και να εχει καποιος περισσοτερη ενέργεια; Αν και μαλλον αυτες για τα νυχια-μαλλιά κτλ έχουν να κανουν με αυτα τα μέρη του σωματος μονο. Και μαλλον ζητάω πολλα :redface: Εκτος απο τα απλα σκευάσματα για κατι πιο εξειδικευμένο θα χρειάζεται η συμβουλή γιατρού λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εαν ειναι αδυναμα μην τα βαφεις ουτε με απλο βερνικι κι ας μην σου αρεσει η εμφανιση τους
κανε υπομονη και δοκιμασε κατι απο αυτα που αναφεραμε
σχετικα με τις βιταμινες εξαρταται απο τον οργανισμο. για ενα συμπληρωμα οσες καλες κριτικες κι αν διαβασεις θα υπαρχουν αλλες τοσες αρνητικες
συνηθως χρησιμοποιουν συγκεκριμενα συστατικα πχ βιοτινη, συμπλεγμα βιταμινων β οταν προκειται για μαλλια-νυχια αρα δε νομιζω να προκαλουν καποια διαφορα στην ενεργεια
αλλα δεν ειμαι γιατρος :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Ξέρετε κανένα καλό αντηλιακό με χρώμα που να μην είναι πολύ σκούρο σε επίπεδο middle eastern και να κάνει για λιπαρό δέρμα?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Ξέρετε κανένα καλό αντηλιακό με χρώμα που να μην είναι πολύ σκούρο σε επίπεδο middle eastern και να κάνει για λιπαρό δέρμα?? :)

Η μόνη που έχω δοκιμάσει είναι η ΒB της Garnier.
Επειδή έχω και εγώ πολύ λιπαρό δέρμα, αν και με έχει βοηθήσει τα τελευταία χρόνια το πίλινγκ που κάνω που και που, αυτή μου έχει κάτσει αρκετά καλά και είναι και οικονομική. Όχι ότι δεν θα πιάσω το πρόσωπό μου μέσα στη μέρα, αλλά είναι σίγουρα καλύτερα από άλλα προϊόντα που ακούω δεξιά & αριστερά.

Έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και για την αντιηλιακή της Frezyderm αν και δεν την έχω δοκιμάσει προς το παρόν -είχα βρει προσφορά με τις Garnier και είχα πάρει 3:P-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalara

Νεοφερμένος

Η xalara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τελικα τα εβαψα μαλλια.. μια φιλη μου δηλ μου τα εβαψε. Διαλεξαμε μια αποχρωση στο καστανο της σοκολατας. Το δικο μου μαλλι ειναι καστανο σκουρο, που ανοιγει λιγο το καλοκαιρι (και το λατρευα αυτο το χρωμα). Με την βαφη εγινε πιο σκουρο, αλλα.. λαμπει. Το δερμα μου δειχνει ακομη πιο λευκο, αλλα προς το παρον δεν τα εχω λουσει ακομη μετα την βαφη (την Παρασκευη τα εβαψα), οποτε.. θα περιμενω να δω ποσο θα αλλαξει. Ικανοποιημενη ειμαι προς το παρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
επιστρεφω να ρωτησω σχετικα με σκληρυντικα νυχιων σε βερνικι. κοιταξα το peggy sage αλλα ειδα οτι ειχε στα συστατικα φορμαλδεΰδη και ελεγα να το αποφυγω (αν και με συνεση ισως να μη δημιουργησει προβλημα)
εχετε δοκιμασει καποιο που να σας ικανοποιησε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
επιστρεφω να ρωτησω σχετικα με σκληρυντικα νυχιων σε βερνικι. κοιταξα το peggy sage αλλα ειδα οτι ειχε στα συστατικα φορμαλδεΰδη και ελεγα να το αποφυγω (αν και με συνεση ισως να μη δημιουργησει προβλημα)
εχετε δοκιμασει καποιο που να σας ικανοποιησε?

Νομίζω το λέγανε mavala. Πριν τρία χρόνια απ το πολύ βερνίκι είχα κάνει τα νύχια μου κατακιτρινα και τόσο μαλακά που μπορούσα να τα λυγισω μέχρι να αγγίξουν σχεδόν το δέρμα μου :P αν θυμάμαι καλά το έβαλα για κάνα μήνα και από τότε προσέχω πολύ τα νύχια μου και είναι πολύ σκληρά και φυσικά άσπρα εφόσον δεν τα βαφω Συνέχεια. Τώρα το τι περιέχει μέσα δεν το ξέρω Αλλά θυμάμαι ότι έκανε δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
χμμ υποθετω πως ειναι κοινο συστατικο στα σκληρυντικα
anyway
θα το κοιταξω.
σ'ευχαριστω πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom2

Νεοφερμένος

Η free_dom2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Τα orly ειναι πολυ καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Τα orly ειναι πολυ καλα!
εχεις δοκιμασει καποιο συγκεκριμενα? επειδη εχει 2-3 της σειρας

edit: οκαυ, τελικως πηρα της radiant: vitamin force, αλλα κοιταξα και τα erre due καποια που ειχε1-2 φανηκαν ενδιαφεροντα.εαν το πρωτο δεν πετυχει θα παρω της erre due ή της mavala μιας και ειναι αμεσως διαθεσιμα σε hondos center. thanks girls.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
update, εαν καποια-ος υποφερει απο αδυναμα νυχια/ξεφλουδισμα μια ευκαιρια αξιζει το λαδι jojoba, απλωνεις σε νυχια και τριβεις (κανει καλο και σε πετσακια). βρηκα οτι μου τα ενδυναμωσε πολυ περισσοτερο απο βερνικι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Λέτε να γίνεται να βάψω τα μαλλιά μου σκούρο μωβ τον χειμώνα χωρίς ντεκαπαζ; Είναι καστανά, όχι πολύ σκούρα όμως. Δε θέλω να τα καταστρέψω από τόσο νωρίς με οξυζενέ, απ την άλλη ήθελα να τα κάνω ένα περίεργο χρώμα, γιατί αν όχι τώρα, πότε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Λέτε να γίνεται να βάψω τα μαλλιά μου σκούρο μωβ τον χειμώνα χωρίς ντεκαπαζ; Είναι καστανά, όχι πολύ σκούρα όμως. Δε θέλω να τα καταστρέψω από τόσο νωρίς με οξυζενέ, απ την άλλη ήθελα να τα κάνω ένα περίεργο χρώμα, γιατί αν όχι τώρα, πότε; :P

Σκούρα μωβ τα χα κάνει κι εγώ χωρίς ντεκαπάζ πριν 2-3 χρόνια που ήταν καστανά ανοιχτά (σχεδόν ξανθά σε κάποια σημεία) κι έπιασε μια χαρά η βαφή. Τώρα όποτε τα ξαναβάφω βγαίνει ένα υπέροχο σκούρο μωβ που στην πορεία ξεθωριάζει και γίνεται ένα περίεργο χρώμα που δυσκολεύομαι να προσδιορίσω :P Το καλό είναι πως το μωβ σκούρο με την σκούρα καστανή ρίζα δεν κάνει τρελή αντίθεση οπότε κλάιν, δεν φαίνεται άσχημο όταν βγαίνει. Παραθέτω φώτος γιατί οι περιγραφές μου στα χρώματα είναι άθλιες.
2-3 μέρες μετά τη βαφή και 1μιση μήνας μετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
aye για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζονται οι φωτος :/:
Edit: a ok τωρα :P
Λέτε να γίνεται να βάψω τα μαλλιά μου σκούρο μωβ τον χειμώνα χωρίς ντεκαπαζ; Είναι καστανά, όχι πολύ σκούρα όμως. Δε θέλω να τα καταστρέψω από τόσο νωρίς με οξυζενέ, απ την άλλη ήθελα να τα κάνω ένα περίεργο χρώμα, γιατί αν όχι τώρα, πότε; :P

Έχει να κάνει με την ποιότητα της τρίχας αλλά λογικά θα πιάσει το χρωμα, απλά ίσως δεν γίνει πολύ έντονο. Θα είναι πιο σκούρο. Για τέτοια περίεργα χρώματα ποιες βαφές προτιμάτε; Η πηγαίνετε κομμωτήριο; Εγώ τα είχα κοκκινοροζ όλο το χειμώνα, τώρα το καλοκαίρι ξεβαψαν και έγιναν εντελώς ξανθά και δεν λέει να πηγαίνω κομμωτήριο τώρα. Παίρνω αυτές τις καινουριες βαφές Colorista της L'Oréal. Τα έχω κάνει πορτοκαλί-χάλκινα αλλά σκεφτόμουν και εγώ να τα έκανα βιολετί-μωβ το φθινόπωρο, απλά ως ξανθιά φοβάμαι μην βγει πολύ έντονο αλλά δεν νομίζω :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Εγώ μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει apivita nature's professional, wella koleston perfect και sicura professional και η μόνη που μου έκατσε καλά ήταν η τελευταία. Οι άλλες μου ξεθώριαζαν πολύ εύκολα. Οι colorista λέτε να μπαίνουν πάνω σε ήδη βαμμένο μαλλί ή μπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει apivita nature's professional, wella koleston perfect και sicura professional και η μόνη που μου έκατσε καλά ήταν η τελευταία. Οι άλλες μου ξεθώριαζαν πολύ εύκολα. Οι colorista λέτε να μπαίνουν πάνω σε ήδη βαμμένο μαλλί ή μπα;

Έχει τρεις διαφορετικές βαφές, έχει κάποιες σε σπρέι που κρατάνε για λίγες ώρες και φεύγουν με το λούσιμο και δεν τις έχω δοκιμάσει, έχει κάποιες προσωρινές που κρατάνε για 2 εβδομάδες και έχει και μόνιμες. Προσωπικά στα μαλλιά μου και αυτές που υποτίθεται ότι κρατάνε δυο εβδομάδες και οι μόνιμες κρατάνε το ίδιο πάνω κάτω,εντάξει η μόνιμη ίσως λίγο περισσότερο (αλλά γενικά τίποτα δεν κρατάει πολύ στο μαλλί μου όποτε..). Και τις έχω δοκιμάσει πάνω από βαφή και ήταν μια χαρά, αλλά κοντινά χρώματα. Πχ στο κόκκινο που μου ξεθώριαζε λίγο έβαζα λίγο πορτοκαλί ή ροζ για να δώσω ένταση. Αν θες να κανεις εντελώς διαφορετικά χρώματα δεν ξέρω πως θα δείχνει :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Με κάλυψες, ευχαριστώ. Παρόμοιο χρώμα θέλω να περάσω, ίσα-ίσα να φρεσκαριστεί λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πορτοκαλί τα έχω εγώ εδώ και μισό χρόνο. Χωρίς ντεκαπάζ σε καστανό μαλλί βγήκε μια χαρά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μια φιλη μου εφερε ενυδατικες μασκες προσωπου τυπου "sheet masks" απο Ιαπωνια, Χονγκ Κονγκ και Κορεα και εχω εντυπωσιαστει με τα αποτελεσματα. Η ενυδατωση που παρεχουν δεν συγκρινεται με τιποτα με τις ενυδατικες κρεμες. Την αφηνω στο προσωπο μου για 1 ωρα πριν κοιμηθω και οταν ξυπναω ειμαι πραγματικα αλλος ανθρωπος! Γυαλιζει το προσωπο μου, ειναι απιστευτα λειο και απαλο και φαινεται ξεκουραστο ακομα και αν εχω κοιμηθει μολις 5 ωρες. Εχουν γινει το αγαπημενο μου προιον και τις χρησιμοποιω σχεδον καθημερινα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Mascara korres.. τι γνώμη έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top