Ιδέες και προτάσεις για την Τσικνοπέμπτη

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Γεια σας!!!!

Λοιπόν .... προβληματισμός!!! Δεν μου έρχεται ταβέρνα κατά νου με ωραίο φαγητό για την Τσικνοπέμπτη!!!

Έχετε καμιά καλή ιδέα?? :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ΦΑΣΟΛΑΔΑ :D


:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Eίναι απαραίτητη η ταβέρνα;
Ψήσε με τους φίλους ή την οικογένειά σου!;)
Πιστεύω θα είναι πιο ''ζεστό'' το κλίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Όλα θα είναι τίγκα εκείνο το βράδυ, οπότε με φίλους σε κάποιο σπίτι ή με την οικογένεια όπως έγραψε η wolfe4ever θα είναι πιο ζεστά και πιο όμορφα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Όλα θα είναι τίγκα;:confused: Δεν νομίζω!
Στο σπίτι όμως είναι πάντα καλύτερα!

Γεια σας!!!!

Λοιπόν .... προβληματισμός!!! Δεν μου έρχεται ταβέρνα κατά νου με ωραίο φαγητό για την Τσικνοπέμπτη!!!

Έχετε καμιά καλή ιδέα?? :whistle::whistle:

Πέραμα πηγαίνετε; Υπάρχουν 2 στέκια καταπληκτικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Κρασάδικο..αν υπάρχει διάθεση μετα την Βιολογία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κρασάδικο μακράν. 'Η ταβερνάκι με ωραία μουσικούλα. Aλλά και σπίτι δεν είναι άσχημα, όπως είπαν και τα παιδιά.

Η πιο σημαντική συμβουλή είναι να κανονίσετε εκείνη την μέρα να βρεθείτε με άτομα που ξέρετε ότι θα περάσετε καλά μαζί τους.

Πέρυσι είχα βγεί Τσικνοπέμπτη και κατέληξα με δυο ξενέρωτες που έπιναν πορτοκαλάδα,
έφαγα το κρύο της ζωής μου και πέρασα γενικώς άθλια.

Ενώ δεν μου φάνηκε τόσο τραγικό εκείνη την ώρα,
ε η αλήθεια είναι ότι μου έμεινε για έναν χρόνο η ανάμνηση της πιο ξενέρωτης βραδιάς ever ξέρωγω.

Btw,προτείνετε και τίποτα στη Θεσσαλονίκη αν έχετε υπόψην,μας έχει φάει η Αθήνα σε αυτό το φόρουμ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

смертной пилюле

Νεοφερμένος

Ο смертной пилюле αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
α,δεν ξέρω για σας αλλά εγώ
ξέρω τι θα τσικνίσω.



^^ μη με κοιτάς καθόλου, 'ντάξει?

αφήστε λέω εγώ τα αρνάκια να κάνουν σχοινάκι
(σχετ.:
)

και φάτε τα κορμιά σας.





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
α,δεν ξέρω για σας αλλά εγώ
ξέρω τι θα τσικνίσω.



^^ μη με κοιτάς καθόλου, 'ντάξει?

αφήστε λέω εγώ τα αρνάκια να κάνουν σχοινάκι
(σχετ.:
)

και φάτε τα κορμιά σας.






xaxaxaaaaaa σωστος!!!!!

Ρε παιδια εχω εξεταστικη και εχω να βγω απο την Παρασκευη σαν ανθρωπος!!!!!! Καλο και το σπίτι αλλα που να μαζευτούμε....
Λογικά θα είμαστε πολλά άτομα, αλλά και να καταλήξουμε παρέα προτιμούμε να φάμε κάπου έξω!!!

Για πες στο Πέραμα τι καλό έχει??? Μου έχουν πει για ένα καλο ταβερνάκι καντά στην αστυνομία "αμέθυστος" νομίζω λέγεται, αλλά όταν έιχα πάει ήταν άδειο..... :/:

Χμμμ... Θεσσαλονίκη ε?
Δεν έχω ιδέα από εκεί!!! :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
......................................................

Για πες στο Πέραμα τι καλό έχει??? Μου έχουν πει για ένα καλο ταβερνάκι καντά στην αστυνομία "αμέθυστος" νομίζω λέγεται, αλλά όταν έιχα πάει ήταν άδειο..... :/:

.................

Στην Πλατεία Τζορμπατζόγλου (συνεχίζεις από τον 'Αμέθυστο" περνάς τα φανάρια και στα 300 είναι η πλατεία αυτή,επί της Λ.Ειρήνης), στο δεξί σου χέρι βρίσκεται η "ΠΕΜΠΤΟΥΣΙΑ" (το συνιστώ) και συνεχίζοντας να κάνεις το γύρω της πλατείας βλέπεις μπροστά σου τη "ΣΤΡΟΦΗ" και σχεδόν δίπλα το "ΧΑΡΤΙ και ΚΑΛΑΜΑΡΙ".
Όταν θα πας (μπορεί να μην είναι την Τσικνοπέμπτη) , περιμένω εντυπώσεις.

Φεύγοντας από το Πέραμα μπαίνεις στη Λ.Δημοκρατίας (η λεωφόρος κάτω από τη Λ. Ειρήνης), κοντά στη Γερμανική Σκάλα στα καρνάγια, στο δεξί σου χέρι είναι "Ο ΓΛΑΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΝΑΘΑΝ".

Για Πειραιά και τις γύρω περιοχές έχω πολλά να σου πω. Πες τι σ΄αρέσει περισσότερο για να καταλάβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εγω προτεινω να βαλετε μια ψησταρια στο σπιτι,πολυ μουσικη και ολα θα ειναι τελεια!δεν χρειαζετε να πας σε εστιατορια και να φας του κοσμου τα λεφτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Πάλι σπίτι; Αυτές είναι ευκαιρίες να βγαίνεις με φίλους όλοι μαζί για φαί και να γίνοντε κουβέντες περί ανέμων και υδάτων. Ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί και οι εξόδοι..
Σπίτι τι θα κάνεις;
Πάλι με τη μαμά και το μπαμπά,και να τσακώνεσαι με τον αδερφό σου. Σπίτι ήμασταν τα χριστούγεννα,σπίτι ήμασταν την πρωτοχρονιά που κόψαμε την πίτα,σπίτι θα είμαστε την καθαρά Δευτέρα,σπίτι θα είμαστε και το Πάσχα.. ε τι θα γίνει.

Κλασσικό μέρος είναι στου Ψυρή αλλά είναι ακριβά εκεί.
Εμείς για Καισαριανή λέμε, έχει κάτι καλές ταβέρνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ρε παιδια εχω εξεταστικη και εχω να βγω απο την Παρασκευη σαν ανθρωπος!!!!!!

Αχ ρε παιδιά θα βγω εκτός θέματος το ξέρω...
Έχεις να βγεις από την Παρασκευή;;;;;;;; :eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
lol.
Έχω να βγω έξω από το σπίτι από την Παρασκευή (βγήκα για να δώσω μάθημα). Που σημαίνει ότι κλείδωσα την πόρτα μου την Παρασκευή και θα την ξεκλειδώσω αύριο Πέμπτη για να πάω να δώσω πάλι. χοχο.
Έχω να βγω έξω βράδυ από τις 4/1. Για καφέ μεσημέρι το 2012 έχω βγει 2 φορές αν θυμάμαι καλά.
Οπότε, υπάρχουν και χειρότερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Λοιπόν τώρα που το θυμάμαι, βράδυ για ποτό έχω να βγω από το Δεκέμβρη του 2011, και για καφέ βγήκα σήμερα μετά από 2 βδομάδες... :P

Σοβαρά τώρα, όσον αφορά στην Τσικνοπέμπτη, εγώ πάντα προτιμούσα σπίτι με καλή παρέα και να φτιάχνουμε όλοι μεζεδάκια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Συνήθως γίνεται τζέρτζελο έξω την Τσικνοπέμπτη, οπότε έχει πλάκα να βγεις και να κάνεις βόλτες. Παίρνεις και κανένα γύρο κι είσαι έτοιμος. Αυτό εξαρτάται κι από την παρέα βέβαια, γιατί συνήθως έχει και κρύο και θέλει να είσαι λίγο σκληρόπετσος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Οπως ειπαν και απο πανω...Εκεινη τη μερα..Βγαινει η Σαρα και η Μαρα εξω..Ουτε καρφιτσα δεν πεφτει εξω(Εστω και με κρυο).
Εγω θα προτεινα να κανετε ενα παρτυ μασκε σε ενα ευρυχωρο σπιτι.Αν και λιγακι αργα να το οργανωσετε για αυριο..Αλλα για Σαββατο η Κυριακη μια χαρα ειναι.
Και ο καθενας να φερει και εναν φιλο του που δεν ειναι αποκλειστικα της "παρεας" για να μην ειστε οι ιδιοι και οι ιδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Eίναι απαραίτητη η ταβέρνα;
Ψήσε με τους φίλους ή την οικογένειά σου!;)
Πιστεύω θα είναι πιο ''ζεστό'' το κλίμα...
και παρα πολυ πιο φθηνα
δεν υπαρχει κατι παραπανω στην ταβερνα
δεν την καταλαβαινω αυτην την νοοτροπια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top