Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
ναι τα γνωστά, η παλιά πετυχημένη συνταγή, περιορισμός της ποσότητας, τα ίδια είδη που τρώγαμε πριν, και αερόβια κίνηση, χωρίς να χτυπιόμαστε με τις ώρες. Τα υπόλοιπα είναι για να μας τρώνε λεφτά οι διατροφολόγοι και τα ινστιτούτα.

Πολύ σωστά τα λες...Και εγώ πιστεύω πως οι διατροφολόγοι είναι μόνο για όσους δεν μπορούν να συγκροτήσουν τον εαυτό τους αλλά και για "υπερβολικες" περιπτώσεις.

Αερόβια ασκηση; Τρέξιμο; Ολο λεω να ξεκινησω κολυμβηση και ολο μου λενε να μην την ξεκινησω γιατι δεν κανει επειδη ειμαι κοπελα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πολύ σωστά τα λες...Και εγώ πιστεύω πως οι διατροφολόγοι είναι μόνο για όσους δεν μπορούν να συγκροτήσουν τον εαυτό τους αλλά και για "υπερβολικες" περιπτώσεις.

Αερόβια ασκηση; Τρέξιμο; Ολο λεω να ξεκινησω κολυμβηση και ολο μου λενε να μην την ξεκινησω γιατι δεν κανει επειδη ειμαι κοπελα. :hmm:

Απλό γρήγορο περπάτημα αρκεί. 'Οχι τρέξιμο. Πιστεύω ότι η έντονη γυμναστική μου κάνει κακό σε αυτή τη φάση τουλάχιστον, δεν θέλω να αγχώνεται το σώμα και ο οργανισμός μου. Πρώτη φορά τ'ακούω αυτό για το κολύμπι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Απλό γρήγορο περπάτημα αρκεί. 'Οχι τρέξιμο. Πιστεύω ότι η έντονη γυμναστική μου κάνει κακό σε αυτή τη φάση τουλάχιστον, δεν θέλω να αγχώνεται το σώμα και ο οργανισμός μου. Πρώτη φορά τ'ακούω αυτό για το κολύμπι.

Κατάλαβα...Ωραία το σκέφτεσαι...


Και εγώ δεν το ειχα σκεφτει πριν μου το πουν...:worry:
Για λόγους υγιεινης λεει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν πηγαίνεις σε καθαρή πισίνα πού είναι το πρόβλημα; Καλύτερο θα είναι αν έχεις τη δυνατότητα να πηγαίνεις θάλασσα. Και διασκέδαση και μαύρισμα και σφριγηλότητα.

Να πω τον πόνο μου κι εγώ. Με τα κιλά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Ύψος 1,73 κιλά 63,5. Είμαι σχεδόν ιδανικά. Το θέμα είναι η κατανομή του λίπους και η χαλάρωση που τα δύο τελευταία χρόνια λόγω παντελούς έλλειψης κίνησης έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις. Μου τη δίνει το θέμα και όσο πλησιάζει το καλοκαίρι δε νιώθω καθόλου καλά. Έχω κλασσικό μεσογειακό τύπο σώματος οπότε πρέπει να γυμνάζω περισσότερο το κάτω μέρος του σώματος πράγμα που βαριέμαι ελεεινά γιατί φυσικά είναι πιο κουραστικό για μένα. Δεν καπνίζω, δεν πίνω, δεν πίνω καφέ. Απλά έχω αδυναμία (μεγάλη) στο καλό φαγητό. Προσπαθώ να εντάξω τα φρούτα και τα λαχανικά στη διατροφή μου αλλά είναι ανάλογα με τις μέρες μου.
Γενικά αυτό έχω παρατηρήσει πως είναι το πρόβλημά μου. Πρέπει να πάρω απόφαση και να αλλάξω συνήθειες στη διατροφή και στην άθληση. Όλο λέω θεμα θέλησης είναι και όλο το αφήνω.
Σήμερα σκέφτηκα να ξεκινήσω με μικρούς στόχους. Να πω ότι 30 μέρες (με αντίστροφη μέτρηση οφ κορς) θα κάνω όλα αυτά που θέλω και αποφεύγω. Δεν ξέρω αν θα πιάσει. Λέω συνέχεια στον εαυτό μου πως αφιερώνω ολόκληρες ώρες στο πιτσί σερφάροντας και ούτε μία ώρα για να κάνω γυμναστική. Βλακεία δεν είναι;
Ουφ, τα πα και ηρέμησα λίγο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αν πηγαίνεις σε καθαρή πισίνα πού είναι το πρόβλημα; Καλύτερο θα είναι αν έχεις τη δυνατότητα να πηγαίνεις θάλασσα. Και διασκέδαση και μαύρισμα και σφριγηλότητα.

Να πω τον πόνο μου κι εγώ. Με τα κιλά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Ύψος 1,73 κιλά 63,5. Είμαι σχεδόν ιδανικά. Το θέμα είναι η κατανομή του λίπους και η χαλάρωση που τα δύο τελευταία χρόνια λόγω παντελούς έλλειψης κίνησης έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις. Μου τη δίνει το θέμα και όσο πλησιάζει το καλοκαίρι δε νιώθω καθόλου καλά. Έχω κλασσικό μεσογειακό τύπο σώματος οπότε πρέπει να γυμνάζω περισσότερο το κάτω μέρος του σώματος πράγμα που βαριέμαι ελεεινά γιατί φυσικά είναι πιο κουραστικό για μένα. Δεν καπνίζω, δεν πίνω, δεν πίνω καφέ. Απλά έχω αδυναμία (μεγάλη) στο καλό φαγητό. Προσπαθώ να εντάξω τα φρούτα και τα λαχανικά στη διατροφή μου αλλά είναι ανάλογα με τις μέρες μου.
Γενικά αυτό έχω παρατηρήσει πως είναι το πρόβλημά μου. Πρέπει να πάρω απόφαση και να αλλάξω συνήθειες στη διατροφή και στην άθληση. Όλο λέω θεμα θέλησης είναι και όλο το αφήνω.
Σήμερα σκέφτηκα να ξεκινήσω με μικρούς στόχους. Να πω ότι 30 μέρες (με αντίστροφη μέτρηση οφ κορς) θα κάνω όλα αυτά που θέλω και αποφεύγω. Δεν ξέρω αν θα πιάσει. Λέω συνέχεια στον εαυτό μου πως αφιερώνω ολόκληρες ώρες στο πιτσί σερφάροντας και ούτε μία ώρα για να κάνω γυμναστική. Βλακεία δεν είναι;


Ναι και εγώ έτσι σκέφτομαι και μπορει να ξεκινησω σε λιγο καιρο.

Τα κιλά σου ειναι φανταστικα!!!!Οχι απλα ιδανικα...

Νομίζω πως οτι και αν πεις στον εαυτο σου αν δεν το παρεις αποφαση και να αλλαξεις τον τροπο ζωης σου τιποτα δεν θα γινει...


Ουφ, τα πα και ηρέμησα λίγο. :redface:

Γι'αυτο ειμαστε εδώ άλλωστε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ένα απ' τα αγαπημένα μου θέματα...στα 11 μου πήγαινα σε διατροφολόγο για ένα χρόνο περίπου...έχασα 8 κιλά κ' μετά γιατί είμαι κ' ιδιότροπη στο φαγητό σταμάτησα γιατί δεν μπορούσα να τρώω όσα μου έβαζε..κ από τότε μου 'χει γίνει εμμονή κ' όταν παίρνω κανα δυο κιλά δεν τρώω τίποτα για να τα χάσω αν κ' αυτό ξέρω πως είναι πολύ επιβλαβής τρόπος για την υγεία μου κ΄ όχι πολύ αποτελεσματικός...κ΄μ όλο τ άγχος γ τ σχολείο (αλλά κ' για άλλα θεματα)ξεχνάω και ν φάω...το καλοκαίρι θέλω να αρχίσω γυμναστήριο κ να βάλω μια ισσοροπία στην διατροφή μου...:whistle::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ιωάννα είσαι μικρή, ό,τι χτίζεις τώρα είναι καλό. Και κυρίως αν αποκτήσεις σωστές συνήθειες αυτές θα παραμείνουν για μια ζωή.

Αν σας αρέσουν τα σνακς και ειδικά οι μπάρες δημητριακών βρήκα πριν 2 βδομάδες μια τέλεια συνταγή.
https://cheflesskitchen.wordpress.com/2009/06/11/σπιτικές-μπάρες-δημητριακών/
Πανεύκολη συνταγή και βγαίνει πεντανόστιμη. Καλά βρώμη έχει δεν είναι και σοκολάτα, αλλά είναι πολύ γευστικά. Και όσο περνάνε οι μέρες και δένουν τα υλικά μεταξύ τους γίνονται πιο νόστιμα. Εγώ δοκίμασα και με αποξηραμένα ροδάκινα μέσα και έγραψε. Αν τα κάνετε προσέξτε το πάχος να μην είναι πολύ μεγάλο ώστε να ψηθούν ομοιόμορφα. Φυσικά η κουβερτούρα είναι προαιρετική αλλά του πάει γάντι.;)

Για σας που γυμνάζεστε, πηγαίνετε σε γυμναστήριο; Τα σιχαίνομαι νιώθω πως κάνω κακό στον εαυτό μου κλεισμένη σε ένα χώρο με άψυχα μηχανήματα. Αν τα Πατήσια προσφέρονταν για τρέξιμο σε κανα πάρκο θα ήταν πιο εύκολο. Γυμναστική στο σπίτι προσπαθώ να ξεκινήσω. Είχα δοκιμάσει Callanetics και ήταν αρκετά αποτελεσματικά, χωρίς να χρειάζεσαι κάποιον εξοπλισμό. Από χθες το ξαναέβαλα μπρος. Λέω επίσης να δοκιμάσω και κάτι χαζές που κοπανιούνται με σέξυ τρόπο, τις flirty girls, γιατί ο χορός μ'αρέσει. Και αν με πείσω να γυρνάω από τη σχολή κάθε μέρα με τα πόδια, ένα 45λεπτο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
πιστεύω ότι καλύτερο από την δίετα είναι απλά να προσέχουμε 4-5 μικρά γεύματα τη μέρα αν γίνεται δηλαδή να μην προλάβει ο οργανισμός να ζητήσει τροφή,κάπου στα 2 λίτρα νερό τη μέρα,νομίζω κάπου στα 8-10 ποτήρια είναι αυτό...
και περπάτημα,ο μεταβολισμός θα ενεργοποιηθεί πολύ γρήγορα και χωρίς προβλήματα και στερήσεις
το μόνο που εγώ προσωπικά μου απαγορεύω είναι τα λίπη τουλάχιστον στην αρχή και για λίγο καιρό για να φύγουν τα ξιγκάκια που έχουμε πιο γρήγορα,για όσους καπνίζουν και πίνουν θα πρότεινα να το κόψουν:P και για την απώλεια βάρους και γενικά για την υγεία τους.

όσοι μπορούν να γυμναστούν και άλλο,ακόμα καλύτερα εγώ από βδομάδα λέω να ξεκινήσω kickboxing ή πυγμαχία έτσι για να το δοκιμάσω και να έχει και πιο πολύ ενδιαφέρον...ίδωμεν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εεε 1,5 κιλό ηταν αυτα του Πασχα!!!

Γιατι έχει κοπεί η όρεξη πριγκιπέσσα;;;:redface:

Νταξει ρε συ μερικοι δεν μπορουν να χασουν ουτε ενα ομως. Φαντασου.:P
Ε, απο διαφορα γεγονοτα, και επειδη εβαλα στοχο να χασω κανα δυο λογω καλοκαιριου.:whistle:

Και γω θελω να γραφτω γυμναστηριο αλλα παντα το αναβάλω.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ε, απο διαφορα γεγονοτα, και επειδη εβαλα στοχο να χασω κανα δυο λογω καλοκαιριου.:whistle:


εμ,όποιος θέλει να βγει στην παραλία με κορμί λαμπάδα πρέπει να θυσιαστεί ;)

αν σταματήσεις να τρως σε νορμάλ καταστάσεις τότε οποιαδήποτε τροφή θα μπαίνει στον οργανισμό σου θα μετατρέπεται σε λίπος γιατί θα καταλαβαίνει ότι αφού δεν έχουμε πολύ ας την κρατήσουμε καβάτζα για μετά που θα την έχουμε ανάγκη.

οπότε έχεις αντίθετα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ξερει κανεις γιατι στις χημικες διαιτες οπυ τρωμε π.χ. 3 μερες κοτοπουλο, 3 μερες μπιφτεκια κλπ και ολα σε απεριοριστη ποσοτητα, χανουμε πιο ευκολα κιλα και πιο γρηγορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εμ,όποιος θέλει να βγει στην παραλία με κορμί λαμπάδα πρέπει να θυσιαστεί ;)

αν σταματήσεις να τρως σε νορμάλ καταστάσεις τότε οποιαδήποτε τροφή θα μπαίνει στον οργανισμό σου θα μετατρέπεται σε λίπος γιατί θα καταλαβαίνει ότι αφού δεν έχουμε πολύ ας την κρατήσουμε καβάτζα για μετά που θα την έχουμε ανάγκη.

οπότε έχεις αντίθετα αποτελέσματα.

Δεν ειναι οτι δεν τρωω καθολου καλε. Τρωω, απλα τρωω πολυ λιγο πλεον, και γενικα δεν εχω τοση ορεξη. Το ξερω αυτο που λες, το εκανα παλια, εχανα, αλλα οταν μετα το σταματαγα και ετρωγα κανονικα τα ξανα επαιρνα.:/: Οποτε δεν το κανω.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ξερει κανεις γιατι στις χημικες διαιτες οπυ τρωμε π.χ. 3 μερες κοτοπουλο, 3 μερες μπιφτεκια κλπ και ολα σε απεριοριστη ποσοτητα, χανουμε πιο ευκολα κιλα και πιο γρηγορα?

Κάτι κάνουν οι υδατάνθρακες που έχουν σχέση με το πυριβικό οξύ. 'Οχι υδατάνθρακες, όχι πυριβικό οξύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει, αλλά για να τις ακολουθήσεις πρέπει να έχεις κάνει εξετάσεις και να είναι ΟΚ. Δε μπορείς να κάνεις δίαιτα πχ με κρέας μόνο, και να έχεις χοληστερίνη και τριγλυκερίδια. Επίσης αυτές τις δίαιτες τις κάνουν για κανα δυβδομαδο, μετά αρχίζουν να δημιουργούν προβλήματα στον οργανισμό. Νομίζω πως είναι ιδανικές για άτομα που είναι σε δίαιτα και αφού έχουν χάσει κάμποσα κιλά ο μεταβολισμός τους "φρακάρει" και κολλάνε. Τότε τους γίνονται αυτές οι χημικές δίαιτες για περιορισμένο χρόνο ώστε να ξαναξεκινήσουν να χάνουν κιλά.
Πιστεύω ότι είναι καλύτερο να παιδευτείς παραπάνω για να χάσεις κιλά έχοντας μια φυσιολογική διατροφή παρά να καταφεύγεις σε αυτές τις δίαιτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ξερει κανεις γιατι στις χημικες διαιτες οπυ τρωμε π.χ. 3 μερες κοτοπουλο, 3 μερες μπιφτεκια κλπ και ολα σε απεριοριστη ποσοτητα, χανουμε πιο ευκολα κιλα και πιο γρηγορα?

οι χημικές δίαιτες πχ ατκινς είναι πολύ επικίνδυνες για τον οργανισμό και έχουν κατηγορηθεί μέχρι και για θανάτους.
η κύρια σκέψη πίσω από αυτές είναι ότι καταναλώνεις λίπη και πρωτείνες και απαγορεύονται φρούτα-λαχανικά-γάλα και κυρίως οι υδατάνθρακες.
αυτό γίνεται γιατί ο οργανισμός μη έχοντας αποθέματα υδατανθράκων για να παράγει την ενέργεια που χρειάζεται καταφεύγει στα λίπη του οργανισμού οπότε ναι στην αρχή αποδίδουν αλλά έτσι καταστρέφεις τον μεταβολισμό σου και μετά τα ξαναπαίρνεις πολύ εύκολα + ότι κάνεις κακό στον οργανισμό σου με όλα τα μεταβολικά προιόντα που παράγονται στο σώμα.

οπότε θα συνιστούσα να το αποφύγουμε καλύτερα να μας λείψει ένα κοψιδάκι(:() παρά να τρέχουμε στα νοσοκομεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ωχχχ ευτυχως που τ πες αυτο γτ κ γω μαζι μ τ γυμναστηριο μια τετοια διαιτα ειχα στ μυαλο μ...δν τρωω πλ φαγητα κ ετσι νομιζα πως θα ηταν κατι αποτελεσματικο για μενα αυτο...:whistle:::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τι ωραίο παρεάκι που έχετε γίνει εδώ! Μπράβο σας!
Λοιπόν εγώ εχω ύψος 1,73 και είμαι 58κιλά για πολλά χρόνια ήμουν γύρω στα 52 με 55 έχω πάρει 3 κιλά εδώ και 6μήνες περίπου και δυσκολεύομαι να τα χάσω, το ξέρω πως ακούγομαι γελοία γιατί ούτε έχω ανάγκη να χάσω ούτε είναι τίποτα 3 κιλά, αλλά όταν έχεις συνηθίσει τον εαυτό σου στο πολύ αδύνατο το κανονικό σε πειράζει. Αλλά τέλος πάντων έμενα με απασχολεί γιατί δεν χάνω από Δευτέρα έως Παρασκευή τρώω λίγο, ποτέ βραδινό, καθόλου σοκολάτες σάλτσες κτλ γυμνάζομαι πολύ αλλά μια φορά τη βδομάδα συνήθως Σάββατο τρώω έξω, τρώω σοκολάτες και κτλ. Μπορεί να φταίει αυτό? Απ την άλλη κάνω πολύ καθηστική δουλειά αλλά γυμνάζομαι γύρω στην 1,5ώρα την ημέρα. Γνωρίζω ότι σε μια δίαιτα μια φορά τη βδομάδα μπορείς να φας ό,τι θες και όσο θες τελικα ισχύει ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Όταν ήμουν 58 νομίζω πως ήμουν ιδανικά. Μια φίλη μου στο ίδιο ύψος με μας έχασε κιλά και όταν την είδα 52 μου θύμιζε skeleton. Είναι πολύ λίγα ρε συ και σε διαιτολόγο να πας θα στο πει. Αφού γυμνάζεσαι και κάνεις τέτοια σωστή ζωή να μη σε νοιάζουν τα κιλά. Καλύτερα παραπάνω και υγιής παρά όλη την ώρα στη ζυγαριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Όταν ήμουν 58 νομίζω πως ήμουν ιδανικά. Μια φίλη μου στο ίδιο ύψος με μας έχασε κιλά και όταν την είδα 52 μου θύμιζε skeleton. Είναι πολύ λίγα ρε συ και σε διαιτολόγο να πας θα στο πει. Αφού γυμνάζεσαι και κάνεις τέτοια σωστή ζωή να μη σε νοιάζουν τα κιλά. Καλύτερα παραπάνω και υγιής παρά όλη την ώρα στη ζυγαριά

Συμφωνώ. :)

Και για να σας πω και τα δικά μου έχασα 1,5 κιλό. Σύνολο 10κιλά σε 6μήνες. Πάμε δυνατά! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Τι ωραίο παρεάκι που έχετε γίνει εδώ! Μπράβο σας!
Λοιπόν εγώ εχω ύψος 1,73 και είμαι 58κιλά για πολλά χρόνια ήμουν γύρω στα 52 με 55 έχω πάρει 3 κιλά εδώ και 6μήνες περίπου και δυσκολεύομαι να τα χάσω, το ξέρω πως ακούγομαι γελοία γιατί ούτε έχω ανάγκη να χάσω ούτε είναι τίποτα 3 κιλά, αλλά όταν έχεις συνηθίσει τον εαυτό σου στο πολύ αδύνατο το κανονικό σε πειράζει. Αλλά τέλος πάντων έμενα με απασχολεί γιατί δεν χάνω από Δευτέρα έως Παρασκευή τρώω λίγο, ποτέ βραδινό, καθόλου σοκολάτες σάλτσες κτλ γυμνάζομαι πολύ αλλά μια φορά τη βδομάδα συνήθως Σάββατο τρώω έξω, τρώω σοκολάτες και κτλ. Μπορεί να φταίει αυτό? Απ την άλλη κάνω πολύ καθηστική δουλειά αλλά γυμνάζομαι γύρω στην 1,5ώρα την ημέρα. Γνωρίζω ότι σε μια δίαιτα μια φορά τη βδομάδα μπορείς να φας ό,τι θες και όσο θες τελικα ισχύει ή όχι?

καλύτερα κανονική παρά προς το αδύνατο,σίγουρα θα το εκτιμάει και το amore αν όχι να βρεις άλλον,όλο και κάποιον θα βρεις που θα του αρέσουν οι γυμνασμένες κανονικές:whistle:
πέρα από την "πλάκα",δεν πιστεύω ότι είναι σωστό να τρως ότι δεν τρως μια βδομάδα σε 1 μέρα καλύτερα την μία σοκολάτα να την φας μέσα στη βδομάδα παρά όλη μαζί ας πούμε.
γιατί το σάββατο όπως λες παίρνεις σαφώς πέρνεις περισσότερες θερμίδες από όσες χρειάζεσαι και αφού την υπόλοιπη βδομάδα τρως κανονικά υπάρχει ένα + στο τέλος(πολύ χοντρικά βέβαια,δεν είμαι σε θέση να ξέρω πόσες χρειάζεσαι ή πόσες παίρνεις),άσε που ο οργανισμός όλη τη βδομάδα έχει συνηθίσει αλλιώς λογικά θα επιβαρύνεις και το στομάχι σου με αυτόν τον τρόπο.(δυστυχώς την έπαθα εγώ...),αλλά εγώ προτείνω να μην κάνεις δίαιτα,μια χαρά είσαι,εκτός αν θες καμιά γράμμωσω πχ οπότε πάω πάσο......(όχι ότι συμφωνώ αλλά νταξ,δικό σου θέμα είναι αυτό)



Και για να σας πω και τα δικά μου έχασα 1,5 κιλό. Σύνολο 10κιλά σε 6μήνες. Πάμε δυνατά! :D:D

:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top