Γιατί φοβόμαστε τόσο την απόρριψη;

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Βλέπεις ένα άτομο για πρώτη φορά.Το κοιτάς, σε κοιτάει.Σ'αρέσει.Φλερτάρετε συνέχεια με τα μάτια, φροντίζετε ώστε να είστε ο ένας στο οπτικό πεδίο του άλλου, βρίσκετε ευκαιρίες να κάθεστε δίπλα του.Αλλά;Τότε τι γίνεται;
Κανένας από τους δύο δεν παίρνει το ρίσκο/την πρωτοβουλία να μιλήσει.Να πει ένα απλό "γεια", να συστηθεί.
Και κάθε φορά οι ίδιες σκέψεις έρχονται στο μυαλό...
"Ωχ, καθόμαστε δίπλα δίπλα.Είναι ευκαιρία.Πρέπει να πω κάτι.Πρέπει να βρω κάτι έξυπνο να πω.Κι αν δεν ανταποκριθεί όπως θέλω;Κι αν με περάσει για πολύ απελπισμένη;Βρε μήπως και όλα είναι στο μυαλό μου και δεν με κοιτάει όλον αυτό τον καιρό;Μπα, όχι.Άστο καλύτερα.Δε λέω τίποτα.Αν θέλει ας μιλήσει αυτός.Γιατί δεν μιλάει δηλαδή;Τόσο δύσκολο είναι;Κότα ε κότα!Κι αν δεν έχω άλλη ευκαιρία μετά από αυτό;Κι αν σε λίγο καιρό τον δω στο δρόμο με καμιά άλλη;Όχι όχι, πρέπει να μιλήσω.Αλλά αν ενδιαφερόταν δε θα μιλούσε;Όσο και να ντρέπεσαι, όταν τον θες τον άλλον βρίσκεις το θάρρος.Θα γυρίσω σπίτι και θα κλαίω μέχρι να με πάρει ο ύπνος.Τζίφος και σήμερα.Άραγε θα μιλήσουμε ποτέ ή θα μείνουμε στα κοιτάγματα μέχρι να βαρεθούμε;Ποιος ξέρει..."


Γιατί όλη αυτή η σκέψη ρε παιδιά;Τι μας κρατάει πίσω;Όταν πρόκειται για άτομο ενδιαφέροντος, όλοι κάτι παθαίνουμε.
Ξέρουμε ότι αν το δούμε με κάποιο άλλο πρόσωπο θα μας πονέσει πολύ περισσότερο απ'όσο θα μας πονούσε αν είχαμε βρει το θάρρος και είχαμε πει μια απλή κουβέντα.Παρ'όλα αυτά, μας αρέσει να αφήνουμε τα πράγματα στην τύχη τους.Υπεραναλύουμε καταστάσεις οι οποίες στην ουσία δεν χρειάζονται και πολλή σκέψη.Το νιώθεις, το κάνεις.
Γιατί μας τρομάζει τόσο πολύ η απόρριψη;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Αν κάποιος είναι πολύ ντροπαλός και άπειρος δεν φοβάται τόσο την απόρριψη. Το δύσκολο για αυτόν είναι στο τι και πως θα το πει. Αν ξανά βρεθείς σε τέτοια κατάσταση σου προτείνω να κάνεις εσύ μια κίνηση π.χ να κάτσεις μπροστά του ή να του χαμογελάσεις έντονα ή να του μιλήσεις για λίγο. Την επόμενη φορά που θα τον δεις όμως μην του δώσεις σημασία, κάνε τον να πιστέψει ότι βαρέθηκες αλλά ταυτόχρονα δώσε του ευκαιρίες να σε πλησιάσει . Αν του αρέσεις αρκετά και καταλάβει οτι δεν ασχολήσε πλέον σίγουρα θα κάνει κάτι, αν για καιρό δεν κάνει κάτι μάλλον δεν του άρεσες όσο θα έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πιες κανα ποτηρακι να σου πω πως λυνεσαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Με βασανιζει αυτο το ερωτημα εδω και πολυ καιρο..οπως το ειπες ειναι ακριβως! Το αναλυουμε παρα πολυ χωρις λογο... Θυμωνω με τον εαυτο μου που δεν μπορω να βρω λιγο θαρρος να παω να μιλησω να τελειωνω... Ολα στα μυαλο ειναι απο οτι φενεται.. Λυπηρη κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Με βασανιζει αυτο το ερωτημα εδω και πολυ καιρο..οπως το ειπες ειναι ακριβως! Το αναλυουμε παρα πολυ χωρις λογο... Θυμωνω με τον εαυτο μου που δεν μπορω να βρω λιγο θαρρος να παω να μιλησω να τελειωνω... Ολα στα μυαλο ειναι απο οτι φενεται.. Λυπηρη κατασταση

τότε καν' το. μην το σκεφτείς, απλά στείλε το μήνυμα ή πήγαινε βρες την. μην αρχίσεις τις αναλύσεις, καν'το σαν να είναι κάτι πολύ απλό και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν κάποιος είναι πολύ ντροπαλός και άπειρος δεν φοβάται τόσο την απόρριψη. Το δύσκολο για αυτόν είναι στο τι και πως θα το πει. Αν ξανά βρεθείς σε τέτοια κατάσταση σου προτείνω να κάνεις εσύ μια κίνηση π.χ να κάτσεις μπροστά του ή να του χαμογελάσεις έντονα ή να του μιλήσεις για λίγο. Την επόμενη φορά που θα τον δεις όμως μην του δώσεις σημασία, κάνε τον να πιστέψει ότι βαρέθηκες αλλά ταυτόχρονα δώσε του ευκαιρίες να σε πλησιάσει . Αν του αρέσεις αρκετά και καταλάβει οτι δεν ασχολήσε πλέον σίγουρα θα κάνει κάτι, αν για καιρό δεν κάνει κάτι μάλλον δεν του άρεσες όσο θα έπρεπε.

Πολύ κακή συμβουλή. Αν μου το έκανε αυτό κάποια κοπέλα θα πίστευα ότι απλώς ήταν ευγενική την πρώτη φορά και ότι δεν ενδιαφέρεται. Και έτσι δεν θα έκανα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Πολύ κακή συμβουλή. Αν μου το έκανε αυτό κάποια κοπέλα θα πίστευα ότι απλώς ήταν ευγενική την πρώτη φορά και ότι δεν ενδιαφέρεται. Και έτσι δεν θα έκανα τίποτα.

Δεν είπα να το κάνει αυτο την πρώτη φορά αλλά αν για αρκετές μέρες υπάρχει μόνο eye contact χωρίς να κάνει κάποιος κάποια κίνηση. Νομίζω είχα διαβάσει ένα σχετικό μήνυμα του KeepDreaming! στο παρελθόν, μπορεί να μην θυμάμαι σωστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Μίλαγα τις προάλλες με έναν φίλο για αυτό το θέμα και μου έλεγε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Πόσο πολύ φοβάται πώς αν μιλήσει στην κοπέλα που ενδιαφέρεται θα φάει άκυρο. Ένα παλικάρι εμφανίσιμο, με πολύ χιούμορ που πραγματικά όταν τον ακούς να λέει κάτι τέτοιο σκέφτεσαι ΓΙΑΤΙ.

Εγώ έχω καταλήξει ότι δεν είναι εύκολο να ακούσεις από κάποιον ότι δεν είσαι αυτό που θέλει. Είναι θέμα εγωισμού. Όχι του κακού εγωισμού αλλά του άλλου..του γλυκού, του "γαμώτο"..γιατί σκέφτεσαι το μετά..σε τι διαδικασία θα βάλεις τον εαυτό σου όταν το ακούσεις..την στεναχώρια που θα περάσεις και την ψυχολογική άθλια κατάσταση που θα σε βάλει αυτή σου η κίνηση.

Προσωπικά, πλέον στη ζωή μου πιστεύω στο ρίσκο. Πρέπει πραγματικά να ρισκάρουμε για να μπορέσουμε να ζήσουμε δυο καταστάσεις παραπάνω. Όσο φοβόμαστε να δείξουμε το ενδιαφέρον μας και να μιλήσουμε στον άλλον είμαστε εγκλωβισμένοι, φυλακισμένοι στο ίδιο μας το μυαλό και βασανιζόμαστε χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος.

Κάποιος είπε πιο πάνω ότι είναι όλα στο μυαλό μας. Και πραγματικά είναι! Δηλαδή το αν θα σε απορρίψει ο άλλος το έχεις εσύ στο δικό σου το μυαλό και στην πραγματικότητα μπορεί να απέχει πάρα πολύ από την αλήθεια.

Plus, ότι όσο καιρό βασανίζεσαι μόνος σου, έχεις ήδη βάλει τον εαυτό σου στη ψυχολογική κατάσταση της απόρριψης. Χωρίς καν να το αντιμετωπίσεις. Και πιστεύω πως μόνο μέσα από τέτοιες καταστάσεις και εμπειρίες, απορρίψεις, αποδοχές μεγαλώνουμε, ωριμάζουμε, μαθαίνουμε και εξελισσόμαστε συναισθηματικά.

Στη ζωή χρειάζονται και τα θετικά και τα αρνητικά συναισθήματα. Πρέπει να μπορούμε να τα διαχειριζόμαστε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Επιστήμη το κάναμε. Εντάξει, όταν είναι και οι δυο πολύ νέοι, αμφιβάλεις, δεν ερμηνεύεις σωστά τα μηνύματα, ντρέπεσαι, δεν ξέρεις πώς θα το πεις και φοβάσαι όχι μόνο την απόρριψη, αλλά και τον διασυρμό. Μεγαλώνοντας και αποκτώντας εμπειρίες, τα πράγματα γίνονται πιο απλά. Οι συνήθειες της κοινωνίας μας δε βρίσκονται στο στάδιο "σε γουστάρω - κι εγώ - φύγαμε", αλλά υπάρχουν τρόποι προσέγγισης. Εκδηλώνεις το ενδιαφέρον σου, καταλαβαίνεις αν υπάρχει ανταπόκριση, στέλνεις και λαμβάνεις μηνύματα, ο ένας βοηθά τον άλλον, βολιδοσκοπείς και προχωράς, έτσι ώστε όταν γίνει το ντου, (από παράδοση αυτό συνήθως είναι δουλειά του αγοριού), να είναι σίγουρο το "ναι".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
[...]Εκδηλώνεις το ενδιαφέρον σου, καταλαβαίνεις αν υπάρχει ανταπόκριση, στέλνεις και λαμβάνεις μηνύματα, ο ένας βοηθά τον άλλον, βολιδοσκοπείς και προχωράς, έτσι ώστε όταν γίνει το ντου, (από παράδοση αυτό συνήθως είναι δουλειά του αγοριού), να είναι σίγουρο το "ναι".


Μου εχει τυχει να φαω μεγαλο ακυρο απο εναν τυπο που εδειχνε οτι με γουσταρε. Ηταν ενας τυπος που εργαζοταν στον ιδιο χωρο με εμενα, αλλα ανηκε σε αλλη ομαδα. Δεν τον προσεχα, ωσπου μια ωραια ημερα αρχισε να με φλερταρει. Με καρφωνε συνεχεια με το βλεμμα του, με ακουμπουσε "τυχαια", με επιανε απο την μεση, χαιδευε τα μαλλια μου, με ρωτουσε συνεχεια για τον εαυτο μου, τρωγαμε μαζι στα διαλειμματα, κτλ. Μια μερα με ρωτησε αν ειχα σχεδια για την Κυριακη και του ειπα οτι ειχα μια υποχρεωση αλλα οτι θα ημουν ελευθερη το επομενο Σ/Κ. Την επομενη εβδομαδα του ειπα οτι μου αρεσει και του ζητησα να βγουμε και εφαγα ακυρο. Οτι να 'ναι. Ευτυχως που εκανα εγω την πρωτη κινηση και δεν περιμενα να την κανει αυτος, γιατι ακομα θα περιμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ δε φοβάμαι. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.

Μου εχει τυχει να φαω μεγαλο ακυρο απο εναν τυπο που εδειχνε οτι με γουσταρε. Ηταν ενας τυπος που εργαζοταν στον ιδιο χωρο με εμενα, αλλα ανηκε σε αλλη ομαδα. Δεν τον προσεχα, ωσπου μια ωραια ημερα αρχισε να με φλερταρει. Με καρφωνε συνεχεια με το βλεμμα του, με ακουμπουσε "τυχαια", με επιανε απο την μεση, χαιδευε τα μαλλια μου, με ρωτουσε συνεχεια για τον εαυτο μου, τρωγαμε μαζι στα διαλειμματα, κτλ. Μια μερα με ρωτησε αν ειχα σχεδια για την Κυριακη και του ειπα οτι ειχα μια υποχρεωση αλλα οτι θα ημουν ελευθερη το επομενο Σ/Κ. Την επομενη εβδομαδα του ειπα οτι μου αρεσει και του ζητησα να βγουμε και εφαγα ακυρο. Οτι να 'ναι. Ευτυχως που εκανα εγω την πρωτη κινηση και δεν περιμενα να την κανει αυτος, γιατι ακομα θα περιμενα.

ΧΑΧΑΧΑ
Ιστορία από μένα: κοινή παρέα, 2 ραντεβού, παρακάλαγε να ξαναβγούμε, δεν είχα χρόνο λόγω υποχρεώσεων, αλληλοαρεσόμασταν το'χαμε ξεκαθρίσει, φαινόταν και πήγαινε καλά, αλλά ο καιρός πέρναγε και δεν καθόταν η φάση. Κλείνουμε τελικά ραντεβού. Φτάνω πρώτη. Μου στέλνει μήνυμα ότι κάτι έτυχε στη δουλειά του και δε ξέρει πότε θα ξεμπερδέψει ~ ξενέρωμα εγώ, αυτό δεν μου το'χε ξανακάνει ΚΑΝΕΝΑΣ, περίμενα έστω να επανορθώσει. ΟΥΤΕ ΚΑΝ το' κανε. Μετά από κάνα μήνα delete & block από το fb χωρίς να γίνει κάτι. Τελικά τα ξαναβρήκε με τη πρώην του.
Σήμερα: το block έφυγε, το αίτημα ήρθε. Ξαναχώρισε.

Damnnn men are assholes :P

(για τους περίεργους : όχι δενννν αποδέχτηκα το αίτημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ
Ιστορία από μένα: κοινή παρέα, 2 ραντεβού, παρακάλαγε να ξαναβγούμε, δεν είχα χρόνο λόγω υποχρεώσεων, αλληλοαρεσόμασταν το'χαμε ξεκαθρίσει, φαινόταν και πήγαινε καλά, αλλά ο καιρός πέρναγε και δεν καθόταν η φάση. Κλείνουμε τελικά ραντεβού. Φτάνω πρώτη. Μου στέλνει μήνυμα ότι κάτι έτυχε στη δουλειά του και δε ξέρει πότε θα ξεμπερδέψει ~ ξενέρωμα εγώ, αυτό δεν μου το'χε ξανακάνει ΚΑΝΕΝΑΣ, περίμενα έστω να επανορθώσει. ΟΥΤΕ ΚΑΝ το' κανε. Μετά από κάνα μήνα delete & block από το fb χωρίς να γίνει κάτι. Τελικά τα ξαναβρήκε με τη πρώην του.
Σήμερα: το block έφυγε, το αίτημα ήρθε. Ξαναχώρισε.

Damnnn men are assholes :P

(για τους περίεργους : όχι δενννν αποδέχτηκα το αίτημα)

^This is why I don't do anything.

Τι πάει να πει αυτό. Όλοι ψάχνουν να είναι σε σχέση απλώς για να είναι σε σχέση και να μην είναι μόνοι. Δηλαδή του άρεσες αλλά τα ξαναβρήκε με την πρώην του, σε διέγραψε, και μόλις χώρισε θυμήθηκε ότι κάτι έτρεφε για εσένα? Και όχι μόνο οι άντρες, έχω προσωπική εμπειρία με κορίτσι που είναι αυτή η version του άντρα.

Δεν είναι μια νύχτα μεθύσι που είπατε να κάνετε κάτι. Ήταν για κάτι παραπάνω υποτίθεται, για σχέση από ότι κατάλαβα, αλλά στην ουσία δεν ήταν τίποτα. Αυτός απλά έψαχνε μια να γαμάει, εσύ δεν ξέρω τι ακριβώς ήθελες από αυτόν, αλλά όπως και να έχει, εγώ δεν κάνω κινήσεις γενικά επειδή όλη αυτή η κοροϊδία με εκνευρίζει. Δεν μιλάω για χαλαρές στιγμές με ποτό κλπ που μπορείς να κάνεις καμιά μαλακία. Αλλά για sober καταστάσεις. Μια φίλη μου είπε τις προάλλες ότι γνώρισε ένα παιδί πριν ένα μήνα, και της έλεγε ότι την φαντάζεται γυναίκα του κλπ. Έμεινα εγώ με το που άκουσα. Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω η να κλάψω. Και μετά λέει ξαφνικά ξέκοψε. Δυο μέρες μετά βγήκαμε για καφέ και τον είδαμε με άλλη. Καινούρια μέλλουσα γυναίκα λοιπόν... Ανωριμία στο full στις μέρες μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ
Ιστορία από μένα: κοινή παρέα, 2 ραντεβού, παρακάλαγε να ξαναβγούμε, δεν είχα χρόνο λόγω υποχρεώσεων, αλληλοαρεσόμασταν το'χαμε ξεκαθρίσει, φαινόταν και πήγαινε καλά, αλλά ο καιρός πέρναγε και δεν καθόταν η φάση. Κλείνουμε τελικά ραντεβού. Φτάνω πρώτη. Μου στέλνει μήνυμα ότι κάτι έτυχε στη δουλειά του και δε ξέρει πότε θα ξεμπερδέψει ~ ξενέρωμα εγώ, αυτό δεν μου το'χε ξανακάνει ΚΑΝΕΝΑΣ, περίμενα έστω να επανορθώσει. ΟΥΤΕ ΚΑΝ το' κανε. Μετά από κάνα μήνα delete & block από το fb χωρίς να γίνει κάτι. Τελικά τα ξαναβρήκε με τη πρώην του.
Σήμερα: το block έφυγε, το αίτημα ήρθε. Ξαναχώρισε.

Damnnn men are assholes :P

(για τους περίεργους : όχι δενννν αποδέχτηκα το αίτημα)

Ελα να γινομαστε πολλοι! Ειχα βγει με μια κοπελα απ' τη σχολη μου 1ο ραντεβου, με την οποια μιλαγαμε αρκετο καιρο και τη μερα που κανονιζαμε μου πεταγε στο τσατ διαφορα υπονοουμενα. Τη μερα που βγηκαμε λοιπον, ολη την ωρα μου τριβοταν στο ραντεβου, περπαταγαμε αγκαλια (βασικα εκεινη ειχε αγκαλιασει το χερι μου καθως περπαταγαμε). Οταν καληνυχτιστηκαμε αγκαλιαστηκαμε ζεστα κ μου πε στο αφτι να προσεχω κ να της στειλω οταν φτασω. Εν τελει μου στειλε εκεινη που εφτασε νωριτερα. Αλλα και την αλλη μερα εστειλε πρωτη (που ποτε δεν ειχε ξαναστειλει 1η). Oλα συνηγορουσαν οτι μαλλον ψηνοταν κι αυτη. Και απο κει και υστερα τιποτα. Της εστειλα την επομενη, μ' εγραψε. Ε για να μη τα πολυλογω, με μπλοκαρε τελικα, ετσι χωρις λογο κ αιτια!! Δεν εκανα τιποτα το επιληψιμο οταν βγηκαμε κ ετσι στην ψυχρα με ξεγραψε! Την πηρα κ τηλ (οχι για να την καραξω που με μπλοκαρε, ηθελα απλα να της πω να βγουμε), δε το σηκωσε, ουτε φυσικα πηρε πισω... Κ καπως ετσι τελειωσαν ολα πριν καν αρχισουν. Κι εμεινα εγω με ενα αναπαντητο γιατι... Στο πανεπιστημιο, ουτε γεια πλεον δε λεμε, αν και θελω να μιλησουμε να ξεκαθαρισουν ολα... Γενικα με ειχε παρει πολυ απο κατω αυτο τον καιρο, γιατι ενω εδειχναν ολα να πηγαινουν τοσο καλα, ετσι απ' το πουθενα η κοπελα αυτη μου κοψε και την καλημερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
^This is why I don't do anything.

Τι πάει να πει αυτό. Όλοι ψάχνουν να είναι σε σχέση απλώς για να είναι σε σχέση και να μην είναι μόνοι. Δηλαδή του άρεσες αλλά τα ξαναβρήκε με την πρώην του, σε διέγραψε, και μόλις χώρισε θυμήθηκε ότι κάτι έτρεφε για εσένα? Και όχι μόνο οι άντρες, έχω προσωπική εμπειρία με κορίτσι που είναι αυτή η version του άντρα.

Δεν είναι μια νύχτα μεθύσι που είπατε να κάνετε κάτι. Ήταν για κάτι παραπάνω υποτίθεται, για σχέση από ότι κατάλαβα, αλλά στην ουσία δεν ήταν τίποτα. Αυτός απλά έψαχνε μια να γαμάει, εσύ δεν ξέρω τι ακριβώς ήθελες από αυτόν, αλλά όπως και να έχει, εγώ δεν κάνω κινήσεις γενικά επειδή όλη αυτή η κοροϊδία με εκνευρίζει. Δεν μιλάω για χαλαρές στιγμές με ποτό κλπ που μπορείς να κάνεις καμιά μαλακία. Αλλά για sober καταστάσεις. Μια φίλη μου είπε τις προάλλες ότι γνώρισε ένα παιδί πριν ένα μήνα, και της έλεγε ότι την φαντάζεται γυναίκα του κλπ. Έμεινα εγώ με το που άκουσα. Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω η να κλάψω. Και μετά λέει ξαφνικά ξέκοψε. Δυο μέρες μετά βγήκαμε για καφέ και τον είδαμε με άλλη. Καινούρια μέλλουσα γυναίκα λοιπόν... Ανωριμία στο full στις μέρες μας.
Κοίτα εγώ σε εκείνη τη φάση σχέση δεν ήθελα, αλλά μου άρεσε αυτός και λέω lets try it κι όπως κάτσει. Κι αυτός σ'αυτή τη φάση βρισκόταν, αλλά φρεσκοχωρισμένος ήταν, κολλημένος με πρώην μάλλον.
anw, το θέμα δεν είναι να μη κάνεις τίποτα πάντως. Είναι ωραίο και το ρίσκο, κάποια στιγμή μαθαίνεις πολλά από τέτοιες συμπεριφορές και τα μυρίζεσαι εύκολα. Και μαθηματικά να το πάρεις δε γίνεται να πέφτεις πάντα σε μαλάκες, κάποια στιγμή θα κάτσει κι ένας σωστός άνθρωπος.


Ελα να γινομαστε πολλοι! Ειχα βγει με μια κοπελα απ' τη σχολη μου 1ο ραντεβου, με την οποια μιλαγαμε αρκετο καιρο και τη μερα που κανονιζαμε μου πεταγε στο τσατ διαφορα υπονοουμενα. Τη μερα που βγηκαμε λοιπον, ολη την ωρα μου τριβοταν στο ραντεβου, περπαταγαμε αγκαλια (βασικα εκεινη ειχε αγκαλιασει το χερι μου καθως περπαταγαμε). Οταν καληνυχτιστηκαμε αγκαλιαστηκαμε ζεστα κ μου πε στο αφτι να προσεχω κ να της στειλω οταν φτασω. Εν τελει μου στειλε εκεινη που εφτασε νωριτερα. Αλλα και την αλλη μερα εστειλε πρωτη (που ποτε δεν ειχε ξαναστειλει 1η). Oλα συνηγορουσαν οτι μαλλον ψηνοταν κι αυτη. Και απο κει και υστερα τιποτα. Της εστειλα την επομενη, μ' εγραψε. Ε για να μη τα πολυλογω, με μπλοκαρε τελικα, ετσι χωρις λογο κ αιτια!! Δεν εκανα τιποτα το επιληψιμο οταν βγηκαμε κ ετσι στην ψυχρα με ξεγραψε! Την πηρα κ τηλ (οχι για να την καραξω που με μπλοκαρε, ηθελα απλα να της πω να βγουμε), δε το σηκωσε, ουτε φυσικα πηρε πισω... Κ καπως ετσι τελειωσαν ολα πριν καν αρχισουν. Κι εμεινα εγω με ενα αναπαντητο γιατι... Στο πανεπιστημιο, ουτε γεια πλεον δε λεμε, αν και θελω να μιλησουμε να ξεκαθαρισουν ολα... Γενικα με ειχε παρει πολυ απο κατω αυτο τον καιρο, γιατι ενω εδειχναν ολα να πηγαινουν τοσο καλα, ετσι απ' το πουθενα η κοπελα αυτη μου κοψε και την καλημερα...

Και μυρίζομαι ότι θα συμβεί κι άλλες φορές. Μια θα'σαι στη θέση που' σουν, μια θα'σαι στη θέση της κοπέλας και πάει λέγοντας μέχρι να βρεθεί ο/η κατάλληλος/-η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Και μυρίζομαι ότι θα συμβεί κι άλλες φορές. Μια θα'σαι στη θέση που' σουν, μια θα'σαι στη θέση της κοπέλας και πάει λέγοντας μέχρι να βρεθεί ο/η κατάλληλος/-η.
Κοιτα, ποτε μου δεν ειχα σκοπο να παιξω με τον αλλον κι ουτε πιστευω οτι θα θελησω στο μελλον, συνεπως, δε θα εδινα σε καποια κοπελα αυταπατες οτι θελω να γινει κατι. Καταρχας για να μην προσγειωθει κι αυτη αποτομα και κατα δευτερον για να αποφυγω κι εγω δυσαρεστες εκπληξεις. Θελω να ειμαι σαφης ως προς τους σκοπους μου κι ετσι θελω να ειναι και ο αλλος απεναντι μου.
Τωρα οσον αφορα εκεινη, εγω, στη μονη λογικη απαντηση που κατεληξα ειναι οτι η κοπελιτσα επαιξε για να επιβεβαιωθει. Το θεμα ειναι οτι απογοητευτηκα παρα πολυ, γιατι ολα πηγαιναν τοσο καλα και η κοπελα μου αρεσε πολυ σα χαρακτηρας, ειχε μεταξυ αλλων και πολυ καυστικο χιουμορ και γενικα στοιχεια που την εκαναν ξεχωριστη. Νομιζα οτι πετυχα διανα, αλλα εκανα λαθος... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Αυτό είναι το χειρότερο...Να σου μένει ένα αναπάντητο "γιατί" και να φτιάχνεις με το μυαλό σου διάφορα πιθανά σενάρια.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την ευκολία με την οποία κάποιοι μπορούν να παίζουν με τα συναισθήματα των άλλων.Αλλά πιστεύω ότι ό, τι κάνουν τώρα θα το βρουν μπροστά τους από κάποιον άλλον άνθρωπο και θα καταλάβουν πως είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ελα να γινομαστε πολλοι! Ειχα βγει με μια κοπελα απ' τη σχολη μου 1ο ραντεβου, με την οποια μιλαγαμε αρκετο καιρο και τη μερα που κανονιζαμε μου πεταγε στο τσατ διαφορα υπονοουμενα. Τη μερα που βγηκαμε λοιπον, ολη την ωρα μου τριβοταν στο ραντεβου, περπαταγαμε αγκαλια (βασικα εκεινη ειχε αγκαλιασει το χερι μου καθως περπαταγαμε). Οταν καληνυχτιστηκαμε αγκαλιαστηκαμε ζεστα κ μου πε στο αφτι να προσεχω κ να της στειλω οταν φτασω. Εν τελει μου στειλε εκεινη που εφτασε νωριτερα. Αλλα και την αλλη μερα εστειλε πρωτη (που ποτε δεν ειχε ξαναστειλει 1η). Oλα συνηγορουσαν οτι μαλλον ψηνοταν κι αυτη. Και απο κει και υστερα τιποτα. Της εστειλα την επομενη, μ' εγραψε. Ε για να μη τα πολυλογω, με μπλοκαρε τελικα, ετσι χωρις λογο κ αιτια!! Δεν εκανα τιποτα το επιληψιμο οταν βγηκαμε κ ετσι στην ψυχρα με ξεγραψε! Την πηρα κ τηλ (οχι για να την καραξω που με μπλοκαρε, ηθελα απλα να της πω να βγουμε), δε το σηκωσε, ουτε φυσικα πηρε πισω... Κ καπως ετσι τελειωσαν ολα πριν καν αρχισουν. Κι εμεινα εγω με ενα αναπαντητο γιατι... Στο πανεπιστημιο, ουτε γεια πλεον δε λεμε, αν και θελω να μιλησουμε να ξεκαθαρισουν ολα... Γενικα με ειχε παρει πολυ απο κατω αυτο τον καιρο, γιατι ενω εδειχναν ολα να πηγαινουν τοσο καλα, ετσι απ' το πουθενα η κοπελα αυτη μου κοψε και την καλημερα...


Κατι ή μαλλον κάποιος άλλος μου βρωμάει...
Ε δεν έχει νόημα να κάθεσαι να το σκέφτεσαι παραπάνω αποσο πρέπει. Είναι πολύ πιθανό αν είσαι ανοιχτός στις γνωριμίες, να αντιμετωπίσεις πολλά τέτοια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γι' αυτο το λογο, εχω σκοπο να της μιλησω αν και τελευταια δεν παταει πολυ, ισως επειδη προσπαθει να με αποφυγει (?). Πολλοι (καλη ωρα, και η mindcircus), μου λενε να μη δωσω αλλη σημασια σε ενα ατομο που οπως αποδειχθηκε δε την αξιζε αλλα με εχει φαει η περιεργεια καιρο τωρα και θελω να μαθω! Ισως να νιωσω ασχημα με οσα μου πει, αλλα σιγουρα δε θα νιωσω αυτη την πικρια που ειχα τοσο καιρο χωρις να φταιω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κανε το να σου φυγει η περιεργεια αλλα θα δεις μετα πως δεν αξιζε και δε θα το ξανακανεις σε επομενη φορα που θα σου τυχει...
Αυτη τη δουλεια θα κανουμε.... να ψαχνουμε το γιατι του καθενα... Κουραστικο πωπω, αλλα οκ κανε το ολοι μας το καναμε καποια στιγμη αλλα ειναι απαλευτο, θα δεις δεν αξιζει. Ποσων χρονων εισαι? Παιζει ρολο κι αυτο γιαυτο ρωταω, πιο νεοι τρωγομαστε πολυ μετα χεστηκαμε λιγακι μετα σχωρησεως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μπορει οπως λες να φανει πως δεν αξιζε, αλλα προς το παρον για μενα, ειναι must. Να πω οτι δε μου κολλαγε, παει στο διαολο θα καταλαβαινα οτι με βλεπει φιλικα, αλλα πως τη μια μερα να πανε ολα δεξια να ναι ολο γλύκες και την αλλη να μη μου μιλαει, αυτο με ξενισε παρα πολυ. Ειμαι 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top