• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κριθαράκι ή σπυράκι στο μάτι

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Παιδια ποσες μερες κραταει? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Παιδια ποσες μερες κραταει? :(

Μπορεί και μήνες..

Το σκόρδο με κλειστό μάτι και πάνω του?! έτσι το καταλαβαίνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Παιδια τελευταια βγαζω παρα πολυ συχνα κριθαρακι! τον τελευταιο ενα-εναμιση μηνα εχω βγαλει 3 φορες!!! σ ολη μου την ζωη ειχα βγαλει ελαχιστες φορες κριθαρακι (1-2), και τον τελευταιο μηνα βγαζω συνεχεια! βεβαια δεν κραταει πολυ, μερικες μερες μονο, αλλα και παλι!!! γιατι βγαζω τοσο συχνα;;; εχει τυχει σε κανεναν αλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Έβγαζα κι εγώ στο γυμνάσιο και στο λύκειο έκανα επέμβαση, δεν είναι τίποτα...πήγαινε καλύτερα σε κάποιον καλό οφθαλμίατρο..τώρα οι αιτίες είναι πολλές, καλύτερα να σου τις πει ένας ειδικός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Έβγαζα κι εγώ στο γυμνάσιο και στο λύκειο έκανα επέμβαση, δεν είναι τίποτα...πήγαινε καλύτερα σε κάποιον καλό οφθαλμίατρο..τώρα οι αιτίες είναι πολλές, καλύτερα να σου τις πει ένας ειδικός..

επεμβαση;; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ρε παιδί μου μην τρομάζεις, τίποτα δεν ήταν, μια μικρή εγχειρισούλα...έβγαζα επί τρία χρόνια συνέχεια ε και όλο και περισσότερο, έφτασε να χει φουσκώσει όλο το αριστερό μάτι από κάτω οπότε ο οφθαλμίατρος δεν μπορούσε να το σπάσει με μπατονέτα κάπως έτσι ήταν το εργαλείο που χρησιμοποιούσε τις υπολοιπες φορές για να μου το σπάσει οπότε το βγαλε αλλιώς...δεν πόνεσα καν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Χαίρεται

Είναι εδώ και δύο μέρες πονάει το μάτι μου -.- Είναι ελαφρός κόκκινο και έχει ένα άσπρο πράγμα, μικρό σε ποσότητα, στο δαχτυλίδι του ματιού, στο χρώμα. Στην αρχή υπέθεσα είναι καμιά τσίμπλα (από τις υγρές -.-) αλλά όχι... Μια φίλη μου είπε ότι μοιάζει σαν σπυράκι αλλά θα φύγει.
Τι μπορεί να είναι?! :S Είναι μέσα στο μάτι, στο χρώμα ένα γκρίζο πράγμα, σαν υγρή τσίμπλα να έχει κολλήσει ...

(Ελπίζω να μην αηδίασα κανέναν, άνθρωποι είμαστε, πολλά κυκλοφορούν, ειδικά στα δικά μου μάτια -.- .1 επιπεφυκίτιδα, 6 χαλάζια. Άντε να δούμε τι είναι και αυτό -.-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θα σου μιλησω αποτομα...
Αντι να ρωτας δεξια και αριστερα τι μπορει να ειναι, τρεξε σε οφθαλμιατρο ή εστω σε καποιο νοσοκομειο να δεις περι τινος προκειται. Μπορει να ειναι μολυνση. Οτι και να ειναι, το ματι ειναι δυσκολη περιοχη γι' αυτο οσο νωριτερα σε δει γιατρος, τοσο το καλυτερο. Περαστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Αν ήταν στο βλέφαρο ίσως και να σε παιρνε να περιμένεις λίγες μέρες, τώρα όμως που είναι πάνω στο μάτι εγώ θα πήγαινα κατευθείαν στον οφθαλμίατρο! Ή τουλάχιστον πάρε τηλέφωνο για να σου πει αν πρέπει να σε δει άμεσα.

Χαλαζία, κριθαράκι και τέτοια δεν νομίζω να είναι, αυτά απ'ότι ξέρω εμφανίζονται στο βλέφαρο. Έχω βγάλει πολλά από αυτά επειδή χρησιμοποιώ και φακούς ποτέ όμως κάτι πάνω στο μάτι. Και η επιπεφυκίτιδα απ'ότι ξέρω είναι απλά μόλυνση του εξωτερικού χιτώνα του ματιού και εμφανίζεται με κοκκίνισμα, κάψιμο κτλ. όχι με σπυράκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top