Αξέχαστες πλάκες-φάρσες που κάνατε ή σας έκαναν...

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ναι ναι φυσικά στον αέρα. Θυμάμαι τον αδελφο μου γελούσε τόσο πολύ, που είχε κοκκινήσει απίστευτα και νόμιζα ότι είχε πάθει κάτι.

Ένα άλλο που χε κάνει ένας φίλος στη γυναίκα του ήταν το εξής:

Έβαψε με κόκκινο μελάνι το πουκάμισό του στο σημειο της καδιάς, και έπεσε στο πάτωμα με τα μάτια ανοιχτά (αυτό το τρομαχτικό ανοιχτό, το γουρλωμένο). Και μετά φώναξε τη γυναίκα του. Ε έτρεξε η γυναίκα του, τον είδε κάτω και πήρε να πάθει καρδιακή προσβολή. Οταν κατάλαβε ότι της έκανε πλάκα, του δωσε ένα χαστούκι.

Αυτό ήταν κάπως παρατραβηγμένο.

Καλά αυτά τα παιδια έχουν κάνει απίστευτες πλάκες, απίστευτες όμως. Πρέπει να τις γράψω κάποια στιγμή.

αυτο ηταν πολυ χοντρο.....ειναι πολυ πιθανον να παθαινε η γυναικα του καρδιακη προσβολη και μετα η φαρσα θα γινοταν τραγωδια....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Μου είπαν μια φορά ότι είχε ατύχημα με το αυτοκίνητο ένας πολύ στενός μου φίλος, αυτό πια ήταν μια πολύ κακόγουστη φάρσα είχα ανησυχήσει τρελά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
αυτο ηταν πολυ χοντρο.....ειναι πολυ πιθανον να παθαινε η γυναικα του καρδιακη προσβολη και μετα η φαρσα θα γινοταν τραγωδια....:P

Κι όμως ακριβώς όπως τα λες είναι. Πήγε να της ανέβει το αίμα στο κεφάλι της γυναίκας.

Μου είπαν μια φορά ότι είχε ατύχημα με το αυτοκίνητο ένας πολύ στενός μου φίλος, αυτό πια ήταν μια πολύ κακόγουστη φάρσα είχα ανησυχήσει τρελά...

Ναι δυστυχώς μερικές πλάκες είναι αρκετά οδυνηρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Καλή φάρσα επίσης είναι να πείτε με σοβαρό ύφος "μωρό μου, είμαι έγκυος". Εκεί να δεις τρόμο. Πιάνει κάθε μήνα.


και να πει κι εκείνος με εξίσου σοβαρό/έκπληκτο/ένοχο ύφος: "μα.. είμαι άσφαιρος"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το προηγούμενο Σάββατο έκανα πάρτυ γεννεθλίων.
Ε κάθε φορά που έρχονται οι φίλοι μας στο σπίτι, μας παίρνουν τηλέφωνο στο κινητό να ανοίξουμε την γκαραζόπορτα να παρκάρουν το αυτοκινητο. Ε χτυπάει το τηλέφωνο, ήταν ένας συνάδελφος και του απαντάω με φωνή νυσταγμένη, σαν να κοιμόμουν και να με είχε ξυπνήσει.
Ε τον ρώτησα τί ήθελε και με τα πολλά άρχισα να του λέω ότι το πάρτυ ήταν το επόμενο Σάββατο (δηλαδή αύριο).
Ε πανικοβλήθηκε αυτός, μετά όμως ανέβηκε πάνω, του ανοίξαμε την πόρτα με το μπουρνούζι (δεν είχα βαφτεί έντονα, γενικά δεν βάφομαι έντονα).
Ε στο τέλος, προχώρησε στο σαλόνι, είδε όλο τον κόσμο και κατάλαβε.

Στο ίδιο παιδί είχαμε κάνει μια άλλη πλάκα πιο παλιά.
Αυτό το παιδί όλο τρώει. Μα όλο τρώει. Αν και δεν είναι καθόλου χοντρός.
Ε μια μέρα τον είχαμε καλέσει με τον αδελφό του σπίτι για φαγητό, και ενώ του χαμε πεί οτι θα ψήναμε κρέας, τελικά είχαμε πάει βόλτα και δεν είχαμε προλαβει να κάνουμε τις προετοιμασίες και είχαμε σκοπό να παραγγείλουμε. Οπότε φτάνουν τα δυο αδέλφια σπίτι, και δεν μυρίζουν barbecue, δεν βλέπουν φωτιά αναμμένη, δεν βλέπουν σαλάτες, ψωμί, πατάτες κτλ.
Ε κάθομαι απέναντί τους, και τους εξηγώ, ότι όλη μέρα είμασταν στο Εκπτωτικό χωριό (όντως εκεί είμασταν) και οτι είχαμε φάει εκεί και είμασταν σκασμένοι. Ε και γι αυτό είχαμε αποφασίσει να μη φάμε για βράδυ για να συνέλθουμε.
Ε τα βλεπω τα παιδιά, κουνούσαν συγκαταβατικά το κεφάλι τους, όμως είχαν αλλάξει χρώμα.
Είχαν ιδρώσει, αγχωθεί κτλ. Πεινούσαν! Ειδικά ο συνάδελφός μου, καλύτερα να τον ντύνεις παρά να τον ταϊζεις.
Ε αυτή την πλακα την κρατήσαμε μέχρι να έρθει η παραγγελία.
Όμως ήταν το δυσκολότερο που έχω κάνει, νόμιζα πως θα λιποθυμούσαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Μια φάρσα που πιάνει πάντα: όταν κάνεις ότι πνίγεσαι/πεθαίνεις/λιποθυμάς/δεν αναπνέεις μπροστά στην μάνα σου :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IwannaLoveCat

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα ΝταΦακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ε έκανε αυτό με το σουτιέν, μία φορά μου είπε να της το δείξω, τσαντίστηκα, δεν το έδειξα, και στον έλεγχο μου βαλε 17. Εγώ ήμουν του 20 όμως.

Ε γυρνώντας σπίτι και έχοντας αγανακτήσει από τη συμπεριφορά της, είδα μια κολώνα που είχε ένα κηδειόχαρτο. Το ξεκόλλησα, έσβησα το όνομα της μακαρίτισσας, έγραψα της καθηγήτριας, άλλαξα και την ηλικία και το έκανα 85, οπότε έγραφε «Κηδεύομεν σήμερα τη λατρευτή μας….., ετών 85» μπλα μπλα μπλα.. και από κάτω έβαλα «Οι αγαπημένοι της σεξουαλικά παρενοχλημένοι μαθητές». Ε το έβγαλα πολλές φωτοτυπίες, το κόλλησα παντού στο σχολείο (νύχτα έγινε αυτό) και την άλλη μέρα κάλεσα το 166 και τους είπα ότι μια καθηγήτριά μας έπαθε έμφραγμα δεν είναι καλά και να ρθουν να την πάρουν. Ε όντως ήρθαν, την βρήκαν στην τάξη μας, χτύπησαν την πόρτα και της είπαν πως ήρθαν να την πάρουν.
Παιδιά η αντίδρασή της δεν υπήρχε. Μόνο που δεν τράβηξε τα μαλλιά της από τα νεύρα της. Το χειρότερο ήταν μετά που ξέφυγε από το σοκ, που κατέβηκε κάτω και βρήκε σε όλους τους τοίχους το κηδειόχαρτό της.
Μέχρι και αστυνομία είχε έρθει σχολείο, αλλά μέχρι και σήμερα, ποτέ κανείς δεν έμαθε ποιος το χε κάνει… :whistle::whistle::whistle:



:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: >Καλα τελειο!!!!!!! εισαι το ειδωλο μ!!!!!! respect!!!
εγω παλι δν φημιζομαι για τν φαντασια μου αλλα μια φορα εβαλα προκα στη καρεκλα μιας βλαμενης δασκαλας στο Δημοτικο (5η Δημοτικου:redface:) αλλα εκεινη το καταλαβε κ δν εκατσε!! εε κ εγω την επομενη μερα εβελα σκονη κιμολια στην καρεκλα(ειχαμε ασπρι καρεκλα κ αυτη φοραγε ολα κατι μαυρα:devil:) ........λοιπον μετα το μαθημα κυκλοφορουσε με μια τεραστια ασπρη σταμπα στον @@@@!:whistle::whistle::whistle: το χαρηκα πολυυυυυυ (με ειχε βαλει κ στο ματι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: >Καλα τελειο!!!!!!! εισαι το ειδωλο μ!!!!!! respect!!!
εγω παλι δν φημιζομαι για τν φαντασια μου αλλα μια φορα εβαλα προκα στη καρεκλα μιας βλαμενης δασκαλας στο Δημοτικο (5η Δημοτικου:redface:) αλλα εκεινη το καταλαβε κ δν εκατσε!! εε κ εγω την επομενη μερα εβελα σκονη κιμολια στην καρεκλα(ειχαμε ασπρι καρεκλα κ αυτη φοραγε ολα κατι μαυρα:devil:) ........λοιπον μετα το μαθημα κυκλοφορουσε με μια τεραστια ασπρη σταμπα στον @@@@!:whistle::whistle::whistle: το χαρηκα πολυυυυυυ (με ειχε βαλει κ στο ματι)

Το κατάλαβε όμως ότι το κανες εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IwannaLoveCat

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα ΝταΦακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
οχι βεβαια....!!:) εδω σου λεμε εφυγε απο το σχολειο ετσι χωρις να το παρει χαμπαρι γελουσαν τα παιδια αυτη στον κοοοοοοσμο της!!!!:D μετα καποιο καρφι που ηταν διπλα μ της λεει οτι εχει γινει χαλια κ μ λεει αυτη <<Ξερει κανεις ποιος το εχει κανει αυτο ???!!!Εσυ ξερεις???>> κ της λεω <<Οχι που να ξερω εγω!>> λεει <<Σε πιστευω δν μπορει να το εκανες εσυ....>> :P:clapup::clapup::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
οχι βεβαια....!!:) εδω σου λεμε εφυγε απο το σχολειο ετσι χωρις να το παρει χαμπαρι γελουσαν τα παιδια αυτη στον κοοοοοοσμο της!!!!:D μετα καποιο καρφι που ηταν διπλα μ της λεει οτι εχει γινει χαλια κ μ λεει αυτη <<Ξερει κανεις ποιος το εχει κανει αυτο ???!!!Εσυ ξερεις???>> κ της λεω <<Οχι που να ξερω εγω!>> λεει <<Σε πιστευω δν μπορει να το εκανες εσυ....>> :P:clapup::clapup::whistle:

Θεϊκό, μπράβο!!!!! :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έβαψε με κόκκινο μελάνι το πουκάμισό του στο σημειο της καδιάς, και έπεσε στο πάτωμα με τα μάτια ανοιχτά (αυτό το τρομαχτικό ανοιχτό, το γουρλωμένο). Και μετά φώναξε τη γυναίκα του. Ε έτρεξε η γυναίκα του, τον είδε κάτω και πήρε να πάθει καρδιακή προσβολή. Οταν κατάλαβε ότι της έκανε πλάκα, του δωσε ένα χαστούκι.

Αυτό ήταν κάπως παρατραβηγμένο.


φανταστείτε εξέλιξη
μπαίνει η σύζυγος, τον βλέπει τάβλα
και τρέχει στο τηλέφωνο.
εκεί που περιμένει ο άλλος να ακούσει κλήση στο 166, ακούει την κοπελιά
"Έλα αγάπη μου, λύθηκαν τα προβλήματά μας"
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ε τότε θα πάθαινε αληθινή καρδιακή προσβολή.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IwannaLoveCat

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα ΝταΦακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχ σιγουρα!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εγώ δεν είμαι πολύ καλή στις φάρσες αλλά θυμάμαι στο Γυμνάσιο.....Πρωταπριλιά να με παίρνει τηλ η μάνα μου και να είμαστε έξω με τα παιδιά......κάνουμε μια μικρή συνεννόηση με τα παιδιά του δευτερόλεπτου και απαντάω:
-Ναι!ΧΑΧ
-Έλα Δήμητρα που είσαι?
-Ποιός είναι?ΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Τι ποιός είναι....εγώ είμαι!
-Α!εσύ...ναι ναι εσύ μου είπες ότι θα με πάρεις αλλά το ξέχασα μάλλον....ΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Η μάνα σου είμαι ρε!
-Α! μα...μα...μα...μαμα!!(δεν την λεω ποτέ μαμα)
και ακούγεται από το βάθος μία φωνή...
-Ρε δήμητρα δώσε καμιά τζούρα εργολαβία το πήρες....
-Ρίξε λιγάκι τουμπεκί Θεούλη μου....
ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΜΠΩ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΚΡΙΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IwannaLoveCat

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα ΝταΦακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
χαχα ωραίο αλλα η μανα σου θα τα επαιξε λιγακι!:P καλά ετσι και το εκανα εγω αυτο ο πατερας μου θα με ειχε πεταξει απο το παραθυρο!!!! κι οχι τιποτα αλλο απο τον τριτο κοματακι ψιλα ειναι......
αν και τωρα που το σκεφτομαι με ειχε παρει η μανα μου (στην Α γυμνασιου ήμουν εξω βραδυ βολτα) κ μου λεει <<τι κανεις??>> και τετοια και πεταγεται ενας φιλος μου <<ρε Ιωαννα ασε τον μπαφο κατω!!!! το θελουν κι αλλοι!!>> χιχιχιχιχι καλά μετα μου ελεγε τι ειπε????!!!! φρικη επαθε αλλα οκ καταλαβε οτι εκαναν πλακα γιατί ειχα πεθανει στο γελιο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
εγώ δεν είμαι πολύ καλή στις φάρσες αλλά θυμάμαι στο Γυμνάσιο.....Πρωταπριλιά να με παίρνει τηλ η μάνα μου και να είμαστε έξω με τα παιδιά......κάνουμε μια μικρή συνεννόηση με τα παιδιά του δευτερόλεπτου και απαντάω:
-Ναι!ΧΑΧ
-Έλα Δήμητρα που είσαι?
-Ποιός είναι?ΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Τι ποιός είναι....εγώ είμαι!
-Α!εσύ...ναι ναι εσύ μου είπες ότι θα με πάρεις αλλά το ξέχασα μάλλον....ΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Η μάνα σου είμαι ρε!
-Α! μα...μα...μα...μαμα!!(δεν την λεω ποτέ μαμα)
και ακούγεται από το βάθος μία φωνή...
-Ρε δήμητρα δώσε καμιά τζούρα εργολαβία το πήρες....
-Ρίξε λιγάκι τουμπεκί Θεούλη μου....
ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΜΠΩ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΚΡΙΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

χαχα ωραίο αλλα η μανα σου θα τα επαιξε λιγακι!:P καλά ετσι και το εκανα εγω αυτο ο πατερας μου θα με ειχε πεταξει απο το παραθυρο!!!! κι οχι τιποτα αλλο απο τον τριτο κοματακι ψιλα ειναι......
αν και τωρα που το σκεφτομαι με ειχε παρει η μανα μου (στην Α γυμνασιου ήμουν εξω βραδυ βολτα) κ μου λεει <<τι κανεις??>> και τετοια και πεταγεται ενας φιλος μου <<ρε Ιωαννα ασε τον μπαφο κατω!!!! το θελουν κι αλλοι!!>> χιχιχιχιχι καλά μετα μου ελεγε τι ειπε????!!!! φρικη επαθε αλλα οκ καταλαβε οτι εκαναν πλακα γιατί ειχα πεθανει στο γελιο!:P

Δεν ξέρω γιατί, αλλά οι πλάκες που γίνονται σε γονείς, πάντα μου ακούγονταν "βάρβαρες".
Επειδή οι γονείς είναι υπερευαίσθητοι, και με το δίκιο τους.
Νομίζω οι πιο καλές πλάκες γίνονται σε καθηγητές ή φίλους..!!

Πω πω θυμηθηκα μια καλή τώρα.
Θα μπω σε λίγο να την γράψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bulukitsa

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Θυμάμαι όταν ήμουν 1η γυμνασίου κάναμε Γερμάνικά Και η καθηγήτρια είχε τα γενέθλια της. Ο διπλανός μου με ρωτάει «πώς λέγεται το χρόνια πολλά στα γερμανικά» και εγω του λέω «fick dich» που σημαίνει άντε γα****** . Και αυτός με πίστεψε και είπε «κυρία fick dich»:hehe:. Η καθηγήτρια έγινε έξαλλη και τον πήγε στον γυμνασιάρχη και έφαγε αποβολή. Μετα τι ξύλο έφαγα απο τον Συμμαθητή μου δεν λέγεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Έχω κάνει πολλές πλάκες.

Θα αρκεστώ να πω μια πλάκα που ήμουν παρών όταν έγινε.

Ήμουν σε ένα γυράδικο που το είχε ένα φιλικό ζευγάρι.

Η κοπέλα που δούλευε εκεί πήρε τηλέφωνο τον πατέρα της ο οποίος ήταν παπάς.

Διάλογος;


- Γειά σου μπαμπά..
- Ποιόν θέλετε;
- Ελα ρε μπαμπά…
- Ποιόν θέλετε;
- Μπαμπά! Εσύ δεν είσαι;
- Δεν ξέρω εγώ. Ρώτα την μαμμά σου…:)

Είχαμε κατουρηθεί από τα γέλια… και η κοπέλα μαζί…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ξεκίνησα αυτό το θέμα για να γράψουμε όλοι τις εμπειρίες μας, από πλάκες (φάρσες) που έχουμε κάνει σε άλλα άτομα, να γράψουμε τις αντιδράσεις τους, πως νιώσαμε, αν το ευχαριστηθήκαμε και κυρίως τι μας ώθησε να κάνουμε πλάκα σε ένα συγκεκριμένο άτομο.
Για παράδειγμα, επρόκειτο για μια συνηθισμένη πλάκα από αυτές που κάνουμε στο σχολείο ή θέλαμε να δώσουμε ένα μάθημα σε έναν άνθρωπο?
Ξεκινάω γράφοντας τη δική μου φάρσα την οποία έκανα στην Γ’ λυκείου.

Στο λύκειο λοιπόν ήμουν τριτοδεσμήτισα. Η φιλόλογός μας, ήταν ολίγον λεσβία. :redface: Έκανε δηλαδή το εξής. Έβαζε όλα τα κορίτσια να κάθονται στην έδρα, γύρω της (φανταστείτε δηλαδή αυτή στην κανονική καρέκλα της έδρας και εμάς 10 κορίτσια, γύρω γύρω της) και τα αγόρια στα κανονικά θρανία, όσο πιο μακριά γινόταν, στους οποίους δεν έδινε και καμία σημασία. Αυτή λοιπόν κάθε τόσο, μας ζήταγε να δει τα σουτιέν μας (έβλεπε δηλαδή το τιραντάκι από το σουτιέν, και έλεγε «Αχ τι ωραίο που είναι, να το δω ολόκληρο!») και αν της έφερνες αντιρρήσεις, σου βαζε 16-17, αντί για 19-20 που θα πρεπε να μας βάζει. :mad: Επίσης ήταν μια σπαστικιά γεροντοκόρη, η οποία όλη μέρα μας έπρηζε για τις κατακτήσεις της, για άντρες που την παρακαλούσαν να τους δώσει σημασία, αλλά εκείνη αρνείτο κτλ. Και φυσικά έλεγε ψέματα για την ηλικία της. Δηλαδή ήταν στα 50 και μας έλεγε ότι ήταν 32. :D


Ε έκανε αυτό με το σουτιέν, μία φορά μου είπε να της το δείξω, τσαντίστηκα, δεν το έδειξα, και στον έλεγχο μου βαλε 17. Εγώ ήμουν του 20 όμως.

Ε γυρνώντας σπίτι και έχοντας αγανακτήσει από τη συμπεριφορά της, είδα μια κολώνα που είχε ένα κηδειόχαρτο. Το ξεκόλλησα, έσβησα το όνομα της μακαρίτισσας, έγραψα της καθηγήτριας, άλλαξα και την ηλικία και το έκανα 85, οπότε έγραφε «Κηδεύομεν σήμερα τη λατρευτή μας….., ετών 85» μπλα μπλα μπλα.. και από κάτω έβαλα «Οι αγαπημένοι της σεξουαλικά παρενοχλημένοι μαθητές». Ε το έβγαλα πολλές φωτοτυπίες, το κόλλησα παντού στο σχολείο (νύχτα έγινε αυτό) και την άλλη μέρα κάλεσα το 166 και τους είπα ότι μια καθηγήτριά μας έπαθε έμφραγμα δεν είναι καλά και να ρθουν να την πάρουν. Ε όντως ήρθαν, την βρήκαν στην τάξη μας, χτύπησαν την πόρτα και της είπαν πως ήρθαν να την πάρουν.
Παιδιά η αντίδρασή της δεν υπήρχε. Μόνο που δεν τράβηξε τα μαλλιά της από τα νεύρα της. Το χειρότερο ήταν μετά που ξέφυγε από το σοκ, που κατέβηκε κάτω και βρήκε σε όλους τους τοίχους το κηδειόχαρτό της.
Μέχρι και αστυνομία είχε έρθει σχολείο, αλλά μέχρι και σήμερα, ποτέ κανείς δεν έμαθε ποιος το χε κάνει… :whistle::whistle::whistle:

δεν λεγονται αυτα εδω... θα σε πιασει η διωξη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θα το παίξω Κινέζα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top