Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ζουν ανάμεσα μας ή ζούμε ανάμεσα τους;
αριθμολογικά το between σημαίνει άλλο από το
είναι και είμαστε λες και το λουκάνικο ή το ψωμί θα σωθούν από
τη μασαμπούκα του ανορεξικού που χει παρκάρει
στη Μαβίλης για το βρώμικο του Σαββατόβραδου ?
Ούτε οι άκρες ούτε το μέσον, φορούν το λουλουδάκι
στο πέτο. Στανταρισμένο.
Κράτο το αυτό μάχιμε :)

όλοι φαγωνόμαστε αρκεί να μη τρώει ο ένας τον άλλο επειδή
τη βρίσκει αλλιώς.

Εκτός και σου μασήσανε κανένα γκομενάκι τα παρτσακλά (:P)
εκεί στη πρώτη νιότη, που οι ψείρες μοιάζουν με πιτυρίδα
οπότε η πικρία σου με 2-3 συνεδρίες να πάρει πόδι
ωσάν μια συμβουλευτική ψυχοϋποστηρικτική οπτασία
λες κι ένας ιπτάμενος βρυκόλακας πίνει νέκταρ λουλουδιών
για να ξεδιψάσει τις κ@υλίτσες του. Κάτι τέτοιο, τέσπα.

:hmm::hmm::hmm:



Θεωρείτε οτι η ομοφυλοφιλία είναι αδυναμία σε έναν άνδρα ή όχι;
Εδώ κολλάει το :

σε έχει γ@μήσει φούστης? :redface:

Να δεις, πως τα μούσκουλα δε πάνε με το πως σου γίνεται κυπαρίσσι. :D

Αδυναμία από άποψη μυικής δυνάμεως, so nooot.

Ένα καλό ποσοστό όσων κάνουν βάρη στα gym,
το βράδυ κάνουν βαράκια με κάτι πιο σαρκώδες. :P

Αδυναμία ως προς τον χαρακτήρα?
Δεν βλέπω άλλο εκτός από το ότι
δεν συλλογάται τη σκέψη ή τα ψιθυρίσματα μιας
γυναικείας φωνής πριν εν ώρα και αφτερ σεξ μαζί της.

Αδυναμία σε έναν άνδρα είναι με την έννοια
ότι ο ομοφυλόφιλος έχει αδυναμία στις μπεκάτσες
με όρχεις.
Αυτό, φαντάζομαι.
Α, και στα κλειστά πηγάδια
που ο ίδιος τα σφραγίζει με τον Γιακουμή του. :redface:


Πιστεύετε οτι ένας ομοφυλόφιλος είναι σε θέση να γράψει την ιστορία του ;
Αν τελειώσει περισσότερες φορές σε ένα βράδι
από οποιοδήποτε άλλο βράδι με άλλον άντρα ή με τον ίδιο,
και σπάσει αυτό που λέμε περσοναλ ρέκορντ,
τότε ναι, γράφει ιστορία το τυπάκι.

Επιπλέον, αν περνάει καλά,
ή ακόμα καλύτερα -για μαξ. πωλήσεις- να έχει δεινοπαθήσει
μπορεί να γράψει την ιστορία του σε βιβλίο
και να καταχωρηθεί στις homo νουβέλες
με τίτλο "η κραγμένη και η κραγμημένη" :redface:

Ήδη προαναφέρθηκε, ότι η προσωπική ιστορία
του καθενός μας δεν καθορίζεται
από το πως την βρίσκει, πως διευκολύνεται στο χύσιμο,
πώς του σηκώνεται ευκωλότερα κλπ.

Παραδείγματα τρανταχτά κι ακλόνητα:

Gay - Lussac, (ένας από τους μεγαλύτερους μαθηματικούς του αιώνα μας,
πατέρας της κβαντομηχανικής, roflaki),

Γρηγόρης Βαλλιανάτος,
Ανδρέας Ευαγγελόπουλος (εθνικός σταρ),
Μίστερ Μπούτια.
:redface:


Εχει το αναγκαίο θάρρος για να την υποστηρίξει ;
Από φρικηπαίδεια:

"Οι Gay αναγκάστηκαν να φύγουν από τον πλανήτη τους λόγω της ήττας τους
στον εκατονταετή πόλεμο από τους Zerg.
Έτσι μετανάστευσαν στη γη με το ποταμόπλοιο τους, το θρυλικό Enterprise.
Στη γη δημιούργησαν ένα δικό τους κράτος, τη Μεγάλη Βρετανία".

Οπότε, γιατί όχι και να κατακτήσει και τον κόσμο,
όχι απλώς να κάνει σαπόρτ ένα φθηνό προσωπικό στόρι οφ μαλάιφ,
κάτι πολύ παραπάνω δηλ από τον Γαλάτη εν μέσω ηλιοθεραπείας
που γράφει ιστορία τραγουδώντας για το ασπρονήσι σε λουόμενους της Μυκόνου
που απολαμβάνουν τα χάδια του σοουμαν από τις ξαπλώστρες τους. :redface:

Εχετε έρθει κοντά με κάποιον ομοφυλόφιλο;
όχι γιατί έπρεπε να σηκωθεί σέρνοντας το σεντόνι.

Αν ναι, εξελίχθηκε η σχέση σας ομαλά ;
ΑΝΩΜΑΛΑ θες να πεις. :worry::worry:
Ακόμα και τώρα που τα γράφω αυτά,
συνεχίζει να υφαίνεται η αίσθηση της ανωμαλίας
από απόσταση σαν μια ανατριχίλα λαιμού,
μη πάει ο νους σου, όπως όταν καταπίνεις μια ο'μαμυ
κατα λάθος. :worry:


Την εποχή της χούντας μεγάλωσες...
κι όμως οι γκέι είναι μια πανίσχυρη χούντα που χαλάει την ορθότητα της
str8 φυλής και καταστρέφει μέσω βιοχημικών μεταλλάξεων
το κατάλευκο DNA και το ασπρουλιάρικο mRNA. :redface:

χώρια το γεγονός ότι είναι πρόγονοι των νεφελίμ,
οι γκέι είναι αναγκαίοι,
ο ήλιος καίει μόνο για αυτούς (:() σνιφ μωρε :(
κι ο σκύλος του Καρβέλα που ζει ακόμα είναι γκει
και τον τρώει πίσω από τις μουριές
για αυτό και η κακιά μάγισσα καλλιτέχνης μπορεί
να εμπνέεται από το κούνημα των φύλλων. :P

Μη τα ισοπεδώνουμε κι όλα. :mad:






Λέτε να μου πάνε τα ροζ? :confused:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Xμμμμ... Τι λέει ο άνθρωπος... :hmm:
Κοίταξε να δεις Παρ. Η ομοφυλοφιλία δεν είναι σαν τα χόρτα στα σπαρτά, να την ψεκάζουμε με φάρμακο και να χάνεται.
Εμφανίζεται παντού στην ανθρώπινη ιστορία και λογικά θα συνεχίσει να υπάρχει. Το ζήτημα είναι το τι έχουν καταφέρει να
κατακτήσουν αυτοί οι άνθρωποι όλα αυτά τα χρόνια... Και μιλώ βέβαια, για τις γιορτές-τιμή στην Διαφορετικότητα, τα Gay Pride που διοργανώνονται παγκοσμίως.
Τα Gay Pride που λες, δεν είναι μικρή υπόθεση. Η Διαφορετικότητα δεν ήταν σχεδόν ποτέ σεβαστή από την καθώς πρέπει πλειοψηφία. Και όμως, στα Pride, λευκοί άνδρες της μεσαίας τάξης μπορούν να διαδηλώσουν για το δικαιωμα στην Διαφορετικότητα, δηλαδή το να γίνουν ολόιδιοι στην εμφάνιση με 20χρονους κολυμβητές. Ύστερα από αυτή την κατάκτηση Δικαιωμάτων, ήταν λογικό το gay lifestyle να γίνει... αυτό ακριβώς, lifestyle. Και ως lifestyle, θαμπώνει όλες τις κοινωνικές τάξεις με το πολύχρωμο πλαστικό περιτύλιγμα του. Με αυτή την έννοια, η αμφισεχσουαλικότητα που αναφέρεις έχει τόση σχέση με την ομοφυλοφιλία, όση σχέση έχει το λάδι ελιάς με το baby oil. Θα μου πείς, αν σε καίει, βάζεις και λάδι ελιάς... :P Μα έχεις δει που έχουν πάει οι τιμές; :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! :clapup:

Πέρνετε ένα κομματάκι απ' αυτά που γράφει ο άλλος, μπορεί να είναι μια λεξούλα (ακόμα και ένα κόμμα! :P ) και ευφρένεστε λογίδρια με λιγουλάκι πετιμέζι χούμορ, τίποτα σουρεαλαγνεία και καμπόση σοφιστικούρα για να δέσει το γλυκό. Δεν έχω πρόβλημα, γουστάρω, το κάνω κι εγώ συχνά, αλλά αν π.χ. τυχαία δεν έπεφτε ξανά το μάτι μου, το -2 θα γινότανε -99 - κι όχι ότι με ενδιαφέρει, μαλάκας είμαι ούτως ή άλλως - αλλά η περικεφαλαία ρε παιδί μου, μου κάθεται λίγο βαριά.:confused:

Εν πάσει περιπτώση, ξεκίνησα με το ρηματάκι 'Νομίζω' που σημαίνει ότι πιστεύω στη διαρκή, κριτική θεώρηση του υποκειμενισμού. Αν βρεθεί η αμφισεξουαλική φτωχοεργάτρια της γενειάς των 560 ευρώ να μου κλείσει το ματάκι, εγώ θα την αγκαλιάσω με πάθος! :console:

Ο σεβασμός στην διαφορετικότητα που λες με τόση περίσσια θέρμη εφαρμόζεται τα τελευταία 30 χρόνια και έχει αποτύχει παταγωδώς. Είτε πρόκειται για μετανάστες, αλλόθρησκους, είτε για ομοφυλόφιλους που συζητάμε εδώ. Το δόγμα του "ανέχεστε" το μόνο που κατάφερε ήταν να δημιουργήσει ακόμα περισσότερα γκέτο. Το πρόβλημα δεν ήταν ότι η διαφορετικότητα δεν ήταν σεβαστή από την πλειοψηφία - μέγα λάθος να το πιστεύεις αυτό - αλλά ότι κοινωνικά επενδύσαμε σε μια άγονη μετα-ηθική ανεκτικότητας χωρίς να βρούμε τους δεσμούς εκείνους που θα μας εντάξουν όλους μαζί σε μια νέα προοπτική. Το "μακριά απ' τον κώλο μου και ότι θέλτε κάντε" αλλά και τα γκλαμουράτα Gay Prides ωφέλησαν αν το δεις ρεαλιστικά μόνο τον καπιταλισμό που αφενώς βρήκε μία ακόμα γκετοποιημένη αγορά (ένα νέο target group) αφετέρου αύξησε τις πωλήσεις του αφού οι "απελευθερωμένοι" και "περήφανοι" ομοφυλόφιλοι αποδείχτηκαν ακόμα πιο καταναλωτικοί πελάτες.

Η λύση για αυτούς τους ανθρώπους - και νομίζω το ζητάνε και οι ίδιοι - είναι τους προσεγγίζεις μέσα από την χρησιμότητα της διαφορετικότητάς τους. Ένας ομοφυλόφιλος άνδρας ή γυναίκα αναπτύσσει χαρακτηριστικά που δεν τα έχει ένας στρέιτ. Ίσως να είναι πιο απελευθερωμένος από προκαταλήψεις, ίσως να είναι πιο αφαιρετικός, πιο ευαίσθητος, η διαφορετικότητα έχει δημιουργικά χαρακτηριστικά που είναι και όμορφα και πολύτιμα!

Ακόμα γελάω π.χ. στην ανάμνηση ενός φίλου που είχα φοιτητής, ξεφωνιμένη λούγκρα, αλλά και ψιχούλα, που σε ένα καρναβαλικό πάρτυ έσκασε μύτη κουνιστός όλο μπρίο και φινέτσα με ένα πιάτο περασμένο στο λαιμό να γράφει:

"Τα τρώω ΟΛΑ!" :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
.................................................

Λέτε να μου πάνε τα ροζ? :confused:


Ως Καταλίνα ή ως Καταλίνος απαντάς ; Η μήπως παλινδρομείς ανάμεσα ;
Ομολογώ οτι διαχωριστική γραμμή, δεν είναι ορατή δια γυμνού οφθαλμού.
Και μη ξεχάσω για τα ροζ. Εξαρτάται από τα χρώματα που θα συνδυάσεις.
Υ.Γ. μη θες και να σου απαντήσω ; Λέω τώρα !
Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! :clapup:

....................................................................................

Ακόμα γελάω π.χ. στην ανάμνηση ενός φίλου που είχα φοιτητής, ξεφωνιμένη λούγκρα, αλλά και ψιχούλα, που σε ένα καρναβαλικό πάρτυ έσκασε μύτη κουνιστός όλο μπρίο και φινέτσα με ένα πιάτο περασμένο στο λαιμό να γράφει:

"Τα τρώω ΟΛΑ!" :hehe:
Εδώ δεν είναι εμφανής η αδυναμία του φίλου σου ως άνδρα ;
Ψυχούλα ναι, αδύνατ -ος - η, δε. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Εδώ δεν είναι εμφανής η αδυναμία του φίλου σου ως άνδρα ;
Ψυχούλα ναι, αδύνατ -ος - η, δε. :hmm:

Όχι καμιά σχέση. Τι σχέση έχει η ψυχική δύναμη με την ομοφυλοφιλία; Μπλέκεις μεταξύ τους δύο τελείως διαφορετικές έννοιες.

Τώρα αν εννοείς ότι η πουστιά αποδομεί το κοινωνικό πρότυπο του άνδρα και το "αδυνατίζει", θα σου έλεγα απλά ότι δεν πιστεύω στα πρότυπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ενας ψυχολογος στη Σχολη μου παντως, μας ειπε οτι η ομοφυλοφιλια ειναι αποκλινουσα συμπεριφορα, η οποια ειτε οφειλεται σε γενετικη ανωμαλια, ειτε σε περιστατικα που επιδρουν στην ψυχη κυριως στην παιδικη ηλικια.
Ειναι κατι το μη φυσιολογικο παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Ενας ψυχολογος στη Σχολη μου παντως, μας ειπε οτι η ομοφυλοφιλια ειναι αποκλινουσα συμπεριφορα, η οποια ειτε οφειλεται σε γενετικη ανωμαλια, ειτε σε περιστατικα που επιδρουν στην ψυχη κυριως στην παιδικη ηλικια.
Ειναι κατι το μη φυσιολογικο παντως.

Και τον πίστεψες; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Και τον πίστεψες; :hmm:
ε δεν ειμαι και κατοχος phd στην Ιατρικη. :P
Μολις γινω, θα τον αμφισβητησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και τον πίστεψες;
οχι,,αφου ειναι ομοφοβικος...

ασχετο που ειναι ψυχολογος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και τον πίστεψες; :hmm:
To be or not ε συγνώμη, to bilive, or not to bilive .

Θα αποτρελαθούμε τελείως εδώ μέσα μου φαίνεται.


Ενας ψυχολογος στη Σχολη μου παντως, μας ειπε οτι η ομοφυλοφιλια ειναι αποκλινουσα συμπεριφορα, η οποια ειτε οφειλεται σε γενετικη ανωμαλια, ειτε σε περιστατικα που επιδρουν στην ψυχη κυριως στην παιδικη ηλικια.
Ειναι κατι το μη φυσιολογικο παντως.

Ψυχολόγος στη σχολή του είπε αυτά και όχι ο μπάρπα μήτσος ή ο γραφικός Μάξιμος στον καφενέ της κολοπετινίτσας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Ψυχολόγος στη σχολή του είπε αυτά και όχι ο μπάρπα μήτσος ή ο γραφικός Μάξιμος στον καφενέ της κολοπετινίτσας.

Έχεις δει την ταινία "American Beauty"; ;)

Αν ο "φυσιολογικός" ψυχολόγος ήταν φούστης και είχε σύμπλεγμα κατωτερότητας τι θα έλεγε άραγε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τώρα αν εννοείς ότι η πουστιά αποδομεί το κοινωνικό πρότυπο του άνδρα και το "αδυνατίζει", θα σου έλεγα απλά ότι δεν πιστεύω στα πρότυπα...
Σε αυτό το θέμα εξετάζω εγώ και αποδέχομαι, την φυσιολογική σεξουαλική συμπεριφορά και την μη φυσιολογική συμπεριφορά. Οσο για το κοινωνικό πρότυπο του άνδρα, είναι κάτι διαφορετικό από τις υποχωρήσεις που κάνει ένας ομοφυλόφιλος άνδρας.
Αυτό που αποδέχομαι, είναι ότι ο ομοφυλόφιλος άνδρας αποδομεί και αδυνατίζει τον κοινωνικό ιστό, ιδιαίτερα όταν κατέχει κάποιο υψηλό αξίωμα.
Η παθητικότητα αυτή καθʼ αυτή, χαρακτηρίζεται από υποχωρητικότητα και αυτή δεν είναι η στάση που θα αναμέναμε από έναν ΑΝΔΡΑ.

Έχεις δει την ταινία "American Beauty"; ;)
Αν ο "φυσιολογικός" ψυχολόγος ήταν φούστης και είχε σύμπλεγμα κατωτερότητας τι θα έλεγε άραγε; :P
Αν η γιαγιά μου είχε αρχί@ια, θα [FONT=&quot]κυνηγούσε [/FONT]τον παππού μου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Σε αυτό το θέμα εξετάζω εγώ και αποδέχομαι, την φυσιολογική σεξουαλική συμπεριφορά και την μη φυσιολογική συμπεριφορά.

Κοίτα τι κάνεις εσύ. Παίρνεις την υποκειμενική αλήθεια σου και προσπαθείς να την κάνεις "καθεστώς αλήθειας", να την ιδεολογικοποιήσεις. Μα κι εγώ αισθάνομαι σιχαμάρα για τους άνδρες gay και μάλλον αδιαφορία για τις αντίστοιχες γυναίκες. Όσες φορές προσπάθησα να χαζέψω άγρια αγόρια εν δράση κόντεψα να ξεράσω. :sick: Αλλά, ξέρω ταυτόχρονα ότι αυτό είναι μια νευρωνική αντίδραση του εγκεφάλου μου γιατί προσδιορίζει την έλξη, την ηδονή και την γκαύλα προς το αντίθετο φύλο ενώ το αντίθετο γίνεται αποστροφή.

Δεν επιτρέπω όμως την φυσική, βιολογική αποστροφή να δηλητηριάζει το πνεύμα μου. Κάποιοι για τον οποιοδήποτε λόγο, φυσιολογικό ή μη - και τι σημαίνει "φυσιολογικό" εν τέλη; - δεν είναι σαν εμένα. Ε τι να κάνουμε τώρα; Ας πρόσεχαν! :P

Αυτό που αποδέχομαι, είναι ότι ο ομοφυλόφιλος άνδρας αποδομεί και αδυνατίζει τον κοινωνικό ιστό, ιδιαίτερα όταν κατέχει κάποιο υψηλό αξίωμα.

Εγώ μίλησα για "αποδόμηση του ανδρικού προτύπου", εσύ το προχώρησες και στον κοινωνικό ιστό. :crazy: Ούτε το ένα, ούτε το άλλο ισχύει αλλά δεν μπορώ να σε πείσω. Μου φαίνεται πως αν μπορούσες να πάρεις το ρόπαλο και να τους εξαλείψεις από προσώπου γης θα το έκανες με ευχαρίστηση. :ropalo:

Η παθητικότητα αυτή καθʼ αυτή, χαρακτηρίζεται από υποχωρητικότητα και αυτή δεν είναι η στάση που θα αναμέναμε από έναν ΑΝΔΡΑ.

Καλά τράβα πες το αυτό στον "φουσκωμένο" γκέουλα μόλις βγαίνει απ' το γυμναστήριο... :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγώ δεν θα απαντήσω σε κάθε ερώτηση ξεχωριστά θα δώσω μία απαντηση για όλες. Ενας ομοφιλόφιλος χωρίζεται σε ΄δυο κατηγορίες όπως το λένε στην ευρώπη Gay (γκει) Και Fag(αδερφή) η λέξη αδερφή δεν ειναι κακή όπως ακούγεται. Την Χρησημοποιούν πολλοί απο αυτούς και εκφράζει τους ομοφιλόφιλους που φέρονται σαν γυναίκες και θα ήθελαν να είναι. Σε αντίθεση με τους απλά Gay είναι αυτοί που φέρονται όπως οι Straight με την διαφορά οτι η προτίμιση τους βρίσκεται στο κρεβάτι τους και παραμένει εκεί. Έχω γνωρίσει ομοφιλόφιλους και από τις δύο κατηγορίες και προτιμώ να κάνω παρέα με κάποιον που βρίσκεται στην πρώτη κατηγορία Gay σκέτο. Δέν εχουν διαφορά στην συμπεριφορά τους και ναι μπορούν να πούν την ιστορία τους φυσικά σε λογικά πλαίσια (πως ανακάλυψαν οτι είναι ομοφιλόφιλοι πως το αντιμετώπισε η κοινωνία γυρω τους κλπ) ιστορία δεν εννούμε το κάθε βιτσιο που μπορεί να του αρέσει ή να έχει κάνει και ναι ζουν γύρω μας και δεν έχω κανένα πρόβλημα απένταντι τους (και με τους γκέι και με τις αδερφές) ιδιαίτερα με τους απλά γκέι γιατί δεν μου πολυαρέσει το στύλ που έχουν οι αδερφές στον έξω κόσμο να φέρονται γυναικία ενώ ειναι σωματικά άντρες. Φυσικά δεν είμαι εγώ που θα κρίνω την ζωή τους ούτε θα αποφασίσω για αυτούς γιατί δεν είμαι ρατσιστής απένταντι στους γκέι και όπως ανάφερα και πρίν εχω γνωρίσει γκέι άτομα και άντρες και γυναίκες και δεν έχουν κατι που να με ενόχλισε προσωπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εγώ δεν θα απαντήσω σε κάθε ερώτηση ξεχωριστά θα δώσω μία απαντηση για όλες. Ενας ομοφιλόφιλος χωρίζεται σε ΄δυο κατηγορίες όπως το λένε στην ευρώπη Gay (γκει) Και Fag(αδερφή) η λέξη αδερφή δεν ειναι κακή όπως ακούγεται. Την Χρησημοποιούν πολλοί απο αυτούς και εκφράζει τους ομοφιλόφιλους που φέρονται σαν γυναίκες και θα ήθελαν να είναι. Σε αντίθεση με τους απλά Gay είναι αυτοί που φέρονται όπως οι Straight με την διαφορά οτι η προτίμιση τους βρίσκεται στο κρεβάτι τους και παραμένει εκεί. Έχω γνωρίσει ομοφιλόφιλους και από τις δύο κατηγορίες και προτιμώ να κάνω παρέα με κάποιον που βρίσκεται στην πρώτη κατηγορία Gay σκέτο. Δέν εχουν διαφορά στην συμπεριφορά τους και ναι μπορούν να πούν την ιστορία τους φυσικά σε λογικά πλαίσια (πως ανακάλυψαν οτι είναι ομοφιλόφιλοι πως το αντιμετώπισε η κοινωνία γυρω τους κλπ) ιστορία δεν εννούμε το κάθε βιτσιο που μπορεί να του αρέσει ή να έχει κάνει και ναι ζουν γύρω μας και δεν έχω κανένα πρόβλημα απένταντι τους (και με τους γκέι και με τις αδερφές) ιδιαίτερα με τους απλά γκέι γιατί δεν μου πολυαρέσει το στύλ που έχουν οι αδερφές στον έξω κόσμο να φέρονται γυναικία ενώ ειναι σωματικά άντρες. Φυσικά δεν είμαι εγώ που θα κρίνω την ζωή τους ούτε θα αποφασίσω για αυτούς γιατί δεν είμαι ρατσιστής απένταντι στους γκέι και όπως ανάφερα και πρίν εχω γνωρίσει γκέι άτομα και άντρες και γυναίκες και δεν έχουν κατι που να με ενόχλισε προσωπικά.
Από τα λίγα ανοιχτόμυαλα μηνύματα στο topic...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν η γιαγιά μου είχε αρχί@ια, θα [FONT=&quot]κυνηγούσε [/FONT]τον παππού μου. :hmm:
και αν ειχε και καρουλια θα τον επιανε κιολας..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Πάντως ακόμα και εσείς που θεωρείται την ομοφυλοφιλία σφάλμα της φύσης και διαστροφή, μπορείτε να φανταστείτε έναν κόσμο χωρίς ομοφυλόφιλους; Δε νομίζετε ότι είναι απολύτως αναμενόμενο από τη φύση, ένα μικρό ποσοστό να αποκλίνει από τη συμπεριφορά του μέσου όρου; :hmm:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πάντως ακόμα και εσείς που θεωρείται την ομοφυλοφιλία σφάλμα της φύσης και διαστροφή, μπορείτε να φανταστείτε έναν κόσμο χωρίς ομοφυλόφιλους;

δεν μπορω να φανταστω τον κοσμο τελειο,,ασφαλτο:P ..τη φυση χωρις λαθη..και τους ανθρωπους επισης..

και ουτε θα ηθελα να σου πω..μια ανθρωποτητα χωρις λαθη ,γιατι θα ζουσε?αν δεν ειχε τιποτα για να βελτιωσει?

αυτη ειναι η αποψη μου περι ομοφυλοφιλιας,,ενα απο τα πολλα λαθη της φυσης,,που ισως παντα θα υπαρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ψυχολόγος στη σχολή του είπε αυτά και όχι ο μπάρπα μήτσος ή ο γραφικός Μάξιμος στον καφενέ της κολοπετινίτσας.

Δηλαδη ο ψυχολογος θα επρεπε να ηταν δηλωμενη για να τον πιστεψω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
δεν μπορω να φανταστω τον κοσμο τελειο,,ασφαλτο:P ..τη φυση χωρις λαθη..και τους ανθρωπους επισης..

και ουτε θα ηθελα να σου πω..μια ανθρωποτητα χωρις λαθη ,γιατι θα ζουσε?αν δεν ειχε τιποτα για να βελτιωσει?

αυτη ειναι η αποψη μου περι ομοφυλοφιλιας,,ενα απο τα πολλα λαθη της φυσης,,που ισως παντα θα υπαρχει..

Θα συμφωνήσω.. λάθος δεν είναι ο ομοφυλόφιλος αλλά η έλξη που του δημιούργησε η φύση προς το ίδιο φύλο. Ενώ απλά θα μπορούσε να είχε γεννηθεί το αντίθετο φύλο και να ήταν οκ. Είναι ορμονικά προβλήματα που αναπτύσονται απο την φύση σε ένα άνθρωπο οταν γεννηθεί. Βέβαια υπάρχουν περιπτώσεις όπου επιλέγουν να είναι ομοφυλόφιλοι κάποια άτομα το οποίο δεν είναι λαθος της φύσης ουτε δικό τους απλά προτίμιση τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω.. λάθος δεν είναι ο ομοφυλόφιλος αλλά η έλξη που του δημιούργησε η φύση προς το ίδιο φύλο. Ενώ απλά θα μπορούσε να είχε γεννηθεί το αντίθετο φύλο και να ήταν οκ.

συμφωνω επικινδυνα μαζι σου..:worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top