Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο αναμαρτητος,πρωτος το λιθο.....:D:P
Μπαλέτο:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πρώτον, που ακριβώς αφήνω να εννοηθεί ότι είμαι επιστήμονας και άρα δικαιούμαι να ομιλώ;
Αν είναι δυνατό, εσύ που γνωρίζεις τόσα για εμένα και ομιλείς κρίνοντας με, αλλά και για την ομοφυλοφιλία έχεις άποψη και κατά δήλωση σου και όχι από δική μου ας πω διαίσθηση είσαι επιστήμονας, (μη φανταστείς ότι όποιον βλέπω να φορά την ταμπέλα του επιστήμονα, αποδέχομαι δίχως σκέψη αυτά που λέει), αν είναι δυνατό, επαναλαμβάνω να χρειάζεσαι δικές μου διευκρινήσεις.
Μα για να μην αφήσω υπονοούμενα, θεωρώ ότι γνωρίζεις καλά τι εννοώ.
Διαφορετικά, αν παραδεχτείς ότι δεν γνωρίζεις, ε τότε και πάλι δεν πρόκειται να πω τίποτα, γιατι αν πω, θα σε θίξω αναπόφευκτα. Και αυτό γιατι ένας (μια) επιστήμονας, ποτέ δεν ομιλεί σε πεδίο άσχετο με την επιστήμη του. Αλλά αν τολμήσει να μιλήσει, δεν θα είναι αμετακίνητος όπως εσύ.
Να μου το υποδείξεις. (50 χρονών άνθρωπος και δεν έχεις μάθει ακόμα να κάνεις στοιχειώδεις λογικές συνεπαγωγές σωστά.)
Είμαι παρά – λογος !
Α και παρεμπιπτόντως:
Πρώτον, είμαι επιστήμονας, αλλά όχι του πεδίου που κατάλαβες ότι τάχα υπονοώ.
Δεύτερον, δικαιούμαι να ομιλώ είτε είμαι επιστήμονας είτε παράτησα το σχολείο στο νηπιαγωγείο. Είτε σου αρέσουν τα όσα λέω, είτε όχι. Είτε είμαι γυναίκα, είτε άντρας. Δεν δικαιούσαι να απαγορεύσεις να ομιλεί κανένας εδώ μέσα. Και αν συνεχίσεις να το παίζεις moderator στη θέση του moderator, αυτός που τελικά θα σταματήσει να δικαιούται να ομιλεί εδώ μέσα είσαι εσύ.
Α! Α! Α!..... ως εδώ και μη παρέκει!
Στον μπαχτσέ σου νομίζεις ότι μπήκα και κλέβω ραπανάκια ;
[FONT=&quot]Σκασίλα μου αν με σταματήσεις να ομιλώ εδώ μέσα, σκασίλα μου και αν δεν με διώξεις.[/FONT][FONT=&quot]:P:P:P

[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Συμπέρασμα:
Ο Μάξιμος και η Λία είχαν σχέση που έληξε άδοξα. :P

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως όλοι λέμε ότι είμαστε κατά του ρατσισμού, ότι δεχόμαστε τη διαφορετικότητα κτλ ενώ κρατάμε μια κάποια επιφύλαξη απέναντι στους ομοφυλόφιλους που στην τελική δε μας κάνουν και τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Συμπέρασμα:
στους ομοφυλόφιλους που στην τελική δε μας κάνουν και τίποτα.
Δεν ειναι ακριβως ετσι,αλλα τεσπα...:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι μας κάνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Το εχω αναλυσει σε παραπλησια θεματα.

Ως ανθρωποι,απολυτως τιποτα.

Ως κοινωνικο υποσυνολο,αρκετα.:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στείλε πμ το ποστ.;)

Ωστόσο δε νομίζω το διαφορετικό να μας βλάπτει/απειλεί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Στείλε πμ το ποστ.;)

Ωστόσο δε νομίζω το διαφορετικό να μας βλάπτει/απειλεί.:)

θέλω και εγώ να σου στείλω ένα π.μ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Eδώ σε θέμα των ομοφυλοφίλων, τραβάμε ζόρι να ακούσουμε την αντίθετη άποψη, όποια κ'αν είναι αυτή,
δεν θα τραβάμε ζόρι με τους ομοφυλόφιλους;;;:hmm:
Πάντως, 1000 φορές προτιμώ κάποιον που δηλώνει ειλικρινά και χωρίς πολλές περιστροφές ότι τους βλέπει ¨κάπως¨ ,
παρά τους ψευτοφιλελεύθερους...;)
υγ. χα χα χα χα χα χα!!! Catαθέτω βίντεο-¨είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα¨....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Συμπέρασμα:
Ο Μάξιμος και η Λία είχαν σχέση που έληξε άδοξα. :P

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως όλοι λέμε ότι είμαστε κατά του ρατσισμού, ότι δεχόμαστε τη διαφορετικότητα κτλ ενώ κρατάμε μια κάποια επιφύλαξη απέναντι στους ομοφυλόφιλους που στην τελική δε μας κάνουν και τίποτα.
Μ’ αρέσει πάρα πολύ η φωτογραφία σου, (αν είσαι εσύ) στο αβαταρ.:P:P:P

Αλλά και για να με τοποθετήσω στο θέμα, θα πω ότι για τους ομοφυλόφιλους δεν νοιώθω κάτι διαφορετικό από οποιονδήποτε συναντήσω και συναναστραφώ.
Την χαρακτηρίζω ως μάλαξη του προστάτη. Επίσης ότι η ανυπομονησία στον άνδρα να περιμένει την φυσιολογική εξέλιξη του προστάτη τον ωθεί σε μύηση σε αυτή.
Αλλά και δεν βλέπω ομοφυλόφιλους να τοποθετούνται .
Δηλώνουν ότι είναι gkay και εντάξει έχουν απαντήσει.
Όχι, απαντώντας στο αν θεωρούν ότι είναι, δεν προσθέτουν κάτι στην επιχειρηματολογία τους.

Θα τους ρωτήσω αν θεωρούν ότι όλοι οι άνδρες πρέπει να έχουν τέτοιες εμπειρίες ;
Επίσης σε ένα νεαρό τι θα πρότειναν ;
Τους προβληματισμούς τους θέλω να δω και όχι στείρες αντιπαραθέσεις.

Οσο για τον ρατσισμό, θεωρώ ότι ανήκει σε κατώτερες συμπεριφορές των ανθρώπων και ως εκ τούτου τον απορρίπτω εξ’ ολοκλήρου. Δίχως την παραμικρή επιείκεια από μέρους μου.

Αυτά για σήμεραααα.
Την καλημέρα μου σε όλους.
Εχθρούς και φίλους.

Εξαιρετικά στην Λία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...
Την καλημέρα μου σε όλους.
Εχθρούς και φίλους.

Εξαιρετικά στην Λία.
:(:(:(...:hmm::hmm::hmm:: Έχεις εχθρούς;;;:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
:(:(:(...:hmm::hmm::hmm:: Έχεις εχθρούς;;;:redface::redface::redface:
Καλέ μου φίλε Λάμπη, οφείλω να ομολογήσω ότι ως σχήμα λόγου εξηγώ την λέξη εχθρούς και φίλους, δίνοντας τώρα και πάντα, εξ – από – ανέκαθεν, προτεραιότητα εις τους έχοντες εχθρικήν διάθεσην:kissing::redface:.

Ευτραπελίζοντας ολίγον τι, όσο πατάει η γάτα εις το γιαούρτι, θα έλεγα. :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Βλεπω να μιλατε περι φυσιολογικου και θελω να πω κι εγω την γνωμη μου. Ποιος ειναι αυτος που οριζει το φυσιολογικο σε μια εποχη που τιποτε και κανενας δεν ειναι δεδομενος και ολα συνεχως αλλαζουν? Και μην μου πειτε οτι ο '''''''''θεος''''''''' ορισε τα φυσιολογικα, γιατι και εσυ που διαβαζεις αυτο το ποστ εχεις σκουλαρικι η βαμμενα μαλλια η ξυρισμενο προσωπο/μασχαλες/ποδια κ.τ.λ πραγμα που ο '''''''θεος''''''' σας δεν σκεφτικε.
Εσεις δηλαδη δεν ''φτιαχνεσται'' βλεποντας δυο γυναικες να γλυφονται για παραδειγμα. Αυτο ειναι φυσιολογικο? Βαζω και τον εαυτο μου μεσα. Μαλλον αυτο αναιρει μερικα απο αυτα που ειπατε.
Εγω προσωπικα ειμαι str8 και εχω bi ατομο (''αγορι'') στην παρεα μου και δεν με ξενιζει καθολου. Απο την στιγμη που δεν με ''ενοχλει'' και περναμε καλα οταν ειμαστε ολοι μαζι γιατι να του κολλησω την ταμπελα και να τον κανω περα απλα επιδη δεν ειναι σαν εμενα?
Ανεφερε καποιος οτι οι ομοφιλοφυλοι δεν ειναι δυνατοι και ισορροπιμενοι, αυτο μαλλον ειναι παρανοια και προφανως το αλλο ακρο του νηματος.
Ξερω πολλους ανισορροπους και αδυναμους που ειναι str8.
Οι ομοφιλοφυλοι (male η female) ειναι απλα καποιες ιδιαζουσες περιπτωσεις ανθρωπων (με την καλη εννοια), μας αρεσει η οχι. Δυστυχως η κοινωνια ακομη δεν μπορει να τους αποδεχτει και αυτο ειναι που τους κανει '''ελαττωματικους'''.
Αν οχι ολοι τουλαχιστον οι περισσοτεροι δεν ειχαν την δυνατοτιτα να επιλεξουν γιατι απλα ετσι γεννιθικαν, ετσι τους εκανε ο ''''''θεος'''''' σας, και αυτο αποδεικνυεται ευκολα αν σκεφτει κανεις οτι υπαρχουν ομοφιλοφυλα ζωα.
Δεν ειναι εγωιστικη η αποψη που λεει ''υπαρχουν μονο αντρες και γυναικες''?
Τελος παντων ποτε δεν προκειται να βγαλουμε ακρη με αυτα τα θεματα. Εμενα το τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του (η στην πισινα του) απλα με αφηνει αδιαφορο αρκει να μην ειναι η κοπελα μου :Ρ .

Φιλικα Γιαννης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Στείλε πμ το ποστ.;)

Ωστόσο δε νομίζω το διαφορετικό να μας βλάπτει/απειλεί.:)

Κανε μια αναζητηση στα κειμενα μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απορρίφθηκαν οι εφέσεις για τους γάμους ομοφυλοφίλων στην Τήλ

Απορρίφθηκαν από το Πολιτικό Εφετείο Δωδεκανήσου οι δύο εφέσεις που ασκήθηκαν από ζευγάρια ομοφύλων σχετικά με την ακύρωση των γάμων τους, το καλοκαίρι του 2008 στην Τήλο.
Η απόφαση 83/2011 βάσει της οποίας οι δύο γάμοι είναι άκυροι, δημοσιεύθηκε και επί της ουσίας δέχεται το σκεπτικό των πρωτόδικων αποφάσεων 114 και 115/2009 που έλαβε στις 4 Μαΐου 2009 το Πολυμελές Πρωτοδικείο Ρόδου, με τις οποίες κηρύχθηκαν ανύπαρκτοι και ανυπόστατοι οι δύο γάμοι των ομοφύλων που τελέστηκαν τον Ιούνιο του 2008 στη Τήλο. Οι δύο εφέσεις εξετάστηκαν μαζί στις 14 Ιανουαρίου 2011 καθώς επρόκειτο για τακτική υπόθεση.
Η έφεση στρεφόταν κατά του εισαγγελέα Πρωτοδικών Ρόδου και κατά των 114 και 115/2009 αποφάσεων του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Ρόδου. Τα δύο ζευγάρια ζητούσαν από το αρμόδιο δικαστήριο, να πάψουν να ισχύουν οι εν λόγω αποφάσεις καθώς επίσης, να απορριφθεί στο σύνολο της η από 24 Ιουνίου 2008 αγωγή του τότε εισαγγελέως Πρωτοδικών Ρόδου Γεωργίου Οικονόμου.
Όλες οι εφέσεις απορρίφθηκαν από το Πολιτικό Εφετείο Δωδεκανήσου, το οποίο και ουσιαστικά αποδέχτηκε και το σκεπτικό του πρώτου δικαστηρίου το οποίο και είχε κάνει δεκτές εν μέρει τις αναγνωριστικές αγωγές του προϊσταμένου της Εισαγγελίας Πλημμελειοδικών Ρόδου Γιώργου Οικονόμου ως προς το σκέλος που αφορά το ανυπόστατο των δύο γάμων και παράλληλα είχε απορρίψει το σκέλος που αφορά το δήμαρχο Τήλου, Τάσο Αλιφέρη, ότι δηλαδή «γνώριζε πως η ενέργεια και πράξη αυτή είναι παράνομη».
https://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1956352
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Mε το να τους εμποδίζουν να γαμεύονται, δεν μπορούν και να τους εμποδίσουν και να γαμ@ούνται, όσο κ'αν θα το'θελαν και ευτυχώς...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Απορρίφθηκαν από το Πολιτικό Εφετείο Δωδεκανήσου οι δύο εφέσεις που ασκήθηκαν από ζευγάρια ομοφύλων σχετικά με την ακύρωση των γάμων τους, το καλοκαίρι του 2008 στην Τήλο.
Βλακώδης ερώτηση: Γιατί όλο και συχνότερα χρησιμοποιείται η λέξη ομόφυλος αντί του ομοφυλόφιλος;
Δεν είναι λανθασμένη η χρήση του επιθ. "ομόφυλος" για να δηλώσει το ατόμο που έλκεται ερωτικά/ έρχεται σε σεξουαλική επαφή με άτομα του ίδιου φύλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Βλακώδης ερώτηση: Γιατί όλο και συχνότερα χρησιμοποιείται η λέξη ομόφυλος αντί του ομοφυλόφιλος;
Δεν είναι λανθασμένη η χρήση του επιθ. "ομόφυλος" για να δηλώσει το ατόμο που έλκεται ερωτικά/ έρχεται σε σεξουαλική επαφή με άτομα του ίδιου φύλου;
Δε νομίζω να είναι λάθος η χρήση του επιθέτου ομόφυλος στο κείμενο που μας παραθέτεις. Ομόφυλο ζευγάρι σημαίνει ζευγάρι του οποίου τα μέλη είναι το ίδιο φύλο. Είναι δόκιμο να χρησιμοποιείται αντί του "ζευγάρι ομοφυλόφιλων". Άλλωστε το θέμα είναι τα φύλα και όχι οι σεξουαλικές προτιμήσεις και ας υπονοεί ξεκάθαρα η φράση "ζευγάρι ομοφυλόφιλων" ότι τα μέλη του ζευγαριού είναι το ίδιο φύλο...

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ομόφυλο ζευγάρι σημαίνει ζευγάρι του οποίου τα μέλη είναι το ίδιο φύλο.
βασικα ειναι λαθος,,αφου ομοφυλο ζευγος μπορει να ειναι και φιλοι και αδελφια..

αλλο ομοφυλοι,,(γενικη ομαδα μεγαλυτερη) και αλλο ομοφυλοι ομοφυλοφιλοι,,και αλλο ετεροφυλοι ομοφυλοφιλοι..:worry:
ειναι απλα τα πραγματα..

το συμφωνο συμβιωσης πχ της Γαλλιας ειναι για ομοφυλους γενικα,,οχι μονο ομοφυλοφιλους..

ενω πχ της γερμανιας ειναι μονο για ομοφυλοφιλους-λογω νομικων οικονομικων θεματων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
βασικα ειναι λαθος,,αφου ομοφυλο ζευγος μπορει να ειναι και φιλοι και αδελφια..

αλλο ομοφυλοι,,(γενικη ομαδα μεγαλυτερη) και αλλο ομοφυλοι ομοφυλοφιλοι,,και αλλο ετεροφυλοι ομοφυλοφιλοι..:worry:
ειναι απλα τα πραγματα..

το συμφωνο συμβιωσης πχ της Γαλλιας ειναι για ομοφυλους γενικα,,οχι μονο ομοφυλοφιλους..

ενω πχ της γερμανιας ειναι μονο για ομοφυλοφιλους-λογω νομικων οικονομικων θεματων)
Ή με επηρέασε το διάβασμα ή δεν ξέρεις τι λες. :P
Θα μου το εξηγήσεις λίγο;

Btw, είδα το λεξικό και στο ομόφυλος εννοεί από την ίδια φυλή ή από το ίδιο φύλο.
Ενώ στην ομοφυλοφιλία μιλάει για ερωτική έλξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top