Χώρισα... και τώρα; Τι κάνουμε;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
πω πω υπεραπλουστεύσεις πάλι σημερα. Αν εκείνο, τότε αυτό, αν το άλλο, τότε εκείνο. Ζείτε ακόμα στα σύννεφα πιστεύω. Η ερωτική αγάπη πεθαίνει αν βρεις νέο σύντροφο, δεν μιλάμε για τον μπαμπά και τη μαμά μας. Μου θυμίζετε κάτι χωρισμένους από γάμο με παιδιά που την έχουν κερατώσει κιόλας και λένε την αγαπάω ακόμα παρόλα αυτά. Αγάπη είναι πίστη. 'Οπως αγαπάς, ξεαγαπάς κάποια φορά γνωρίζοντας το καινούριο αμόρε.


Επα γω μωρε τιποτα το αντιθετο? Κουβεντα κανουμε! Δηλαδη μας απαγορευεις να γραφουμε πρωι πρωι επειδη μας ηρθε οιστρος κι ορεξη για παρλα?:P:kissing:
Αιντε ασε μας στα συννεφα, ποιος σου πε πως μας αρεσει στα επιγεια σας?:P
Εγω μαζι σου παντως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Eίναι πολύ νωπό ακόμη για μένα, μόλις χθές...
...νομίζω οτι είναι εφιάλτης και θα ξυπνήσως δίπλα της.
Απλά δεν αντέχω αυτό τον πόνο καθόλου και δεν ξέρω τι
να κάνω, περπατάω σαν ζομπι, μηχανικά, όπου κι αν πάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω οτι υπάρχει ανιδιοτελής αγάπη. Έχει τύχει να αγαπάω κάποιον κι ας μην ήμασταν ποτέ μαζί κι ούτε πρόκειται να είμαστε.

Πες μου λοιπόν τι θεωρείς οτι πρέπει να γίνεται όταν χωρίζεις: να μισείς τους πρώην; Να τους ξεχνάς; Να κάνεις οτι δεν υπήρξαν; Εφόσον υπήρξαν, και μαζί τους υπήρξαν και κάποια συναισθήματα που είχες γι' αυτούς, και όμορφες στιγμές, και λάθη και σωστά. Να τα πετάξεις στα σκουπίδια;

Εγώ δεν πιστεύω στην ανιδιοτελή αγάπη στις πολύ προσωπικές σχέσεις, αισθηματικές που λέμε. Υπάρχουν ισότιμες και άνισες σχέσεις, ανιδιοτελείς όχι. 'Οταν χωρίζεις ; Εξαρτάται πώς χωρίζεις και για ποιό λόγο χωρίζεις. Πρέπει δεν υπάρχει πουθενά. 'Ο,τι νοιώθεις. Θέλει πολύ δύναμη να πας μπροστά αν αγάπησες πράγματι ένα άνθρωπο, αλλά και ο πιο αγαπησιάρης αν αγαπήσει έναν καινούριο, πιστεύω ξεαγαπάει τον παλιό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω στην ανιδιοτελή αγάπη στις πολύ προσωπικές σχέσεις, αισθηματικές που λέμε. Υπάρχουν ισότιμες και άνισες σχέσεις, ανιδιοτελείς όχι. 'Οταν χωρίζεις ; Εξαρτάται πώς χωρίζεις και για ποιό λόγο χωρίζεις. Πρέπει δεν υπάρχει πουθενά. 'Ο,τι νοιώθεις. Θέλει πολύ δύναμη να πας μπροστά αν αγάπησες πράγματι ένα άνθρωπο, αλλά και ο πιο αγαπησιάρης αν αγαπήσει έναν καινούριο, πιστεύω ξεαγαπάει τον παλιό.

Συμφωνούμε πως διαφωνούμε τότε!:)

Όταν ξεαγαπάς έναν άνθρωπο για μένα σημαίνει είτε πως δεν τον αγάπησες τελικά είτε οτι είσαι πολύ εγωιστής και θες απλά να περνάς καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Συμφωνούμε πως διαφωνούμε τότε!:)

Όταν ξεαγαπάς έναν άνθρωπο για μένα σημαίνει είτε πως δεν τον αγάπησες τελικά είτε οτι είσαι πολύ εγωιστής και θες απλά να περνάς καλά.

Δεν μου λες , αν σε πάρει τηλέφωνο ο πρώην σου, και εσύ έχεις ήδη δεσμό με κάποιον καινούριο, τι θα του πεις του παλιού ; Σε αγαπάω ; Δεν τα καταλαβαίνω αυτά, εκτός αν σχέση με τον καινούριο έχεις κάνει για να μην είσαι μόνη σου ή ως συμβιβαστική εναλλακτική λύση, η παλιότερη αγάπη έχει φύγει. Θα του πεις "σε αγαπάω" άμα σε πάρει τηλέφωνο ; Την αλήθεια όμως. Θα το νοιώθεις ώστε να το πεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Tο ότι δεν θα το πεις, δεν σημαίνει πως δεν το νιώθεις, έστω στη μορφή "νοιάζομαι να δω αν είσαι καλά αφού έτυχε να μιλήσουμε".
Η αγάπη έχει πολλές μορφές. Το ότι θα έχει τελειώσει η ερωτική αγάπη δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει πλέον καθόλου αγάπη, απλώς αυτή θα φέρνει πλέον πιο πολύ σε φιλική αγάπη - εκτός αν εσύ δεν αγαπάς τους φίλους σου όταν δεν τους βλέπεις συχνά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Tο ότι δεν θα το πεις, δεν σημαίνει πως δεν το νιώθεις, έστω στη μορφή "νοιάζομαι να δω αν είσαι καλά αφού έτυχε να μιλήσουμε".
Η αγάπη έχει πολλές μορφές. Το ότι θα έχει τελειώσει η ερωτική αγάπη δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει πλέον καθόλου αγάπη, απλώς αυτή θα φέρνει πλέον πιο πολύ σε φιλική αγάπη - εκτός αν εσύ δεν αγαπάς τους φίλους σου όταν δεν τους βλέπεις συχνά. :)

μάλλον ζω στον πλανήτη της μπιτσαρίας που οι άνθρωποι είναι άκαρδα και σκληρά καθάρματα, γι'αυτό δεν έχω δει κάτι τέτοιο ποτέ, το "χωρίζουμε μαζί και όχι χώρια" που λέει και ο Δήμου. Αν μετασχηματισθεί τώρα η αγάπη η ερωτική σε φιλική, εγώ θα κάνω αίτηση σε μοναστήρι να πάω να τους μιλήσω για αυτήν και την υπέρτατη καλοσύνη και ανιδιοτέλεια των ανθρώπων. Εδώ σου απαγορεύει η πρώην σου να την βλέπεις έστω φιλικά, τι να την κάνω τέτοια αγάπη ? Αγάπη είναι αυτό ? Εκ του ασφαλούς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ πάντως σε πληροφορώ οτι είχα σχέση πολλά χρόνια με κάποιον που λάτρευα και τώρα είμαστε πια φίλοι που αγαπιόμαστε πολύ εφόσον ο έρωτας μας τελείωσε.

Κάνε την αίτηση στο μοναστήρι.

Δεν είναι καλοσύνη βρε παιδί μου. Αλλά αγαπάς κάποιον, περνάς 10 πράγματα, πώς είναι δυνατόν αυτά να τα ξεχάσεις απλά επειδή χώρισες; Αγάπησες σε αυτόν κάποια πράγματα, κάποια βλέμματα, κάποιες ιστορίες, κάποια λόγια, πολλά πράγματα. Ο χωρισμός σε κάνει να τα ξεχνάς; Πραγματικά δεν ξέρω πώς αλλιώς να το εξηγήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ πάντως σε πληροφορώ οτι είχα σχέση πολλά χρόνια με κάποιον που λάτρευα και τώρα είμαστε πια φίλοι που αγαπιόμαστε πολύ εφόσον ο έρωτας μας τελείωσε.

Κάνε την αίτηση στο μοναστήρι.

Δεν είναι καλοσύνη βρε παιδί μου. Αλλά αγαπάς κάποιον, περνάς 10 πράγματα, πώς είναι δυνατόν αυτά να τα ξεχάσεις απλά επειδή χώρισες; Αγάπησες σε αυτόν κάποια πράγματα, κάποια βλέμματα, κάποιες ιστορίες, κάποια λόγια, πολλά πράγματα. Ο χωρισμός σε κάνει να τα ξεχνάς; Πραγματικά δεν ξέρω πώς αλλιώς να το εξηγήσω.

Εγώ δεν ξεχνάω τιποτα. Το θέμα είναι τι κάνουν οι άλλοι...και μέχρι τώρα δεν έχω δει καμμία να επιδιώκει κανονικές φιλικές επαφές είτε με εμένα είτε με άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
'Οπως αγαπάς, ξεαγαπάς κάποια φορά γνωρίζοντας το καινούριο αμόρε.

Εγώ δεν ξεχνάω τιποτα.

Αποφάσισε. Ξεαγαπάς ή όχι;

Απλά οι δικές σου πρώην ή φίλες δεν αγαπούν πια όταν χωρίσουν. Χαρακτήρες είναι αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αποφάσισε. Ξεαγαπάς ή όχι;

Απλά οι δικές σου πρώην ή φίλες δεν αγαπούν πια όταν χωρίσουν. Χαρακτήρες είναι αυτοί.

To ότι δεν ξεχνάω, δεν σημαίνει ούτε ότι μισώ, ούτε όμως ότι όταν ξεκινήσω μια καινούρια σχέση, θα εξακολουθήσω να αγαπάω την παλιά. Ποιός ο λόγος να χωρίσετε αν συνεχίζεστε και βλέπεστε ; Ασυμφωνία χαρακτήρων ; Δεν ταιριάζετε ως εραστές και ταιριάζετε ως φίλοι ; Αυτά μου ακούγονται πολύ παράξενα, συγνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
To ότι δεν ξεχνάω, δεν σημαίνει ούτε ότι μισώ, ούτε όμως ότι όταν ξεκινήσω μια καινούρια σχέση, θα εξακολουθήσω να αγαπάω την παλιά. Ποιός ο λόγος να χωρίσετε αν συνεχίζεστε και βλέπεστε ; Ασυμφωνία χαρακτήρων ; Δεν ταιριάζετε ως εραστές και ταιριάζετε ως φίλοι ; Αυτά μου ακούγονται πολύ παράξενα, συγνώμη.

Πρέπει να βλέπεις έναν άνθρωπο για να τον αγαπάς;

Αγαπούσες ποτέ κάποια κοπέλα που για κάποιο λόγο δεν μπορούσες να έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πρέπει να βλέπεις έναν άνθρωπο για να τον αγαπάς;

Αγαπούσες ποτέ κάποια κοπέλα που για κάποιο λόγο δεν μπορούσες να έχεις;

Δεν είναι θέμα "πρέπει - δεν πρέπει". Αν αγαπάς θες να τον βλέπεις τον άλλο, έστω που και που, και θέλει κι εκείνος να σε βλέπει ή τουλάχιστον να μιλάτε στο όφωνο. Απλά τα πράγματα. Η ζωή προχωράει και οι άνθρωποι σταματούν κάποια στιγμή να ασχολούνται με συναισθήματα για το παρελθόν τους, όταν αρχίσουν να αναπτύσσουν αισθήματα για το παρόν τους. Τα υπόλοιπα τα θεωρώ παραμύθια για πριηγκίπησες που ζουν σε ροζ συννεφάκια. Το ότι εσύ αν επικοινωνείς με τον πρώην σου, το κάνεις μόνο και μόνο επειδή δεν έχει τύχει ακόμα να έχεις νέα σχέση. Απέκτησε και μετά σου λέω που θα την γράψεις την αγάπη σου κι αν θα επικοινωνείτε ακόμα.
Την άλλη σου ερώτηση δεν την καταλαβαίνω, και η απάντηση μου είναι όχι φυσικά. Αγαπάω μόνο αν έχω προχωρήσει σε σχέση με κάποια, αλλιώς απλά είμαι ερωτοχτυπημένο μαθητούδι όπως όλοι μας, μην συγχέουμε τους όρους αγάπη με καψούρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αν αγαπάς θες να τον βλέπεις τον άλλο, έστω που και που, και θέλει κι εκείνος να σε βλέπει ή τουλάχιστον να μιλάτε στο όφωνο.
Για μένα όχι.



"Τόσο πολύ σ' αγαπώ που μπορεί και να μάθω μακριά σου για σένα να ζω"
Υπάρχει αυτή η αγάπη. Υπάρχει. Εμείς απλά έχουμε μάθει να συνδέουμε την αγάπη με το να παίρνουμε...

Η ζωή προχωράει και οι άνθρωποι σταματούν κάποια στιγμή να ασχολούνται με συναισθήματα για το παρελθόν τους, όταν αρχίσουν να αναπτύσσουν αισθήματα για το παρόν τους.
Το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Τα συναισθήματα δεν είναι κάτι που χρειάζεται να ασχοληθείς μαζί τους. Απλά υπάρχουν.

Αγαπάω μόνο αν έχω προχωρήσει σε σχέση με κάποια, αλλιώς απλά είμαι ερωτοχτυπημένο μαθητούδι όπως όλοι μας, μην συγχέουμε τους όρους αγάπη με καψούρα.

Αγαπάς το κορμί; Την ψυχή; Το χαρακτήρα; Τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Υπάρχει αυτή η αγάπη. Υπάρχει. Εμείς απλά έχουμε μάθει να συνδέουμε την αγάπη με το να παίρνουμε..

Αν ήξερες....χαμογελάω μελαγχολικά. 'Ενα μόνο σου λέω, φτάσε στα άκρα πριν μιλήσεις για τα άκρα, γιατί εγώ έφτασα. Τότε θα αναθεωρήσεις πολλά. Καλό απόγευμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε μετατρεπεται η ερωτικη αγαπη σε φιλικη, μην τρελαθουμε τωρα.
Αλλοιμονο αν αυτος που ξαπλωνα μαζι του και ξεσκιζα σεντονια και ερωτοχτυπιομουν καθε φορα που μου τηλεφωνουσε, μπορει να ειναι ισα με ενα φιλαρακι μου.
Αλλοιμονο αν ειμαι ερωτευμενη με αλλον πια κι ''αγαπαω'' εναν αλλο και με παιρνει ο πρωην και του λεω ''σαγαπαω'', εκτος, λεω εκτος αν δεν υπηρξε ο μεγας ερωτας, παρα μια σχεση χαλαρη, ησυχη, χωρις ζηλιες και τα παμε και καλα σαν ανθρωποι, ταιριαζουμε και πινουμε και κανα καφε που και που, λεμε και τα γκομενικα μας(τι μπαναλ.. αλλα οκευ υφισταται) Τοτε ναι, αγαπαμε τον αλλο αλλα εννοουμε ενδιαφερον, νοιαξιμο πως το λεμε?
Μη παθει κατι, θα ξενερωσω αν πεθανει, αν τρακαρει, αν παθει καμια αρρωστια, αν χασει τη δουλεια του, μπορει να βρεθω και κοντα του σε καποια φαση της ζωης του και θα κρινω πως ειναι αγαπη αν εχουν περασει πολλα χρονια, εχουμε λογους να μας συνδεουν, ενα καρμα μας φερνει κοντα συνεχως και δινει την ευκαιρια να δειχνουμε φροντιδα ο ενας στον αλλο. Την πραγματικη την ανακαλυπτουμε μετα απο πολλα χρονια αν ειναι πιουρ κι αγνη οπως συμβαινει στους φιλους οπως και στις ερωτικες σχεσεις! μετα απο 40 κυμματακια, εμποδια, δυσκολιες, ουου πολλα!
Οι ερωτες που μας σημαδεψαν δεν ειναι κοινωνικες σχεσεις. Δεν μπορουν να προσποιηθουν τα χαρουμενα φιλαρακια. Ειναι παντα θυμωμενα και πληγωμενα κι απολιτιστα. Οκευ, ο χρονος γιατρευει τις πληγες αλλα δεν ξεχνας. Και σε ορισμενες περιπτωσεις αν ο κυκλος δεν εχει κλεισει ξανανοιγει το κουτι της Πανδορας και η ιστορια συνεχιζεται. Ειναι ιεροσυλια να προσπαθεις να εξελισσεις μια ερωτικη σχεση σε φιλικη. Δε χωριζει κανεις χωρις εκδικηση, πονο, κακιες, εξευτελισμους και πικρα λογια, εκτος αν ο ερωτας ηταν ενας αερας κοπανιστος, δηλαδη δεν ηταν ερωτας αληθινος αλλα παιχνιδι με τις κουμπαρες.
Γιαυτο οι εραστες μετα αφου χωρισουν καταληγουν σε μικροτητες και βριζουν ο ενας τον αλλο με κατηγοριες ή συκοφαντουν ο ενας τον αλλο, κι αυτο ειναι αποδειξη πως γουσταρονταν και πολυ μαλιστα! Ποια αγαπη λεμε τωρα και σεβασμος? Εδω ερωτας, no love pure.
Αχ κι εμενα αυτο μου φαινεται τοσο συγκινητικο κι ανθρωπινο, πιο νορμαλ απο το να λενε πως αγαπιουνται σα να μην εχει συμβει ποτε τιποτα, κι ας φαινεται κακοβουλο και μικροπρεπες.Νι!:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αφροδιτάκι

Νεοφερμένος

Η Αφροδιτάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χώρισα από τον φίλο μου, 25 χρόνια μικρότερό μου. Είπε ότι με αγαπάει, αλλά θέλει να κάνει παιδί. Δεν μπορώ να τον ξεπεράσω, φαντάζομαι ούτε και αυτός. Μου κάνει αναπάντητες κλήσεις και στέλνει τραγούδια στο φεισμπουκ όπως: Πες μου πως είναι ψέμα κ.α. Τι να κάνω? Πώς να τον ξεπεράσω/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Χώρισα από τον φίλο μου, 25 χρόνια μικρότερό μου. Είπε ότι με αγαπάει, αλλά θέλει να κάνει παιδί. Δεν μπορώ να τον ξεπεράσω, φαντάζομαι ούτε και αυτός. Μου κάνει αναπάντητες κλήσεις και στέλνει τραγούδια στο φεισμπουκ όπως: Πες μου πως είναι ψέμα κ.α. Τι να κάνω? Πώς να τον ξεπεράσω/

εμενα γιατι μου φαινεται εξαιρετικα ανωριμο ολο αυτο??:/:καταρχας ειχατε 25 χρονια διαφορα...καποια στιγμη αν και μικροτερος θα θελει να κανει οικογενεια...αφου συνειδητοποιησε τις αναγκες του ως ωριμος( ?) ανθρωπος γιατι κανει ολα αυτα?φεισμπουκ και τραγουδια τα κανουν σε αλλη φαση..:hmm:δεν εχει νοημα...απο την στιγμη που εχετε αλλες προτεραιοτητες γινε και εσυ η μεγαλη και ξεκοψε...αλλιως θα μπλεξετε σε ενα φαυλο κυκλο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ο μέγας Gregory House,όταν τον χώρισε η Lisa Cuddy,είπε το εξής:
What do you do when you win?? You party.
What do you do when you lose?? You party harder.

Ο χωρισμός καλώς ή κακώς είναι μία μικρή ήττα.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην μιζεριάσεις και να κάθεσαι κλαίγοντας σκεφτόμενος/η το γιατί. It happened,end of story.
Βγες έξω,διασκέδασε,κάνε νέα πράγματα,πιές στην υγειά(ή όχι:P) του/της πρώην,και πάμε για άλλα.
Ο κόσμος είναι γεμάτος ευκαιρίες που σε περιμένουν να τις αρπάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top